Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké krmivo?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jaké krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:29 Žena bluedream [245] – Re: Sirah
Teoreticky se půst dělá jednou za týden, záleží ale na osazenstvu akva. Někde hrozí, že při půstu zmizí např. pár krevetek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:25 Žena Sirah [11]
taky planuju mrazene sem tam pro zpestreni, ale mam akva chvili zalozene (pres 3 tydny), takze zatim cekam, nez se to ustali nez tam nadelat nejake zle...
Nechavate rybkam nektery den pust?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:19 Žena bluedream [245]
Hikari je dost kvalitní, rybkám moc chutná, ale odpovídá tomu i cena. Jinak je dobré kombinovat, aby měly rybky změnu ... já mám mražené černé komáří larvy, cyklop a artemii, pak od JBL nalepovací tablety na sklo a vločky a od hikari tablety pro rybky dna a krunýřovce a micro pellets a micro wafers pro malé rybky. Také občas nasekám mražené grundle, dám okurku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:17 Žena Sirah [11]
kdysi jsem krmila LON MIX tusim, ted pro tetry mam Sera vipagran a pro pancernicky a krunyrovce Sera Wels chips...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:13 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:10 Muž DavidDizzer [26]
Nejlepší jsou krmiva, která obsahují nejméně dusíku. To jsou například: Tetra, Sera, Hikari.

Hodně kupované a osvědčené krmivo je Tetra Min, Sera Vipan, vipagran, - rybičky jsou po něm pěkně zbarveny. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:10 Muž roper [10] - Cichlidy – KAKADU
Ahojc.
Já taky nemám problém s krmením. KOusek tresky, patentky, žábronožky a i vločkové. Moc bych to asi neřešil a hlad je silnější X-) .
Já mám spoustu mladých a potřebuju je s někým vyměnit za kakadu z jiného chovu, tak kdyby byl zájem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 11:53 Muž ČUPR [204] - Tetry
Cichlidka papouščí - Apistogramma cacatuoides je ve své podstatě všežravá rybka. Osobně jim dávám nejraději mraženou stravu - vše co bylo živé a je zamraženo. Nejvíce jim ale chutnají patentky, spořádají v pohodě i malé mražené krevetky. Nepohrdnou ani rostlinnou stravou - uždibují i z rostlinnných tablet. Nemám problém ani s krmením vločkami Vipan a granulemi Vipagran od fy SERA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:18 Muž MiHl [55] - Cichlidy
když bude hlad, tak sežerou všechno. Já to řeším tak, že když jsou nové ryby, tak se snažím najít aspoň jednu věc, kterou žerou (ano, mražené patentky jsou obvykle jistota). Pak postupně krmím tím, čím krmím běžně (tetramin, granule pro terčovce hikari a tetra, dajana pet tropi, vločky s přídavkem česneku, jbl granule nepamatuju_si_jmeno, rostlinné vločky co dává rataj k objednávkám kytek a spousta mraženého). No a když nově příchozím nějaké krmivo nejede, tak s ním prostě začnu krmit bez střídání tak dlouho, dokud ho žrát nezačnou. Obvykle to déle jak čtyři dny nevydrží. Pak zas začnu krmení střídat. U posledních příchozích (mladých skalár) byl problém u rostlinných vloček, taky zprvu jen drtili a vyplivovaly. Nastala monodieta a teď už je žerou ;-) Pouze v případě, že by nastal problém, že víc jak týden nežerou konkrétní krmivo, tak bych začal používat opět to, co žerou spolehlivě (tak týden max) a postup zopakovat. Nakonec mi vždy všechny ryby žerou všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 07:59 Muž gigimasters [8] – Re: Sinatrax
Uvádí se že tyto ryby mají nejraději jinou potravu než vločkovou. Zkoušel jsem mraženou a tu v pohodě jedli..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 07:52 Muž nebozez [0] – Re: Sinatrax
Mě první dva nebo tři dny nežraly vůbec. Potom už normálně žraly cokoli. Krmím Nutrafin Basix, nitěnky (Hagen), Patentky EasyFish, Tetra Cichlid Mini Granules, Tetra Min, Tetra Min Mini, Granule (Tetra), Tetra Rubin, Tetra Wafer Mix. Žerou z toho všechno. Občas si pošmáknou na něčím potěru. Hlad je nejlepší kuchař.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 23:11 Muž Sinatrax [3] – Čím mam krmit cichlidky cacadu
Zdravim, potreboval bych poradit , cim mam krmit cichlidky cacadu, ty potvory sou rozezrany a vlockovy a ani lyofilizované od tetry jim moc nechutna. Prvnich par kousku zbasti ale pak dalsi zacnou vyplivovat jako by to bylo jedovaty a pritom ostatni rybky se nemuzou nabazit! dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 22:05 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: invalida
Přesně tak. Taky se nemůžu dost vynadivit, jaké nesmysly lidi napadají. Existuje tolik druhů krmiva a většina je cenově celkem v pohodě, takže krmit ryby jídlem od večere mi přijde šílené. (Něco jiného je krmit třeba Ancíky mrkví, okurkou nebo salátem, to je samozřejmě v pohodě).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:58 Žena Lea [1]
Dáváte tetrám kromě základního krmiva ještě nějakou zeleninu pro změnu? Mám neonky zlaté, červené a tetry žhavé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 17:20 Muž Landvir [57]
Určitě;-) Neměj vůbec strach, moji čichavci a pancéřníčci jak někoho slyší u akva hned šmejdí u hladiny a to j ekrmím skoro každý den, prostě by pořád žrali a žrali.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 12:13 Muž marcel8 [0]
Asi mas pravdu, vsetky rybky su v dobrej kondicke, tak to necham tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 21:47 Muž Landvir [57]
Z toho si nic nedelej, pokud se vsechny nazerou tak bych se neznepokojoval, ony by klidně žraly dokud by nepraskli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:43 Muž marcel8 [0]
Neviem ci davam dost krmiva rybkam. Krmim ich raz denne okolo piatej poobede. Davam vlockove krmivo Tropical 8mix Supervit. To co im dam zjedia do 30 sekund. Na dno nespadne z krmiva nic. Potom sa este dlho pohybuju okolo krmitka. Stale ked sa priblizim k akvarku hned sa zbehnu pri krmitku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 10:42 bruza
Fotka k příspěvku Jaké krmivo mam dat neonkam??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 22:22 Muž mildas [12] - Rostliny
tak, tak, nejlepší je to střídat, krmím jak granulovým tak vločkovým. Na granulovém se mi líbí to, že padá vcelku rychle ke dnu. takže se napapaj i rybky u dna a celkově zakrmím tak větší plochu než vločkovým které se drží na hladině :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:53 Galbatorix
Ja krmím vlačkami aj granulami , granule mam mensej velkosti , aby sa s tym rybky "nedusili" a rychlejsie ich u mna zjedia ano ... a spestrit mozes aj živým a mrazeným krmivom , to rybky odcenia X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:45 HansH1 – Re: Bob66
Jasně že pestrá, proto chci i ten SAK. Nepovažuji ale za zpestření jim dát jeden den to samé v granulích a jindy ve vločkách :-D Ještě sice nevím, jestli vezmu Green, Energy a 55 zvlášť nebo rovnou MIX (MIX se mi zdá ekonomičtější, ale zase čichavci by rádi určitě více Greenu) a co s tou velikostí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: luma
Nejlepší je krmení více druhy krmiv, pestrá strava X-) není nic horšího než krmit jen jedním pořád dokola ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:44 R Muž romant [27987] – Re: HansH1
Tak já mám tuto skušenost. Vločky mě přijímají všichni(skaláry, čichavci,tetry, ancíci). Granule šmakujou nejvíce tetrám konžskejm, čichavci perleťový si dají taky říct, anci to jsou všežravci, ale skaláry jsou trošku vybíravější, ty se s granulema moc nekamaráděj. To je moje subjektivní skušenost a aktuální stav, za půl roku to může bejt jinak, jak jsem si ověřil. prostě to chce testnout více druhů a vypozorovat co těm chovancům v daný nádrži chutná nejvíc. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:33 HansH1
Já bych se zdovolením přidal. Chystám se na Aquaburze koupit krmivo SAK MIX a dělá se jak v granulích tak ve vločkách. Po čem raději sáhnout, já jsem se tak nějak nevím proč rozhodl pro granule, je to správně? Jakou velikost? Budu tím krmit čichavce, skaláry, parmičky, perlovky všechno velikost cca 3-6cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:42 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: paul
Kuličky pro betty od Hikari. =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:26 paul
jaké krmivo mám dát bojovnici nic nežere :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:10 luma – granule nebo vločky
Chtěl bych zeptat čím krmit tlamovce a cichlidy? Jsou lepší granule nebo vločky? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 10:57 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Granule se nedoporučují pro býložravé ryby a když už jim je chceš dávat, tak je nech rozmočit. Pokud to tak neuděláš může se stát, že v útrobích ryb ta granulka nabobtná..a potom špatně tráví. Může to vést až k tzv. bloatu znamená to nafouknutí...a to může končit smrtí ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 10:57 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no ono mrenky siamske su vsezrave aj ked mlade jedince prijmaju ia rastlinnu potravu, mojim chuti mrazene krmivo ale iba tym vacsim kusom, ta malicka ho nechce :p a ak iyh nebudes prekrmovat nic nepokazis :p
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 05:36 Muž olwy [24] - Tetry – Sháním zelenou nulku
Rád bych se zeptal, kde sehnat na akvarijní burze v Praze tolik doporučované krmivo "zelená nulka", když se mi to nedaří přímo na burze. Nevíte někdo, zda se to neshoduje s Pro Aqua Brut F 0,5 GR 0,4-0,6 mm (www.aquarium.cz/…)

Děkuji a přeji dobrý růst...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2009 12:07 Muž kortezhugo [983] – Re: Kaplan007
...no skusenosti nemam...ale nezda sa mi ze ich vyraba Rataj...podobne ako Aquaclay Ground...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 11:47 Muž Kaplan007 [51] – Rataj Colour a Floramin
Má někdo zkušenosti s krmením od Rataje co nabízí v e-shopu (Colour a Floramin)? Mají ho tam za dost slušnou cenu (5000 ml za 450,-), ale mám pochybnosti o kvalitě. Tak prosím o vaše názory.

shop.rataj-spk.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 20:35 Muž Honz [7] - Tetry
děkuji za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 16:14 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Honz
Jestlize pujdete na nitenky do potoka tak je musite alespon dva tri dny nechat procistit aby se jim procistily streva a nebylo zadne riziko kvuli bakteriim takze kdyz je nalovite tak dva tri dny nechat procistit a melo by to byt v poradku teda aspon co se mych zkusenosti s timhle tyka.Jinak uz vam tady vse rekly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 15:33 Žena gaume [26] - Živorodky – krmeni
priznam se, ze jsem krmivo radsi vzdycky koupila v obchode, lovit do potoka jsem ho nesla. preci jen si tam muzes zatahnout nejake parazity. ale krmit mrazenym krmivem je bez rizika, s tim jsem jeste nikdy problem nemela. a pro rybky je rozhodne super, kdyz se krmi i zivym nebo mrazenym, vlocky jsou dlouhodobe nuda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2009 21:26 MeTz
Každý to bere jinak.Já krmím hlavně mraženým,trochu suchým a v létě co nejvíce živým.Venku nasbírám/nalovím živé žížaly,komáří i pakomáří larvy,buchanky,dafnie a když někde jsou tak i nítěnky.Jediné se mi neosvědčily mražené nítěnky.Ale jak říkám,někdo má s nítěnkami špatné zkušenosti,já mám zrovna dobré.(myslím živé,mražené ne)Takže zkus a uvidíš...Ber to tak že ryby v přírodě normálně tohle žerou..Mám zkušenost že když je ryba zdravá tak by se jí nemělo nic stát.Komáří larvy jsou super krmivo.Neboj se jimi krmit.Ale nedával bych živé krmivo v případě,že jsou ryby nemocné nebo i krátce po nemoci.Moje zkušenosti..... :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 19:29 Muž Honz [7] - Tetry
A jsou dobré nítěnky z potoka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 19:28 Muž Honz [7] - Tetry – Jaké krmivo?
Prosím poraďte já.Já svým rybám dávám vločkové krmivo ,ale já jinak chci říct jaké máte zkušenosti s komářími larvy a nítěnkami a tak poraďte prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:11 Žena safira [4] – Re: grimmi
Moji otíci se také žádného jiného žrádla než řas nedotknou. Musela jsem je přelovit do druhého akva, kde nějaké řasy ještě mám. Taky by mě zajímalo, jak jim přilepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 22:28 XY – Re: grimmi
No dávat do 14 dní založenýho akva těchto rozměrů 17 ryb de fakto najednou je docela odvaha a u otíků to platí dvojnásob.Už tak maj velké problémy s aklimatizací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 22:07 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: grimmi
začnu tím posledním, moji otíci nevisí hlavou dolů, to by asi museli být na háčku, ale jen jsou ze spodu kořene přichycení obráceně, ne přisáti, ale vypadá to jako by se drželi břišníma ploutvičkama.

S krmením já nemám problém, žerou všechno co jim dám společně s krevetkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 22:01 grimmi
Zdravím na diskuzi a prosím o radu. Otíci mi nic nežerou. Zkoušel jsem zde popisovanou zeleninu - nezájem. Koupil jim Tetra Pleco wafer se spirulinou pro krunýřovce - nezájem. Akva mám bez řas, takže mám obavu, že toho k snědku moc nemají. Stále v tlamkách obalují zrnka aquaclay ground, ale místům "kontaminovaným" nějakým krmivem se vyhýbají. Je nějaký speciální kupované krmivo přímo pro ně? Nebo co vám žerou?
Krom toho, jeden Otík se začal chovat divně, vysí stále hlavou dolu (nepřisátej) na kořenu a ani za nic se z kořene nehne, maximálně se posune o kousek vedle, jinak se nehýbe. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2009 18:51 Muž ezechiel [70] - Rostliny
Taky bych LON nedával... Ryby třeba neumřou a možná se to někomu i může zdát "v pohodě", ale rozhodně jsou lepší možnosti. A každopádně bych se neomezoval jen na vločky - to platí obecně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:40 Muž bolek [5]
Ja jsem Lonem normálně krmil a vše bylo v pohodě ale ted už líhnu artemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2009 18:36 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: bolek
LON je zrovna to posledni co bych rybam daval ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:33 Muž Landvir [57]
Jak uz tady bylo receno, je dobre rozdrtit vlocky pres kovové sítko s drobnýma dírkama, krmil jsem takhle malinké čichavce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2009 18:05 Muž navik [908] - Sumci – Re: Dann3k
Pokud své dospělé rybky krmíš vločkovým krmením v plastové krabičce, vždy tam je i troška jemého prachu. Stačí zavřenou krabičku otočit víčkem dolů, chvilku s ní potřást, otočit opatrně víčkem vzhůru, opatrně jej odšroubovat, držet nad hladinou akvárka a jemně do něj cvrnknout - prach z vloček ulpělý na víčku spadne na hladinu a je tak drobný, že jej i malé rybky vezmou (popř. rozdrtit mezi prsty trochu vloček a nasypat do sítka s vhodným rozměrem ok a potřást sítkem nad hladinou - drobné kousky propadnou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 17:55 Muž bolek [5]
Zkus třeba Lon Baby je to prachove krmivo pro potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 17:46 Dann3k – KRMENÍ
Dobrý den prosím vas čim nejlepe krmit male gupky platy koralové a male gupky pavího očka ale ne aby to bylo něco živěho předem díky !! :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 14562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12318?od=401