Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 12:26 mrke1 – vzduchování
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli umí čerpadlo Atman AT 201 i vzduchovat.
Děkuji za odpověď. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 09:44 HaDaS Re: EiFFeL
Děkuji Ti za snahu. Cením si toho. Asi dneska vytáhnu čerpadlo z akva a přeměřím ho. Jde mi totiž o co nejpřesnější hodnoty.
Ještě jednou díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:46 Muž EiFFeL [39] Re: HaDaS
mám doma AT-201 a držák s přísavkama je široký 55mm, přísavky na šířku mírně přesahují; na výšku má 50mm a čerpadlo mírně přesahuje nahoru a cca podle oka tak 15mm pod uroveň držáku

jako směrodatné ber rozměry 55x50mm, na ostatní jsem koukal na čerpadlo v akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:09 HaDaS – Atman At-200
Dobrý večer kolegové,
tušíte někdo, jaké rozměry má čerpací hlava Atman AT-200 (VxŠxD). Výšku od přívodu (ideálně bez nasávacího koše) k horní hraně, šířku od jednoho boku k druhému (v nejširším místě) a délku od přísavek po vývod z filtru (kolmo nastavený vč. nástavců - vyjma přivzdušňovacího).
Potřebuji co nejpřesnější údaje a nechce se mi jej vyndavat z akva ani z krabice v obchodu.
Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2012 13:06 Muž Yirka [9126] Re: Lenka85
Způsob filtrace tímto čerpadlem s kostkou je považován za velmi efektivní a spolehlivý. Další vzduchování netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 12:59 Žena Lenka85 [0] - Amerika – Atman At 200
Ahoj, máte někdo zkušenost s filtrem Atman At 200 a biomolitanovou kostkou? asi hloupí dotaz, ale s tímto fitrem ještě nutné vzduchovat, z návodu se mi zdá, že je možné nasadit hadičku a filtr zároveň i vzduchuje. Je to hloupost ? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 12:20 Muž rriki [818] - CichlidyRe: booster
Hele já když prodával želvária tak se tam nedávala hlava,ale čerpadlo, přepážka a bioakvcit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 12:10 Muž NASREDDIN [1383] Re: booster
Kolínko si budete muset zřejmě vyrobit.
Zkuste se podívat po nějakém bublifuku, možná by se dalo použít koleno z něj
např.
www.akva-exo.cz/…

www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 01:38 booster Re: NASREDDIN
Fotka k příspěvku Dekuju moc, ze jste se podelily o zkusenosti i za radu s kolenem. Nevite jestli se da takovy kolinko koupit v nejake akvaristice, zelezarstvi nebo si ho budu muset nejak vyrobit?
Snazil jsem se si to nejak nacrtnout, jak by to asi vychazelo v akva - viz. obr. A vyslo mi, ze minimalni hloubka vody by byla asi 15 cm - coz pro malickou zelvu je docela dost, ale dalo by se to vyresit udelanim nejake mělčiny aby se mi chudak neutopila.
Nevím v jakém rozsahu se da smerovat proud vody z filtru, proto jsem ho chtel umistit na bocni (kratsi) stenu akva, aby proud vody smeroval nejdelsi cestou (uhloprickou do protilehleho rohu - vice než 80cm ),ale zaroven by jsem chtel koupit nejvetsi kostku bioakvacitu, protoze zelvy jsou pry hrozny cunatka, tak aby jsem vyuzil co nejvetsi plochy filtru, ale v tom pripade by jsem musel kostku zkratit, cim bych zase o nejakou uzitecnou plochu prisel :-(
Tak Vas chci poprosit, aby jste se mrkly na muj nacrtek a vytkly mi vse co vas napadne ;-) Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2012 08:39 Muž NASREDDIN [1383] Re: booster
Řešením by bylo udělat koleno. Filtrační hmota zůstane ležet a hlava bude v poloze svislé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 08:35 Muž NASREDDIN [1383] Re: muťa
Provozuji čerpací hlavu cca rok v šikmé poloze, přibližně pod úhlem 45stupňů. Mohu potvrdit, že i v této poloze to není ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 07:28 Muž muťa [554] - RostlinyRe: booster
Ahoj začínající začátečníku.

Atmana i s kostkou jsem měl ve vodorovné poloze nějakou dobu při jeho zajíždění, ale... byl dost hlučný - celé AQ dunělo, vrnělo...nebo jak to nazvat. Nyní je svisle a je ticho jako pěna. Kolikrát se musím podívat, jestli se se točí hladina, abych poznal že je v provozu.
Ono ta vodorovná poloha asi není to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 01:01 booster – umisteni filtru
Ahoj jsem zacinajici zacatecnik tak se kdyztak omlouvam za blbou otazku, ale procetl jsem si vsech 9 stran o cerpadle atman a na odpoved jsem nenarazil. Vsichni tady resi jaky rozmer molitanove kostky pouzit vzhledem k vysce akvaria. Chtel jsem se tedy zeptat zda mohu cerpadlo s kostkou do akva umistit vodorovne? Asi to sem nepatri ale chci si zalozit zelvarium a vzhledem k nizsimu vodnimu sloupci a vyuziti co nejvetsi filtracni plochy by jsem potreboval filtr umistit vodorovne ( na šířku akva ). Chci se tedy zeptat zda to cerpadlu nijak nevadi, nebude hlucnejsi nebo tak neco? Dekuju vsem za rady a porady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 01:13 Žena Kate127 [74] Re: Tony2013
Akva nemám opatřené krytem, takže jsem zvědavá, jestli bude teplota kolísat, tak jak říkáš. Zatím se to drží na těch zhruba 24,7 C a nemám ho ničím obložené, ale barák máme vytopený na cca 23 stupňů někdy i víc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 20:45 Muž navik [908] - SumciRe: Tony2013
Pochopitelně ho mám podložené a obložené i polystyrenem (což jsem neuvedl hmm - mám v něm i teplomilné rybky),jsem spořílek :-), většina hladiny porostlá plovoučkami, takže i díky tomu se ta teplota kumuluje a udrží vyšší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 18:59 Muž Tony2013 [228] Re: navik
Ano jestli je akva prikryte a jeste na nej svitis je samozrejme ze teplo se bude stracet pomaleji a teplotni spad nebude tak razantni ale pri otevrene nadrzi je to tezko udrzitelne jelikoz hladina se bude rychleji ochlazovat a tim pujde teplota dolu.Je jeste otazka za kolem akvaria neni treba polystyren jelikoz i steny akvy maji urcitou teplotni odezvu na okolni teplotu.Ale rozhodne 6w neohreje 60l o 3° pri proudeni otevrene hladiny.A jestli ano tak teplota bude klesat a zase stoupat takze teplota bude nestabilni.Ono treba u toho teplomeru je ta teplota 25 ale v jinych casti nadrze bude rozdilna a to treba o stupen i dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 17:42 Muž navik [908] - SumciRe: Tony2013
V místnosti, kde se ani nyní intenzivně netopí a je v ní cca 21 stupňů mám taky 60 l akvárko (s čistým objemem vody pod 45 l) a provozované rovněž s Atmanem 200 (+ kryt se zářivkou 15 W). Teplota bez dalšího zdroje tepla neklesá pod 25 stupňů - takže pokud je akvárko přikryté a s osvětlením, udrží vyšší teplotu i bez topítka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 17:23 Žena Kate127 [74] Re: Tony2013
Nj možná dostanou vanu rychleji, uvidím, jak se jim bude dařit. S tím vlněním to asi zkoušet nebudu a nechám jim to vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 17:09 Muž Tony2013 [228] Re: Kate127
No 3rostlinky te nezachrani no hladina nemusi nejak zvlast bublat ale musi se hodne vlnit at na sebe muze vazat kyslik.Ta velikost je fakt blba se ani poradne neotoci ale snad to preziji bez uhony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 17:03 Žena Kate127 [74] Re: navik
Ok, díky za názor. Snad už ta teplota teda neporoste. Jak hodně by se ta hladina měla případně čeřit? Myslím tím, zda je nutné, aby to na povrchu hladiny tvořilo i bubliny tím čeřením nebo stačí jen ony vlnky? Mám strach, aby pak neměly rybky málo kyslíku. Jinak tam mám tři rostliny. No uvědomila jsem si, že velikost pro ně asi není moc ok, ale zatím vypadají spokojeně. Na příští přezimování už jim určitě pořídím nějaku vanu, aby měly víc místa. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 16:35 Muž Tony2013 [228] Re: navik
No nevim jak by mohlo 6w ohrat vodu o 3 stupne to spis bude zvysena teplota v misnosti.Tech 6w nemuze konkuraovat hladine jestlize je hladina ochlazovana na 22° tak voda od atmana nemuze bejt ohrata.Hlucnost nasavani se da snizit tak ze na hadicku co tam je das nejakou pixlu nebo petku s molitanem nebo vatou ale bublat to bude porad jen to nasavani se utisi.Sice to neni esteticky ale na prezimovani to bude asi stacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 16:09 Muž navik [908] - SumciRe: Kate127
vnitřní čerpadla jsou běžně chlazená vodou, výrobce s tím i počítá tudíž je normální, že se voda ohřívá - výsledná teplota rovněž závisí na běžné teplotě v místnosti - po 3 dnech již bude vyrovnaná, takže bych další výraznější vzestup nečekal...
Pro karase a závojnatky je dle mého názoru akva malé (i když budeme hovořit jen o přezimování).
Atmany mají v příslušenství i koncovku na směrování výstupního proudu z čerpadla (trubička která má na konci pohyblivou "lopatičku") - buď lze seřizovacím elementem na přivzdušňovací hadičce regulovat množství proudu strhávaného vzduchu a nalézt polohu, ve které bude hlučnost minimální anebo vzduchovací hadičku zcela odstranit a výše zmíněnou koncovkou z příslušenství nasměrovat proud vody k hladině, aby se čeřila, a tímto vodu provzdušňovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 15:58 Žena Kate127 [74] – Filtr Atman 200 ohřívá vodu
Zdravím všechny a zároveň se na vás obracím s prosbou o radu :-)
Jsem víceméně začátečník a koupila jsem si do 60l akva filtr atman 200 respektive čerpadlo plus polyuretanovou pěnu. Myslím, že funguje dobře až na to, že mi ohřívá vodu. Nemám tam topítko a voda má teď skoro 25 stupňů. Než jsem ho koupila měla cca 22. Na zmíněných 25 mi to ohřálo za tři dny. Nevíte, jestli by se s tím dalo něco dělat? Mám tam 3 pancéřníčky (pro ty je to asi ok), ale i 2 karasy a 1 zavojnatku, kteří tam budou zimovat... a o těch jsem načetla, že potřebují maximálně těch 25. Tak mám strach, aby jim to nezačalo už nějak škodit, kdyby se voda dál ohřívala.? Zatím vypadají šťastně :-) Další věc je, že by filtr mohl být tišší. Hluk mi spíš způsobuje ne čerpadlo jako takové, ale ta hadička co vede ven a přivádí kyslík, aby mi to vzduchovalo. Nedalo by se s tím něco udělat? Předem moc děkuji za rady :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 21:24 R Muž romant [27987] Re: eRo
Tu hadičku na přisávání vzduchu tam vůbec nemusíš mít. Nastav výtok vody z čerpadla tak, aby se lehce čeřila hladina a bude to postačovat, tedy jestli není nádrž nějak extrémně přerybněná, třeba živorodkama a není tam málo rostlin, to jenom pro příklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 21:14 Muž eRo [3] - Cichlidy
Vedel by mi ešte niekto poradiť ako rieši vzduchovanie? Lebo hoci mám hadičku nad hladinou, vo vnútri mi do akvária stále ide voda a nevzduchuje to.
Ďakujem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 18:56 Muž sollik [257] - CichlidyRe: eRo
No fotka je to na dvě veci s přehazovačkou, ale pokud se do toho nikdo nehrabal, tak pod tím plastovým víčkem bys viděl jak ten kabel mizí zalitý do hmoty, tudíž je to vodotěsný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 18:28 Muž eRo [3] - Cichlidy – Je toto čerpadlo vodotesné?
Fotka k příspěvku Zdravím,
Kúpil som si čerpadlo atman-at201 a nejako sa mi nezdá kábel od elektriny. Je podľa Vás vodotesný? Ja osobne si myslím, že je dosť amatérsky spravený na to aby bol vo vode ponorený (keďźe je to ponorný filter), neviem, či je iba môj filter taky, alebo všetky. Viem, že sa Vám teraz budem zdať ako prestrašený človek, ktorý panikári pre každú hlúposť, no predsa je to 230V, ktoré idú do elektriny a pod vodu.
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Prikladám foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 18:22 Muž Yirka [9126] Re: eRo
Nemusí to být Baumax, stačí každé lépe vybavené železářství s instalatérskými a elektro pomůckami a materiály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 00:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: eRo
v baumaxu apd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 21:42 Muž eRo [3] - CichlidyRe: rriki
Ďakujem za reakciu. Tá elektrikárska trubka sa dá kúpiť aj niekde v akvashope? Alebo iba niekde v stavebninách? :-D Pokiaľ som odpovedal ako analfabet tak ma prosím neukameňujte :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 17:20 Muž rriki [818] - CichlidyRe: eRo
Neblbni
Fotka s trubičkou je ilustrační od dodavatele,bohužel dost často filtry nejsou a každý prodejce se snaží nějak vyhovět.Samozřejmě to reklamaci je ,ale budeš čekat :-(, kup si eletrikářskou trubku průměr 20 na jedný straně ji zbruš a krásně do houby vyvrtáš otvor.Druhou stranu lehce nahřej a nasaď na hlavu práce na 10 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 22:12 Muž eRo [3] - CichlidyRe: sand0kan
Len je tu teraz menší problém... vezmú mi to ako reklamáciu keď som na to prišiel až teraz a v piatok mi to dodali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 21:45 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: eRo
Správně, ta trubička se připojuje na čerpadlo. Dle popisu internetové stránky by tam měla být, ale znám i bioakvacit i bez ní. Přes ní se nasává voda do čerpadla. Možná by to šlo nahradit nějakou hadičkou a stejném průměru a udělat do ní otvory. Nebo zkusit reklamaci, myslím že by jsi měl uspět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 20:12 Muž eRo [3] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím,
Kúpil som si Bioakvacit www.akvariumonline.sk/… spolu s čerpadlom Atman AT-201 (poradil mi to jeden člen z fóra, že je to vhodné pre chov cichlid) a mám teraz problém. Ako ste si všimli, na obrázku (na vrchu) je taká biela trubička, taká tenká (pravdepodobne na čerpadlo), no mne keď doniesli čerpadlo spolu s akvacitom, tak tam tá trubička nebola. Mám to dať reklamovať alebo sa to dá nejako spraviť? Zatiaľ som sa v tom nevŕtal, chcem si radšej nechať poradiť. Predsa som za to vyhodil dokopy cez 23 eur - 575kč (aj s poštovným) a niesu to najmenšie peniaze...
Prikladám fotku. Snáď chápete o čom rozprávam.
Ďakujem za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 15:24 Muž afinko [27] Re: Afinko
Tak som ho rozobral este raz a fakt poriadne vycistil rotor a hlavne tu "dieru" kde je rotor. Vydrhol som to a odvtedy huci tak ako od nova, takze rapidne zlepsenie.
Rotor je torchu vyoseny, ale to uz od nova.
Dik vsrtkym za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 22:38 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Moucha
Já tu hlavu čistil cca 2x do roka a kdybych tehdy nerušil akavarko možná by jel do dnes. Mohu jen a jen doporučit. Tichý chod... atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 12:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tudy
me po roce at-200 zacala trosku hlucet, tak jsem vzal zubni kartacek a vysuroval jak rotor tak ren prostor, kde beha a je po hluku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 12:06 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: fido16
Mohu potvrdit totéž, 1 rok provozu bez jakýchkoliv problémů, jemné "bzučení" přímo u akvárka, na druhém konci místnosti není slyšet už vůbec. Pokud necháš AT-201 v 250 l akva litrech běžet naplno, bude to akorát, i když při Tvém objemu bych už asi přemýšlel o externím filtru...

afinko: také bych zkusil nejdříve vyměnit rotor, jak radí Haimdol, dá se sehnat za pouhých 60 Kč,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 11:38 Muž fido16 [631]
Jaá jsem s atmanem spokojen skoro ho neslyším! Jinak teď přemýšlím zda koupit do toho mého 250 litrového akva at201 nebo 202 co je lepsí radši ať přefiltruje víc vody nebo tak akorát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 08:48 Muž afinko [27] Re: Silent
Ked nad tym tak uvazujem, tak ked mam dat 500 - 600 za novu cerpaciu hlavu, tak si mozno radsej kupim externy filter Tetra Tec EX 400 za 1100:
profizoo.cz/…-
Co som tu cital tak nehuci skoro vobec.
Ale to bude asi na dlzsie kym sa k tomu dostanem.

Ten Atman ale huci poriadne, neda sa pri tom spat. Neviete o obchode v Prahe kde urcite budu mat skladom nahradny rotor? Nie internetovy obchod, ale nieco kde mozem dnes poobede prist a vziat si to domov, napr. Zoo branik, alebo nieco take. Diiik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 13:40 R Muž Silent [5949] Re: afinko
S Unistarem na tom budeš kvalitativně stejně jako s Atmanem. Shark není špatný ale každému nevyhovuje typ výpusti (dá se koupit tryskový adaptér) a regulace průtoku není nic moc. Aqua Clear čerpadlo je poměrně kvalitní s dobrou regulací ale bude potřebovat upravit nasávací část kvůli nevhodnému průměru. Eheim universal čerpadla jsou pro tvůj typ filtrace nevhodně konstruovaná nicméně jsou to špičková čerpadla ovšem za poměrně vysokou cenu a s velkým průtokem. Mně osobně z toho nejlépe vychází čerpadlo Eheim aquaball. Průměr sací čísti téměř odpovídá atmanovskému, takže by neměl být problém vzájemné kompatibility.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 12:41 Muž afinko [27] Re: Silent
Radsej by som dal prednost inemu cerpadlu, tichsiemu, co sa tak nehreje, hoci drahsiemu ...
Tieto by sa asi dali napojit na povodny biomolitan:

www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…

Mate s niektorym z nich skusenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 12:29 R Muž Silent [5949] Re: afinko
Možná by stačilo vyměnit rotor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 11:25 Muž afinko [27] – Atman AT-200
Po 8 mesiacoch pouzivania mi zacala AT-200vka s biomolitanom nadmerne hucat. Skusal som s cerpadlom robit vsetko mozne, proste huci a to dost nahlas. Existuje nejaka "nahrada", tomu podobne cerpadlo od inej firmy, na ktore by sa dal napojit ten isty biomolitan? Nerad by som menil aj molitan. Nieco fakt tiche by som ocenil :P
Vadi mi aj to, ze AT-200vka sa dost hreje, teda ohrieva vodu asi o 1 az 2 stupne, aj ked je svetlo zhasnute. Co v lete nepotesi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 16:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tony2013
pasuje na to 12mm hadice (vnitrni prumer)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 16:26 Muž Tony2013 [228] – At 200
Ahoj nevite nekdo nahodou prumer vystupu vody na at 200? Moc by me to pomohlo.Doma nejak nemam supleru a metrem se to blbe meri

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 17:40 Muž Dejmon [64] Re: ales288
a pokud máš dost peněz tak třeba tady www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 17:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ales288
jinak to můžeš udělat z hadice nebo nějaké jiné trubky o stejném průměru. Zkus zajít do hobymarketu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 17:36 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: ales288
Fotka k příspěvku Možností je hodně, vše záleží na tom co má kdo doma. Já rovněž, jak katterinecka, použil plastovou trubku z onoho odkalovacího zvonu (cca 30Kč), kousek hadice, korek, k tomu jsem přidal 15 minut času a bylo to.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 17:33 Muž ales288 [1] Re: katterinecka
A nevíš z jaky jiny trubky by to šlo? Spíš jak by měla být dlouhá a tlustá do 80 l akva?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35269x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067?od=851