Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké krmivo?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 00:16 Muž Roger [1873] – Spirulina
Ahoj, doporučíte mi kvalitní krmení s vyšším obsahem spiruliny pro ryby typu Sewelie apod... Nabízí se toho dost, ale netusim co z toho je kvalitní. Díky
Edit: Věděl by někdo? Sera, Tetra, Tropical nebo jiné? Nevím které jsou kvalitní, vím že Dajana se nedoporučuje

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 22:43 Muž vlka [3453] Re: Blackie89
Hezký pozdní večer. Projíždím čím bych těm svejm miláčkům přilepšil a koukám, že jsi našel co hledám. Moc díky, už toho moc nemám a jak rybičky, tak šnečci a Krevetky se po tom můžou utlouct. Ještě jednou dikec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2019 08:20 Muž Blackie89 [493] Re: vlka
Ahoj,
a nemůže to být Sera Shrimps natural: cdn.shopify.com/…
To krmení mám doma a vypadá v podstatě stejně jako to na té fotce.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 12:15 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ludvik
No to co je na fotce (to co je sháněno), jsou peletky, ne granule. V tom odkazu, co dal Ludvík, jsou taky peletky, byť to ten eshop má blbě popsáno jako granule, takže by to mohlo taký být ono. Ale tak vypadá spousta krmiv :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 04:30 Muž ludvik [1082] Re: vlka
www.morskeakvarium.eu/…

Vařím z vody, z fotky to rozhodně nepoznám. Ale tvar i barva a nejspíš i velikost souhlasí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 18:38 Muž vlka [3453] Re: silviebaris
Tohle je rozhodně daleko menší a pro akvarijní rybky. Měl jsem to doma v igelitáčku a můžou se po tom utlouci všichni obyvatelé mého AQ. Krevetky, šnečci i všechny rybičky. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 14:01 Silviebaris Re: vlka
není to tohle...krmná směs pro ryby... www.google.com/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 13:48 Muž vlka [3453] – co je to za krmení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké odpoledne. Prosím nepozná někdo tohle krmení? Nevím kde bylo koupené a nemám originální obal. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 21:02 Muž KuBvA [40]
Dobrý den chci se zeptat jaké krmení mi doporucite pro živorodky (živé,ale spíš mražené) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 17:15 Maq Re: DavFM
Jo, především žábrama, ale i močí. Věděl jsem, že je to většina, ale když jsem teď viděl názorně, jak málo dusíku skončí ve výkalech, tak mě to trochu překvapilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 17:12 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
A tak to já si naopak myslel, že v tom tuhém skupenství není téměř nic a "hovnům" nevěnuji až tolik pozornosti. To že ryby do vody "čůrají" je známý fakt, se mi zdá, že skrz žábry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2019 17:07 Maq
Před časem o tom šla řeč (nevím ve kterém vlákně), a padaly neurčité odhady. Tak si říkám, že tady zaznamenám, co právě čtu v jedné rybářské studii:
Z veškerého dusíku, který ryba sežere, si ponechá 10-30%, počítá se s průměrem 20(-25%). Zbývajících cca 75-80% vyloučí. A to pouze cca 10-20% v tuhém skupenství (což mi připadá překvapivě málo). Asi 60-65% vyloučí ve formě rozpuštěné, tedy především jako amoniak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:28 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Cataria
S dafniemi mám tu zkušenost, že mnoho větších kousků očka (i neonky) vyplivnou, ale aspoň je něco pro krevetky ;-) Víc jim chutná najemno nastrouhané mražené hovězí srdce. A čílo 1 je banán, ten milují.
Tablety pro ancíka jim taky jedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:58 Anďaska Re: Cataria
Těm mým třeba chutnají mražené dafnie, patentky a cyklop ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:56 Žena Cataria [13]
Ahoj, mohli byste mi, prosím, poradit, jaké krmivo pro paví očka? Případně i třeba nějakou zajetou a dobrou značku. Četla jsem, že je dobré rybkám potravu měnit a různě zpestřovat. Poradíte jak často a nějaké příklady, čím jim stravu zpestřit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 23:09 Olin Re: kapricek
Zdravím, jak dlouho máte ryby v akva? Ja když jsem měl nástražní rybky v akva tak celkem dlouho trvalo než něco sežraly. Ale dával jsem jim klasické granulované žrádlo pro akvarijní rybky.Po čase cca 4-5 dní už žraly normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 21:25 Muž MichalV [327] Re: kapricek
Ja som mal v akva malé červenice, plotice, krásy a kaprikov. Mal som ich spolu s bežnými tropickými rybami. Žrali všetko, aj obyčajné vločkové krmivo. Nemusel som ich nijako privykať, ale je pravda, že ostatné ryby už boli naučené. Aké sú veľké? Skus vločkové a vypni na chvíľu filter, prípadne uber svetlo. Padajúce krmivo ich možno vyprovokuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 20:50 R Muž ctibum [6923] Re: kapricek
No já nevím, rybář nejsem, Perlin neznám, ale viz tlas "Min.vel.n.: Zahradní jezírko, čím větší, tím lepší. Záleží také na počtu exemplářů a jejich velikosti. Minimum je 2000 litrů."
Třeba se jim v tom akvárku nelíbí...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 19:24 kapricek – Jak krmit ryby z potucku
Zdravim panove,

ma prosim dotaz ohledne krmeni ryb z potucku. Jsem rybar a mam akvarium 130 L. No chci mit ryby pouze z potucku. Aktualne mam 2x perlin no neprijimaji zadnou potravu{moucny cerv a cokoliv}.Absolutni ingnorace. Lze ryby nejak naucit prijimat potravu ?

Dekuji moc za rady (jsem absolutni zacatecnik co se tyce chovu ryb v akvarium)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2018 14:00 Muž MichalV [327]
Fotka k příspěvku Ak má niekto problémy s hromadením fosforu v akváriu z krmiva, tu som si robil pre seba taký prehľad, snáď niekomu tiež poslúži:
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 08:53 Muž Jarry [1437] Re: Papik
Pro 20 teter bych dával opravdu malou špetku 1-2x denně, můžeš zkusit SAK green vel. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 08:27 Muž Papik [617] Re: Anthrax
jj, taky si říkám. Škoda, že nevím od koho je obchod bere, bych se ho zeptal, čím je krmil. Artemii jim líhnout nebudu, to bych je echt rozmazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 08:14 R Muž Anthrax [4786] Re: Papik
Máš je nějaký rozmazlený. :-) Ty moje zatím nepohrdnou skoro ničím (živé, mražené, umělé). Dej jim pár dní půst a třeba si to rozmyslí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 08:10 Muž Papik [617] – Tetra ohnivá
Ty ohnivky jsou divný rybky. Že nežerou mražené patentky chápu, jsou na ně moc velké, ale že nežerou ani mražený cyclop, který je pro ně akorát?

Speciální Tetra vločky pro gupky jim vůbec nejedou, GVG-mix od Sery jim chutná dost, ale vybírají si z něj jen něco, nadrcené různé vločky různých výrobců žerou taky jen částečně, lyofizované a předem máčené nítěnky žerou ochotně, Hikari Tropical Micro Pellets nežerou, přitom jsou velikostně v pořádku a gupky se na ně vždy hladově vrhaly, odskořápkované artemie si taky nevšímají.

Pokud jsou den bez krmení, tak další den se vrhají i na žrádlo plovoucí na hladině, jinak si všímají jen klesajícího. Co je na dně nebo rostlinách je nezajímá vůbec.

Netuším ani, kolik dávat krmiva pro dvacet tak malých rybek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 15:19 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: PeCh
Namočiť, rozmliaždiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2018 14:59 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 12:26 Muž Papik [617] – Tropical Gel Formula
Zkoušeli jste už někdo toto gelové krmivo? Na videu vypadá zajímavě, trochu jako amarouny. :)

www.profiplants.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2018 20:44 R Muž ctibum [6923] Re: PeCh
Nalovené, mražené, netříděné. Hodím do "200" dávku a každý si najde svoji velikost. Pak přihodím extra dávku kupovaného mraženého cyklopu Galaxkám a Ohnivky berou obojí...
EDIT
A jak píše afc, grindal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2018 18:59 R Muž afc1886 [14695] Re: Papik
U mě v pohodě berou i vločkové krmivo-pro-ryby.heureka.cz/… , tableta na sklo krmivo-pro-ryby.heureka.cz/… A hlavně se můžou utlouct po grindalu. www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 17:23 Muž PeCh [77] Re: ctibum
Tiež budem mať tetry ohnivé. Tak sledujem túto diskusiu. Obávam sa však, že sušené dafnie (rybicky.net/vyrobky/1641-tetra-delica-daphnien) asi veľmi nebudú. Skúsil som ich dať na skúšku gupkám a síce po nich vyštartovali ale vyzeralo to, že ich nedokážu zjesť (opakovane ich chceli zjesť a stále ich nedokázali zhltnúť). Ty dafnie dávaš aké (živé, sušené, mrazené, drvené)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 10:39 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: Cyklohentán
Krmivo pre rybičky pre osvedčilo od JBL novo Tab. To krmivo majú radi tetry neónové , krvavé , pancierničky keď sa odleby od skla a spadne na dno tak ti tej tableky sa pustia hormana rýb pancierničky a kurinovce. A teraz stoho zábava. Len pre jednu tabletku. A bystok čo zostalo na skle na tetry a skalare. X-) :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 08:57 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: TK
Dobrá informácia keďže plánujem chovať tetry ohnivé tiež. Fungovalo by domáce vlockove krmivo? Jemno drvene hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 08:01 R Muž ctibum [6923] Re: Papik
Mně žerou v pohodě, sušený i mražený (cyklop a malý Dafnie).
Třeba se ještě nerozkoukaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 07:32 Muž TK [28] Re: Papik
Já mám tetry ohnivé od neděle a ze začátku se jim taky moc nechtělo. Po pár dnech je ale hlad donutil a teď už baští tetramin. Je pravda, že jsem včera přemýšlel, že jim zkusím dát buchanky, ale jsou tak prťavé, že to výběr živého krmiva dost limituje :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 06:59 Muž Papik [617] – Vybíravé tetry
Pozoruji v úterý přivezené tetry ohnivé a nějako nechtějí nic žrát. Po vločkách nejdou, mikrogranule hikary vyplivují, po tabletkách na dně pro pancéřníčky taky nejdou a mražený cyklop vyplivují rovněž.

Nějaké zmlsané, artemii kvůli nim líhnout nebudu. Maximálně jim ještě můžu zkusit dát mraženou patentku, ale ta mi na ně přijde zatím moc velká.

Také se zatím drží spíš ve středu nádrže, případně u dna, u hladiny téměř neplavou.

Čo žerou ty vaše? Doufám, že je hlad donutí žrát, co dostanou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 17:14 Muž JerseyVonHusov [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čau, mohu tuto krásnou larvu zkusit krmit sušeným pro rybičky, nebo raději mraženou bílou komáři larvou případně dafnie? Mám je v 12l kuli, doneseno z podsplavu ve Cvrčovicich se štěrkem nebo rostlinami.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 13:17 Muž Roger [1873] Re: MarekP
Mám mražený patentky, cyklop a koretry od firmy Huml, jinou značku u nás ve zverimexech nemají,neonky, razborky i danie se můžou po tom umlátit, odkrojím kousek z kostky, dam do sítka na čaj a promeju pod proudem vody, z patentek kalná voda není nebo minimálně a nic z toho nijak nesmrdí. Pak to vyškrábu do misky, přidám vodu z akvárka a dávám po lžičkách aby to stačili sníst než to spadne na dno, ale jsou žravci takže musím dávat lžičky dvě aby si stačili ulovit i ty pomalejší :) ráno dávám vločky a večer mražený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2018 06:42 Muž visek [75] - TetryRe: MarekP
mam 100 neonek a muzou se zblaznit po grindalu a cyklopu.nebo beru susene dafnie a granule sak.pomelu je ve starem mlejnku a taky basti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 23:50 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vaclav
Ok,díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 23:45 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Ty jsou moc velké a je to jen skořápka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 23:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MarekP
Najemno drcená spirulina. Ideálně v biokvalitě. Lékárna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:50 Muž MarekP [812] - MalawiRe: ctibum, vaclav
Děkuji. Dafnie jsou také vhodné? Našel jsem je i sušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:47 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Kup si www.habeo.cz/… a podobné drobné krmivo. www.habeo.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:44 R Muž ctibum [6923] Re: MarekP
Razborky mi v pohodě berou mražené Buchanky (Cyklop)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:39 Muž MarekP [812] - MalawiRe: JirkaŠčobák
Ok, díky za tip. A něco, co nemusím udržovat při životě? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MarekP
Mikry a grindal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 21:14 Muž MarekP [812] - Malawi – Krmivo pro drobné rybky
Ahoj,

můžete mi, prosím, doporučit nějaké kvalitní krmivo (sušené, mražené atd.) vhodné pro velmi drobné rybky? Jde mi o rybky velikosti do 2-3 cm. Razbory bornejské, skvrnoocasé a pak taky krmivo vhodné pro velmi drobné ryby u dna - pancéřníček malý. Dnes krmím zejména sušeným - sera vipan baby a vipagran baby. S krmením jsem spokojený, ale chci to rybám zpestřit. Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 16:41 Muž Jifi [675] Re: Dejwik
Těch 25 malých gupek ti ho rozhodně nesežere :-)
Já kupuju krmivo ve zevrimexu a neplatím tak žádné poštovné. Ve zverimexech běžně Hikari mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 15:38 Dejwik Re: Jifi
Na jak dlouho ten Pytlík vydrží? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 13:32 Muž Jifi [675] Re: Dejwik
To vaječné krmivo bude asi žloutek z natvrdo uvařeného vajíčka. Dá se to rozdrobit na mikroskopické částice, udělat kašičku, ...
Já mám skvělé zkušenosti s www.rostlinna-akvaria.cz/… - po tomto by ti měly parádně růst.
Osobně jsem na tom odchoval i čerstvě vykulený potěr Danio margaritatus, který je drobnější.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 14562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12318?od=51