Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké krmivo?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 13:11 Dejwik – Pomoc
Dobré poledne. Nejsem zas úplně začátečník ale potreboval bych pomoc zkušenějších.
Asi před 3 týdny se mi vytrela Gupka cca 25 mladých jenomže mi moc nerostou denně krmim 3 ráno odpolende večer snažím se ve stejný čas to znamená v půl 9 14:00 a 18:00
Krmim vlockama to mi došlo že není moc vhodné takže dávam dvakrat denně cyklop. Slyšel jsem i nejakem vaječném krmivu poradí mi tedy někdo?
Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 10:08 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: xxxxxxxxxx
Mražené Koretry, Artemie, Patentky, černé komáří larvy, Daphnie- pro pestřejší stravu. Můžeš je zkusit i živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 09:05 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva
Dobry den, mám zivorodky a nevím jaké krmivo mám koupit. Dostala jsem granule a vločky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:17 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Krmivo
Krmiva su veľa druhov na eshope ake su to najlepšie pre vyber krmiva vlockove, granule,tabletkove Lyofilizované a samozrejme mrazené pod mne pre kazdy ma rybičky na ktorom si najviac pochutia , ake rodukty podľa výrobcov. :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 21:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tudy
Vidíš, já žádné nemoci nemám.
Za posledních 5 let jsem 2x léčil krupičku, ale jednou jsem s léčbou asi unáhlil a podruhé jsem si dovezl nemocné ryby. Zaplísněné ryby nepočítám, ty to mají kvůli odřeninám z bitek.
Mražené používám z burzy, stále stejný prodejce (artemie a koretra) + lidské žrádlo pro větší ryby (grundle, krevety a mušle). Mražená patentka je i na burze většinou mizerná, tak jí rybám nedávám. Někteří akvaristé kupují živou patentku a nějak ji čistí a pak teprve si jí zamrazí, ale na to jsem líný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 21:40 Muž dudak [1885]
na mraženém byste měli poznat už okem jak je kvalitní, největší "humus" bývají nitěnky a patentky, ale i ty se někdy dají pořídit v perfektní kvalitě. Když to nejde okem, stačí kousek rozmrazit. Osobně si nemyslím, že do blistrů se dává horší krmení. Určitě tam je víc vody než ve větších baleních ale kvalita bude stejná, když tedy pominu ztrátu kvality během přepravy a skladování, ale za to většinou nemůže výrobce. Nedávno mi prošly rukama kilovky patentek, který podle mě obsahovaly tak 50% chcíplejch už při mražení, vůbec sem neměl odvahu s tim krmit. Když je krmivo kvalitní krmím rovnou mraženým bez rozmrazování, proplachování. Podle osádky akvária to hážu volně do vody, případně přidržím pinzetou než to sežerou nebo to vkládám do klasické akvaristické síťky zapřené za krycí sklo a hranu akvária tak, aby to mohly ryby postupně vyzobávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 21:29 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: tomasice
Mraženou kostku vložím do jemného plastového sítka na čaj a sítko s kostkou pak do plastového kelímku s vlažnou vodou. Když to roztaje, proplachuju sítko s krmivem alespoň 30 sec pod proudem studené vody. Jak píše NHKG, mám také pochybnosti o kvalitě blistrů z akvaristik, sice je kupuju, ale nedivil bych se, kdyby většina nemocí co se mi v akváriu objevila nebyla právě z mraženého :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 21:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: tomasice
Pokud je dobrý zdroj mraženého, tak ani není potřeba proplachovat. Používám plastové jednorázové kelímky (ale vícekrát, vyhazuju je, až jsou špinavé). V akvaristikách jsou většinou krmiva v plastovém blistru nevalné kvality. Na burze je to mnohem lepší.
Do kelímku napustím do půlky vodu z akvária a hodím tam denní dávku mraženého. Po rozpuštění postupně vyliji do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 20:56 R Muž ctibum [6899] Re: tomasice
Rozmražené a v jemném sítku studenou vodou propláchnuté ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 20:53 Žena tomasice [0] Re: UndeR
Jak se jim podava to mrazene krmivo ? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 20:28 R Muž ctibum [6899] Re: tomasice
Já mám pro krvavky žrádlo přímo od chovatele (krasneakvarijnirybicky.cz) Eshop nemá, ale třeba ti pošle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 18:50 Muž UndeR [80] Re: tomasice
Já krmím Tetra Rubinem a ten střídám s mraženým krmivem (artémie, dafnie a patentky). Ryby jsou krásně vybarvené a vypadají spokojeně. Jo a zatím si žádná nestěžovala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 16:59 Muž Tudy [330] - Krevetky – Dajana
Dajana Cichlid pellets, krmivo (granule) pro ryby 250 ml, 2 mm

Máte s tím někdo vyloženě špatné zkušenosti ? Akary hnědé (a nejen ony) to baští s gustem, ale nevím jak C. Agassizova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 15:14 Muž Jifi [675] Re: tomasice
Když jsem měl ještě Danio margaritatus, krmil jsem Hikari Tropical Micro Pellets. Krevetám dávám nalámané tablety Hikari Algae Wafers.
Čerstvě vylíhlý potěr Danio margaritatus jsem krmil Hikari First Bites.
Za mě je Hikari super krmivo.
www.hikari.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 15:01 Žena tomasice [0]
Mám tetry krvavé a červenoústé doporučte prosím krmivo? na aq burze mi doporučili tetra energy, ale ráda bych ať mají stravu trochu pestrou. Čím tedy krmíte? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 20:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: visek
Tropiku jsem měl vzorky a ryby to nechtěly. Ale nenutil jsem jim to, asi by si časem zvykly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:52 Muž visek [75] - Tetry
obevil jsem v krame v teplicich 5 litru tropiky za 385 kc.tak to jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2017 16:20 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Teď poláci objevili značku Vitalis a jsou z toho celkem nadšeni. Peletky pro cichlidy jsou prý měkké a hned padají, ryby po tom prý jdou jak slepice po flusu (to ale může být nějakou "voňavkou", kterou ryby mají rády. Akorát že u nás to nikdo nedováží :-)
vitalisaquatic.uk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 16:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: visek
Granule Sak jsi zkoušel? Už ho neberu, ale co pamatuju, tak byl hodně levný. Ryby na to naučit jde. Kvalitou asi lepší než LON.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 13:09 Muž visek [75] - Tetry
je skoda ze se uz nedela lon.ja jezdim na zive krmeni ale ted nic neni.pro libace mam tetra min ale pro pro karasy a lejnky by lon stacil
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:42 Muž Phil [0] Re: NHKG
Já krmím jako základ tetra min a k tomu točím různé mraženky a tetra phyll. Teď objednávám v eshopu něco pro pískomily, tak koumám, jestli to vzít na zpestření..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Phil
Mám granule pro cichlidy fluval a nic moc. Ryby mají radši Hikari. Navíc Fluval musím dlouho máčet aby změknul a pak se trochu drolí.
Kukni se radši po něčem od Hikari, cenu mají aspoň u granulí dobrou.
Z vloček mám tetramin, ten už používal můj otec a jbl spirulina (to ale žerou jen některé ryby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:15 Muž Phil [0] – Fluval
Zdravím, co krmiva Fluval, máte zkušenost? Co složení a tak? Na nějakém anglickém webu je hodnotili dobře, ale min. cena budí podezření. Říkal jsem si, že pokud by to ušlo, koupil bych na zpestření...

petdiscont.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 18:27 R Muž afc1886 [14681] Re: JD1609
Nejlepší je koupit oba a střídat je.Vím,že jsem ti nepomohl,ale není nad to dopřát rybičkám co nejpestřejší stravu a ony se ti za to odvděčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 18:21 JD1609 – Jaké krmivo je lepší?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 12:32 Muž Yirka [9123] Re: kocmim
Nic jim nekupuj. Až se vrátíš, budou v lepší kondici než před odjezdem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 09:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kocmim
Osm dní v pohodě dají. Určitě si občas něco najdou v akvárku a tahle varianta je lepší, než se vrátit po osmi dnech a najít páchnoucí hnijící akvárko, kde bude plavat spousta mrtvých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 09:28 kocmim – Tydenni krmivo
Ahoj odjizdim na 8 dni pryc a nema mi kdo krmit rybky..... teoreticky by meli udajne vydrzet, ale chci se jen ujistit, ze se to tyka i teter a pancernicku... nebo jim pro jistotu mam koupit nejakou takovou tu dlouhodobou kouli krmeni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 13:26 Terez – krmení
Krmivo pro rybičky bereme z juko-krmiva.cz Kromě krmění nabízejí i potravinové doplňky a vitmaíny pro rybičky :) Občas jim objednáme i nové rostlinky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2016 12:52 JoKa Re: romantomka
Mrkni na exot hobby. Kilovka za 250, teda toho pro gibouše...
Je to moje základní krmivo pro většinu ryb co tu mám. S kvalitou jsem spokojený a nezaznamenal jsem nikoho, kdo by si na kvalitu stěžoval...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 11:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romantomka
Nejlepší krmivo co používám je hikari cichlid floating (plovoucí). Pomocí injekční stříkačky za pár sekund nabobtná a pak neplave. Žerou to všechny ryby co mám, i krunýřovci a odchytoví dravci. A pokud potřebuješ něco pro býložravé ryby, tak Hikari exel. Obojí je v Hornbachu za rozumné peníze po cca 300g.
Mražené koupíš za rozumné peníze a kvalitní na akvaburze nebo u nějakého místního chavatele, to v obchodech nebývá. Prý je solidní Aquamaster a posílá to, ale nemám zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 11:38 romantomka – kam pro krmení??
Zdravím Važení kolegove.. poradte prosím...mam v akvu cca 70ks ryb..tlamovci,gibiceps,krunyřovci,ancistrus,,cichlidy atd...již dost velke, dospělé kusy, viz muj profil.....a už mě nebaví chodit do akvaristiky a kupovat balení po 50g za 60kč, nebo 250ml za 160kč...mluvím třeba o spiruline pro gibouše.. používam tohle krmení, pro ryby, mražene , pak gamarus atd........poradte prosím kde sehnat max balení za lepší cenu všech druhu?? díky moc a at se daří. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2016 08:44 Deepinpeat Re: Pepan
Ono všechno může být tak i tak, proto je důležité vědět co jak je a umět to používat, nikoliv slepě tvrdit, že něco je kompletně špatně. Látka enzimaticky natrávená, nebo jinak denaturovaná člověkem, třeba bílkovina, může být vstřebatelná a využitelná lépe než je přírodní forma. Třeba typicky se v krmivech používá rybí moučka, ovšem trávit kolageny, tedy hlavní proteiny které tam jsou v desítkách typů, podle toho co zrovna tvoří je poměrně těžké a uzpůsobeni jsou tomu hlavně dravci a běžná ryba, kdyby se setřela tak si to z čeho je vlastně stvořena a tedy by to pro ní mělo být ideálním růstovým krmivem nedokáže vzít, jelikož její trávicí trakt to na ty stavební peptidy nedokáže rozebrat. Syntetické látky někdy stejné jsou a někdy stejné tak uplně nejsou. třeba syntetický betakaroten nefunguje myslím jako prekurzor vitamínu A může být ve vyšších dávkách toxický, například. Ale ten přírodní se izoluje a dá se snadno použít, navíc je i levnější. To bychom se mohli bavit pořád dokola, ale prostě platí to, co píšu nahoře. Nejlepší je získat co nejvíc informací a být schopen se objektivně rozhodovat na základě faktů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 05:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Pepan napsal: Zase tak růžově bych ty vyrobené produkty neviděl. Látka vyrobená přírodou, může být pro organismus mnohem snáze využitelná a přijatelnější než stejný produkt vyrobený člověkem. Namátkou si pamatuji, když jsem kdysi trochu blbnul se želvami, probíral jsem s veterinářem otázku kvality výživy a byl jsem upozorněn, že zatímco přírodními vitamíny je dost problematické organismus předávkovat, syntetickými to jde dost snadno. Navíc mají syntetické vitamíny tu nectnost že pokud organismus přijímá přírodní vitamín a já nasadím ještě tentýž syntetický, je zabráněno přijímání vitamínu přírodního, který je přece jenom pro organismus vhodnější. A podobných případů by se ve výživové problematice určitě našla celá řada.
Obávám se že ten vet byl především z kategorie - Pán Bůh stvořil psa a kočku, aby člověka provázeli životem a hned na to stvořil veterináře, aby člověk měl komu dávat peníze za zdraví svý svých souputníků - protože už to napsal kolega Acinonyx, tak já jen dodám : "Pepane dejte mu bezplatnou radu, ať vrátí školné než vám bude krmit uši blbostmi a vy mu to ještě ke všemu budete věřit." ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2016 00:26 Acinonyx Re: Pepan
Lidi, neblbnete, synteticke a prirodne vitaminy su presne tie iste molekuly. To, preco je jednoduchsie sa predavkovat syntetickymi je iba z toho dovodu, ze je lahsie zjest 10 tobolek vit. A, nez zjest 80 kg mrkvy (cisla su vymyslene, ale ide o princip). Ziadne zabranovanie prijimania sa nekona, su to uplne rovnake molekuly a telo netusi ci ich prijima z tabletky, alebo mrkvy. Blokovanie sa moze diat u medzi roznymi vitaminmi A-K a E-K napriklad, pripadne zinok moze blokovat absorbciu myslim... medi alebo zeleza. To vsetko sa vsak deje az pri, slusne povedane, obscennych davkach a nema to nic s prirodnym/syntetickym povodom.

Co moze byt problem u niektorych suplementov, ale to sa tyka skor anorganickych zlucenin a nie vitaminov ako takych, je forma v akej su podavane. Napriklad horcik z MgO ma dost blbu biologicku dostupnost oproti citratu/laktatu horcika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 00:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Deepinpeat
Zase tak růžově bych ty vyrobené produkty neviděl. Látka vyrobená přírodou, může být pro organismus mnohem snáze využitelná a přijatelnější než stejný produkt vyrobený člověkem. Namátkou si pamatuji, když jsem kdysi trochu blbnul se želvami, probíral jsem s veterinářem otázku kvality výživy a byl jsem upozorněn, že zatímco přírodními vitamíny je dost problematické organismus předávkovat, syntetickými to jde dost snadno. Navíc mají syntetické vitamíny tu nectnost že pokud organismus přijímá přírodní vitamín a já nasadím ještě tentýž syntetický, je zabráněno přijímání vitamínu přírodního, který je přece jenom pro organismus vhodnější. A podobných případů by se ve výživové problematice určitě našla celá řada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 23:28 kocmim
Ok, opet dekuju za vase nazory :) No, zkusim se s tim nejak poprat. Budu krmit zmrazenym i kvalitnim vlockovym a uvidim jak vesele a barevne rybky budu mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2016 22:24 Deepinpeat Re: LiborSprysl
On je obrovský problém, že lidi nehodnotí tyhle věci objektivně. Všechno co uměle vytvořil člověk, vnímá určitá skupina lidí jako špatné a často používají výraz "chemie". Problém je, že z "chemie" jsme všichni složeni a bez ní by nic na světě neexistovalo. Existuje na toto téma nádherný výrok v knize Arrowsmith od Sinclaira Lewise: "Všechno živé je fyzikálně-chemický stroj". Všechno krmivo včetně psích granulí může být složené jak z látek které dohromady dají granule s mizernou výživnou hodnotou a spoustou škodlivin, tak uplně stejně vypadající granule s výživnou hodnotou, které to přírodní krmivo z pohledu využitelnosti některých živin prostě nedosahuje. Přírodní krmivo je nedostižné z pohledu obrovské škály látek, které nedokážeme při nejlepší snaze doplnit. Ale co se týče toho naprostého základu, tedy bílkovin, tuků a sacharidů a jejich kvality a poměrů, to prostě umíme udělat lépe než příroda. Ta pracuje s tím, co je dostupné mnohdy ve velmi náročných a chudých podmínkách a na rozdíl od nás se na ty organismy nijak neohlíží. To ony s ní musí bojovat a urvat co dokážou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   03.10.2016 21:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
vaaclav napsal: No vidíš páni pěstitelé do toho rvou co se dá,(i psí granule) hlavně aby to měli z baráku, oni se těch ryb potřebují co nejdříve zbavit, druhá věc je potom v akváriu udržet při životě a mít z nich i po trochu delší dobu radost. To ale moc nepotřebují hlavně aby se to točilo. Mám na chalupě 3 jezírka protože jsem tam jenom přes víkend ryby nepřikrmuji a když ano moc o to nestojí. Když jsem je teď přelovoval jsou to zdraví, krásně vybarvení buclatí karáskové. :-)
Nebuď dotčenej dědku ješitnej a ještě jednou si přečti o čem to bylo... Třeba pak pochopíš, že i stereotypy lze překonávat tím, že se budeš trochu vzdělávat a pak pochopíš, že hodit rybám pytel blech ještě nemusí nutně znamenat, že sklidíš bouřlivé ovace....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 21:34 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kocmim
No vidíš páni pěstitelé do toho rvou co se dá,(i psí granule) hlavně aby to měli z baráku, oni se těch ryb potřebují co nejdříve zbavit, druhá věc je potom v akváriu udržet při životě a mít z nich i po trochu delší dobu radost. To ale moc nepotřebují hlavně aby se to točilo. Mám na chalupě 3 jezírka protože jsem tam jenom přes víkend ryby nepřikrmuji a když ano moc o to nestojí. Když jsem je teď přelovoval jsou to zdraví, krásně vybarvení buclatí karáskové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 20:46 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Přiznávááám jsem vinen. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 20:45 Deepinpeat Re: romant
Jako jasně, ono je to taky o tom, že já mám na tohle smůlu a když mám doma něco, co sezobne i krmení, které už se nehýbe, tak je to svátek. To se naprosté většiny ryb z akvarijních populací běžně chovaných druhů netýká. A je teda pravda, že já taky nemám trpělivost to ty ryby učit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   03.10.2016 20:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No vida, jak rychle obracíš... a to mne budeš plísnit, když nezkousnu Václavův blábol ještě s těmi příšernými hrubicemi - Každý kdo množí ryby tak krmí jen živím aby ty ryby šli do tření a potomstvo dobře vypadalo a rostlo. Sušené krmení je jen doplněk. ... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 20:40 R Muž romant [27987] Re: Deepinpeat
Tak jinak, kdo si chce namnožit těch pár svejch čudel, to klidně po mojem zkousne a kdo má doma 30 hektolitrů, ten se bez těch blivajzů, který mu dokáží efektivně usnadnit život jistě neobejde. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2016 20:34 Deepinpeat Re: romant
No jo, ale kde vzít, když se i komáři u nás flákaj :) Letos třeba to byla fakt mizerie. Na koupáku nezmaři, komárů málo, no a pak dělej ryby bez blivajzů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 20:26 R Muž romant [27987] Re: Deepinpeat
Já jsem vždycky používal komáří larvy, jsem sedlák. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.10.2016 20:21 Deepinpeat Re: romant
Na krmení ryb, který chci přivést do tření nejlépe a nejrychleji bude fungovat světle béžová pasta namíchaná ze sypkých blivajzů se spočteným zastoupením aminokyselin, tak aby byly 100% využitelné a těch správných tuků a s přidaným čistým ekdysonem. Problém, je že ne vždy to do těch ryb dostanu, asi to chutná tak, jak to vypadá :-D To úžasné živé má využitelnost někde kolem 50 %, ale obsahuje z běžných krmiv asi nejvíc těch ekdysteroidů, takže to funguje na stimulaci ke tření. Na rozdíl od toho výše uvedeného to ale dobře chutná a hýbe se to, což ty ryby rajcuje. Zase to má úžasné trávicí enzymy, které pomůžou strávit tu "umělou" parádu. Takže nejlepší je mix obojího, podaný najednou. Já jen nevím, jak si kdo dává práci s těmi recepturami toho vločkového nebo granulovaného krmiva, mám pocit, že všichni se snaží přibvlížit hodnotám toho živého, jelikož to lidi chtějí, páč neví, že mají chtít lepší.

Prostě to živé má často nějaké biologicky aktivní látky, které v těch vločkách budou jen některých věcí a někdy. Příroda to dělá jak může, ne tak jak by to bylo nejlepší. Dohání to rozmanitostí, kdy se látky ze všech těch sežraných brber navzájem doplňují a pokud tu možnost nemáme, tak je lepší použít vyvážené umělé krmivo a snažit se vyhnout hlavně těm monodietám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 20:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ale nejen svojí, to je blbost, navzdory snahám o výklad mých slov... to jsou tuny mraženého, které za rok proběhnou mrazáky všech našich komerčních akvaristů a samozřejmě desítky kilogramů sušeného (hodně kvalitního krmiva)... koneckonců i legendárních gelů... Přestaňme se zaklínat leta tradovanými pověrami, že bez živého či mrazeného to nejde. Už vidím legendy, jak zvedají varovný prst :-) ... sorry moji drazí žďárští přátelé :-) ... ale občasné krmení mrazením či živým (jakože na přilepšenou), to je ta největší blbost, kterou akvarista při kvalitě suchých krmiv může udělat. Na živé či mrazené potřebují ryby také nastavenou imunitu, aby to přilepšování neodstonaly...
Tak už přestaňte blbnout ty začínající s jedním akvárkem... prosím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2016 19:39 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Když ty v tom stále vidíš tu svojí rybárnu. :) Co když jsem to pochopil, jako že krmení ryb který chci přivést do tření, tedy na ně nejlépe funguje to živý. X-) Znáš mě, já jsem pověstnej svejma vykladačskejma schopnostma. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 19:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ale to si klidně srovnávej :-) vím že mám pravdu, protože výkonní akvaristé vědí... nejvíce se krmí totiž mražákem a ne živým... Protože není každý na lokalitě, kde párkrát máchne a může nakrmit celou rybárnu.... ;-) ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 14562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12318?od=101