Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z Polska

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
CO2 z Polska
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:37 Muž Lukša [18] Re: matlala
Možná je to spotřeba, ale dává se to normálně do zásuvky na 230V. Není u toho napsaný a ani tam nejde vidět napájecí kabel, tak snad u toho bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 19:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Lukša
coze tak proč je hned v názvu uvedeno 12V, což chápu jako napájecí napětí 12 Voltů, u toho Qpneumatic je taky napsáno 220V, což logicky chápu jako napájení 220 Voltů (i když už v síti je 230V).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:33 Muž Lukša [18] Re: matlala
Ale on ten aquario.pl/… je na 230V
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Lukša
takže jak to vidím to bude nastejno, i kdybych vzal ten lepší ventil od Camozzi z tech-con.cz, ten má v katalogu až 60°C, u těch ventilů to bude nastejno a nemá se tam co pokazit, takže ještě uvidím, ale asi ušetřím a vemu tenhle z Polska na 230V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:22 Muž Lukša [18] Re: matlala
Ahoj,
ten první elektromagnetický ventil mám. Hřeje se celkem dost (skoro se na něm nedá udržet ruka), ale funguje dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 15:36 Muž matlala [798] - Rostliny
Ahojte, ještě uvažuju o polských elektromagnetických ventilech, máte někdo jeden z těchto?
aquario.pl/…
aquario.pl/…
U obou my mě zajímalo jak se hřejí na povrchu cívky a jak uvnitř trubky, kde jde CO2. Jen u toho Qpneumatic jsem našel video, že uvnitř trubky je cca 40°C po půl hodině.
www.youtube.com/…

Po studiu fora, článků a všeho možného předpokládám, že ten na 12V se bude hřát nejméně ze všech. Ale zas tam není uvedena spotřeba a musel bych tam přivést extra 12V ze zdroje, co mám ve skříni pro všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 08:14 Muž deli [0] Re: Mispulin
Oh! Aleluja! Veľmi si mi pomohol, ten redukčný je skoro uzatvorený a ráno to krásne zoplo, okamžite začalo bublať. Ďakujem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2012 18:22 Muž Mispulin [67] Re: deli
Ja mam zkusenost, ze toto mi delalo kdyz jsem mel redukcni ventil na bombe otevreny moc (v mem pripade prakticky naplno). Pak ranni skokove otevreni EMV zpusobil skokovy narust velkeho tlaku na vstupu jehloveho ventilu a ten se nejak zablokoval a dokud jsem s nim neotocil, tak proste nepropoustel. Vyresil jsem to podstatnym uzavrenim redukcaku, kdy jehlovy ventil omezuje (reguluje) uz opravdu jen nizky tlak. V tomto pripade skokove ranni otevreni EMV nezablokuje jehlovy ventil a vse funguje jak ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 18:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: deli
a není spíš špatný jehlový ventil? Mě psali, že je na nic. Zkus ho odpojit a bublat někde do lahve mimo akva a určitě to pojede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 17:16 Muž deli [0] Re: Vlkoun
Podarilo sa ti to nejako vyriešiť? Ja som medzičasom zničil svoj EMV a objednal nový (dúfal som, že sa to vyrieši). Ale scenár sa opakuje... ráno sa ma EMV zapnúť, čo sa aj stane, ale vôbec nič cez neho nepreteká, resp. to nebuble v akva. Keď trooošku, fakt trošku potočím s tým precíznym ventilom za EMV, tak sa to rozbehne tak ako má. Je to na prd...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:01 Muž exit [116] - RostlinyRe: matlala
S RO nemám zkušenost tak nemůžu srovnávat.Ale s tou hadičkou nemám žádný problém.Je čirá tvrdá-takže asi dost vydrží.Někdo tu psal,že ty obyčejné měkké po čase styřely nebo popraskaly.Takže spíš zvolit asi tu tvrdší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 16:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: exit
jestli to není to samý jak na RO nbo vzduch v automatizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 15:59 Muž exit [116] - RostlinyRe: matlala
ty hadičky co k tomu setu dodavají jsou celkem dost tvrdé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 15:52 Muž matlala [798] - RostlinyRe: exit
to bych aspoň ušetřil na poštovném za ventil odjinud. Ta hadička je nějak extra tvrdá nebo je to klasická na vzduch co dostaneš v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 15:47 Muž exit [116] - RostlinyRe: matlala
Mám celý system z polska jak už jsem psal a kromě redukčního ventilu,který jsem musel vyměnit mi vše funguje.Jehlový ventil je Q-pneumatic a el.mag.ventil nevím co je za značku,ale celkem dost hřeje,ale dá se udržet v ruce-takže požár nehrozí.Ono asi záleží na co člověk narazí.Nebál bych se jít do toho znovu.Takže za mně-mohu doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 15:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: exit
ok,díky. Koukám ještě na ty elektromagnetické ventily Q-pneu atic, ten je dobrý? Jehláky této firmy prý hrůza, ja jste mi psali. Ale na ventilu se nemá skoro co pokazit, když to není vadný kus. Otázka je, jak hřeje na povrchu obalu cívky, uvnitř tak do 40 stupňů, má tam na porovnání video. Ten od mangaly se uvnitř při vzduchu hřeje na 52 po asi 2h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 15:26 Muž exit [116] - RostlinyRe: matlala
Tak našroubovaný manometr přidá na výšku zhruba 3cm. Rozměry VxŠxH 10x10.5x13.5
S tím přidanim na výšku je to relativní -záleží jak ho našroubujete.Nemusí přidat ani 1cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 15:10 Muž matlala [798] - Rostliny
ještě dotaz
jaký rozměry má ten redukčák se dvěma nanometry? A o kolik přidá na výšku lahvi? Rád bych vzal tu 6kg lahev, ale má 82cm a ja jen 80 cm pod akva a akva 10-16cm od stěn, tak abych to tam nacpal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 22:33 Muž matlala [798] - RostlinyRe: exit
uvidím, porovnám ceny a možnosti, možná ju koupím, je k mání do druhého dne-zkouší se prý těsnost spoje a plní ji. Dnes jsem obeslal mailama tech con i tu prodejnu hasící techniky ať upřesní nabídku menších lahví a úprav hasičáků pro CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 19:17 Muž exit [116] - RostlinyRe: matlala
Asi se to vyplatí.... ;-) u nás kde chodím plnit láhev mi nabídli do pronájmu(třeba i na deset let)šesti nebo osmi kilovou láhev za cca 700,-.náplň vycházela tuším okolo 30,- za litr co2.Mít víc akvarek tak bych to asi využil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 17:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: exit
Tak uvidíme. Psal jsem do techconu.
Co říkáte na cca rok starou lahev 6kg s náplní za 1500, naplň je za 200. Mužu jina mit 1,5 nebo 2,5kg starší hasičák po revizi a platnou tlakovou zkouškou za nějakých 500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:16 Muž exit [116] - RostlinyRe: matlala
používám kovové rychlospojky a bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 15:44 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak u nás nic moc, budu teda objednávat všude něco.
Lahev budu mít starší hasičák po revizi s uzavíracím ventilem od známého za příznivou cenu.
Pak teda vemu ten dvounanometrový redukčák z Polska a jehlový ventil z tech conu. Ale koukám, že mají i elektromagnetické ventily. Máte s nima někdo zkušenost? nebo odkud máte jinak ty elektromagnetické ventily, které nehřejí skoro vůbec?
Mají teda selenoidní. tam je cena kolem 400 na tech conu a jinak mám doma už na RO ventil od mangaly a ten je taky dobrý, u vzduchu nebo plynu je do 11baruů, jen teplota je vyšší, má 60°C.

Edit: Ještě sem se díval, na ty spojky na aquario.pl.
To jsou už položky za menší obnos, takže bych to asi vzal taky tam. S kterýma máte lepší zkušenost kovové se závitek na utažení nebo ty plastové rychlospojky.
Jestli je vůbec dobré to spojovat hadičkama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 21:44 Muž Vlkoun [0] Re: Vlkoun
Na ebay 64+25$ to je pecka cena oproti klasickym ceskym 5ti a vice tisicum. Znate ho nekdo teda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 20:58 Muž Vlkoun [0]
Mi prisel set v poradku az na malou drobnost, rozbite pocitadlo bublin. Tak jsem pouzil difuzor s pocitadlem od rataje. Mam ale podobny problem s tim, ze po zregulovani jede par hodin v poradku a kdyz zavru elm tak po otevreni skoro netece.
Zkousim ruzne laborovat.
Mam ale hlavne dotaz. Mate tu nekdo ph kontroler? Nejlepe ten Weipro PH 2010?
Za tu cenu bych i vzal. Precejen cca 2500 zni dobre :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:57 Muž exit [116] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Až na to,že to redukčák neustál mohu doporučit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:07 Muž deCORF.OBRAEN [220]
čo poviete na tento set?? aquario.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 18:29 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky – co řikate na tohle co2
chci se zaptat jestli nekdo nema zkušenosti s co2 zde odkaz: aquario.pl/…
dekuju za každou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 11:49 Muž exit [116] - RostlinyRe: matlala
mám ten se dvěma manometry a odešla mi membrána.Ptal jsem se u nás ve svařovacích potřebách a řekli mi,že tydle se prý nedají ani repasovat.Naštěstí jsem si sehnal pořádný manometr na argon z práce a ten už něco vydrží.
Jinak z komerčně prodávaných myslím,že ten z polska vychází nejlevněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 11:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: exit
já set ani nechci, jde mi o součásti. Ty jsi první, od koho slyším o pokaženém redukčním ventilu. Který přesně jsi tam měl?
Já počítám spíš o hasičáku přímo s redukčním ventilem, vše po revizi a k tomu spíš dokoupit. Stejně ale nic moc z toho aquaria asi nakonec nevemu. Myslel jsem max na ten redukční ventil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 11:41 Muž exit [116] - RostlinyRe: matlala
Já si ten set taky koupil a fungoval pár měsíců než mi odešel redukční ventil.Jinak počítadlo bublin vůbec nepouživám,mám drop checker.Pro ty pohodlnější můžu doporučit,ale jinak to vyjde levněji si udělat.U nás kde chodím plnit si mužeš pronajmout 6 nebo 8L láhev myslím kolem sedmi stovek třeba i na deset let.A redučák koupíš kolem sedmi stovek a k tomu dokoupíš jen jehlový a el.mag.ventil a máš ušetřený pomalu 2000. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 15:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: matlala
Ten redukčný je v poriadku, teda je spoľahlivý. Elektromagnetický si radšej kúp doma, poznám min. dvoch čo im odišli asi po týždni používania. Môžeš aj tu pohľadať "noiseless-a" Má celý set z PL. Fľašu radšej zo starého hasičáka, oplatí sa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 09:00 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Miso
Toto asi bylo určeno pro mě, tak odpovím. V akvaristice se řídím při krmení ryb či hnojení rostlin zásadou: raději méně, než více. Takže CO přidávám v minimálním množství, jen tak to šolíchám. Bubliny jsem nikdy nepočítal. Takovým ukazatelem, zda přidávám v dostatečném množství, je pro mě hygrophilla polysperma: když roste tak zběsile, že jí musím týdně protrhat půl škopku a když má vrchní části stonku s listy narůžovělé, tak není třeba nijak přísun CO2 měnit. Je to taková sedlácká metoda ale mě plně vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 00:45 Muž Miso [470] Re: Sid
co v tomto pripade povie ihlovy? :) a co pisal uz Sid , od oka to nenastavis nikdy presne, dokonca si myslim ze to nevies posudit v rozsahu +-2bublinky/s, co moze znamenat problemy v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe:
Tákže jak to vidím teda po zkušenostech, psal jsem i všem uživatelům, co to tu mají, všichni spokojení. ale vzal bych určitě ten redukční ventil s 2 nanometrama za 500 a pak snad elektromagnetický ventil z aquaria. Jehlový z tech-conu a lahev buď z aquaria nebo hasičák po revizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:46 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: Ivoš
Budu někdy muset vyzkoušet lipové dřívko. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:57 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Miso
Toť otázka názoru. S hlavním kohoutem se manipuluje rozhodě více ztuha takže bych musel jednou roukou přidržet flašku a druhou povolit (utáhnout) kohout.
Kdežto k manipulaci s jehlovým ventilem mi stačí jen 2 prsty a zakroutit asi 1 cm doleva a pak 0,5 cm doprava:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:48 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Sid
Dokonce si troufnu tvrdit, že to seřizuju podle ucha a tím, že nepoužívám keramický difuzer ale lipové dřevo, je to na 2-3 pootočení dříkem ventilu seřízené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 18:36 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: Miso
Otázkou je, co by na to řekl regulační ventil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 13:39 Muž Miso [470] Re: Ivoš
a nieje uz potom jednoduchsie to zatvarat a otvarat hlavnym ventilom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 10:18 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: Ivoš
No, jak to seřizujete "podle oka", tak to pak rychlé být může.
Já používám počítadlo bublinek a jako difuzér skleněnou "fajfku" s keramickou patronou, kde je nutné vyčkat na natlakování, a tam už to naladění (50-60b/min) chvilku trvá. Rozhodně by se mi s tím nechtělo hrát denně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 23:28 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Sid
právě, že je opravdu precizní, takže seřízení je otázkou 2-3 vteřin. Průtok CO2 nastavuju od oka podle toho, co mi prochází lipovým dřívkem, nepoužívám ani počítadlo bublin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 22:42 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: matlala
No a já reagoval na tohle: ...ráno jen povolím jehlový ventil a večer ho zase zavřu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 22:16 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
to byla reakce na elektromagnet. ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 21:35 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: matlala
Co pouštět, ale seřizovat! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 21:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Ivoš
no, když máš čas to denně pouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 21:07 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: matlala
Po mých zkušenostech: bomba z Aquaria není špatná, redukč. ventil těsní.
Jehlový ventil Pnematic ani omylem - v mém případě se jednalo o naprosto nefunkční krám. Místo něj jsem si objednal ventilek Camozzi www.tech-con.cz/… a jsem s ním absolutně spokojený.
Elmag.ventil dodaný z Aquaria nepoužívám, ráno jen povolím jehlový ventil a večer ho zase zavřu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2011 20:48 Muž matlala [798] - Rostliny
Ahojte,
po novém roku, až bude víc money chci pořídit CO2 bombu, kvasnice mě už prudí a jsou nedostatečné.
Uvažuju o tomto:
cca 2kg lahev od hasičáku nebo seženu něco většího (do 5kg, víc je už asi moc neskladné)
pak redukční a jehlový ventil od aquario.pl, ale je jich tam tolik.

Jaké jsou zkušenosti po delší době? pořád bez problémů?

Případně ještě ta 2,1kg lahev od aquario taky nevypadáš špatně a nezdá se mi drahá.

Takže co říkáte například na tento výběr:
aquario.pl/…

lahev případně aquario.pl/…
což by sedělo, patrně by seděl i na hasičák, co jsem četl níže.

Pak ještě určitě bude lepší pořídit nějaký jehlový ventil, což netuším, který bude optimální
aquario.pl/…
aquario.pl/…
aquario.pl/…

pak elektromagnetický ventil je taky na výběr
aquario.pl/…
aquario.pl/… stačil by, 12V mám permanentně k dispozici s proudem až 4,5A.
Nebo ještě možnost 2, instaloval jsem teď na RO a není špatný www.mangala.cz/…


Co na to zkušenější?

EDIT: Jak dlouho asi vydrží ta 2kg lahev při bublání 1-2b/s 12h/den? Rok by dle mě mohla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 18:16 Muž Cheron [89] Re: deli
Skús, ako píše aj Mišo, najprv viac povoliť redukčný ventil. Následne odpoj a po krátkom čase (cca 10 - 15 min.) znova zapoj EMV a uvidíš, ako to pôjde X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 17:47 Muž Miso [470] Re: deli
tak skus redukcny otvorit na max co este dokazes zregulovat ihlovym
Polský set u nás - stejné komponenty a dobrá cena? Proč ne:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 7254x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13063-co2-z-polska?od=51