Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z Polska

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
CO2 z Polska
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 23:54 Žena Rebbie [71] Re: karelpavel
Nooo, to sou totiž ty, o kterejch sem se tenkrát s někym bavila hop Díky, do toho pudu radši :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 23:43 Muž karelpavel [18] Re: Rebbie
To tento je 100% doporučován a i levnější eshop.jezirka.info/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 22:43 Žena Rebbie [71] Re: toms
No to by teda měl dělat pidibublinky... Tak asi to byl jinej ten co sem se o něm bavila a co nevim s kym :-) Díky za varování teda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 22:14 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: Rebbie
Nevím ale ja mám takovy dojem,že by difuzor mněl dělat malinke bublinky a né velké jako umně.To lipové dřívko teda proti němu dělá malinkaté bublinky rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 22:12 Žena Rebbie [71] Re: toms
Fakt jo? A sakra.. přitom mam dojem, že sem se tu s někym o něm bavila a naopak ho doporučovali... Nebo že by to byl jinej podobnej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 22:11 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: Rebbie
No tak tenhle difuzor teda moc nedoporučuju dělal mi velké bubliny,ted tam místo něho mám lipové dřivko a jeto mnohem lepší rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 21:46 Žena Rebbie [71] – Skleněný difuzér CO2
Neplánujete někdo z Plzně a okolí koupi tohodle difuzérku: www.aukro.cz/… ? Že bychom se šábli o poštovné ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 09:49 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: Igor
tak polský set koupen,už je odeslán poštou.Doma už na něho čeká 2kg láhev co2 :),tak přišti týden napíšu jak to dorazilo a jak to bublá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 23:50 Muž Igor [0] - Cichlidy – poľský set
vrelo doporučujem na aquario.pl - šlape bez chyby a za rozumnú cenu aj s poštovným

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 22:11 Muž equium [0] Re: ivaan
Já bych se toho tolik neobával. Sice není patrné, jak je patice kryta, ale i v tom nejčernějším případě, to znamená odkrytá živá část, mě napadá několik způsobů, jak to vyřešit. Třeba to za těsnit do krabice a když to bude mít IP68, tak to můžeš i ponořit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:20 Muž candino [3] Re: JuraS
o to lepšie....hehehe, ale toľko asi nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:16 JuraS Re: Silent
tak tak..si myslím, že na 240 lt akva a když to bude řízený controllerem tyk bych tipnul i 2 roky...i víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:10 R Muž Silent [5949] Re: candino
Mně stačí na 300 litrovou nádrž půl kilovka při bublání nonstop dva měsíce. Takže 6kg ti vydrží opravdu dlouho ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:07 Muž candino [3] Re: toms
no do 240 l aqua a na spínacích hodinách cca 4-5 mesiacov, ešte ide u mňa len 14 dní po naplnení... ano takže ešte neviem, len predpokladám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:06 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky
jak dlouho vydrží 6kg láhev asi hodně dlouho že :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:04 Muž candino [3] Re: JuraS
treba pozrieť aj inde...inzeráty s akvaristickou tématikou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:01 JuraS Re: candino
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…

moje láhev 1500 gr hliníková od fy. dupla i s ventily za cca 1100,- z aukro.cz a k tomu za 2224,- kč (kdo by si ty drobný pamatoval) z ebay..ale ta láhev byl kauf jak sviňa a na ebay každej nakupovat neumí páč by jinak třeba vzpomínaný obchod nemohl to samé prodávat za skoro 5.000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:55 Muž RadekCX [219] Re: toms
obavam se ze asi ne - klasicka plynarska pro CO2 je G 3/4" a tady pisou inlet G 21.8 (coz by mohlo byt teoreticky stejne - ale nemam tady tabulky abych se kouknul)

jinak redukcak s manometrama je uplne na dve veci - oba budou ukazovat az do posledni chvile porad to same - tlak v lahvi u kapalnych plynu je stale stejny a meni se jen s teplotou, stejne tak redukcak zaskrceny na vystupu jehlovym ventilem nebehne na skoro maximalni tlak - svarecske jsou kalibrovane spis na prutok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:48 Muž candino [3] Re: toms
vyzerá, že je to štandartný závit G3/4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:44 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky
Jo a chcise zeptat místnich odborníku. Bude ten polsky set pasovat na tlakovou láhev běžně prodavanou na aukru? Myslím závit. Nějak se moc v tom nevyznám ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:43 Muž candino [3] Re: ivaan
no, hovorím bolo nás viacero..asi sme mali šťastie na hasiča :-)
behaj po nete chvíľu a verím, že za tie peniaze čoskoro zoženieš v pohode co2 set.. palec
mne osobne sa ten poľský moc nepáči....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:41 Muž RadekCX [219] Re: ivaan
ivaan napsal: Asi bych se bál toho el.mag.ventilu,vůbec se mi nelíbí ty konektory,uvědom si že tam je 230V...

ta pripojka na ventil je klasicka prumyslova s gumovou manzetou a jistena na ventilu sroubem - mam tady podobnou (znackovou Bosch) pred sebou a je na ni napsano 230V/16A ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:40 ivaan Re: candino
6 kg fľašu, elektr. ventil, redukčný ventil s 2-ma manometrami a ešte mi dal chalan k tomu dva sklenené difúzory- Tak to je fakt super cena. 35euro t.j. necelých 900czk.To jsi pořídil velice dobře.Za tyto peníze to nekoupíš snad ani v bazaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:34 ivaan Re: candino
Nepreferuji značkové věci,to opravdu ne.Jen když si koupím věc která mi má sloužit minimálně několik let tak preferuji alespoň nějakou kvalitu a funkčnost a je mi jedno jaká je to značka.Samozřejmě je to věc finančních možností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:33 Muž candino [3] Re: toms
no náhoda, ten chalan predal viacero takýchto zostáv, ja som tiež dostal na neho mail od kamoša, ktorý od neho tento set kúpil....
proste tým chcem povedať to, že v obchodoch neviem čo by za to pýtali....osobne by som viac ako 50 € za set nedal...mám 6 kg fľašu, ktorú mi kamoš za 6 € vymení za plnú....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:29 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: candino
Tak ale to byla asi náhoda na tak dobrý kup,já pootřebuju něco levného a funkčního tak se právě ptám zda ten polský set už někdo nemá a zda to má cenu vůbec kupovat jestli to není jnom šmejd comi bude pít nervy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:25 Muž candino [3] Re: toms
napísal som to len preto, že som kúpil na akva.burza.sk :6 kg fľašu, elektr. ventil, redukčný ventil s 2-ma manometrami a ešte mi dal chalan k tomu dva sklenené difúzory a to všetko za 35 €, pokiaľ teda nepotrebuješ značkové ale stačia ti funkčné veci...
od kedy som sa rozhodol, že kúpim až do kúpenia prešlo 14 dní....trochu posurfovať a nájdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:22 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: ivaan
No ten konektor je opravdu velice bezpečný taky nato koukam :-D ale tak přece neb ude ve vodě ale někde bokem a nebudu naněho šahat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:21 ivaan Re: JuraS
Já nepsal že cena je vyšší,naopak,jen se mi nelíbí to provedení.Můj názor je že si raději připlatím a mám klid.K tomu topení a čerpadlu-ještě jsem neviděl tyto přístroje a vlastně jakékoliv zařízení které je na 230V a je určeno pro vlhké prostředí aby mělo konektor na zmíněnou voltáž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:19 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: candino
fakt a kde prosímtě,dej radu klidně koupim nejsem proti ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:10 JuraS Re: ivaan
cena je vyšší ? no to nevím...k tomuhle stačí přidat láhev na co2 co jich je na aukru několik a celý systém je až na controller kompletní...k vodě a elektřině se usměju..nikdo neříká, že ten elmg. ventil má být u akvária..a to ti nevadí čerpadla ponořená pod vodou a na 230v a nebo topení ? a co když něco z toho bude probíjet a ty to zjistíš ve chvíli kdy do akva strčíš ruku pro plavající list ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:06 Muž candino [3] Re: toms
myslím si, že za tie peniaze sa dá zohnať komplet co2 aj s fľašou.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:06 ivaan Re: toms
Asi bych se bál toho el.mag.ventilu,vůbec se mi nelíbí ty konektory,uvědom si že tam je 230V a voda z akvárka ti při nějaké manipulaci vycákne ať chceš nebo ne.Sice je to levný ale není k tomu lahev.Koukni na www.aquato.cz/… že se vyplatí lehce připlatit za kvalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:53 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky – Polský co2 set
Zdravím,chtěl bych se zeptat zda máte někdo zkušenosti s tímto co2 setem.Uvažuju že bych si ho pořídil ale nevím jestli se nedá sehnad za ty peníze i něco lepšího.Dík za rady im.aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 10:35 GP Re: stanilabg
to urcite ano, ale nazivo to opravdu nevypada duveryhodne, navic kdyz to ma drzet treba 50 barr. opravdu nejlepsi rovnou spravny redukcak. nebo nevymenit jen prevlecnou matku, ale celej privod do redukcaku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 10:23 stanilabg Re: GP
Druhi zas hovoria, ze cim menej spojov/redukcii, tym lepsie. Kazdy jeden spoj navyse predstavuje mozny unik plynu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 09:32 GP Re: stanilabg
nekdo rikal, ze pouha vymena matice se nedoporucuje, se stycnou plochou, co by mela tesnit to nic neudela, to je lepsi poridit redukci. navic levnejsi by bylo koupit rovnou jiny redukcak, vetsinou se da vybrat mezi co2 a argonovou verzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 08:22 stanilabg Re: PavelSiKra
Viem, dakujem. Ale vo firme, odkial som bral hasicak mi povedali, ze ak velkost matice nebude pasovat, aby som prisiel, ze mi zadarmo daju novu maticu. Snad si ma budu pamatat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 08:13 stanilabg Re: JirkaBe
Fotka k příspěvku Takze tak, ako som si myslel. Rurka sa odsrubuje a nasrubuje sa s inou maticou.
Vies mi povedat aka je velkost zavitu na fotke?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 07:54 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: stanilabg
Na tom redučáku je opravdu argonový závit W 21.8x1.14, pokud mas na hasičáku G3/4 stačí použít tuhle přechodku a je po problému - viz. www.weldpoint.eu/…
Jinak mám ho taky a zatím naprosto bez problému. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:08 JirkaBe Re: stanilabg
Ahoj
S celým setem jsem spokojený. Akorát do počítadla bublin musim cca 1x za 10 dní doplnit vodu a Difusor při větší dodávce plynu dělá poměrně velké bubliny, které se při mé výšce akva nestihnou rozpustit. Jinak s redukčákem žádný problém. Tady je odkaz na mé akva tam je celý set nafocený i redukčák zezadu:
www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:44 GP Re: stanilabg
ja na mem hasicaku mam zavit "argonovy" je to W... a neco a je to +- 21mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:25 stanilabg
JirkaBe napsal: Na hasících přístrojích 2 a 5 kg jsou závity stejné.
Uvazujem o kupe redukcneho ventilu cez Aukro, toho isteho, ktory Ty mas v sete. Kedze predajca mi neodpovedal, ci sa da vymenit matica (napajanie na hasicak), chcel by som Ta poprosit o par fotiek zadnej casti redukcneho ventilu, aby som videl, ako to vyzera. Mam asi starsi typ hasicku s priemerom zavitu 26mm. Nevies, ci je to G 3/4?

Inac - si spokojny s tym redukcnym ventilom?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 22:37 Muž Lada2 [11] Re: JirkaBe
tak to je docela ranec ale podle toho co jsem studoval pokud dobre nastavis vse tak by si nemel tohle potrebovat a stacilo by obcas zmerit tim levnejsim jak jsi na tom.Ale v tomhle jsem jen teoretik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 21:34 JirkaBe Re: Lada2
No taky by určitě stačil. Ale ten nebude udržovat optimální nastavenou hladinu.
www.shopakva.sk/…
Dá se sehnat ale mnohem levněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 21:25 Muž Lada2 [11] Re: JirkaBe
www.e-pristroje.cz/… myslis ze ten za cca 900 by nestacil???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 20:17 JirkaBe Re: Lada2
Já mám v merku elektronickej pH controller PH 201. cca 2500 Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 19:18 Muž Lada2 [11] Re: JirkaBe
to jsi mu mel napsat k tomu ze bys chtel pribalit stalej test ma je take a bez problemu ti k vecem z aukra pribali i jine veci.A komunikuje okamzite a i cesky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 18:06 JirkaBe Re: PavelSiKra
Redukčák jsem našrouboval přímo převlečnou maticí na mojí 1kg tlakovou lahev. Ty závity jsou stejné jako na nových 2 a 5 kg hasičících CO2. Starý hasičák 6 kg má větší závit. Foto hodim na aquapage na profil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 16:58 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: JirkaBe
prosim te a ten reducak mel primo prevlecnou matici takze jsi to srouboval primo na hasicak nebo jeste je potreba nejaka ta redukce, muzes k sobe treba hodit foto jak to mas zapojene hlavne zezadu toho reducaku, diiik ;-)
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 7254x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13063-co2-z-polska?od=301