Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z Polska

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
CO2 z Polska
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 17:07 deli Re: Cheron
Jop, mám aj EMV, takže to bude tým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 16:56 Muž Cheron [89] Re: deli
Taký istý redukčák mám aj ja ...
Otázkou je, či máš namontovaný aj EMV. Pokiaľ áno, musíš zvýšiť tlak (povoliť viac redukčný ventil).
Taktiež je otázka, do jak veľkého aqa budeš CO2 pridávať. Ja som mal tiež problém s tým, že po zapnutí EMV nešli žiadné bublinky a musel som najprv povoliť ihlový v. Vyriešil som to tak, že za redukčák som hneď namontoval ihlák a EMV už nepoužívam - dávkujem nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 16:30 deli Miso
Miso: žiadny - sú tam litre za hodinu, a ako napísal Cheron pár príspevkov nižšie, tak na to nemám brať ohľad :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 15:43 Muž Miso [470] Re: deli
tak aky ti ta sranda ukazuje tlak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 14:56 deli Re: Miso
Miso: Problém je v tom, že ja tam mám túto srandu... aquario.pl/…
Celý ten set je nejaký divný... teraz som ho vypol z elektriky, zapol, chvíľku mu trvalo kým to začalo bublať, ale prvé minúty to bublalo napríklad 1bublinu za 5 sekúnd a možno po 5 minútach sa to dostalo na predtým nastavených 1 bublinu za sekundu. Hrozne divné... a potom zase časom to začne spomaľovať a aj keď sa pozerám na počítadlo bublín tak niekedy tam ledva vidno tu bublinu a niekedy ide taka mega obrovská, že to zatrasie s celým počítadlom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 14:47 Muž Miso [470] Re: deli
aky mas tlak na tom druhom budiku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 14:42 deli Re: Miso
Či je ten ihlový otvorený naplno, alebo je úplne na minimum... robí to stále. Po pár hodinách to proste prestane fungovať. Prídem, trošku to na ihlovom otvorím, a zase vrátim naspať a uź to zase ide...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 14:04 Muž Miso [470] Re: deli
Z mojej skusenosti, abi to bolo stavilne musis mat urcity tlak na tom ihlovom. skus trochu povolit redukcny a priskrtit ihlovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 12:53 deli Re: Cheron
Cheron: Vďaka moc, už to bublá tak ako má. Avšak príde mi to nestabilné... ráno, keď som sa zobudil to bublalo pekne stabilne. Po pár hodinách som sa vrátil a ani jedna bublinka. Keď som trochu viac otvoril ihlový ventil, rozbehlo sa to, a zase po pár hodinách podobný problém. To je ako taký hitech burčák :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 19:11 Muž Cheron [89] Re: deli
Takto ...
Najprv všetko utiahni. Potom povoľ ventil na fľaši (na nanometri Ti naskočí tlak 50 bar). Na tú sklenenú trubicu nepozeraj ! Ty nebudeš púšťať plyn v litroch za minútu ! Budeš bublať predsa len pár bubliniek za minútu.
Hneď vedľa tej sklenenej trubice je malý ventilček - otoč ho len veľmi opatrne ! A maj pri tom otvorený ihlový ventil naplno. Potom, ako zredukuješ výstup tým ventilom na redukčáku (tým za tou sklenenou trubicou - nie na fľaši) na minimum, ako sa len dá - potom dolaďuj ihlový ventil, aby si dosiahol požadovaný počet bublín za minútu.Dúfam, že je to dostatočne jasné ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 17:45 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: deli
Tenhle jehlový ventil je (dle mých zkušeností ) největší slabinou tohoto setu. Já obdržel naprosto nefunkční kus, ten jsem vyměnil za ventilek Camozzi a mám svatý pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 13:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: deli
Ten ventil sa v preklade povie "ihlový", no keď ním nejde nastaviť, tak zníž tlak v redukčnom. Keď ani tak nejde bude najskôr vadný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 13:35 deli Re: deli
Set konečne žije, ventilom vedľa tlakomera sa mi podarilo nastaviť tlak na tej sklenenej stupnici, ale problém je v tom, že precívny ventil:
aquario.pl/…

Nemá vôbec vplyv na to, či je zatvorený, alebo otvorený. Ale keď som sa ho snažil prefúknu't ústami, tak keď bol zatvorený, nešlo to... ale pri predpokladám väčšom tlaku sa správa ako keby tam ani nebol.

Je to vadný kus, alebo len zase niečo babrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 12:46 deli Re: cezarmilan
To video som videl, a v tom videu je to také isté ako u mňa - na ručičkovom tlakomeri ma približne 50barov a na tom druhom kde je gulička nemá nič, a teda má ju dole.

Miso:
Len ja neviem čím sa to dá regulovať :-) len nech točím čím točím, stále sa nič nedeje, ako keby to bolo mŕtve. A na tom druhom budíku sú litre / hodina.

Neviem či sa na tom niečo pokazilo, keď to ani nefúkne, doslova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 12:23 Muž Miso [470] Re: deli
Redukcny je od slova redukovat tak ho k tomu pouzi ;-) tak aby si mal na tom druhom budiku ci co to mas tak 2-5bar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 11:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: deli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 11:10 deli
Taktiež mám CO2 set z poľska a potreboval by som poradiť. Prosím vás ako funguje ten redukčný ventil?
aquario.pl/…

Keď otvorím ventil na fľaši, na tlakomeri sa mi ukáže 50barov, ale na tej sklenenej stupnici sa gulička ani nepohne.

Následne som otvoril ihlový ventil a do akva išlo strašne veľa CO2, pričom som ho otvoril možno o 1mm, následne som to všetko zatvoril a teraz som to chcel nastaviť znova a do akva za ten svet nejdu žiadne bublinky, ako keby vola fľaša prázdna, ale pritom stále ukazuje 50bar.

Niečo sa tam pokazilo, alebo som to zle poskladal? K setu som nemal manuál, tak neviem. Môžete mi prosím poradiť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:21 Serafinn
Táák mám koupeno a ještě musi všechny komponenty přijít vyšlo mě to na 1654CZK. Děkuji za inspiraci Lada22. Mám to mix celý svět Ebay,Amazon, Made in China a Poláci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:48 - Re: GP
Nie je.Napríklad takto :-| u niektorých: en.wikipedia.org/…
Tak študuj GP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 15:21 GP Re: exit
neni to spis na opak a neudava se maximalni tlak ktery ventil zvladne? jak by mohl vetsi tlak pomoci v tesneni?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 00:19 Muž exit [116] - RostlinyRe: noiseless
ještě je možné,že máš slabý tlak puštěný na výstupu a tím pádem to netěsní protože ventil potřebuje ke své funkci i správný tlak.napiš kolik tam máš?
Edit: na výstupu doporučuji mít alespoň průtok 10litrů za minutu.jinak pokud to pořád nebude těsnit je možné,že dosedací plocha toho válečku muže mít otřep a ten je potom třeba zbrousit.Jinak zkus to máznout a pokud ani jedno nepomůže tak asi reklamovat.nic jiného mě momentálně nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 20:42 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: noiseless
pokuds to rezebral, tak vidis, ze je to jen kovovy valecek, jezdici nahoru a dolu. problem vetsinou je, ze drhne a jak se otevre (magnetem), uz e mu nechce zpet (pruzinou). Normalne staci poradne vycistit, prip namazat a behem toho neztratit ci spatne nevlozit zadne tesnici krouzky a melo by to zase behat.
Pokud je znicena civka nebo neco vaznejsiho, budes asi muset koupit novy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 18:22 Muž Cheron [89] Re: noiseless
Plánuješ do aqa aj ryby ? Každopádne si myslím, že môžeš kľudne púšťať CO2 nonstop.
Ja som si svoj EMV pobabral sám a tak to teraz mám bez neho. Mám v aqu aj ryby a v poho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 15:04 Muž noiseless [1]
pokazil sa mi elektromagnetický ventil z poľska :-/
teda pravdepodobne sa pokazil, netesní keď je vypnutý ....
Dnes som ho celý rozobral, ale moc si nepomôžem, keďže to vôbec nepoznám, neviem z čoho to je zložené a ako to funguje ...
ale proste keď je vypnutý tak netesní na 100%, dokonca to dokážem aj prefúknuť keď sa posnažím ...
Nevie mi niekto pomôcť kde by mohla byť chyba ? čo sa mohlo pokaziť ?
Budem rád za každú radu ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 17:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Uli
Tak 100% spokojný nebol nikto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 07:58 Muž afinko [27] Re: Uli
Ja ho pouzivam asi 2 mesiace, zatial vsetko ide ako ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 21:47 Muž noiseless [1] Re: Uli
mám ho spojazdnený asi 4 dni, je to úplne funkčné, úplne v pohode ... keby ste chceli vedieť podrobnosti, napíšte mi správu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 17:55 Muž Uli [17]
Zdravím, rozhoduju se jestli mám do polského setu jít nebo ne.. tak nějak jsem tu nenarazil na to jestli je dostačující nebo stojí za starou belu.. Mám od té firmy osvetleni T5 a nemuzu si stezovat..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 22:14 Muž Lada22 [28] Re: dravec
Já používám toto A153 up-aqua.com/… cenou to vyšlo na cca 1400 včetně poštovného,celnicí prošlo bez cla či dph,pouze bylo potřeba vyměnit přívodní šnůru na naše kolíky.Je to dle mého strojařského soudu celkem slušně zpracováno,jehlový ventil pracuje precizně,s el.mag. ventilem nejsou také žádné problémy....ostatní equipment na up-aqua.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 18:05 Muž dravec [72] - Rostliny
Pozna niekto komponenty od firmy ACL? Pripadne co poviete na tento set?
sklep.roslinyakwariowe.pl/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 15:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Baterka39
Čiže ihlový nefunguje? možno sa ustáli, ale to neviem určite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 07:59 Muž Baterka39 [3] Re: cezarmilan
Díky, tak jsem to namontoval nakonec správně, ale při uzavření (bublina za sekundu), to bublá jak chce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 11:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Baterka39
Snáď to pomôže
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 00:34 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Roxyman
Pokud je jehlový ventil značky Pneumatic, tak doporučuju ho vyhodit a koupit Camozzi.
Mám ten samý set a původní jehlový ventil byl absolutně nefunkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 22:55 Usine Re: Roxyman
Každé CO2 by mělo mít 4 ventily 1 je na flašce a měl by být povolen na doraz, aby náhodou neutíkal. Další je ten nehlavnější a to redukční, většinou je u budíků. Utahuje-li se doprava zvětšuje se tlak do leva se zmenšuje. Potom je tam uzavírací ventil, který by měl být povolený opět naplno, nakonec jehlový, kterým dolaďuješ počet bublin. Poku nemáš porcelánový difuzér, ale jen kamínek nebo něco podobného nebude ti budík ukazovat žádný tlak. Takže stačí redukčním ventilem točit doprava při všech ostatních povolených a musí to začít bublat pokud ne je redukční ventil včudu nebo ti to někde uchází. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:22 Muž Roxyman [4] Re: Baterka39
Jo koukal jsem na ten tvůj výrobek, s difuzérem problém není... takhle přesně bublá i ten ze setu. Prázdná láhev je prázdná láhev = nebublá nic, to ale není můj případ a tlak tam taky nějaký je. Když otevřu vš naplno, tak mám v akváriu vřídlo.. Tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:17 Muž Baterka39 [3] Re: Roxyman
Ahoj, mám set bez láhve a švára si koupil set s láhví a láhev byla prázdná kvůli přepravě.Jinak také nemohu přesně doladit bublinky za vteřinu(máš pravdu, že není návod jak mikroventil namontovat,vždy by to mělo jít pod kuželku, ale tady to není vidět).Skleněný difuzér jsem už vyhodil a udělal si ho z lipového dřívka(návod mám na mé stránce) a bublá to neuvěřitelně jemně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 20:35 Muž Roxyman [4] Re: afinko
no jo, ale mrkni ke mě na fotky do profilu, mám krapet jiný ventil (jeden budík + skleněná stupnice) a celé mě to přijde špatný, protože jak jsem psal:

buď je lahev prázdná, proto to nic neukazuje nebo je vadný ventil, nebo obojí a ten přesný ventil ať dělám co dělám, tak nereguluje vůbec nic... Ještě mě napadá jestli ho nemám namontovaný opačně (ale v návodu o tom není nikde nic) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 18:14 Muž afinko [27] Re: Roxyman
Mal som presne ten isty problem, kym som to nenastavil inac.
Skus postupovat podla tohto navodu:
rybicky.net/forum/14170-polsky-co2-set…
Ten druhy budik mam nastaveny na 10 barov, nie na 15, alebo 18 ako to je na obrazku (ta vnutorna stupnica [bar]).

Cela myslienka je, ze ventil 2 musi byt otvoreny celkom dost a potom prietok obmedzeny ihlovym ventilom. Ked prietok takmer uplne uskrtis ventilom 2, tak ihlovym ventilom uz nenastavis skoro nic. A hlavne, cele je to nestabilne a moze sa ti lahko stat ze rano ked zaplne elmag. ventil tak ti vybubla cela flasa do akva, tak ako sa to stalo mne na zaciatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 15:46 Muž Roxyman [4] – Nastavení
mám problém s nastavením (professional set) Láhev otevřená ventilem na maximum, budíky neukazují nic. Redukční ventil když povolím jen hodně malinko bublá to tak 1-2 bubliny za vteřinu (terster na CO2 v akva) je taky po delší době užívání ok. EMV je zapojený a tudíž otevřený. Jenže mě nefuguje zřejmě ten jemný precizní ventilek. Ať kroutím kam kroutím, bublá to pořád stejně. Jedinou regulaci bublin jsem schopen udělat kolečkem na manometru. Co myslíte je něco špatně ?? Jak má přesně ten set fungovat ? Tlak v lahvi je, protože po odpojení všeho a po otevření vetilu na lahvi z toho CO2 uniká..jen nejsem schopen to nějak naměřit..neukazuje to nic.. Trošku mě to dělá starosti, manometr neukazuje, regulační jemný ventil ze setu nefunguje, a jak tu psal někdo níže, tak po odpojení od proudu pořád jemně bublá (podle mého názoru by ale neměl, není z čeho - pokud tedy EMV těsní jak má)
Díky za reakce hlavně od lidí, kteří set mají ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 08:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Roxyman
No aj ja som zvedavý na funkčnosť. Na svojích stránkách majú aj videá s návodmi, pohľadaj.
No a ako nastaviť, koľko bubliniek?, to už oni niesú povinní a ani by nemali v tomto radiť.
Každé akvárium je individuálne a na to sú už stránky na ktorej sme aj teraz. Všetci ma asi zožerú ale začína sa čisto orientačne od 1 bublinka/sek. Potom test CO2, ph test a tak sa dostaneš k optimu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 22:30 Muž Roxyman [4] Re: Horymír
Mě set přišel dneska :-) (Professional) ačkoliv jsem jim psal polsky, aby to poslali jako křehké a aby to pořádně zabalili, že jsem četl po fórech a aukru spoustu příspěvků o špatném zabalení, tak nakonec nezklamal a zabalil to tak, že to odnesla jen lahev.. zabalil to jak sedlák.. Krabice s příslušenstvím byla oddělena od lahve zmuchlanými letáky a zmačkanou folíí, což bylo dost málo..Lahev byla daná bokem v dost tenké krabici..Níže někdo psal, že bez lahve to došlo ok. To i mě (příslušenství je OK), ale lahev cestou zjevně narazila na něco tvrdšího a kohout má prasklé víčko a je nakřivo (na funkčnost to nemá vliv, takže to neřeším) Jen píšu, že to fakt i po upozornění neumí zabalit. Mám i fotky jak to přišlo, krok za krokem jak to bylo zabalené.. případně nahodím.

Teď k setu: narychlo sem to poskládal (ale nevím jestli dobře) Plánek je polsky a bez obrázků..na netu sem něco hledal, ale krom youtube.com kde je video co set obsahuje a jak je sestavený a jak vše funguje není nikde nic. Budu hledat dál.

Po pravdě nechápu jak to má fungovat, jak to přesně nastavím/vyladím a kolik to má bublat..nevím nic. Takže je to do jisté míry pro uplného laika takový polotovar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 22:10 Horymír Re: noiseless
Super tak pak dej vedet jakou lahev si poridil bude se mi to hodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 20:26 Muž noiseless [1]
tak mne došiel set z aquario.pl, objednával som to bez fľaše, došlo všetko v úplnom poriadku, bolo tam to čo tam byť malo a bolo to tam v takom stave ako som to očakával .. žiaden ucvaknutý kábel ani nič podobné ... zajtra pôjdem kúpiť fľašu a dám vedieť či to všetko funguje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 14:31 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Horymír
Ten set je cenovo bezkonkurecny, za lepsi peniaz asi novy nezozenies. Ja som sa pytal ludi z aukra co si ho zakupili a kazdy mi odpisal ze je ten set v pohode. Tiez uvazujem ze si ho zakupim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 21:49 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ale máš poriešenú platbu (aspoň), a ebay?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 20:23 Horymír Re: cezarmilan
presne na aukru jsou polsky sety navic myslim ze 90% lidi kdyz se koukne na techniku kolem akva tak zjisti ze hodne veci ma prave z polska a ani o tom nevi...a nevim proc by mel byt tento set nejak nekvalitni temer vsichni si ho chvali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 18:23 R Muž Silent [5949] Re: cezarmilan
Jenže ty sety z Aukra jsou taky polský.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 18:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Horymír
aukro.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 15:52 Horymír Re: cezarmilan
to mi prozrad kde koupim celej co2 set u nas levnejc...tomu neverim
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 7254x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13063-co2-z-polska?od=101