Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 19:54 Muž Rybar [-29] Re: puca
Za mně Enheim . Ten 100-vý by mohl stačit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 19:33 Muž Káca [62] Re: puca
Mám tento: www.rostlinna-akvaria.cz/…
...ale pro tebe bude asi slabší. Zkus pohledat tuto značku, jen silnější... Velmi tichý a spolehlivý ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 18:32 Muž puca [2] – Jaký motorek
Ahoj chtěl bych poradit jaky vzduchovací motorek pořídit?chci aby mi poháněl bublifuk v 250l akváriu.předem díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 12:15 Muž _Rob_ [80] Re: Mouched
Jo na ten jsou koukal. Právě bych potřeboval větší. Nebo z něj udělat víc kusů, ale to už není tak pohodlné jako jeden :-) no budu ještě pátrat a třeba se něco najde. Jinak díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 10:55 Muž Mouched [7] Re: _Rob_
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2023 10:32 Muž Lojza007 [1175] Re: _Rob_
Já bych klidně vzal zelenej pro Atmana, pár týdnů bude mít škaredou barvu, pak se změní na tmavě zelenohnědou a barva nebude rušit. Jinak jsem sehnal akorát tloušťku 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2023 08:43 Žena Starka [204] Re: _Rob_
Fotka k příspěvku No tak to, co jsem poslala je světle šedé, kdežto divej, jaky ten molitan dovede být. :) To je barva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 08:32 Muž _Rob_ [80] Re: Starka
Tak černá nebo tmavě šedá to je celkem jedno. Hlavně ne modrá smich

Jinak rozdíl ve hladkém nebo s drážkami asi nebude žádný spíš v hrubosti. Za mě je ideální PPI30, ale to je na každém co chce :-)

Ty kupované filtry mi přijdou takové nic moc :-) radši si ho vyrobím podle svých představ.

Plánuju to do 160 (vůbec se nebojím o účinnost) ale sehnat větší kus je oříšek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 08:19 Žena Starka [204] Re: _Rob_
Ahoj,
není to černá, ale šedá. Taky řeším filtr, tak různě koukám, co se dá sehnat a zaujal mě tento právě svým vzhledem:

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Mimochodem, je někdo schopný mi vysvětlit, jaky je rozdíl v "hladke" kostce molitanu nebo v tomto "zoubkovanem" molitanu? Je některá varianta filtru lepší?

Edit: Jinak moje rada - oběhni zverimexy. To, cos poslal vypadá na fotce, že nakonec bude šedé. Ale kdo ví, protože mám doma filtr, který na stránkách vypadá šedě, ale v reálu je opravdu černočerný. Jak budu moct, hodím tu fotku
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2023 07:42 Muž _Rob_ [80] – Černý biomolitan
Ahoj, dá se někde sehnat černý biomolitan, abych z něj udělal, alespoň 9x9x20 nebo něco podobného?

Jediné co mě tak napadá je toto www.rostlinna-akvaria.cz/…

Nevím, proč dělají běžně bioakvacit modrý, zelený nebo bílý tone

Chtěl bych si vyrobit bublifuk celý černý - PVC černé trubky nejsou problém, ale ten molitan..... hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2021 11:55 Muž UndeR [80] Re: pjaro77
Používám motorek Tetra APS 50 v kombinaci s bublifukovým filtrem v odchovničce. V této sestavě je pak hlučnější vlastní bublifuk v akváriu nežli vzduchových motorek. Navíc vždy motorky pokládám na kousek molitanu a subjektivně se mi zdá, že to jeho hlučnost taky o něco málo sníží. Takovouto sestavu jsem měl i v ložnici a bylo to na pohodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 21:17 Muž Papik [617] Re: pjaro77
S bublifukem jsem ho nezkoušel, ale měl jsem černý Easy-Fish se dvěma vývody a dělal pořádnej rachot. Tichý je Zidee, mám dva. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 18:32 pjaro77 – bublifuk a piezo kompresor
Do nového 20l krevetkária chcem kúpiť biofilter aqua-nova C40L alebo C80L.
Hľadám tichý kompresor a dnes som zistil, že existujú aj piezoelektrické.
Motorový TETRA APS 50 má prietok 50l/hodinu, kdežto tento www.profiplants.cz/… má nejakých 18l/hodinu. Neviem či stačí taký prietok.
V akva budú len krevety. Používate niekto piezo-kompresor s bublifukom ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 23:25 Muž Slaviak [19] Re: Kawasaki
Ja cerpaciu hlavicu nechcem... prilis silny prud pre zarnoocka urcite.. Kompresor mi nevadi,mam ich celkom dost v chovni. Super, tak dakujem krasne za odpovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 12:18 R Muž Anthrax [4730] Re: Robert69
Já je mám bez filtru i bez vzduchování. Ale prales rostlin (převážně stonkovky), žádné koberečky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 11:51 Robert69 Re: Anthrax
neocaridiny by mohly být bez filtru i vzduchování když budou mít rotliny (souvislý koberec + nějaká roslinka v rohu) ? nebo vzduchování osadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 11:39 R Muž Anthrax [4730] Re: 4Sima
To je pravda. Filtrem člověk rozhodně nic nezkazí. Jen jsem chtěl napsat, že ne vždy je nutné nějak lpět na filtru a určitém objemu filtračních hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 11:33 Robert69 Re: 4Sima
když do 30L akvaria osadím FILTR AQUAEL PAT-MINI a vyměním stávající molitan za rohový budou neocaridiny spokojené :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 11:18 Muž 4Sima [1881] Re: Anthrax
Na druhou stranu krevetky po molitanu lezou a pěkně se tam pasou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 07:14 R Muž Anthrax [4730] Re: Robert69
Dost záleží na druhu. Pokud by to měly být nenáročné neocaridiny, tak ty není problém mít bez filtrace. Stačí dostatek rostlin. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 22:10 Robert69 Re: MonterMonty
chci tam hodit pár krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2021 19:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Robert69
Kdyby jsi se dostal na 5% ta je to luxus - obecně 2-5% - samo záleží na zarybnění atd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 13:21 Robert69 – bublifuk
ahoj, chtěl bych se zeptat je nějaký orientační poměr plochy molitanu u bublifuku a objemem akvária? jak velky filtr pro 30L krevetárium? dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 12:15 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: _ucx_
No tak nikdo to nebude tahat 50 metrů. Zodpovědně můžu rict, že je jedno jestli je hadička dlouhá dva metry nebo pět. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 08:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawasaki
Kawasaki napsal: Délka vzduchového vedení nemá na výkon vliv. pivoAle to víš, že má. Od určité délky motor (a ani ty ústy) hadičku neprofoukne. Říká se tomu tlaková ztráta třením. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2021 21:24 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Coullie
Souhlasím. Jen doplním, že bublifuk je účinný a spolehlivý. Jeho hlučnost se dá eliminovat množstvím vzduchu,tvarem výstupu a vyústěním v úrovni hladiny. Hluk kompresorku se dá snížit podložkou z molitanu a také je možné dát ho do jiné místnosti. Délka vzduchového vedení nemá na výkon vliv. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2021 20:42 Žena Coullie [13] - Zatím jsem si zamilovala bojovniceRe: Slaviak
Jsme zacatecnik a mam 96 l, coz nevnimam jako vetsi nadrz. Akvacit jsem mela napojeny na kompresor eheim, ktery by mel byt tichy, ale delalo to hrozny ramus (a to jak kompresor, tak bubliny). Skoncila jsem u cerpaci hlavy. Je levnejsi, tichounka a přijde mi, ze funguje dostatečne. Respektive obsah dusikatych latek je v poradku, ale ja mam docela hodne rostlin a k tomu malo cistotnych ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 19:23 Muž Slaviak [19] – Bublifuk do vacsieho akvaria.
Ahoj. Onedlho budem zase napustat svoje 110l akvarko. Bude plne zarastene, dno mam dost kvalitny substrat. A planujem tam iba zarnoocka normanove, samozrjeme vezovky na dno, kotulky volne pohodene :-D . Kedze su to male rybky a hlavne nemaju velmi v laske silny prud vody, tak som rozmyslal, ci by nejaky bublifuk stacil filtrovat vodu dostatocne. Mam sice externy filter ale pre tie zarnoocka to bude mixer. Mate nejake skusenosti s bublifukom vo vacsich nadrziach? Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2020 17:52 Muž Libor [527] Re: luckyluke
Roky jsem je používal. Budeš stejně muset zaškrcovací svorkou regulovat průtok vzduchu, takže na výkonu motorku až tak nezáleží. Důležité je, aby tam kromě vzduchu šla také voda. Časem se to naučíš vyladit na optimální poměr vzduchu a vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 14:58 Muž luckyluke [3] – zavislost prietok vzduchu vs pietok vody
Dobry den, chcem sa opytat, aka je zavislost medzi prietokom vzduchu vzduchovacieho motorceka a naslednym prietokom vody v bublifukovom filtry ?
Ma zmysel napojit na klasicky dvojramenny molitanovy filter vzduchovaci motorcek s prietokom az 450 litrov vzduchu za hodinu ? Vdaka
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 12:24 Roman88 Sheena
Buď to dej zároveň z hladinou ale bude honě mokry kryt. Nebo cca centimetr pod hladinu. Já mam nad tím dané ještě krycí sklo jak my dělali akvárium nechal jsem tam dolepit na kraj proužky skla na položení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 19:57 Žena Sheena [0] Re: UndeR
Fakt byl obráceně, už to funguje. Díky moc! Ještě se zeptám, jak moc má být pod vodou to vzduchování filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2019 19:50 Muž UndeR [80] Re: Sheena
Nemusíš ho zatím rušit, jen ho zkus obrátit. Je možné, že ho máš zapojený v "nepropustném" směru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2019 19:44 Muž Smetany [1226] Re: Sheena
A nemůžeš ho mít obráceně? Pokud ne tak bych koupil jiný a kompresor zatím umístil někam nad úroveň hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 19:42 Žena Sheena [0] Re: Smetany
Ano, ten jsem tam umístila. Mám ho zrušit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 19:21 Muž Smetany [1226] Re: Sheena
Není tam náhodou zpětný ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 18:07 Žena Sheena [0] Re: silviebaris
Ten motorek je propojený s tímhle filtrem fera24.cz/…, ale z filtru nahoře nejde žádný vzduch... Ten kamínek nemám kam umístit...
EDIT- No, takhle to bylo součástí setu i s obrázkovým návodem na sestavení, ale evidentně tomu teda něco chybí...
Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2019 18:00 Silviebaris Re: Sheena
A vzduchovací kamínek tam máš, bublifuk je jaký...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 17:55 Žena Sheena [0]
Mám motorek Tetra APS 50 a bublifuk. Ale bublifuk nebublá... Motorek je funkční, ale do bublifuku asi nejde vzduch. Oboje je propojeno silikonovou hadičkou. Nevím jak jinak to propojit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2019 01:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: silviebaris
Některé kamínky se opravdu rozpadají , jeden mi dokonce v akvu i hnil - kamínky se i dost ucpávají "akva šlemem" , snižuje se pak výkonnost ,trpí tím kompresor atd... odzkoušel jsem jich spoustu , mám dost bublifuků , jediné co opravdu vydrží a jsou jemně pórovité ikdyž z plastu (nedělají kravál jako hadička bez ničeho) , jsou dle mé zkušenosti tyhle Marina - www.nasezahrady.cz/… , cca jednou z měsíc je měním - namočím do sava na 24 hod - pak hodně properu několikrát vodou, nechám vyschnout a zase použiji - záhadně nepodléhají žádné zkáze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 09:31 Roman88 Re: silviebaris
Ja mam odzkoušené že nejlepší jsou bíle vzduchovací kameny. Nedrolíse a při čištění se nerozpadnou, jak nějaké umělé. A jak to čistím už jsem tady psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 14:31 Muž dracekvo [7] Re: vaclav
Mě to propíchání nepomohlo, protože mám takovou nějakou silikonovou hadičku. Tak sem dírky vyštípal kleštičkama na nehty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 14:21 Silviebaris Re: vaclav
Mam tenhle
Edit: i.ebayimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2019 14:11 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: silviebaris
Dříve se nepoužívaly kmínky ale hadička se nad plamenem rozehřála a kleštěmi zmáčkla (svařila)a propíchaly se do ní horkou jehlou dírky. Také se to ale ucpávalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 13:48 Silviebaris Re: vaclav
JJ,děkuji,asi budou ty pory ucpaný,já ho dala pryč,a jen vzduchuji přes hadičku...Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 13:35 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: silviebaris
Může se ti ucpat a rozdrolit pouze v případě že to není umělotina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 18:46 Silviebaris
Zdravím,mám bublifuk,je možný,že se vzduchovací kamínek rozdrolí?Jak často se mění,jak se tedy vůbec mění..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2018 10:49 Roman88 Re: LukšaNM
Nezamrzává a ze vzduchem je to vyřešeno tak že jsou dělané tři otáčky hadičky kolem trubek od topení. Takže v zimě to hadičku otepluje a v letě chladí. Už je tam druhou zimu. Jinak tam dám kamen průměr 15mm jemně perlící a jak se zanese tak ho dam do sava vyčistit a pak mam udělanou proplachovací síťku v mykadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 10:19 Muž LukšaNM [309] Re: Roman88
Jen jeden skromný dotaz, píšeš, že máš kompresor na balkoně. To ti nevadí, že ti bude do akva foukat v zimně zmrzlý a v létě horký vzduch? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 10:14 Muž ZDRI [1415] Re: Yirka
Jsou i dostatečně porézní kamínky, které se nezanášejí. A matně si pamatuji (sám bublifuk už dloooho nemám), že tam byl s/bez kamínku velký rozdíl v hlučnosti. S kamínkem to jen tiše šumělo, bez něj velké bubliny dělaly docela rámus. Pokud máš nádrž kousek od postele, může to vadit.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16853x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14139-bublifuk-kompresorem-pohaneny-molitanovy-filtr