Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké krmivo?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 18:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Myslíš si že v přírodě žerou jen čokoládu právě z toho mají to co potřebují. Každý kdo množí ryby tak krmí jen živím aby ty ryby šli do tření a potomstvo dobře vypadalo a rostlo. Sušené krmení je jen doplněk. :-)
Vendo tak s tím teda krutě souhlasit nemohu...podkuřuje se chovným rybám, odchovy se futrují především na to, aby šly co nejdřív z baráku a to věru nutně nemusí být (a není tomu tak) po živém... to bys ve svém věku mohl také vědět...Vzpomeň si na texty výživáře Nováka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 18:34 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kocmim
Myslíš si že v přírodě žerou jen čokoládu právě z toho mají to co potřebují. Každý kdo množí ryby tak krmí jen živím aby ty ryby šli do tření a potomstvo dobře vypadalo a rostlo. Sušené krmení je jen doplněk. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 18:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Ono takovou komáří larvu sušeným prostě nenahradíš. ;-)
Možná trochu jen lyofilizovanou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.10.2016 18:14 R Muž romant [27987] Re: kocmim
Ono takovou komáří larvu sušeným prostě nenahradíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 18:12 kocmim Re: vaaclav
nitenky pouzivat nebudu... o tom jsem uz nejake pribehy tady cetl.... takze hlavne mrazene (nebo zive, kdyz bude) a pro doplnění vlocky/granule?

Jenom mam pocit, ze ruzne granule/vlocky jsou zdravejsi protoze maji v sobe spoustu vitaminu a pripada mi ze jsou pro jidlo pestrejsi nez jen kus mrazeneho hmyzu. To mrazene jsem myslel ze je něco jako pamlsek, a kdo by chtěl celý život jíst čokoládu a dorty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2016 16:56 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kocmim
Představ si že budeš jíst jedno a to samé. To je dost deprimující pro lidi tak pro ryby, časem ti to přestanou žrát. Takže to chce pestrou stravu hlavně živou nebo mraženou. U živé si ale dávej pozor a nekupuj nítěnky někdo má špatnou zkušenost i s patentkami. Já pokud je seženu tak kupuji živou koretru a přes léto chodím občas na dafnie. Mraženého také lze nakoupit dost druhů. www.aquamaster.cz/… opět bych vynechal nítěnky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 15:21 kocmim – Tolik druhů a co vybrat?
Ahoj...do dnešní doby jsem krmil vločkama TetraMix. A jak postupně pročítám forum, tak jsem zjistil že jen jeden druh není ideální. Chtěl jsem to napravit a vyrazil do krámu, ale tam měli několik polic plného žrádlo... pro hezčí barvu, spokojenost ryb, hebčí šupiny, s vitamíny XYZ, apod...

1 Opravdu to funguje nebo stačí kupovat jen Basic, Mix apod?
2 Krmíte je tak, že smícháte vše dohromady, nebo to střídáte každý den?
3 Předpokládám že mražené jim můžu dávat každý den?

Chci mít rybky spokojené, takže nemám problém za krmení zaplatit. Na druhou stranu se mi nechce vyhazovat zbytečné peníze za nějaký "rádoby efekt"

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 10:35 Muž Kikolcz [79] – Sera Vipachips
Ahoj je možné krmit Otocinclus affinis tabletami Sera Vipachips? Na obalu je napsáno pro ryby které nejsou striktně řasožravé, takže asi obsahují nějaké živočišné složky a Otíci jsou spíše býložravci ne?. Po zhasnutí světel jsem hodil dve tablety do akva a Otíci si toho moc nevšímali, spíš to nalákalo kreveky.Mam zvolit jine krmivo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2016 14:32 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Uno
ahoj, experimenty s ovocem a zeleninou mám už u mbun za sebou xD Není to potřeba. Bohatě stačí střídat vločky pro býložravé ryby (SAK, Ocean Nutrition, Easy Fish...) s vysokým podílem spiruliny, chlorely, bývá v tom i artemie nebo třeba česnek. Jednou týdně jim dopřeju předem nabobtnalé granulky a mražené larvy černého komára nebo dafnie a týdně je "trápím" jednodenní hladovkou. Ty ryby v jezeře taky červíky nevyplivnou, když na ně v řasách narazí nebo se plácaj na hladině... (Hlavně nedávej nitěnky.) Ajinak jo, jsou to na žrádlo bezedné studny, tak se nenechej ukecat xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 14:14 Uno – Malawi krmení
Ahoj lidi.

Chtěl jsem se Vás zeptat čím krmíte mbuna?
Četl jsem že se jedná o bíložravce a tak jsem chtěl taky krmit ale....
Koupil jsem ryby přímo od chovatele a ten prý krmí odjakživa míchaně to znamená že i "masem"
Chci se Vás ale zeptat jakou značkou a případně složením mám krmit aby ryby rostly a byli barevný? Zatím krmím vločkovým od Sery ale řekl bych že barví dost vodu.Ale žerou to jak běsný ale to žerou všechno :) Dále se chci zeptat na krmení špenátem.mraženým, to mám koupit listový a namenšit nebo jak? Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 20:10 KreJa – CO je to za krmivo ?
Fotka k příspěvku Asi tato otázka zní trochu blbě, ale nevíte, co je toto za krmivo ? Dal mi to známý a bohužel už ne v originální krabičce... Vypadá to, že to je něco sušeného. Je vhodné tím krmit moje ryby ? (neonky, gold molly, ancitrus) Zatím jim dávám pořád jen vločky od Tetry.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marek
Nějaký drobný hmyz místní nejedí?
Protože maso obratlovců není moc vhodné. Syrovým rybím masem se krmí některé větší dravé ryby, ale ty v akváriích tam nemáš.
Ideální by bylo nechat si poslat po turistech od nás 10 litrů Tetraminu. Vyjde na 1000Kč, to není zas taková hrůza a vydrží jim hodně dlouho.
A nebo neposílají Číňané i do těch končin kde jsi zadarmo? Sice to trvá, ale něco by jsi si možná vybral: www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:40 Marek Re: romant
Ja som premyslal tie larvy chovat na zahrade, ale tu je problem, ze moskyti prenasaju DENGU a MALARIU a ine choroby a u nas by mi to nepreslo, keby som si zriadil moskytiu farmu na zahrade rozzureny
Takze alternativy? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:33 R Muž romant [27987] Re: Marek
Hmm, tak do toho bych nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:30 Marek Re: romant
Diky za rady. A nemozu sa od nich rybicky niecim nakazit? U nas tu v potoku za hotelom plave vsetko mozne - domaci su hrozne prasata a v potoku konci vsetko - od saponatov a splasiek az po zdochnute zvierata.
Dalsie alternativy ohladne krmiva? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:00 R Muž romant [27987] Re: Marek
Opatři si nějakou síťku, třeba jemnou látkovou tašku, přidělej na kus klacku a jde se na komáry, ale pozor, nedávej jich do akvária moc, aby nebylo do rány černo na stropě. Uvidíš na okrajích těch tůněk takový černo a když tam máchneš tou síťkou, budou mít snahu zdrhat dolů, podebereš a odcházíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 15:54 Marek Re: romant
To nie je zly napad, komarov tu mame hejna. Jak na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 15:00 R Muž romant [27987] Re: Marek
To by se tam nenašla nějaká tůňka kde se jistě budou dát nalovit larvy komárů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:54 Marek – Alternativne krmivo
Zdravim vsetkych a prosim o radu. Nachadzam sa v Azii na ostrove a vyber krmiva je mizerny - dva druhy granuli (vacsie a mensie). Netusim zlozenie a netusi ho ani predavac na trznici, ktory to tam balickuje. Co by ste mi doporucili na prikrmovanie rybiciek?
Mame tu na hoteli sladkovodne akvarko, nikto netusi, ako sa o rybicky starat, tak som sa podujal, ze tie chudinky dam doporiadku - akvarko bolo v dezolatnom stave.
Mame skalary, nejaku mrenku ci co to je - plazi sa to po skle a po dne a zbiera zbytky, pripadne okusuje riasy.
Potom su tu styria taki ti krasavci buclati, co ich mavaju decka v izbicke v gulatom akvarku - nazov nepoznam.
No a dve vacsie ryby, asi 10 cm, vypadaju ako mali kaprici - farba strieborno-zlato zlta s ciernym flakom na hlavicke.
Zatial im teda davam tie granule v dvoch velkostiach, snad maju aj odlisne zlozenie, sudim podla farby ale myslim, ze to bude poriadny sajrajt niekde z Ciny, pretoze tu u nas je chudoba a nikto velke prachy za speci krmivo nevyhodi.
Rad by som rybickam "ulahodil", tak prosim o radu, ci im spestrit krmenie. Kuracie maso/srdce?
Diky moc za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 00:16 Žena wdenda [14] Re: deck
Momentálně mám 3 druhy + občasná granulka, v mrazáku mražené patentky a žloutek a zbytky Betťáckého specoš nějakého červeného krmení...
Děkuju :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 00:07 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: wdenda
Určitě to je dobré krmivo, ale chce to střídat. Nemyslím, až dojde tak koupit jiné, ale mít víc druhů a třeba i každý den něco jiného palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 00:00 Žena wdenda [14] – Nutrin Aquarium
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat zda někdo z vás má zkušenosti s krmením této značky? Mam TetraMin vločky, chtěla jsem jim to ale trochu obohatit a v obchodě řeknou o všem, že je dobré :-D Četla jsem na jejich webových stránkách a pokud to je tak jak řekli, tak by ryby měli být spokojené :-D
Za vaše názory předem Děkuju :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 14:36 Mireceeek – Krmivo pro rybičky
Mám tropičtější rybičky, takže krmím primárně tímto www.akvamex.cz/… a je podle mě dobré :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 18:22 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dami996
Představ si že budeš mít na výběr jen dvě jídla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 22:54 dami996 – Betta
Cim krmite bojovnici?
Ja patentkama a granulema

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 14:54 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: visek
Jsou spíše pěkně hladové, porozhlédnul bych se i po něčem živém nebo aspoň mraženém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 12:28 Muž visek [75] - Tetry
ja pouzivam tetramin ten povazuji jako nejlepsi krmivo.ale stalo se ze jsem byl mesic pryc a moje pani krmila ryby jenom susenymi dafniemy.ted je milujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 23:13 Muž Mislow [304] Re: Tomson
Ahoj, zrejme myslis vlockove krmeni. Vlockove krmeni se dela jako univerzalni se vsemi slozkami, nektere druhy ryb si i s tim vystaci, ale je vhodne je kombinovat treba se zivym nebo mrazenym, ci jinymi krmivy podle druhu ryb, co mas. Nejlepe si je zjistit naroky svych druhu, treba v mistnim atlase. Nektere ryby jsou vsezravci nektere uprednostnuji masitou slozku, nektere jsou spis rostlinozrave a je vhodne treba prikrmovat zeleninou nebo tabletami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 19:28 Muž Tomson [1]
Mel bych dotaz na suche krmeni jake by melo byt slozeni aby bylo vyzivne pro ryby,,proteiny atd,dik,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 16:28 bzin
Dobrý den, chci se zeptat jake je ,,ideální,, krmivo pro čichavce, neonky, platy a parmičky? Mám také kombinovat se živým a se kterým? Děkuji za odpověď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 11:05 Muž riso [129] - Cichlidy – Klesajici krmivo pro velke cichlidy
Ahoj,
mam skupinku perletovek Geophagus winemilleri, ktere krome jineho krmim "sinking" granulema od Hikari. Muzou se po tom utlouct, ale chtel bych zkusit i neco jineho. Mate nejaky tip na klesajici krmivo (tycinky, granule) pro velke cichlidy? Ryby maji kolem 20-25 cm. To "klesajici" je nutna podminka, ty potvory si z hladiny nic nevezmou.
Diky.
Riso

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 16:51 Žena vendy [27] - Cichlidy – New life spectrum
ahoj mám možnost koupit New life spectrum
moc jsem o něm nenašla, krmí tím někdo? Je vhodné pro terče? Nekalí vodu? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 08:11 Žena Turbínka [2558] Re: Tomiino
Burza nebo si zajdi do Husovky, tam ho maj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 07:21 Muž Tomiino [43]
a nejake krmeni od tetry nebo sera?? sak tady asi ani nemaji v obchode...nebo aspon jsem je nikde nevidel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 06:57 jamajcan Re: Tomiino
SAK55,velikost O.Za ty peníze,opravdu hodně slušné krmivo. www.exothobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 06:46 Muž Tomiino [43]
Dobre ranko,chtel bych se zeptat na krmeni pro tetry cervenohlave,maji prece jen male tlamicky. Jsou vwakva se skalary. Tem davam mrazeny,nejaky vlocky a tetra discus co zbyl po plackach. Chtel bych pro tetry vyzivne granulky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 13:41 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Nalepovací tablety
Zdravím, poradí mi někdo dobré nalepovací tablety pro býložravé ryby? Chtěla bych nějaké vyzkoušet, zatím jsem objevila jen O-nip od Sery a pak nějaké od Dajany s ne moc dobrými recenzemi. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 12:10 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: TitanArmy
Chtělo by to více mraženého nebo živého krmiva. Já krmím pravidelně nitěnkami a ryby jsou neskutečně vitální. Mražené patentky nebo suchá krmiva používám jenom jako doplnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 11:33 jamajcan Re: TitanArmy
Mražený Cyklop.Pro neonky velmi vhodný.Poku něco ze suchého,tak moc dobře berou SAK. krmivo-pro-ryby.heureka.cz/… obchod.rybaspol.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 09:44 Muž TitanArmy [4] – doporučení?
Ahoj. Mám 10ks neonek, 3ks helleri red a ancíka. Zatím jsem je krmil Dajana Tropica Basic. Jen mám pocit, že to rybkám moc nešmakuje. Některé kousky dají do tlamičky a spolknou, ale většinou to vyplivnou zase zpět do vody. Asi jim to nechutná. Jaké krmivo by jste mi doporučili pro tyto živorodky? Prosím konkrétní výrobky pokud by to šlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 04:42 radim Re: LiborSprysl
no jo, je to docela drahé... za nápis "fluval" se platí :-D ti moji vysavači by to určitě žrali, ale asi jen tak na 2krát.
že od loňska...asi bych měl víc vyrážet do obchodů, však jsem to doteď nikde neviděl. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 03:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: usa.hagen.com/…
zkoušel to někdo? dnes jsem to držel v ruce, ale nakonec jsem to nekoupil hmm

smich Se mně zdá, že už ho drželo v ruce a posléze pustilo nezvykle mnoho lidí...důvodem je podle mých informací cena. To krmivo je dobré, ale ve srovnatelném segmentu je skutečně z dražších...Mám dojem, že se začalo vozit někdy loni na podzim a zatím velkou zákaznickou podporu nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 20:36 radim – fluval fish food
usa.hagen.com/…
zkoušel to někdo? dnes jsem to držel v ruce, ale nakonec jsem to nekoupil hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 18:58 jamajcan Re: visek
Nevšiml jsem si,že bych Tě nabádal,ke koupi nítěnek.Kupuj,co uznáš za vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 18:52 Muž visek [75] - Tetry
radeji koupim mrazene krmivo,koretry,cyklop atd.nitenky ani nahodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 11:47 jamajcan Re: visek
Právě proto,jsem psal"řádně vytrávené".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 11:19 Muž visek [75] - Tetry
nitenky vubec ne.nikdo nevi odkud jsou a co maj v sobe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 07:13 jamajcan Re: Plutnarka
Pro neonky jsou buchanky,resp.cyklop,velice vhodné krmivo a přijímají ho moc ochotně.Jak čerstvé,tak mražené/Nítěnky,zvláště ty mražené,bych nedoporučil.Když,tak čerstvé a jen jako doplnění krmení,jednou za čas,řádně vytrávené.Jsou velmi tučné.Ovšem ty,určitě na dno ne.Zavrtaly by se do substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 06:16 Plutnarka Re: jamajcan
jasně, na dno! ;-) Děkuji a lepší jsou buchanky nebo nitěnky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Plutnarka
No a rozhodne menej kŕmiť a postupne, aby dokázali konzumovať skôr než to padne na dno.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 14563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12318?od=151