Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké krmivo?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Jaké krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:58 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Fishynka
přidej pakomáři larvy, ty maji raději. A i artemky. všechno mražený, lépe živé.
Sušený nikdy nenahradí živou nebo mraženou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:43 Fishynka
Ahoj před pár dny jsem si pořídila bojovnici pestrou - samečka, je to moje první ryba takže teprve sbírám zkušenosti a chtěla bych se zeptat, krmím ho Tetraminem ale nevím jestli je to nejvhodnější krmivo nechci moc experimentovat ať ji neublížím.Tak bych chtěla poprosit o nějaké rady.Dávám mu obden komáří larvy, ale zatím nic jiného.Taky bych se chtěla zeptat na radu jak mu mám zařídit akvárium tak jak to obyčejně bojovnicím vyhovuje.Je mi jasné, že nějaká definice není ale alespoň přiměřeně:)ať se má u mě dobře:)předem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 06:52 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jirka88
Od vloček po granulky, všechno co chutná i ostatním rybám, taky se mi stalo že když jsem si je přinesl, hned druhý den byla jedna placatá. Ale zase je to ryba co vydrží hodně, zbytek už mám rok a mají se. Dobrá volba rybek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 19:32 Muž Zabacek [2]
O techniku bych srach nemel ale je fakt ze pokud by voda natekla do vzduchovaciho kompresoru mohlo by mi vytict cely akvarko nemam tam spetnou klabku. O externim filtru zatim nepochybuju ted jsem ho cistil a mel by bejt ok. Jinak diky za rady nejak to poresim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 12:31 Muž jajaapaja [174] – Re: jirka4
Já to vyřešil tak že do společenského jsem koupil za pětikylo automatické krmítko.A o odchovnu se mi postará kolega s práce nebo zeťák.Vždy to fungovalo perfektně.jinak musím dát za pravdu Čuprovi.Filtr a vzduch by jsi měl před odjezdem zkontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 12:00 Žena darka [520] – Re: Zabacek
Existují víkendová a prázdninová krmiva, koupíš je v každé akvaristice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 02:02 Muž ČUPR [204] - Tetry
14 dnů přežijí rybky v pohodě. Vždycky si něco v akváriu najdou. V přírodě je také nikdo nekrmí. Spíš dej pozor, abys měl před odjezdem v pořádku filtraci. Ta se může zanášet (podle stavu nádrže a způsobu filtrování) a pak stačí krátkodobý výpadek elektřiny a filtr už nenajede do toho správného režimu zpět, minimálně bude narušen Venturiho efekt a voda se nebude provzdušňovat. Také vzduchování abys měl v pořádku a vzduchovací kompresor raději nad hladinou - opět by mohlo při výpadku elektřiny dojít k jeho zaplavení pokud by byl pod úrovní hladiny. Před odjezdem nakrm běžným způsobem a po příjezdu krm zpočátku pozvolna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2009 22:40 Žena l3nka [13] - Rostliny
a nešlo by to tak, že by i to někdo na ty 2měsíce vzal domů? Myslím, že by to tak bylo nejlepší .. pro krmení čištění teplotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2009 22:30 Muž Zabacek [2] – Re: filipsi
No skalary nejsou uplne nejvetsi na vysku maj tak 6-10 cm a neonky maj tak 3-4 cm asi zkusim domluvit nejaky hlidani ale uvidime treba se mi podari jeste nekde v pondeli koupit nejaky krmitko jinak budu bez kytek. Mam obavu ze mi krunyrovci vsechny voholej :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2009 22:09 Muž filipsi [1295] – Re: Zabacek
Me se zda 14 dni moc, to uz bych rekl, se si skalary budou chtit na tech neonkach pochutnat hodne, jestli jsou vetsi. Ale nevim, nikdy jsem nezkousel, moje ryby znaji duverne jen pusty petidenni, tech se nebojim.
Volil bych bud to krmitko, nebo nekoho, kdo tam skoci nekolikrat za tu dobu nasypat predem pripravenou davku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2009 22:06 Muž Zabacek [2] – Automaticke krmitko
Chtel bych se zeptat, procetl jsem si predchozi prispevky a vim ze by ryby mely prezit i 14 dni bez jidla, ale mam celkem prerybneno a potreboval bych na 14 dni nekam odjet.

Mel bych si poridit automaticke krmitko?

Jak to bude s cistenim dna, kdyz nedostanou najist nebudou ani spinit dno?

Akvarko je v prezentaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 12:33 Žena Rebbie [71]
Aha, tak to moje se menue Vipachips, sem to nemohla najít a nepamatuju si ty názvy :-) a taky to otíkům chutnalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 10:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rebbie
pisu ze jsou to tablety... je to namlety a slisovany, kousky jsou cca 1-2mm a barvy oranzove,cervene,zlute a zelene
slozeni: rybí maso, vedlejší rybí produkty, pšeničná mouka, pšeničné bílkoviny, pšeničné klíčky, mušle, spirula, mořské řasy, byliny, barva schválená EU (to mne pobavilo)

balení 85tablet (20g) jsem koupil za 70,-Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 10:08 Žena Rebbie [71] – Re: Moucha
Nejsou to takovy cerveny "lupinky"? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 10:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ondra08
Pred par dny jsem koupil Viformo (sera), chtel jsem krmeni jen pro otocincluse, muze se po nem utlouct, dokonce reje ve dne (nikdy to nedelal) a to mam hrubej sterk! Jsou to tabletky a samy klesaj na dno.
Jo a chutna i Ampularii, je po nem nejaka cilejsi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 08:21 R Muž Silent [5949] Re: Dusyk
Většinou zácpa a následná nechuť přijímat pár dní potravu. Po krátké dietě se vrátilo vše do normálu. Po ostatních krmivech se to nikdy nestávalo i když se nacpali k prasknutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 08:18 Dusyk Re: Silent
Ako sa tie problémy prejavovali? Ja som živými kŕmil len prvý deň čo som ich kúpil a potom som ich zmrazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 08:16 R Muž Silent [5949] Re: Dusyk
V mém případě i živé nitěnky způsobovali Kryptopterům trávící potíže. Takže jsem je raději nezkrmoval. Ostatní mražené bylo v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 08:09 Dusyk Re: Silent
Nitenky je lepšie kúpiť živé a sám si ich zmraziť(dotaz). Mrazené v obchode sú ako blato.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 08:06 R Muž Silent [5949] Re: grizly
Já jsem s krmením Kryptopterů žádné zvláštní potíže neměl nikdy. S oblibou požírali hlavně koretry a dafnie. Občas patentky. Sem tam i granule pro diskusi, ale co bych rozhodně nedoporučoval jsou mražené, ale ani živé nitěnky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.04.2009 08:00 Muž Yirka [9126] Re: grizly
Co se týče kvality mražených krmiv, jsou i vysoce kvalitní a čistá krmiva. Záleží na výrobci. Většina akvaristů si krmení rybek bez proložení mraženým nedokáže představit. Měl jsi smůlu na špatného výrobce, nebo jsi zvolil špatný druhy mraženého krmiva(nitěnky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 07:52 Dusyk Re: grizly
Sumček sklovitý príma potravu výhradne s hladiny a vodného stĺpca. S dna si potravu nevie zobrať. Tomu treba prispôsobiť aj potravu. Nie sú vhodne napr. granule, ktoré rýchlo klesajú na dno. Ja ich kŕmim jemnými granulami, ktoré sa dlhšie držia na hladine, mrazenou artémiou, nitenkami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:28 Muž grizly [145] Re: arnošt
Krmit zivym, ikdyz mrazenym se mi nechce, nemam stim dobre zkusenosti. Mel sem furt nemocne rybicky. Prez leto jim obcas nachytam nejaky hmyz, ale jinak nic vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:18 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: grizly
měl jsem je asi 1/2 roku a uplně v pohodě - každopádně, pokud jim dáš občas něco živého, tak ti budou velmi vděční...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:14 Muž grizly [145] – SUMEC SKLOVITY-PRUSVITNY
CHci si poridit poridit sumce skloviteho-Kryptopterus bicirrhis. Krmim pouze susenym krmivem,nebude mu to vadit, nebo potrebuje zivou (mrazenou) potravu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 20:09 ims
Imii napsala: Pestřenci nikdy vločky aj. žrát nebudou ... měli jste si o těch rybách přečíst když s nimi nyní máte problémy. Pestřence krmte mraženýma nebo žívýma koretrama, patentkama aj., můžou žrát (stejně tak i nemusí) granule pro masožravé cichlidky.

tak včera jsem viděl, čím se pestřenci a jim podobné africké cichlidky živí. A je pravda, že to jim těžko seženu a i kdybych sehnal, tak bych to určitě nechtěl skladovat. S oblibou se totiž živí trusem hrocha :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 17:56 ims
loslaiblos napsal: No jak píšu, asi to špatně chápu: "mam je zatim samotne asi v 70l akva (zalozene asi tyden).".Asi jsem to pochopil špatně.Tak sorry.

mrkni na datum toho prispevku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 16:56 loslaiblos
No jak píšu, asi to špatně chápu: "mam je zatim samotne asi v 70l akva (zalozene asi tyden).".Asi jsem to pochopil špatně.Tak sorry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 14:13 ims
Killer88 napsal: Z čeho si usoudil, že akvárko je založené pouze týden?

Presne. V akvarku jsou pres mesic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 14:02 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: loslaiblos
Z čeho si usoudil, že akvárko je založené pouze týden?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 13:19 Muž TomášB [12]
mě žerou normál vločkový tetramin a granulky sakmix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 13:06 loslaiblos
No možná to špatně chápu, ale pokud bylo akva založeno před týdnem tak může být problém. Samo pokud nebyl použit zajetý filtr a voda. Pokud ne tak se nedivím, že nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 11:04 ims – Re: Imii
Jinak vlocky (TetraMin) zerou taky, ale musim jim vlocky davat po jedne pinzetou. Pak si priplavou a sezerou celou. Ale jak ji maji trefit tlamou, je problem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 11:03 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Já u nich nemám s krmením žádný problém. Bez problému jak granule, tak mražené krmivo(artemie). Na artemky si ale museli chvilku zvykat. Poslední dobou také peletové krmivo pro cichlidy od JBL...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 11:00 Žena Imii [45] – Re: ims
Já mám podobný prolém ... přítel ma parmičky čtyřpruhé a ty se mu o žrádlo doslova perou ... ty moje celkem nezájem ... záleží na rybě ... některé žerou k prasknutí a jiné ne ... chce to zkoušet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 10:56 ims – Re: Imii
Precetl jsem si, myslim, nez jsem je poridil, dost. Krmim patentkama. Ale jen je mi divne, ze na cichlidy nejsou moc zravi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 09:37 Žena Imii [45]
Pestřenci nikdy vločky aj. žrát nebudou ... měli jste si o těch rybách přečíst když s nimi nyní máte problémy. Pestřence krmte mraženýma nebo žívýma koretrama, patentkama aj., můžou žrát (stejně tak i nemusí) granule pro masožravé cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 09:29 ims
Take bych se chtel zeptat na krmeni. Mam 2 varianty pestrence zlataveho, velikost zatim M:6-7, F:4cm. Vlockove krmivo moc nechteji, granule urcene pro ne taky moc nemusi, patentek si berou trosku, navic jim vetsinou projedou zabernim otvorem ven :-) Asi taky pred sebe moc dobre nevidi, protoze maji problem "trefit" padajici zradlo.

Zda se mi, ze maji porad hlad, protoze okusuji rasu ze skla. Co spadne na zem uz taky moc nechteji, pritom ale "filtruji" dno.

Nejvic do nich dostanu, kdyz jim davam vlocky nebo patentky pinzetou a muzou si to ukusovat sami. Ale dva pary takhle krmit moc nestiham...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2009 18:14 Joecz
určitě si pocutná na mraženém a živém krmení (patentky, artemka, cyklop...) nebo na Krmení od Hikari Betta bio gold nebo Atison´s betta PRO nebo FOOD, další možnost jsou třeba krevetky nebo potěr živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:23 picnic – nn
no Bojovnice Pestrá je všežravá..ale něco mi říká že po mrkvi nepůjde. Ty patentky jsou nejlepší... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2009 15:39 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Tekkjenn
Nejlepším krmením pro bojovnici jsou meažené patentky. Jsou to pakomáří larvy, takže její absolutně přirozená potrva. Kup si 200g "tabulku čokolády" patentek, dej do mrazáku a obden jí nožem malinký kousek odkroj. Za svůj život tu tabulku ani nestihne sežrat.
Rozhodně jí nedávej žádnou zeleninu, bojovnice je masožravá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 12:03 Tekkjenn – čím doplnit krmení bojovnice pestré?
Dobré odpoledne, mám doma jednu rybku , bojovnici pestrou a krmím ji vločkami. Ráda bych jí ale něčím přilepšila. Je hodně živý, ne jak povídali v akvaristice, že se ani nehýbe ;-) Chtěla bych mu dát třeba nějakou zeleninu, něco, co můžu běžně najít doma. Nemáte s bojovnicí a domácím krmením někdo zkušenost? Děkuji moc já i Matt :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 22:02 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Cathy
Neboj to neni vridek, ale zlaza. Je to u samicek normalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 20:40 Leon
To ze to plive zalezi na tom na co je zvyklej ja krmil tetrabetta zezacatku plyval ale mel hlad a tak si rychle zvyknul:-D a pak sem ho zacal krmit vlockama od LONu taky plyval ale zase se naucil kdyz ma hlad je sikovnej palec a v tomto pride je zmena nekolika typu krmiva naprosta kravina protoze takhle si fakt nezvykne..zbytecne ho rozmazlujete..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 20:33 Cathy – Betta samec nežere poté, co se zabydlela nové koupená samička...
Ahoj,
nejdřív jsem měla samce a zdálo se mi, že je dost líný, ale jedl v pohodě. Koupila jsem mu samičku, aby ji trochu honil a ona se ho ze začátku dost bála a nežrala nic. Teď začala žrát až moc a samec naopak nežere vůbec a zdá se, že se teď bojí on jí...
Ona má pod spodní ploutvičkou bílý vřídek. Nevím si rady, pomoc!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2009 17:44 Muž kchrz [24]
Díky moc za rady. tak já to vyzkoušim :)
když jsem se zbavoval řasy, tak jsem taky několik dní nekrmil. chtěl jse to vydržet tejden, ale znáte to. nechat ty němé tvory o hladu, to člověku rve srdce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2009 15:31 Muž arnošt [37] - Rostliny
koukám, že já rybičky asi moc rozmazluju... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2009 15:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: kchrz
Již několikrát jsem nekrmil 14 dní a jednou dokonce 3 týdny, úplně v pohodě to pokaždé zvládly všechny ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2009 15:09 Muž jajaapaja [174] – Re: kchrz
Sedmidenní půst prospěje nejen rybkám ,ale i akváriu.Ryby vypucujou všechno.Vyčistěj dno a řasu.A potom když nakrmíš před odjezdem a hned jak se vrátíš domů tak to ani dní není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.02.2009 14:40 Muž Yirka [9126] – Re: kchrz
Týden hladovky v tak velké nádrži je naprosto v pohodě, pokud je nádrž v pořádku a rybky v kondici tak to vydrží bez problému, vždy si něco najdou. Hlavně se před odjezdem nesnaž dávat nějak výrazně více krmiva, abys nezkazil vodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 14562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12318?od=451