Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z Polska

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
CO2 z Polska
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 17:15 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Farrael
A další věc jsou levý uživatelé, kdoví co s tím dělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:53 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: hf
Souhlas. Aneb je to stejný, jako když se jednomu podělá Hyundai či kterákoliv jiná značka auta a pak nadává na klubovym foru a brečí tam, že to je nejhorší značka na světě. Prostě holt vždycky je v serii nějakej vadnej kus, kterej se nemusí hned projevit. Od toho je záruka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:38 Muž hf [54] Re: Lukša
Jsou to jen spekulace.

Nemám sice set, mám z Aquario.pl samostatně dva CO2 reaktory, dva elmag. ventily a dva jehlové ventily (lahve a redukční ventily jsem si koupil tady) a všechno funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 20:15 Muž Lukša [18]
Chi se zeptat. To, že je polský set šmejd má někdo ověřeno z vlastních zkušeností nebo to jsou jen doměnky, že stojí málo peněz?
Měl s ním někdo problém a jaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 13:18 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
No celkově set stál i s poštovnym bez pár kaček 1300,-- a k tomu teda ještě redukci za 81,--

2václav: No já doufám, že za pět let nejdřív :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 12:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Farrael
Idem si poskladať ešte jeden set a tak by ma zaujímalo nakoľko ťa vyšlo všetko okrem tlakovej fľaše tie mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 10:44 Usine Re: Farrael
Kvalitu poznáš až za určitý čas. Tady jde jen o to za jak dlouho začne ucházet. Jestli za rok nebo za 5 let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 10:18 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
Já mám poskládaný. Set včetně redukčáku je z Polska. Lidi na něj nějak nenadávaj, takže není důvod si myslet, že to je nekvalitní. Třeba ty redukčáky co prodává jsou normální svářečský co koupíš i jinde. Bombu mám ale klasickou Kg od Messera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Farrael
Uznávam bol si snaživejší a rýchlejší, no za obsahom, myšlienkou textu si stojím.
Ty máš poskladaný set, alebo si si zadovážil komplet set?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 08:28 Muž kortezhugo [983] Re: NASREDDIN
no pri cca 15-18 bar -expolduje PET
to som skusal v praci -ale "nove"...stara "dokrcena" buchla aj pri 13 tich
tie "hrubostenne" som neskusal ale da sa predpokladat 2-3X tolko

to uvadzam len pre info. -ked zobereme material a hrubku steny je to "slusne" cislo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 03:34 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: hf
Ježíš to máš fuk, no tak relativních cca 63barů-25C, furt je to ale auto do krabičky od sirek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 00:55 Muž hf [54] Re: DrBolíto
Jakejch 190 BAR? Bože proč si nikdo nemůže nejdřív alespoň v rychlosti na webu vygooglit tlak CO2 v lahvi když už tu o tom žvaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 00:44 Muž NASREDDIN [1383] Re: kortezhugo
kortezhugo napsal: ...kolko je vlastne v tej CO-cke tlak?
lebo PET vydrzi do cca 15 "vyskusane"

Do 15ti čeho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 00:07 Muž kortezhugo [983] Re: DrBolíto
...kolko je vlastne v tej CO-cke tlak?
lebo PET vydrzi do cca 15 "vyskusane" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 23:50 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Farrael
Nechtějí to dělat z mnoha důvodů, třeba taky proto, že neznají původ, stáří, skladování nádoby atd. Ano, je tam cosi vyraženo, ale na to se nemohou spolehnou. Láhev mohla někde ležet v otevřeném stavu a uvnitř může být rez, při plnění v oslabeném místě může rupnout. A samozřejmě mají také přísné předpisy, někde jsem četl, že EU je ještě více zpřísnila. Nicméně není divu když se tu lidé ptají na plnění propanbutanové 2kg láhve céóčkem, které myslím mají tlak cca 8 bar a chtějí do ní nahnat 190bar. To je jako chtít strčit auto do krabičky od sirek. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 23:48 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
Na co? Na ten jeho redukčák? Klidně:
www.aquario.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 22:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Farrael
no tak daj link. alebo iný kontakt, som zvedavý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 20:12 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: DrBolíto
Jo takhle jasný. Mě bylo tedy v plnírně řečeno, že to nedělaj, nevím jestli kvuli nějakejm předpisum, či kvuli něčemu jinému no :-) Těžko říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 19:20 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Farrael
Ano, protože používáš láhev se závitem G3/4. Reagoval jsem na plnění stávající láhve z toho polského setu. Pokud to zredukuje na G3/4, tak nebude problém někam zajít (Hospoda kovovýroba) a poptat se, případně sehnat přepouštěcí potrubí, ale v kovovýrobě by ho mohli mít pokud jezdí na montáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 16:04 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: DrBolíto
No tak já osobně potřebuju tu od Unimaxu tedy, abych mohl redukčák s převlečnou matkou na Argonovou lahev namontovat na 6Kg lahev s CO2 závitem. Tedy to potřebuju přesně naopak. Což ta od Unimaxu perfektně splňuje :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 14:12 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Farrael
Ta redukce ti bude k prdu, potřebuješ venkovní závit a ne vnitřní. CO2 láhve mají závit na převlečnou matici, taktéž i přepouštěcí potrubí.

Potřebuješ tedy:
Přechodku W21,8 vnitřní na G 3/4" vnější
www.weldpoint.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 09:05 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
Mimochodem ten redukčak ma ten polák levnější hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 08:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: gigimaster
Priatelia, vy tu riešite poliakov, mimochodom ja im tiež neverím, a u vás v čechach máte ako na tacke všetko lacnejšie. Stačí ísť do plničky, kde vám predajú fľašu akú chcete, so závitom aký chcete.Za tretinovú cenu. Potom redukčný ventil za polovičnú cenu a oproti ratajovému vám ešte zostane na elektromagnetický ventil, ihlový ventil a za 30kč odsávačku hlienu, ktorá je ako stvorená na počitačku bublin.Kúpite v lekárni
Link na redukčný ventil, bežne ho predávajú za dvojnásobnú cenu ano palec

aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 22:32 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: gigimasters
Na bombu od rataje se vybodni. Je mrňavá a drahá. Kup si radši bombu 6kg z plnírny. Obvykle je to kolem tisícovky a jsi vysmátej. Vydrží ti to ty dva roky. Možná i tři a ještě ušetříš. Ta bomba od rataje má jen 1500g. Což neni moc. To má ta z Polska taky. Jinak já jsem set z Polska dostal poštou včera - hajzlik to nedonesl den předtim :-| a obešel nás sad, ale stejně ještě musim počkat až přijde přechodka no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 22:27 Muž gigimasters [8]
Jinak tedy by šlo koupit co2 set z polska a použít na něj bombu od rataje? Má s tím někdo skušenost.

Ohledně kvality jejich výrobků. NEvím za dob minulého režimu náš člověk tam jezdil na burzy a nabítka sortimentu neměla obdoby ve srovnání s naším trhem. Koupíš tam ten samý nábytek levněji a pořád se ti vyplatí zaplatit dovoz častokrát víc než to kupovat u nás. A Také mám od tohoto obchodu osvětlení a filtr je pravda že jen asi 3/4 měsíce a jsem spokojen. (určitě objektivnější posudek budu moci podat za delší dobu užívání.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 15:20 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: gigimasters
No na propan butan nevim nevim. Spíš to musí být opravdu lahev na CO2 kvuli tlaku. Přechodka vypadá takhle: www.uni-max.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 13:53 Muž gigimasters [8] Re: Farrael
aha tak to už mám zamotanou hlavu úplně. a ty přechodky vypadají jak?
Jinak častě teoreticky dala by se využít na co2 láhev ne propanbutan? Takové ti nízké půlkoule? mají 2kg.. zhruba. nebo to na to vhodné není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 13:44 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: gigimasters
Dá. Třeba ta šestikilovka. Ale je potřeba přechodka z 3/4 na argon což je 1/2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 13:20 Muž gigimasters [8] Re: Farrael
Aha.. to je blbé :( že se neplněněj. A jde na tento set namontovat nějakou jinou láhev? JEstli ano jakou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 13:17 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: gigimasters
No tak záleží jak moc hnojíte. Každopádně co jsem se dozvěděl v plnírně firmy Messer tak tyhle lahve s argonovým závitem se prakticky nikde u nás neplněj. A když tak za dost šílený peníze. Proč to tak je nevím, ale jsem rád, za klasickou 6kg i když mě to bude stát navíc ještě přechodku. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 12:53 Muž gigimasters [8]
Prosím za jak dlouho musím naplnit co2 lahev z polska když mám osvětlení zhruba 0,65 W na litr a středně osázenou nádrž? A také kolik stojí plnění?

Tady je ten co2 set. aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 21:28 Muž Jiřmond [16] Re: Pavel
Trošku přispěji do mlýna...přesně, jak bylo řečeno, elekt.mag. ventil přímo za redukční a hned za něj jehlový...mám taky ten polský set, ale stále čekám na bombu, takže to budu teprve rozjíždět...v jednom ze zdejších vláken měli ten elekt.mag. ventil zapojen přímo pomocí niplů (namísto hadiček) a to kvůli tomu, že ventil pak méně hřál...tak jsem zvědav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 17:49 Usine Re: Pavel
El. magnetventil nepoužívám protože pro větší akvária je to zbytečnost, nebo jen v případě k nějaké řídící (PH)jednotce. Jehlový ventil by ale měl být až za elmgventilem, protože aspoň trochu ztlumí ráz tlaku který se vytvoří při jeho otevření.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 14:09 Pavel Re: Usine
ještě jeden (doufám už poslední stydim )dotaz - za redukční ventil umístím nejdříve elmag ventil a pak jehlový nebo naopak jehlový a za něj elmag.ventil - mám pocit že jsem narazil na obě varianty... díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 18:54 Usine Re: Pavel
Uvádění do provozu:
Zavřený uzávěr lahve, regulační kolečko redukčního ventilu povolit (proti směru otáčení hod ručiček), jehlový ventil otevřít na plno. Otevřít hlavní uzávěr lahve a otáčením ventilem redukčního ventilu (doprava)nastavit asi 10 bublin/10vteřin. Pomocí jehlového ventilu nastavit požadovaný počet bublin/minuta.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 14:40 JuraS Re: Pavel
těžko z tohoto obrázku posoudit jak to máš mít sestaveno..na aukru byl k nabídce set co měl dva druhy zapojování hadic..jeden s rychlo spojkou..to se musí ten převlečný válec stáhnout dozadu, nasadí se na trubku uvnitř hadice a ten válec se zatlačí na tu hadici...ta hadice musí být nasazena úplně na konec tý trubky...a druhá varianty klasika kdy na trubku nasadíš hadici a přes ní dáš stahovačku...řek bych, že máš první variantu a hadici jsi nenasadil až na doraz..proto tam bude ta dírka co má na tohle upozorňovat.....já osobně mám normální silikonovou (spíš gumovou ale akvaristickou) hadičku tak 3 metry dlouhou, 1 zpětný ventil a na konci difuzer boya c-170..ten má v sobě i docela efektní počítadlo bublin...plnil jsme ho složitě stříkačkou a pak jsem zjistil, že ho stačí dát na pár hodin do vody a on se sám naplní...hadičku mezi ventily...jehlový máš přímo napojený na hlavní a za ním by nemělo být moc hadice k elmg.ventilu..leda by ta hadice byla tlaková..počítej s tím, že v té hadici bude stále tlak plynu ucházející z lahve zatímco v hadici z elmg.ventilu jen tlak mezi ním a odporem difuzeru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 12:17 Pavel Re: ivaan
myslím že tam nic nechybí..lepší obr. - rybicky.net/k/forum/239143.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 11:12 ivaan Re: Pavel
Tak to vypadá(obr.je moc malý)že ti tam něco chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 10:56 Pavel Re: ivaan
jedná se o tento otvor... viz označení černou čárou... a ještě jeden dotaz - jak naplňujete počítadlo bublin- než se mi podaří nasadit hadičku tak to začne protíkat ven..., jak dlouhou hadičku dáváte mezi redukční ventil a el.mag.ventil a dále jehlový ventil... - nebo je to jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 21:01 ivaan Re: Pavelka
Vše se musí dotáhnout!Samozřejmě mimo jehlového ventilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 20:49 Usine Re: pavelka
Nevím o jaké dírce mluvíš, ale matka musí mít hlavně těsnění, nejlépe silikonové a musíš jí utáhnout nadoraz. :-)
Za redukčním ventilem už není skoro žádný tlak a tak stačí jen hadičku pořádně nastrčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 09:17 Muž pavelka [0] - Parmičky – polský set - redukční ventil??-rada
prosím o radu ohledně redukčního ventilu - mám koupený set z Aukra - včera jsem ho zapojoval ale když jsem ho pustil tak mi unikal plyn dírkou která je v redukčním ventilu (je součástí utahovací matky - mohu ji úplně utáhnout? - připadne mi to jako nějaký pojistný ventil... a ještě jeden dotaz - v setu je hadička připevňována systémem že ji jen zastrčím a nijak ji už neutahuju??a nepřipevňuji?? Děkuji za odpovědi - jsem v tomto úplný amatér... :-( hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 22:07 Muž Ebi Winter [5] - ŽivorodkyRe: Usine
Ja taky.Akorat bomba nevidrzi tak dlouho.Ale kdyz si vezmu ze naplneni mne vyjde na 50 kč tak to mozna vyjde levneji nez ta spotrebovana elektrika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:17 Usine Re: hf
Pokud je akvárium dostatečně velké, je elmag.ventil bez řídící jednotky trochu k nepotřebě. Já také bublám nepřetržitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:37 R Muž Silent [5949] Re: hf
Kvůli rostlinám to není. Je v tom dílem lenost a dílem moje neschopnost si koupit elmag. ventil. Né, že bych ho nemohl sehnat, ale nejsem schopný si najít chvilku pro něj dojít a zapojit ho stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:33 Muž hf [54]
Silente, proč bubláš nepřetržitě? Lenost nebo nechtěnost zapojit elmag. ventil nebo to má nějaký hlubší smysl ohledně kytek?

H

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 22:23 Muž hf [54] Re: stafflik
Ta teplota elmag. ventilu je normální. Pokud ho dáš napřímo na redukční ventil a tlakovou lahev tak bude mít provozní teplotu výrazně nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 21:36 stafflik
Mám to doma pár dní a celkem spokojenost. Jediný co mě dost vytáčí je teplota elekttromagnetickyho ventilu. Pomalu se na něm nedá udržet ruka. Kdo ho máte, máte to taky tak? Nebo mám šmejda. Jo a ještě k těm závitům, stejny to není. Musel sem si nechat udělat přechodku... stafflik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 12:40 Muž Igor [0] - Cichlidy – Re: toms
tiež používam tento difuzor a dáva mini bublinky, nesúhlasím s tebou, ja som s ním úplne spokojný

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 11:12 Muž hf [54]
Aquario.pl mohu s klidným svědomím doporučit. Ten člověk komunikuje perfektně a rychle, platit se dá převodem do ČSOB v CZK, lze objednávat přímo na jeho Eshopu, není nutné přes aukro.
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 7254x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13063-co2-z-polska?od=251