Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z Polska

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
CO2 z Polska
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 16:13 Muž Miso [470] Re: Cheron
mas pravdu :-) , to ma nenapadlo ja som tie hodiny ani nerozbalil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 16:07 Muž Cheron [89] Re: Miso
No - vlastne aj kolík :-)
Ja som sa blbo vyjadril. Totižto ...
Bez kolíka hodiny so zástrčky zapojíš, ale do hodín následne nezapojíš vidlicu s uzemnením - iba obyč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 14:17 Muž Miso [470] Re: Cheron
Cheron napsal:Ehm ... teda až na tie spínacie hodiny, ktorým chýba dierka pre uzemňovací kolík :-O
chyba snat kolik nie dierka ;) a vecsinou mas na snure to uzemnenie aj po krajoch ako to je na tych hodinach takze to vpohode zapojis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 21:07 Muž Miso [470] Re: Opteron
napevno je ze el.mag ventil nasrobujes priamo na redukcny a ihlovy priamo na el.mag ventil. Ta druha moznost je ze jenotlive ventili su spojene hadickou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 19:58 Muž Yirka [9139] Re: Opteron
sztywno = pevný-pevně
złączki = rychlospojky
Ale překládám to bez prohlédnutí návodu - jen slova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 19:24 Muž Opteron [0] - Cichlidy – CO2 Set
Lidi co znamená u tohoto zboží aquario.pl/…
vpravo dole volba "Sposób montażu :" na sztywno a złączki???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 16:38 Muž Cheron [89]
Tak pridám aj ja svoju skúsenosť ...

Nechcelo sa mi zháňať x vecí z x obchodov a platiť x krát poštovné, tak som sa rozhodol pre kúpu celého setu (presne ten istý, čo afinko). Akurát nie cez aukro, ale priamo z poľského e-shopu.
Objednával som ho 12.7.11 okolo 18.00 hod. Platil som PayPalom (2400 Kč) - peniaze boli prevedené ešte ten deň, večer o 20.30 (mail o prijatí platby). Ďalší deň (tj. 13.7.11) okolo 11.40 hod. bola zásielka vyexpedovaná. Dorazila 18.7.11 Keď som videl krabicu v ktorej to bolo zabalené ... hmm Áno - to bol najväčší "prúser" zo strany predajcu. Inak všetko našťastie dorazilo v poriadku a všetko funguje :)
Ehm ... teda až na tie spínacie hodiny, ktorým chýba dierka pre uzemňovací kolík :-O Ale mám svoje, takže ma to až tak netrápilo

PS:
Neviem ako ostatným, ale mne asi po dvoch dňoch prišiel mail so žiadosťou ohodnotiť ten obchod ... takže balenie bolo patrične ohodnotené X-)

PS2:
Krabica bola označená symbolom "krehké"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 11:02 Muž afinko [27] – Polský co2 set
Objednal som si polsky set:
www.aquario.pl/…
Cez aukro:
aukro.cz/…
Zaplatil som to prevodom na cesky ucet, doslo to za menej ako tyzden (do Prahy).
Celkova cena s postovnym 3000 CZK.

Balik bol dost "domackany", ale nastastie vsetko prezilo, nic nieje rozbite ani pokryvene.
Ale je to skor nahoda, z mojho pohladu bol zabaleny nedostatocne. Predajca by mohl pouzivat tie "bublinkove" obaly, nie to iba zabalit do novin.
Dorazilo vsetko presne podla popisu, uz som to poskladal, zajtra idem naplnit flasu.
Budem informovat o funknosti.

Celkovo som spokojny, odporucil by som aj kamosom, najma koli cene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 17:12 Muž Miso [470] Re: cezarmilan
ano, ale aj dodavatel ze to neposlal ako krehky tovar. Problem bol ze flasa hlavnim ventilom prerazila krabicu a tym padom a vznikla vola a zacala sa v krabici hybat a poskodila ostatne veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 13:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRE: Miso
Takže to do.... prepravná spoločnosť!?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 20:48 Muž Miso [470]
Pridam moju skusenost s polskym setom
www.aquario.pl/….
Po objednavke mi automaticky mail mi poslal ucet ceskej CSOB, tak som im pisal nech mi poslu IBAN a poslali uplne inu banku v PL s udajmi na zahranicny prevod. SET dorazil v dost zlom stave. Krabica roztrhnuta, skleneny spetny ventil rozbity, krabicka difuzora roztrhnuta takze kamienok je trochu spinavy, kohut na flasi je ohnuty (Nastastie len ten kohutik, ventil bol OK). Napriek tomu set uzivam 4mesiac k najlepsiej spokojnosti (spetny ventil som ozelel). Doporucujem teda, sa s nimi dohodnut nech balik poslu ako krehky tovar ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.07.2011 23:08 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: ZILO¨
Abych to objasnil. Já si s obchodníkem ještě psal a poslal jsem mu link přímo na tohle vlákno aby věděl, že je u nás početná komunita akvaristů, která si vyměňuje zkušenosti a názory plus jsem si dovolil mu navrhnout pár drobností k jeho obchodování přes Aukro aby čeští a případně i slovenští zákazníci přesně věděli co kupují a jak s tím mají dále naložit protože polský návod není pro každého to pravé ořechové.
Možná jsem mu trochu pomohl otevřít oči, což bylo taky mým cílem a teď, když zjistil, jak silný má u nás obchodní potenciál a jak lehce může ztratit důvěru řady lidí, bude brát obchod s českými a slovenskými zákazníky s plnou vážností.
Tedy aspoň doufám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2011 19:54 ZILO Re: Ivoš
Witam wszystkich
Oczywiście przewód zasilający powinien posiadać wtyczkę do elektrozaworu. Przyznaję się że zaszła pomyłka podczas pakowania za co bardzo przepraszam (doślemy wtyczkę na nasz koszt). Natomiast co do butli to faktycznie wysyłane są one puste. Nie ze względu na chęć zaoszczędzenia (butle przed wysyłką są specjalnie opróżniane), a ze względów bezpieczeństwa. Dziwny jest fakt że paczki z polski wysyłane za pośrednictwem poczty polskiej lecą do Czech samolotem, ale niestety taka jest rzeczywistość i niestety paczki z pełnymi butlami są zwracane z lotniska. Jedyna możliwość otrzymania pełnej butli jest wysyłka za pośrednictwem firmy kurierskiej (paczki są transportowane drogą lądową). W najbliższym czasie postaramy się również o instrukcję w j. czeskim tak by nie było problemów z poskładanie całego kompletu.

Jeżeli coś z naszej strony było nie tak to przepraszam - nie o to nam chodziło.

Hello
Of course, the power cord should have plug into the solenoid. I admit that a mistake was made during packaging - I apologize (We send plug-in at our expense). As for the cylinder is actually sent empty. Not because of the desire to save money (bottles prior to shipment are specifically emptied), but for safety reasons. Strange is the fact that parcels from poland sent via plane flew to the Czech Republic, but unfortunately this is reality and unfortunately packages with full ones are returned from the airport. The only possibility of obtaining a full bottle is shipped via courier (parcel is transported by road). Sorry for the problems and my english.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2011 12:07 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: filipsi
Pokud v nabídce uvádí "nová láhev CO2", plyne z toho logicky, že je plná. Jinak by mělo být uvedeno "nová láhev na CO2". Uznávám, že pro Poláky toto může být překladatelský oříšek ale díky tomu, že už pár lidí tento set obdrželo s plnou lahví, beru prázdnou flašku jako nekompletnost dodávky.
A když navíc v návodu píše (polsky)něco ve smyslu: "Flašku připojit, otočit kohoutem a na manometru by mělo být 50 barů", tak jinými slovy říká, že flaška je plná.

Tohle zkrátka neokecá a s plky o letecké přepravě to zazdil úplně protože i když pominu vše ostatní, tak silně pochybuju, že letecká přeprava 5-ti kilového balíku by stála 200,- Kč.

Edit: Absenci přísavek beru zpět, byly nastrkané v krabičkách u počítadla bublin a difuzoru.
Za šňůru se mi omluvil, prý již odeslal novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 10:52 Mar1ne Re: filipsi
X-) Tak to jsem měl asi vyjímečné štěstí, protože mě došla láhev plná, všechny přísavky, myslím si, že i to těsnění funguje (už pár měsíců). Akorát bylo prasklé skleněné počítadlo bublin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 08:18 Muž filipsi [1296] Re: voťa87
vóťa87 napsal: .. protože prodejce uvádí že kupujtete set s plnou láhví...
Kde to uvádí? Já to nenašel... Jinak samozřejmě plná nesmí do žádné pošty, ani zásilkovou službou v běžném režimu.
Zbytek zážitků - smutný šlendrián (..kdo chce s poláky obchodovati ... a čest vyjímkám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 08:06 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Ivoš
Bohužel, toto není vyjímka...Pan prodejce už si tak trochu "vorazil", všech několik setů co si pořídili mě známí lidé přišlo povětšinou lehce nekompletních (chyběly koncovky na hadičky, jednou i jehlák, těsnění k redukčnímu ventilu), to že chodí láhve prázdné je logické(oficálně nesmí ani poštou plné), na druhou stranu toto už je tak trochu na zamyšlenou nad poctivostí , protože prodejce uvádí že kupujtete set s plnou láhví...Jeho tvrzení že posílá letecky? To leda že by mu ty flašky posílali přímo z Turecka, kde je vyrábí. :-D

Teď už jen doufejte, že se Vám nebude hřát el. mag. ventil a vše bude těsnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 22:26 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Co2 set Professional aneb dodělej si sám
Fotka k příspěvku tak mi dneska přišel set Professional, který jsem si objednal na Aukru, kde tahle firma běžně obchoduje. Set je zde prezentován takto: aukro.cz/…

Po rozbalení krabice mě bouchnul do očí kabel k elektromagnetickému ventilu, o kterém se v popiscích dočtete: Kabel pro bezpečné připojení elektroventilu do sítě 220V.
To, co mi přišlo vidíte na obrázku.
Dále mě zamrzela absence deklamovaných 5-ti bezbarvých přísavek.

A jako perlička na závěr bylo zjištění, že Nová láhev CO2 2.1l je totálně prázdná.
Na můj mail prodejci, jestli si ze mě dělá prdelky, mi přišla odpověď, že CO2 set posílal letecky a že do letadla smozřejmě plná bomba nesmí. Nicméně na dodácích bylo razítko České pošty z Břeclavi. (Žeby mezipřistání?????)

Flašku si nechám naplnit, šňůru jsem si dodělal (dokoupil jsem 2 ploché konektory s bužírkama na překrytí, dohromady za 4,- Kč) a budu si přát aby tímto výčet nedostatků tohoto setu skončil.
Takže buď jsem si "vyžral" nějaký slabší den dodavatele anebo panáček zpychnul a už se s tím nijak nemaže.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 16:41 Pája6 Re: vóťa87
Kupoval jsem CO2 set v Polsku a nemůžu si stěžovat. Je stejný jako ty drahé české. Elmagnet se nepřehřívá ani náhodou, flašku mi naplní všude, tuším, že má i nějaký certifikát pro plnírny po celé EU. Ventil nepropouští, prostě vše ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 19:17 Muž konopnik36 [42] Re: vóťa87
Tady si dovolím zas nesouhlasit já,alespon el.ventilem cca 3 měsíce běží 12h deně ,ted tu mám cca 22°C a měl jsem zhuba 5min prsty na vetilu ,ale kupodivu puchýř nemám a možná,a to si myslím že udržet prst na rozpálené černé um. hmotě o teplotě 65°C,to už musí mít člověk kuráž.Jsem zamečník -kovář a vím jak vypada teplo :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 08:26 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: hf
Bohužel s Vámi nemohu zcela souhlasit...

1)Voda-lépe vlhkost se do tlakové láhve dostat může a to v okamžiku kdy Vám dojde plyn. Co pak následuje už záleží na kvalitě lahve-pokud je jednoplášťová a ošizená, tak za pár let se může stát i to že praskne-nejsou to plky vycucané k prstu, konkrétní případy byly nedávno v Německu a určitě to není nic příjemného.

2)El. mag ventily se hřejí, to ano...Ale osobně si raději připlatím pár stovek navíc, abych měl ventil s pracovní teplotou max. 40°C. U těch Polských setů jsem zatím měl možnost vidět jen ventily s pracovní teplotou až 80°C, spálit se o ně nebyl problém, mě osobně vadilo i to že takovou teplotu nedrží už ani některé PU hadičky a hýbe to i s roztažností materiálu v redukčních ventilech a tlakem v láhvi. A dvoužílový kabel je mi nesympatický z důvodu, že některé redukčáky společně s lahví mohou tvořit docela vodivý celek...

3)Ano láhve normovány jsou (alespoň to uvádí prodejce), to ostatně byly spousty jiných lahví, se kterými je teď v EU problém...Pokud ty lahve bude člověk pravidelně podrobovat revizi, tak prosím. Na druhou stranu, když od těchto láhví dávají ruce pryč i v kovoslužbě, kde kolikrát naplní cokoliv?

To co píšu nejsou spekulace, jsou to pouhé praktické zkušenosti a možná rizika, která při dlouhodobějším provozu hrají roli...Nikoho neodrazuji od koupě tohoto setu, já bych si ho však nepořídil a z pozice prodejce bych si netroufl to prodávat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 23:53 Muž hf [54] Re: vóťa87
Technická:

1. do lahve nemůže natéct voda a to ani když chybí zpětný ventil
2. elmag ventily se hřejí všechny, protože je tam elektromagnet
3. CO2 lahve jsou normovány, tnz. i lahev z Turecka (pokud to je pravda, což si nemyslím) pokud je prodávaná v EU má plně odpovídající parametry včetně životnosti a má i tlakovou zkoušku.

To co píšete je jen sada spekulací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 17:32 bobik Re: kchrz
Mam set z Polska uz nekolik mesicu a jsem spokojen. Zadny problem jsem nezaznamenal a vsechno funguje jak ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 15:35 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: kchrz
Není ani tak problém se závitem, ale spíš s kvalitou samotné lahve...Jsou vyráběné kdesi v Turecku,jednoplášťvá konstrukce,což pak uvlivňuje životnost i bezpečnost...Před nedávnem jsem jednu dával na revizi, protože majitel který si ji nechal plnit měl set bez zpětného ventilu a natekla mu do ní voda. Revizáci z toho vůbec neměli radost a jejich skepse k tomu tím pádem ještě vzrostla.
Druhým problémem se ukazují el. mag. ventily, všechny co jsem měl možnost vidět v provozu se hřejí na můj vkus až až a taky mi je proti srsti ten dvoužílový kabel. Celkově bych asi už o takovém setu neuvažoval a připlatil si těch 1500,- za kvalitní set pořízený u nás...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 09:35 R Muž Silent [5949] Re: kchrz
Jestli to není závitem na láhvi. Já mám láhev Dennerle a bez přechodky mi ji taky nenaplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 09:01 Muž kchrz [24] – ?
Zajímalo by mě, zda li si někdo další místí tuto soupravu koupil a jak je spokojen.
V diskusích se píše, že lahve nikde nechtějí moc plnit, ale diskuse je rok stará.
Byl by nějaký update?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 14:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: bobik
Škoda potreboval som to vedieť kvôli redukčnému ventilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:36 bobik Re: cezarmilan
presny nazev zavitu ti nepovim, nevyznam se v tom. Ale bez problemu mi to naplnily hned v prvni plnirne na kteru jsem narazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 07:58 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ja len poprosím o info, aký je závit na fľaši z toho polského setu?, ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 23:07 lockay Re: Kacoo
ja kupoval loni v zari set s bombou a stalo to 3200,- vcetne postovneho
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 23:05 Žena darka [520] Re: Kacoo
Já ho mám taky cca 3 měsíce, bez láhve www.aquario.pl/… , jen tam nebyly tehdy ty spínací hodiny, jsem spokojená, 2kg láhev jsem si sehnala za cca 200Kč ;-) , i s poštovným to tehdy vyšlo na tuším 1800 Kč palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 22:52 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: bobik
Premyslim nad nejakym taky a vzhledem co se tu pise tak nad tim dost premylim a mate ten samy za tech 380 zlotych ? je to s tim postovnym fakt jen 3000,- ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 22:44 lockay Re: Kacoo
Jj je to vcetne lahve
Mam stejny set, trochu necitlivy precizni ventil, ale jak se nastavi tak bez problemu.
Maximalni spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 22:43 bobik Re: Kacoo
uz ho mam taky, sice bublam jen par dni ale zatim spokojenost.
je to i s 2kg lahvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 22:21 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: konopnik36
Byla k tomu i lahev ? to sem tam nejak nenasel hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 20:34 Muž konopnik36 [42]
Ja mám tento www.aquario.pl/…
jehlový ventil mohl být citlivější cena 2700,-kč +300,- pošta PL nebo 700,-kč do 2 dnů kurýr GLS
jinak veliká spokojenost za malo peněz hodně muziky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 23:06 Usine Re: bobik
Nechci být hrubý, ale tahle diskuse je skoro celá o tom na co se ty znovu ptáš. Takže zatoč kolečkem na myši a trochu si ji přečti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 22:49 bobik
co rikate na tenhle set? Je to se vsim potrebnym? prd se v tom vyznam. Ma s nim nekdo zkusenost? Diky
www.aquario.pl/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 22:53 Muž maros77 [0] Re: GP
no veď to, ja som z toho jeleň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 22:52 GP Re: maros77
ale zas u toho redukcaku pisou cosi o vybaveni jehlovym ventilem, tak to tedy babo rad ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 22:52 Muž maros77 [0] Re: GP
myslel som príklad toto Zestaw CO2 Professional .Ale bez tej fľaše tie sú dosť drahé tam. Myslíte že by sa to oplatilo vziať takto či radšej jednotlivo? A ktorý z tých 3 redukčných ventilov by ste odporúčali? A ak kúpim fľašu u nás budú pasovať závity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 22:45 GP Re: maros77
prijde na to, jak si to davkovani predstavujete.. ma tam kombinace od lahve zakladni redukce tlaku a difuzor az po komplet s kontrollerem a poradnym reaktorem... pokud zjistite optimalni hladinu a budete bublat stale, staci ta uplne obyc. nebo treba poskladat po dilech a vynechat jeste pocitadlo a zpetnej venti. nebo vice komfortu, to proste zalezi...
edit: koukam na basic a tam neni jemna regulace, tak tu radeji nebrat, pokud nebudete mit vyresino jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 22:14 Muž maros77 [0] – set z Poľska
Poradí mi niekto nejaký lacnejší co2 set z Poľska? Príklad zo stránky www.aquario.pl ktorý set by ste odporúčali? Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 19:15 Petr69
hf napsal: Nemám sice set, mám z Aquario.pl samostatně dva CO2 reaktory, dva elmag. ventily a dva jehlové ventily (lahve a redukční ventily jsem si koupil tady) a všechno funguje.

souhlas,stajná zkušenost palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 14:28 Usine Re: vóťa87
Není to 1/2" ale witvort :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 14:00 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Farrael
Kdyby normy řešili jen barevné označení láhve, tak pán bůh s námi...Každá láhev musí mít platnou tlakovou zkoušku-ta udává jaké množství plynu a pod jakým tlakem můžete do lahve nafoukat při dodržení bezpečnosti. Lahve z Polska mají 1/2" závit (občas označován jako "argonový"), stejné rozměry závitu mají i CO2 lahve jiných výrobců(rataj,dupla,aquamedic,aquato, atd....) a není to nic neobvyklého.
V Praze mi Cočko plní v kovoslužbě na Průběžné, i láhve co jsem od nich kupoval nebyl problém dodat s 1/2" závitem. Pokud to nechce plnit Messer je to jen z důvodu nějakého nezájmu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 13:18 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: petr93
Mám ten dojem, že ta ČSN se týká jenom označení lahve barevného, ne toho jeslti ti to tu naplněj. Zeptej se v plnírně co máš poblíž, ta ti hned řekne jak to je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 12:51 petr93 Re: Farrael
prodejce píše:lahve jsou vybaveny nejnovějším GCE ventilem (ventil polské produkce) do 190 bar,v souladu s ČSN EN 1089 .Platnost použití na 10 lat od data výroby,teda do května 2020.Jsou certifikovány (Pi značka) na celou Evropskou unii, která dává možnost použití a v celé EU. Tak snad by neměl být s plněním problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 12:22 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: petr93
No to nevím. Ale u Messra mi řekli, že lahev s argonovym závitem dvoukilovou mi COčkem schopný naplnit nejsou, že to není bezpečné podle předpisů tak nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 11:13 petr93
lahav co2 se dá plnit i unás?
Polási tvrdí ,že po celé EU,ale jaká je realita?má stím někdo zkušenost ?
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 7254x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13063-co2-z-polska?od=201