Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z Polska

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
CO2 z Polska
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 14:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Horymír
Veď za takú cenu kúpiš aj u nás a v Česku ešte lacnejšie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 12:50 Muž Jiri_99 [425] Re: Horymír
Těžko říct, peněz nemám nazbyt, ale od poláka bych něco takového nekoupil. Radši budu ještě nějakou dobu míchát burčák, přišetřím a koupím si bombu někde přímo v plničce.. S polákama nemám jedinou dobrou zkušenost. Vše co jsem od nich kdy koupil stálo za h.v.o.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 12:17 Horymír
lidi na ten Co2 set z polska, myslite ze je lepsi si sehnout svou vlastni lahev nekde v plnirne a nebo koupit tu jeho. co se vyplati?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 12:28 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravom, co poviete na set CO2, kde je redukcny ventil aj s EM ventilom od firmy aquanova.
www.aquariumsklep.pl/…
Cela zostava je v ponuke za slusnu cenu, ak to porovnam s tym co sa da kupit na SK alebo CZ.
Mate s touto zostavou niekto skusensti?
Je to lespi komplet ako ten z aquario.pl?
Vopred diky za rady a nazory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 15:49 Muž Cheron [89] Re: noiseless
Ja som platil cez PayPal ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 10:48 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: sfrid
Poď do tohto vlákna, skús prečítať azda nájdeš to čo potrebuješ vedieť
rybicky.net/forum/6215-co2-z-hasiciho-pristroje…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 09:26 Muž Miso [470] Re: noiseless
kupoval, neviem ako tebe ale, ale mne poslali ucet na cesku CSOB banku. Tam to ale vyzadovalo IBAN takze som im napisal nech mi ho poslu a poslali mi udaje na zahranicny prevod priamo na ich ucet do Polska. Tam mi to vpohode preslo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 23:16 Muž Roxyman [4] Re: sfrid
Fajn a teď co to má společného s Polským setem o kterém se zde diskutuje ? hmm Já třeba si tady pročetl celé vlákno, abych si udělal obrázek o tom Polském setu a tak 50% věcí je off-topic.. včetně tvých úvah o závitu na hasičáku atd...omg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:59 sfrid Re: cezarmilan
Fotka k příspěvku Nazdar! Dnes som bol v obchode a požičal mi na skúšku tento redukčák. Ukazoval mi na fľaši 50 barov na vstupe a na výstupe to bolo 27-28 l/min. Len sa ešte chcem spýtať, či môžu byť z redukčného ventilu dve redukcie na ihlový ventil. Myslím si, že v tom problém nebude, keďže je na výstupe menší tlak vyvíjaný na ten ihlový ventil. Elektromagnetický ventil zatiaľ neuvažujem kúpiť. je to tento www.uninaradie.sk/… Neviem, ci nakoniec nekúpim z shopakva redukcak, ihlovy a aj emg ventil www.shopakva.sk/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 16:13 Muž noiseless [1]
ahojte, kupoval ten set nejaký slovák ? Mám problémy s platbou, nejde mi poslat peniaze na ten ich účet, vedel by mi niekto pomôcť ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 23:49 sfrid Re: cezarmilan
Mam hasicak CO2 a chcem ho spojazdnit na hnojenie do akvarka. Nizsie som sa pytal, aky redukcny a ihlovy ventil si mam kupit (co2 zostavu). Alebo si mam poskladat nejaky sam. Co sa mi viac oplati a hlavne poradit ako vlastne poskladat to vsetko do kopy, odkial kupit ci objednat za dobry peniaz. Závit je na flasi G3/4. A este ci mam zbytocne davat eurace za elektromagneticky ventil. No nechem elektromagn. ventil davat hned za ihlovy, lebo sa dost zahrieva a tym padom aj zohrieva ihlovy, redukcny, atd... Ked uz tak, tak redukcny-ihlovy-hadicka-a az tak elektromagneticky. Ale ako hovorim, neviem ci to neni zbytocne platit za elektromagneticky ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 20:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: sfrid
No závit na redukčnom je a keď ho máš tak musíš vedieť aký,či? Alebo máš ihlový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 16:44 sfrid Re: cezarmilan
To viem, len neviem ci do redukčného ventilu treba vrtat zavit, ci tam uz je, ci ako, na ten ihlovy. Chcem vediet co mam odkial objednat ake vetily, aby mi to sedelo a hlavne fungovalo
Závit je tam 3/4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 09:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: sfrid
Fľaša, potom redukčný ventil a až potom ihlový ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 09:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dravec
Za tento peniaz kúpiš aj u nás a kvalitnejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 23:36 sfrid Re: Těhňajs
Mam hasiaci KODRETA typ S6 T7207. Má okruhly spodok. Nemusi to byť z tej stránky, ak by sa dalo poskladat lacnejsi a dobry, tak aj to beriem. Len neviem ako tam primontujem ihlový ventil. www.almar.sk/… -6. hasiaci zhora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 19:58 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravím, co poviete na tento set z polska?
www.aquariumsklep.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 07:43 Těhňajs Re: sfrid
Musíš sem dát jaký typ láhve máš a jaký má závit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 22:54 sfrid – ktory co2 ventil?
Nazdar! Ktorý redukčný ventil by si mi odporučil na 6kg CO2 flasu?
www.aquareef.sk/… - stoji 73.49€ je od Rataja, s ihlovým ventilom a spätným ventilom,pochromovaný alebo
www.shopakva.sk/… -74€
Zatial nie som rozhodnutý, či mam kupit aj elektoromagneticky ventil. Zatial som mu neni nakloneny. Vdaka
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 21:34 Muž dravec [72] - RostlinyRe: noiseless
Ja co som sa pytal ludi z aukra, co si set zakupili, s dodanim vraj nebol problem. trosku to akurat trvalo. A treba im zdoraznit nech to zabalia a poslu ako "krehke" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 20:09 Muž noiseless [1]
som zrobil objednávku, bojím sa im peniaze poslať .. naozaj ma nevybabrú ??? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 14:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dravec
Ja som si prvý kúpil z akvashopu, aby som sa naučil niečo o setoch a zistil som, že som sa aj poučil. Odvtedy som si už poskladal ďaľšie tri sety sám za polovičnú až tretinovú cenu. Drž sa toho, čo ti radí václav. No a nakoniec, aby som bol objektívny, tak ten set so spomínaného e-shopu, je spoľahlivý a šlape bez problémov. keď máš dosť prostriedkov, ktoré máš navyše, tak ti nič nebráni kúpiť rovno hotový set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 13:05 Usine Re: dravec
Nekupuj si lahev a redukční ventil v aqua shopech, ale ve svářecích potřebách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 12:39 Muž dravec [72] - RostlinyRe: cezarmilan
Dakujem za odpovede. Tusil som ze hlavne dane budu rozdielne. Sak len ked si pozriem na sk a pl e-shope napr. osvetlenie HAGEN GloT5 HO 2 x 39W za rovnaky vyrobok mi vide rozdiel cca 35e, co je dost a clovek si kladie otazku ako to ti poliaci robia ;-) ;-) ;-)
Viete mi povedat ako je na tom kvalitovo CO2 set z shopakva.sk? Ze ci sa mi oplati priplatit a kupit si set odtialto pripadne od Rataja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 09:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dravec
V každom štáte sú iné normy na tlakové skúšky a za inú cenu. U nás sa najviac nabaľujú kontrolné úrady, platená birokracia. E-shopy chcú tiež zarobiť a výrobca má ceny ako každý iný. K tomu si porovnaj DPH, ktorá je tuším v Poľsku 7, ale maximálne 9% a máš výsledok.
Nehľadal by som príčinu len v nekvalite, pretože ponúkajú rovnaké komponenty, teda made in Italy všetci spomenutí.Okrem EMV a ihlových, čo je tiež dosť podstatné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 22:25 R Muž Silent [5949] Re: dravec
Rataj má komplet z kvalitních komponentů italské firmy Ruwal. Polské CO2 sety jsou zpravidla zpytlíkované z na trhu nejlevnějších komponentů většinou nízké kvality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 22:17 Muž dravec [72] - Rostliny
Vie mi niekto povedat preco je tak priepastny cenovy rozdiel medzi tymto polskym CO2 setom a podobnym CO2 setom od Rataja alebo zo shopakva.sk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 18:50 Muž Lucky005 [197] Re: Nedory
a nezkousel jsi celou tu tvoji sestavu ponorit pod vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 18:47 Usine Re: Nedory
Doporučuji ti povolit opravdu na doraz i hlavní ventil lahve. Velmi rádo to uchází, hlavně u starších lahví. Několikrát se mně to stalo. Pokud ani to nepomůže je ventil zralí na výměnu.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 18:29 Muž Nedory [15] - SumciRe: Miso
Tak mi to nekde unika, pac uz jdu po treti plnit za tyden co jsem to zprovoznil. To me stve... Vsechno jsem utahul na krev, si myslim ze mi to unika nekde pred ventilem, pac za ventilem by to vydrzelo dele jak 48 hodin, kdyz mam nastaveno na jednu bublinu za sekundu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 10:57 Muž Miso [470] Re: afinko
15bar? neni to trochu moc? ja mam napr. na el.mag. ventile napisane ze je dimenzovany do 10bar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2011 08:43 Muž afinko [27] Re: Nedory
Fotka k příspěvku Tiez som s tym chvilu laboroval.
Nakoniec mi uz asi 2 mesiace spolahlivo funguje taketo nastavenie:

Otvor naplno ventil 1 na flasi.
Otvor ventil 2 na redukcnom ventili tak, aby si mal na druhom budiku (pravom) prietok medzi 5 az 10 l/min, teda asi v 1/5 celeho rozsahu.
Nastav ihlovym ventilom pozadovany pocet bublin.
Par krat skus vypnut / zapnut elektromagneticky ventil a skontroluj ci davkuje pozadovany pocet bublin.
Pri celom procese je podstatne sa neponahlat, po nastaveni ventilov treba cas na ustalenie.
Pri vypinani / zapinani elmag ventilu treba pockat aspon 5 min kym prestanu bublinky unikat a kym znovu zacnu bublinky unikat pozadovanym prietokom.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 20:18 Usine Re: Nedory
Máš zřejmě slabý tlak z redukčního ventilu. Přidej trochu a stáhni to pak jehlovým ventilem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 18:36 Muž Cheron [89] Re: Nedory
Pokiaľ máš redukčný ventil len s jedným nanometrom, tak stále bude ukazovať 40 barov - to je totiž tlak vo fľaši (neviem kde nechávaš plniť fľašu, ale mne ju plnia na 50 bar - dokonca o niečo málo viac).
Menej (smerom k nule) bude ukazovať, keď sa bude míňať CO2 (teda bude klesať tlak vo fľaši). Pokiaľ ale Ti klesne tlak zo 40 na 0 za jeden deň - niekde Ti to uniká (test jarovou vodou to odhalí).

Inak - aj ja som mal problém s tým, že po zapnutí EMV CO2 nešlo cez IV (aj keď deň predtým v poho - po vypnutí a opätovnom zapnutí už nie) hmm
Tak som sa na EMV vykašlal a "sypem" to tam nonstop (samo, že záleží na objeme aqa) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 18:06 Muž Nedory [15] - Sumci – CO2 poslky set tlak?
Zdravim, Koupil jsem si take po¨lsky set professional. Mam tam tlak 40 baru at otacim kohoutem jak chci. Bud 0 nebo 40. Uz jsem ji po dvou dnech jednou plnil ale to jsem spatne dotahl matku. A kdyz se mi sepne elektroventil tak dokud neotocim jehlovym ("preciznim") ventilem, tak se set nerozbehne? Co mam s tim delat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 12:31 aldare Re: noiseless
Poridil jsem si verzi Professional a je celkem bez problemu. Jen jsem musel utahnout jehlicovy ventil, protoze uchazel. Mnozstvi bublinek se da celkem slusne nastavit. El. ventil docela topi, ale predpokladam, ze to nevadi.
Pokud jde o mou zkusenost, tak ten set muzu doporucit. Za ty penize je to slusne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 21:33 Muž dravec [72] - Rostliny
Nuz a mna by zaujimalo ci je Polsky set to o tom istom (kvalitou, spolahlivostou)ako ten zo shopakva.sk ,akurat za rozumnejšiu cenu. Viete mi poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 21:31 Muž noiseless [1] Re: PavelSiKra
je niekto kto teraz niekedy v blízkej minulosti objednával ten set ?
Dajte vedieť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 13:44 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: noiseless
Ja mam v provozu uz dva roky taky ten s tema dvema manometry, zatim cely set naprosto bez problemu. Set provozuji s hasicakem.
Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 12:51 Muž afinko [27] Re: noiseless
Ja mam ten s dvoma manometrami a nestazujem si :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 21:41 Muž noiseless [1]
ahojte, vy čo máte tie sety z poľska, ktorý redukčný ventil tam máte ?
tento:
aquario.pl/…
alebo tento:
aquario.pl/…

neviem pre ktorý z nich sa rozhodnúť, cenu to nemení ... ktorý je na tom lepšie ?
Osobne sa mi viac pozdáva ten s dvoma manometrami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 12:42 Muž afinko [27] Re: noiseless
Tento novy set nepoznam, mne poslali ten stary s redukcakom s dvomi manometrami, co chces aj ty.
Asi by som im napisal ze chces to tam cele poskladat ale s redukcakom s dvoma manometrami, oni ti to poskladaju a budu tam vsetky potrebne casti.
Napis im mail, da sa s nimi dohodnut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 19:57 Muž noiseless [1]
ahojte ľudia .. chcem si objednať súčasti CO2 setu z toho aquario.pl ...
rozmýšľal som, že zoberiem komplet (bez fľaše) a budem to mať bez starostí, konkrétne:
aquario.pl/… (cca 50€)
ale nepáči sa mi tam ten redukčný ventil ... skôr by som sa priklonil k ventilu s dvoma budíkmi, tak by som si objednal veci samostatne odtiaľ, konkrétne:
redukčný ventil: (cca 16€)
aquario.pl/…
elmag. ventil: (cca 17€)
aquario.pl/…
a ihlový ventil: (cca 7€)
aquario.pl/…
to ma vyjde dokopy zhruba 40€, ale neviem čo mi ešte k tomu treba. Teda čo sa týka spojek, aké mi k tomu treba ? Čím spojím redukčný ventil s elektromagnetickým a ten potom s ihlovým ventilom ? Čo je nevyhnutné k tomu objednať, ak to chcem zapojiť ?
Nikde som to tu nenašiel, tak sa pýtam.

PS.: Tie veci sú o viac ako polovicu lacnejšie ako tu u nás na SVK. Napríklad na pohľad rovnaký red. ventil, u nás 40€, tam 17€. Neviem si to vysvetliť, ale snáď mi nepošlu vadný kus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2011 17:03 Muž Miso [470] Re: Cheron
ono aj ked uzavres hlavny ventyl vela stlaceneho plynu zostane v redukcnom a pred ihlovym a ten sa pomali uvolnuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 16:49 Muž Cheron [89] Re: Miso
Ja to mám takisto ...

Nooo ... ja momentálne riešim 100%-nú tesnosť. Stále odniekiaľ (pomaly) uniká CO2 aj keď "test" jarovou vodou je "negatívny". Uzavrel som preto na noc fľašu úplne a ... svete div sa - bublalo mi to jemne až do rána ne Nechápem. Doteraz sa mi to nestalo. Teraz som to utesnil asi tak na 95% ? - možno, že je to tým (teda - tlak neuniká bokom, ale ide do aqa).
Ale aj tak - EMV bol mimo prevádzku ... a keby aj bol zapojený - bola totálne uzavretá fľaša aj ventil na redukčáku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 16:34 Muž Miso [470] Re: Cheron
ako to mas zapojene? EMV mas pred alebo za ihlovym? Ja mam pred ihlovym a asi kvoly vyssiemu tlaku mi aj ked je zatvoreny ide stale tak 1bublinka za 7-8sekund.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 16:27 Muž Cheron [89] Re: afinko
Hej - aj mne to šlo ťažko, ale našťastie ja som neulomil :)
Každopádne - to počítadlo (aj keď sa mi celkom páči) je tak trochu nanič ... Po vypnutí CO2 Ti vytečie voda z poč. bub. a nepomôže ani spätný ventil pred ním (aspoň mne sa to stalo).
Takže ja poč. bul. nepoužívam - riadim sa (homemade) dropcheckerom X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 16:22 Muž afinko [27] – Pocitadlo bublin
Vcera sa mi podarilo odlomit hornu cast (tenku trubicku) z pocitadla bublin, ked som sa snazil odpojit (odtrhnut) hadicku tone
Ak budete chciet odpojit uz nasadenu hadicku z tychto komponentov, odporucam ju prve po dlzke nadrezat napr. technickym nozikom (v mieste kde je nasadena), potom to uz ide lahko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 16:20 Muž Cheron [89] Re: Miso
Takže znova:
Uzemňovacie kolíky sú iba v zásuvkách. Takže tie hodiny nezapojíš vlastne tak či tak ... :)
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 7254x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13063-co2-z-polska?od=151