Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké krmivo?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Jaké krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:04 Mato00 – re:Dahak
Myslis ze tri dni dolo malo?Rano dostanu sak 55 a vecer koretru alebo patentku!Tie artemie vlocky skusim.A este poznate najake dobre susene krmivo.ja pouzivam sak55 ale pytam sa na nieco lepsie. X-) rozmyslal som nad sak energy mate s nym nejake skusenosti? coze a este keby ryby zrali z mrazeneho len koretry a patentky moze sa nieco stat? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 17:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Mato00 napsal: bola by skoda prist o chovne pary ktore mam hmm !urcite by radsej zdochly ako by to jedli! ahoj

Nesmysl.Moje ted zerou naprosto vsechno vcetne granuli a dokonce i vlockovy a granulovy krmivo slozeny z ras pro africky cichlidy.Jeden den jim nic nedavej a druhej dej jen malicko susenyho(doporucuju ti artemia vlocky krmi tim i Miro03).Davej jen po malejch davkach aby se to nevalelo po zemi.Takhle jsem naucil i ty nejstarsi ryby co mam ktery donedavna zraly jen maso a komari larvy.Dokazou se ted naprasknout susenyho stejne jako masa :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 17:31 Polux – Re: Mato00
nech je jeste vyhladovet a susene jim dej rano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 15:22 Mato00
bola by skoda prist o chovne pary ktore mam hmm !urcite by radsej zdochly ako by to jedli! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 15:19 Mato00 – re:athaya
:) to by dopadlo tri dni a nic a dafnie a vsetko ostane akolo nich a nic! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 15:01 Mato00 – chcu len patentky a koretry!
ahojte mam taky problem s krmenim!Snazim sa krmit vylucne mrazenim krmivom, ale davam aj susene!(k zivim nemam pristup :-( )Mrazenim krmim vecer!Ale moje rybi zeru len patentky a koretry!Mam dom nakupene dafnie,artemie,cyklop,hov.srdce,gamarusa.A nic s toho nechcu tone !skusal som ich nekrmit 3 dny a nic! hmm nie je to zle ked dostavaju ale tie dve? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 09:49 Muž wayn [79] – jižní Čechy
V jižních Čechách zde: www.volny.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 13:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: dzuny
Zkuste to tady:
www.dendrobena.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 13:46 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: dzuny
to neni hloupy dotaz!
Ja jsem se taky pidil, a nejlepsi to mas u chovatele (zajed na nejakou burzu a sezen si kontakt).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 13:31 dzuny
Čau lidi! tyhle odkazy a rady jsou moc pěkný, ale já jsem asi hloupý a budu mít tudíž i hloupý dotaz... hmm ...Kde se dá sehnat násada miker?? :-| U nás v akvaristice nic takového nemají Prodávají "jenom" živé nítěnky a já bych chtěl taky rybkám zpestřit masitý jídelníček palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 18:14 Muž memeo [15]
Když už jste u toho krmení,tak tady je jeden návod pro afrikáře...výborně to šmakuje Tropheusům a jiným tlamovcům. ;-)
www.malawi-tanganyika.webnode.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2008 14:11 Usine – Re: Xmacala
Je možné chovat spoustu potravy pro ryby i doma. Ale v akváriu moc ne. Většinou jde o všelijaké červy od žížal, roupic, mikry atd.
www.akvachovleo.estranky.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.moje-akvarium.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:14 Xmacala
Nám malé akvárko jako chovničku a chtěl bych si tam chovat i potravu pro ryby. Je možne chovat i jinou potravu než šneky? Co odchov nitenek či atemii?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 21:41 0 – Re: kočička25
Fotka k příspěvku A co takhle v mém profilu si zobrazit moje příspěvky do diskuzí. ;-) Téma - Terčovci a jejich chov se skalárami.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 19:59 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: kočička25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 19:48 kočička25
Já hledala ale nevidím to nikde prosím odkaz sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 22:54 0 – Re: kočička25
Na tuto otázku jsem už odpovídal , stačí si ji vyhledat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 22:01 Nobody – Re: kočička25
Vy je chcete chovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 21:30 kočička25
Ahoj prosím čím se krmí artemie?děkuji za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:17 cefallu
zdravim, tak jeden z pestrencu uz to ma za sebou.. zbyla mi tam samice a jsem zvedav jak to dopadne s ni.. nekde jsem cetl ze ryby v techto jezerech (tlamovci) pry zerou rostlinou stravu.. ma s tim nekdo zkusenost? me se to moc nezda... dik.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 14:41 cefallu
dik, zkusim koupit neco mrazeneho a snad si zvyknou aj na granule... nedovedu si moc predstavit ze bych je krmil porad mrazenym ci zivym (obcas byvam dlouho pryc a krmit je musi sousedi - oba duchodci... :-O )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 14:35 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Určitě nepohrdou mraženýma artemiema,sám je takhle vykrmuju a mohu jen doporučit. Já dokrmuji i granulema (Tetra), ale u těch se stává,že si na ně ryby musí zvyknout. Je tedy opravdu možné,že je ze začátku mohou odmítat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 14:22 Muž henrich [4]
Naozaj su vyberave. Mne tiez beru len (roz)mrazene patentky a akesi drobne (1mm) suche krvne? gulicky (predavaju to v zatavenych sackoch). S tymi je problem, ze ked ich nasypem viac. v piesku sa im tazko hladaju.
Este som skusal rybie maso z tresky, to trochu brali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 13:32 jirkacichlid
Zkusil bych jim dát mražené patantky, nebo coretry. Ty většinou žádná ryba neodmítne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 12:52 cefallu – pestřenec tanganický - problém s krmením
zdravím, poraďte prosím, koupil jsem si 2 pestřence tanganické (velikost asi 3 cm), mam je zatim samotne asi v 70l akva (zalozene asi tyden)... problem mám s krmením, nejdřív jsem koupil vločky TROPIC od dajany, pak jsem zkusil male kousky kureciho masa (podle rady prodavajiciho), pak jsem zasel do jine akvaristiky kde tyto pestrence meli take a zde mi bylo receno, ze se vlockama ani masem krmit tyto ryby nemaji (pry mohou umrit) a ze oni je krmi granulemi, tak jsem koupil gran od dajany ale porad nic, ani k tomu necuchnou, lezi to na dne(aj pres noc)... napadlo me ze to muze byt nejaky sok nebo stres... kdyby mel nekdo nejakou zkusenost budu moc rad za odpoved.. Diky C.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:43 Nobody – Re: kiwik22
Ne.
Ale artemie zemře,rozkládá se,kazí vodu,vznikají plísně atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:38 Muž kiwik22 [9]
co by sa stalo keby ho neodsajem??mohly by sa prekrmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:32 Nobody – Re: kiwik22
Záleží na tom,jaký potěr,kterých rybek,máte.
Obecně 3-4x denně,tolik kolik sní do 10 minut.Pak odsát přebytečné krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:30 Muž kiwik22 [9] – krmenie ARTEMIA
PROSIM VAS MOZETE MI PORADIT AKO CASTO MAM ARTEMIOU KRMIT POTER A AKE DAVKY ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 16:20 Muž matrix069 [79]
Skalare-neonky,chovám spolu už asi 2 roky a žiadny problém. Je pravda že najlepšia potrava pre skaláre je živá,noo ja dávam mrazené patentky(1.miesto v obľubenosti),koretry(2.miesto)....čierne larvy pakomára im moc nejdú a čo ma najviac štve,že už sa im nechce ani naháňať malé pávie očká,čerstvo narodené. hold sú rozmaznaní. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 18:46 Muž frmol [14]
mlade pavi ocka a neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 16:59 Muž Malapa [494] - Afrika
Nikdy jsem neřešeil, že by rybky nastydly, vždy hodim řadu kostek z "čokolády" a ryby patentky během chvíle sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 16:42 erdo – Re: Rejpal1
No,já je radši nechám vytemperovat při pokojové teplotě,kvůli možnému nachlazení.Ryby hrozně hltají.Ale mám známý,kteří to nedělají a zatím žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 16:33 Rejpal1 – Re: erdo
Já jim dávám zmrzlé. Je to velká chyba ? (držím ho na hladině a ono se pomalu rozpouští) coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 16:20 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Nejlepsi co jim muzes dat je zive krmivo.Skalar je dravec a pohyb koristi ho nuti neustale zabijet a zrat.Ja ti doporucuju koretry je to vyzivny a narozdil od patentek je tam mnohem mensi sance ze zavleknes do akvarka parazity nebo nejakou nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 14:05 erdo
Moje skaláry si hrozně pochutnají na mražených patentkách.Můžou se po nich doslova utlouct.Samozřejmě se nesmí dávat zmrzlé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 12:38 dado – Čo najviac chuti skalarom?
Chcel som sa opýtať čo najviac chuti vašim skalárom? :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2007 21:55 Žena Dinamit [68]
Prodává se taky víkendové a týdení krmivo. Je to taková bílá směs vitamínů a všeho, co ryba potřebuješ. Postupně se to rozpouští a ta ryba si vezme, kdy chce a stačí jí to. Já to takhle řešila během prázdnin...
Měli by to mít snad v každé akvaristice. Cenu si bohužel nepamatuju, ale myslim, že to bylo cca 40 kč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2007 20:43 Muž chicko [124]
doporucuji automat seženeš(sice shit) za 200Kč.je to nejspolehlivější než pokus typu mobil. ty řasy nejsou špatný, ele pozor aby ti je taky žral ten potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2007 20:36 Muž MiHl [55] - Cichlidy – prázdninové krmení
Ahoj,
mám následující problém: mám na kolejích jedno akva a během vánoc budu pryč. Normálně bych to nijak neřešil, protože ryby si podle mě určitě něco najdou, někde něco ždíbnou a pár chudších dní by jim nějak extra ublížit nemělo. Mám teď ale v akva potěr 2 cm velký a nerad bych, aby se stalo něco s ním, hlavně aby ho někdo nezačal z hladu ochutnávat. Proto bych potřeboval nějak tento problém vyřešit. Jednou, snad dvakrát se z domu na kolej během vánoc otočím zkontrolovat a nakrmit.

Napadla mě následující řešení:
1) použít automatické krmítko
to však nemám a jsou poměrně dost drahá (leda jestli by měl někdo z brna na zapůjčení?). Už tu byly i nápady dár na šikmou plochu krmení a připevnit k ní mobil. Zavoláním na mobil s vibračním vyzváněním se (část?) krmení sklepe do vody.

2)"nějak" připevnit flašku s právě se množícími octomilkami tak, aby postupně padaly do vody (ale padaly a ne přes hranu přelezly ven)

3)zvýšit osvětlení a slabě přehnojit, aby se rozbujela řasa a rybky měly zeleninové hody (aktuálně vede)

4)vzít flašku, dvě hadičky (jednu k vrchu, druhou na dno), upravit vzduchování do flašky tak, aby postupně velmi pomalu tlakovalo flašku a vyhánělo tak tekutý obsah ven. Tady je problém, jakou náplň do flašky?

5)někde (netuším kde) sehnat větší kvantum drobného potěru pavích oček nebo něčeho, co by sloužilo jako potrava

6)někdo má nějaký jiný nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2007 18:05 Muž Pet [56]
Vánoční prázdniny rybičky vydrží i bez krmení. Hlavně aby škola nepřestala topit. V tom případě to chce topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2007 17:59 jirka4 – krmení o prázdninách
Chtěl bych se zeptat jak krmit ryby o prázdninách . Jedni dětska mají ve škole 6 l akva . Mají v něm dvě parmičky nádherné a ancistruse . Tak mě napadlo to aby dali akva na světlo a porostlo by to trochou řasy , Co vy si o tom myslíte, pomocte mi najít ještě nějaké řešení !!!!! ;-) Předem děkuji ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2007 11:54 Žena Vesnach [56] – okurka
okurka salatova - stop - kolecko oloupany a pripevneny niti zatizenou kamenem - stop - okurka nestaci shnit!
Stop - vse sezrano - stop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 11:16 nikos – Okurka
Díky za info !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 21:08 Havel-st – jak dlouho
Dávám odpoledne a nechávám do druhého dne - v noci si ďobnou se šnekama i sekavci. Načapal jsem sekavce, jak aportuje semínko z rajčete, před domem ho pustil a zalezl, nevím, co s ním zamýšlel ... možná chtěl založit plantáž?
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 20:06 nikos – Okurka
Jak dlouho tam může okurka zůstat, aby nezačala hnít ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 19:49 Muž Sprachys [48] – .
mangold? co to je? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 18:41 pepakal – mangold
Já dávám jedině mangold. Chutná to hlavně acíkům. Prosté to milujou. Jen když tím proždímu ve vodě, mí miláčci zbïstří a hned čekaj kam to padne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 17:18 Muž Sprachys [48] – .
a jak je to s paprikou?... varit, zparit, syrovou?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 16:17 Havel-st – zelenina
Já dávám šnekům zeleninu z polévky - dobře uvařená klesne ke dnu - žerou jí i ryby. Nebo plátek syrové okurky, se spínacím špendlíkem (zátěž). Největší úspěch má vařená kapusta a celer.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 14555x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12318?od=551