Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z Polska

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
CO2 z Polska
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 15:59 JirkaBe Re: Lada2
Taky jsem pak koukal že provozní teploty el.magnetických ventilů jsou poměrně vysoké takže to mne uklidnilo.
Jinak difuzor na této soupravě bublá poměrně jemně - skoro všechny bublinky se stihbou rozpustit než dorazí k hladině.
Ještě uvažuji celou soupravu doplnit nějakým pH controllerem. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 14:29 Muž Lada2 [11] Re: Usine
od toho se tam davaj redukcaky i na svarecky atd aby z toho nesel takovej tlak.Pusti to bez nej je docela hazard
Jirko ten elektroventil je normalni ze se hreje koukal sem na jejich vyrobky a maj jeste ty jedny z nejmin odberem a nejmensi teplotou jsou i takove ktere berou 14W a hrejou se az na 70-80C.Je tam napoedi naindukovany a teplota nekam musi jit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 13:07 JirkaBe Re: JirkaBe
Tak dnes jsem konečně připojil tlakovou lahev s CO2. Vyzkoušel jsem těstnost všech spojů - bez problémů, nikde nic neutíká. Pomocí jehlového ventilu bezvadně doštelova cca 8 bublin za minutu. Teď už jen sledovat pH a ryby abych to nepřehnal no Další zkušenosti písnu postupem času palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:13 Usine Re: PavelSiKra
Tem přechod je, ale pozor na nějaké samodomo ve flašce je tlak až 70atm a to už je pěkná ranka když to praskne. Pokud jde o závity tak jsou jen dva standardní tipy.3/4 coulový otočný.
www.svartop.cz/…
Pákový www.hasicipristroj.cz/…
tady je přechodka
www.svarovaci-technika-znojmo.cz/…
Nebo si koupit jen odpovídající redukční ventil
www.alfin-trading.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 21:40 JirkaBe Re: PavelSiKra
Na hasících přístrojích 2 a 5 kg jsou závity stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:23 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: JirkaBe
Takže závit na který pak našroubuji redučák je na 2kg a 5kg hasičáku stejný ano ? Teoreticky by měl počítám že ty hasící nástavce budou taky stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:46 JirkaBe Re: ancistrus
Fotka k příspěvku Zdravi. Sadu jsem zatim nainstaloval do akva a čekám než mi naplní tlakovou lahev. Celý set jsem kupoval na aukru. Po skončení aukce byl balík cca do 14 dnů doma. Prodejce tam tyto sety pravidelně doplňuje takže pokud tam momentálně není tak se tam cca do týdne objeví. Jinak lahev se mi povedlo zakoupit též na Aukru - potřeboval jsem jen malou takže jsem zakoupil s 1 kg náplně za cca 300. Nyní je v plnírně. Časem dám vědět jak set funguje - zatím jsem vyzkoušel el.magnetický ventil - ten se poměrně dost hřeje cca 50 °C ale jinde jsem se dočetl že je to normální. Jinak redukční ventil má stejný závit jako 2 a 5 kg hasičák CO2. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 08:56 vesy81 Re: Bemik
Zdravim!
Když jsem byl v polsku tak jsem v tom obchodě byl a byl jsem mile překvapen.Je to takový kutilský krámek typu udělej si sám tady máš komponenty.Ceny supr,krásné výstavní akva,plno věcí na aquascaping,hnojiva atd.A s majitelem se dá dobře komunikovat anglicky.Má tam i dost věcí od rataje.Nabízel mi že mi může sehnat i nějaké vzácnější druhy rostlinek a mechů.Pozor obchody má 2.Jeden spíš takový klasický malý zverimex a druhý tento specializovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 20:03 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: MatroneK
rekl bych ze ji ma taky fungl novou, z jeho deniku: "15.01.2010 - Nainstalováno zařízení na dávkování CO2 - ještě nechat naplnit tlakovou lahev a bubláme"
takze prvni zkusenosti bude taky teprve ziskavat a snad se pak podeli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:55 Muž Igor [0] - Cichlidy – CO2 fľaša
na slovensku funguje f. LIVONEC, nie je problém fľašu zapožičať za 13€ /ako záloha/ bez poplatkov za prenájom - super ponuka V tomto prípade ma tiež zaujal co2 set na www.aquario.pl, má ho niekto aký je závit na redukčnom ventile, Livonec používa G3/4
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 16:16 Muž Lada2 [11] Re: Thomas29
no nejsou tam porad ale nedavno tam byli 4:-((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 15:54 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: Thomas29
Taky jsem na to na Aukru koukal. Vypada to skoro stejne jako ma sestava z Akvashopu ze Slovenska, ktera maka vyborne, takze bych se toho nebal a ta cena je bezkonkurencni palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 14:55 MatroneK Re: Thomas29
Zkušenosti nemám ale zkuste se zeptat zde www.aquapage.cz/… Co2 od Aquario dle fotek z nejnovější aktualizace má hop X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 14:07 fanysek Re: Thomas29
No minulý týden tam měl i s lahví taky jsem na to koukal. V praci děla se mnou Polák a řikal že by mi to objednal a dovezl, takže bych zaplatil jenom poštovný v Polsku tak si myslim že by to nemuselo být špatný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 12:00 Bemik Re: Thomas29
Původně jsem uvažoval koupit celý set i s lahví. Ještě minulý týden tam byly. Nevím proč je teď nabízí jenom bez. Ale myslím si, že by nebyl problém. Jinak díky za rady a připomínky. V problematice různých redukcí, ventilů apod. jsem úplné kopyto, takže jsem se raději optal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 11:51 Thomas29 Re: Lada2
Koukal jsem na ty lahve na aukru a nic moc jsem tam nenašel????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 11:42 Muž Lada2 [11] Re: Farrael
prazdnou lahev koupis na aukru za 600-800
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 11:37 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Thomas29
Jj cena setu jako takového jde, ale butla se musí zakoupit zvlášť no :-) A ta už vyjde docela draho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 11:36 Muž Lada2 [11] Re: Thomas29
je to i ten samej prodejce:-)))prodava toho na aukru hodne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 11:18 Thomas29 Re: Bemik
Mám takovej pocit že ten samej je k mání na aukru zhruba za stejnej peníz. Bez láhve tedy.
www.aukro.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 10:59 Muž Lada2 [11] Re: fanysek
zrovna od tohodle prodejce jsou naplnit 100procentne a jinak i kdyby meli jiny zavit existuji redukce a v nicem jinem rozdil byt nemuze takze si nemyslim ze bude v necem problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 10:37 Jack Re: fanysek
Proc by nesla naplnit i u nas? Myslim si ze v kazde plnirne lahvi by to naplnili bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 10:33 fanysek Re: Bemik
By mě take zajímalo jestli by šla naplnit u nas, měl bych možnost si to koupit i s lahví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 10:29 Bemik Re: fanysek
Ceny jsou podle mě hodně zajímavé. Před nedávnem nabízeli i set s bombou, mám dojem, že za 2.300,- Kč. Psal jsem majiteli, ale moje polština je bídná stějně jako jeho čeština a odepsla mi, že moc nerozumí, ale bomba se dá určitě naplit v Polsku. Jestli půjde i u nás nevěděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2010 10:24 fanysek Re: Bemik
Take by mě zajimalo co si o tom myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 10:13 Bemik – CO2 z Polska
Zdravím. Našel jsem na internetu odkaz na stránky prodejců CO2 setů za zajímavé ceny. Odkaz www.aquario.pl/… Dotaz zní. Máte někdo s těmito sety nějaké praktické zkušenosti? A je možné tyto sety připojit ke klasickému českému hasícímu přístroji? Děkuji
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 7254x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13063-co2-z-polska?od=351