Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 11:45 franta Re: deathfoe
ahoj,nesmíš tolik zaškrtit průtok,a nedávej tam ten poslední díl,tu zpláclou trubičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 11:39 Muž deathfoe [58] – Atman At-200 a problém se vzduchováním hadičkou.
Zdravím, včera jsem si koupil filtr Atman At-200 a k tomu kostku biomolitanu č.1, také jsem včera založil akvárium o rozměrech 70x25x25 (43,75 litrů) a filtr dal do něj. Výtok filtru mám umístěný asi 5 cm pod hladinou, ikdyž v manuálu doporučují 8-10 cm, no a ikdyž to mám jen těch 5 cm a stáhnutý výkon filtru tak na 20%, tak to moc nečeří hladinu, takže mám obavy o zásobení akvária kyslíkem. V balení jsem našel nějakou vzduchovací hadičku a napojil jsem to na ten mezikus co k tomu dodávají, aby to zároveň potom i vzduchovalo. Problém je v tom, že když to tam napojím, tak to nevzduchuje a navíc je v té hadičce voda asi tak 4-5 cm nad hladinou akvária, konec hadičky je zavěšen tak 30 cm nad hladinou. Fakt nevím co dělám špatně. Díky za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 20:10 mili512 – Rozstřikovací rampa?
Nevíte někdo,jestli se dá koupit na čerpací hlavu Atman 200 koupit rozstřikovací rampa?U nás v obchodě tvrdí,že ne... no ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 13:20 Muž ghostik [81] Re: petr28
Ano vodni trkac existuje a funguje ale neni to jen neco co se pohybuje ale soucasti jsou ventily ktere se oteviraji a zaviraji podle pohybu trkace jelikoz pokud to je bez ventilu tak vodu honite tam a zpet !!!
Coz dle meho nazoru neni zadne AQ cerpadlo ktere dle mne funguji na stridavem elektromagnetickem poly v kterem je strcen permanentni magnet (rotor) a smer toceni se udava pomoci zavitu nakratko ktery dela fazovy posun o 90° (proto tam neni kondenzator) a je umisten na "defkto" trafoplechach ktere se nachazeji uvnitr hlavice cerpadla na kterych je i civka vytvarejici stridave magneticke pole.
Je to jen muj nazor pokud se pletu muze to nekdo klidne vysvetlit lepe a pravdiveji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 09:28 petr28 Re: ghostik
No, jelikoz je rotor (nerotujici) permanentni magnet a stator je napajenej jednofazovym proudem, tezko se muze v netocivym magnetickymu poli zacit neco tocit (zadnej kondik tam neni) a nevim proc by jen vybrujici lopatky nemeli odstredovat vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 22:20 Muž ghostik [81] Re: filipsi
To mne to foto taky zajima jelikoz nejake to cerpadlo jsem uz rozdelane mnel. Takze princim je u vsech totozny ale jak rikas treba uz nekdo vymyslel perpetum..... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 21:59 Muž filipsi [1295] Re: ghostik
Cerpadla jsou vselijaka, treba nekdo prijde s tim, ze ma ve filtru trkac. Nic se netoci, nic nevibruje a cerpa. Ale byla by to asi docela rarita. Tak jsem zvedavy na tu fotku, zvlastni konstrukce me vzdycky zajimaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 21:55 Muž Yirka [9118] Re: ghostik
Jasně rotor je rotor a stator je stator. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 21:49 Muž ghostik [81] Re: Yirka
OK ale i ta naklapeci se toci a zjednodusene receno pohani dynamo.
Ale tady mi nekdo chce namluvit ze ma ve filtru vibrator ktery mu pohani vodu ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 21:37 Muž Yirka [9118] Re: ghostik
Kdysi dávno, když jsme na průmce probírali turbíny, byly tuším tři typy, Kaplanova, Francisova a ještě jedna. Jeden z těch typůměl naklápěcí lopatky. Nemyslím tím, že by to měla některá s akvarijních vrtulek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 20:51 Muž ghostik [81] Re: petr28
Rotor se neotaci ? Hm... Bud jsem asi chybel ve skole a nebo........
To by mne zajimalo jak tedy ta voda je pohanena coze
Vybraci lopatky dopredu a do zadu ? Zkousel nekdo padlovat na lodi padlama aniz by je vytahoval z vody tam a zpet a nekam dojet ? smich ( proud vody se v uvahu nebere )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 20:49 Muž filipsi [1295] Re: petr28
Muzu poprosit o fotku? Takove cerpadylko jsem nikdy v ruce nemel.
Toho, ze by tlakem techto cerpadel neco praskalo, se opravdu nebojim, o tom, jaky tlak jsou schopne vyvinout vyrobci zpravidla informuji, rovna se vytlacne vysce, jak ghostik napsal. Mnohem mene, nez clovek vyfoukne pusou. Ze bych praskl hadici, se take nebojim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 20:42 petr28 Re: filipsi
Samozrejme ze se u techhle cerpadylek rotor neotaci. Ani by se tomu vlastne rotor rikat nemelo. Vy si myslite, ze se ten permanentni magnet v gumovych loziskach toci?
Spotrebu jsem meril dig. ampermetrem a dig mericem spotreby (to samy). Posun zmerit nemuzu. Tlak se po ucpani podle mych subjektivnich pocitu zmensi, rozhodne se nezvetsi tak aby neco prasklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 08:49 Muž Ludek [39] Re: petr28
Pro odpůrce ucpávačů výtoku nabízím řešení - propojení vstupní a výstupní hadice hadicí o stejném průměru s ventilem. Za touto propojkou na výstupu další ventil. Průtok vody přes čerpadlo a filtr zůstane nezměněn a přiškrcením jednoho či druhého ventilu nastavíme optimální průtok vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 23:16 Muž filipsi [1295] Re: petr28
Jak, netoci se a vibruje? Tomu moc u rotoru nerozumim, jak to vypada? Jakym zpusobem jsi meril spotrebu, uvazujes posun? Kde se tlak pri ucpani zmensi? Na vystupu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 22:19 petr28 – At-200
Atman AT-200, udaný výkon 6W. Naměřeno 0.03A při 230V a to 1)nepřiškrcený 2)ucpaný a 3) i úplně bez rotoru! Příkon je teda někde kolem 7W a uplne fuk jestli ho ucpete, priskrtite nebo nechate proudit naplno. Meril jsem to i mericem spotreby a sedi. Rotor s radialnim cerpadlem je permanetni magnet. (netoci se, ale vybruje). Kdyz ho ucpete tak se tlak zmensi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 20:58 Peťko Re: Peťko
Tak po týdnu mám vodu jak křišťál, filtr je sice trochu slyšet, ale někde jsem čet, že to uvnitř musí porůst takovým hnědým povlakem "řasy" a že pak je klid. Jinak spokojenost veliká palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 16:08 Peťko Re: Mobbydick
Tak teď jsem dorazil z města a koupil jsem ten atman AT 2OO a mám k tomu nástavce: nasávací košík, nástavec na bublinky,placatou trysku a pak takovej kohoutek (asi ta regulace).
Houbu jsem koupil 10x10x16.
Vyšlo mě to na 229 + 78=307 kč, což je uplně v poho cena, za doufám kvalitní filtraci palec
Akorát to maji upatlaný od nějaký mastnoty, tak to asi nejdřív něčim vomeju.
večer bude zkouška, tak dám vědět. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 14:29 Muž Mobbydick [4] Re: BikerJames
Já teda nevím, ale provzdušňování prakticky nepotřebuju. A navíc provzdušňování dělá randál. Ale poradím ti jinou vychytávku, na kterou jsem omylem přišel. Pošli proud vody z filtru proti překážce, např. pařezu a uvidíš kolik bublinek to vytvoří. Jde totiž o to že kyslík vzniká až když se ta bublinka " rozprskne " o hladinu. A je to tiché. Mrkni ke mě na profil, je to tam vyfocený. A když jesm ten vývod poslal proti tomu pařezu, tak to v akvu vypadalo jako ve flašce se sodovkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 14:21 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Peťko
Provzdušňování to má ale mají to blbě vymyšlené,když to neupravíš tak bublinky nepůjdou.
Tichý je určitě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 14:01 Muž Mobbydick [4] Re: Peťko
já to mám jako vnitřní filtr v 54 l akvu, staženej průtok a kostku jsem ořezal cca na 8x10x14. A jsem spokojenej jako želva. Poradil mi to tuším fantasta, fakt je ten, že ta filtrční plocha molitanu je počítám tak 8x větší proti tomu co jsem měl předtím. A navíc, mám to měsíc, filtruje to a ještě jsem to neměl vytažený z akva, takže to čištění ani nevím
Edit: Myslel jsem vnitřní filtr jako celek, krabici z plastu. Myslel jsem ten původní co jsem měl v sadě, sorry, blbě jsem to napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 13:12 Peťko Re: Mobbydick
Mobbydick napsal: Jinak poměr kvalita filtrace / cena je proti vnitřnímu filtru podle mého názoru neporovnatelná..... Teď si mě trochu zmátl coze já tu čerpací hlavu + houbu chci jako vnitřní filtr.......Mám 100l akvarko, tak mi ta dvoustovka asi bohatě stačí - ikdyž mám ryby špiňdíry :-D
Jak často se ta houba musí čistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 11:47 Muž Mobbydick [4] Re: Peťko
mám atmana 200, měnil jsem ji za filtr co byl v sadě a jsem spokojenej. Zjistil jsem že trochu vrčí když se dá do akva nová, ale postupně si to sedá a je to čím dál tím tišší, myslím že je to i tím, že se tam všude usadí takovej ten klouzavej bordel co je v každým filtru.
Jinak poměr kvalita filtrace / cena je proti vnitřnímu filtru podle mého názoru neporovnatelná, filtr se zaběhl, vodu mám krásně čistou.
jinak sem musel taky šoupnout deklem, ty hluky, popř. vibrace dělá někdy dekl víc než samotná čerpací hlava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 11:03 Peťko Re: romi
Fotka k příspěvku Ještě by mě zajímalo, jestli se do tej čerpací hlavy dá použít vrtulka - viz. obrázek, průměr asi 1,1 cm. Obě mi pasujou do ninějšího starýho filtru. Chtěl bych tak měnit výkon čerpadla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 10:31 Muž romi [7] Re: Peťko
Fotka k příspěvku je trochu pocut ako to prsi na hladinu, jemne si to zblnka...
mne to nevadi a spim pri tom, ale je to individualne, moj brat neznesie v noci ani iduce hodiny... :-) treba vyskusat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 10:29 Peťko Re: romi
A já bych to měl zaplé i v noci - nedělá to rámus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 10:14 Muž romi [7] Re: Peťko
ak mozem doplnit.
mam sice aquael, ktoremu som vymenil akvacit za 2,5 l kocku.
voda a jej hodnoty boli v pohode, ale stale sa mi nepacilo to silne prudenie vody, ktore nedovolovalo ciastockam usadit sa a voda nebola dokonale cista. aj napriek tomu, ze filter bol stiahnuty na minimum.
pridal som rozstrekovaciu rampu a priehladnost vody isla rapidne hore, zmizli naznaky slepej hladiny.
tesne pod hladinou, kde z rampy prsi voda je pekne vidiet bublinky. cize staci to aj na prekyslicenie vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 10:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Peťko
Má možnost přivzdušňování. Ale žádné podobné zařízení není nutné - čerpací hlavy jsou schopné dostatečně vodu provzdušňovat i bez přisávání vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 10:00 Peťko
Ahoj, jelikož se mi po 15 letech rozpadá starej el. filtr uvažuju nad atman AT-200 + molitan. Zajímalo by mě ale jestli to má i provzdušňování (aby s vodou šli i bublinky). Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 19:52 Muž wayn [79] Re: DonJuanKarlos
Když máš tu trubku a je možné na ni čerpadlo nasadit, tak ho tam dej. Pokud ji nemáš nebo pokud čerpadlo nelze nasadit (běžně tak používám čerpací hlavy z vnitřních filtrů nebo čerpadla co prostě nemají nástavec pro nasazení trubky) tak ji tam nedávej, fungovat to bude taky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 17:37 Muž DonJuanKarlos [30] Re: wayn
Nadruhou stranu jsou ty malé otvory zase blíž k filtru = nasávejí větší silou vodu. Navíc dole je větší vrstva filtrační hmoty X-)
ale máš pravdu, možná to nečím zacpat a udělat dole menší díru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 17:21 Muž wayn [79] Re: BikerJames
No já nevím, až tak bych to neviděl. Když je tam trubka, tak něco málo to nasaje těmi několika otvory na bocích, ale většinu tím koncem dole. To by se pak muselo říct, že s trubkou to nasává převáženě jen dolní třetinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 16:41 Muž kalahare [11] Re: Sykorka
Ahoj,já mám taky AT200. Nejdřív jsem tam tu trubku nedal, a bylo vidět po čase, že voda jde nejkratší cestou, v horní 1/4 a kolem sání zvrchu. Tak jsem jí dal zpět a teď je houba využitá na 100%. Takže doporučuji používat. Co se týká vibrací, tak někdy mi při shodě okolností rezonuje celá kryt tak, že ho musím posunout o milimetr a je klid. Takže ty vibrace tam holt jsou. Ale hlučné není. Takže za ty peníze dobrý výkon. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 16:26 Muž Sykorka [0] Re: Přéma
díky za rady, trubici jsem již nainstaloval...., věřím že využiju celý ten filtrační prostor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 13:09 Muž DonJuanKarlos [30]
AT-200 docela dost vybruje, dnes jsem ho čistil a všimnul jsem si toho.U větších akvárek se to ale ztratí. Taky je podle mě až příliš silné. Výrobcem je doporučován do 50-200 litrů, ale v mojim 200L akva ho mám přiškrcené na půlku výkonu. Řekl bych, že by stačilo i do 400 litrů palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 12:44 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Sykorka
Stačí tam dát kousek hadice a na pár místech udělat dírky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 10:14 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Sykorka
Určitě se snižuje využití filtrační hmoty a dost hodně.Bez té trubky to bode nasávat jen vrchní třetinou akvacitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 10:07 Muž wayn [79] Re: Sykorka
Asi tak - je lepší ji tam mít, ale není to nutné. Když tam je, tak je voda víc nasávána dole, což je dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 15:34 Muž Sykorka [0] Re: Přéma
Bohužel, nemám original akvacit od Rataje, takže tam nemám tu trubičku. Spíš mě zajímalo jestli se tím nesnižuje sací výkon, když ji tam nemám. Jestli se potom využívá celá plocha akvacitu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 13:56 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Sykorka
Mám 201 i 203,obojí pracuje tiše,201 vůbec neslyším... ;-)
Biomolitany,jaké prodává firma Rataj jsou už s tou trubkou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 12:32 jirkaa Re: Sykorka
lepší přidat trubku aby to nepřisávalo mimo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 12:25 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Sykorka
Já jsem si koupil k AT 200 i "originální" biomolitan a ten byl i s trubicí, která se nasadila na filtr. Hlučný bez přídavného vzduchování mi nepřipadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 12:19 Muž Sykorka [0]
koupil jsem si čerpadlo AT 200 , a k tomu biomolitan. Chci se zeptat zda stací nasadit molitan na kosik nebo je třeba ještě vytvořit sací trubici, tak jako to je u vnitrnich filtru typu "bublifuk"??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 23:12 Anonym Re: david
david napsal:.... chci to tak nechat cca. 10 dni.pak nasadit rostliny......
Kytky tam dej hned!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 22:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: david
chtel jsem tam pridat nejaky vzduch. nebo to neni potreba?
Až na výjimky není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 22:20 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: david
Mel jsem stejnej problem takze jsem vynechal to bublani no.Jde to i bez nej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 22:17 david Re: Dahak
jo tu hubici na usmerneni proudu jsem sundal a uz to funguje..ovsem pri nizkem prutoku to proste nejde.nestrhava to sebou tebn vzduch.......takze celkem nevyuzitelne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 21:46 Muž Jurasek [137] Re: david
U Aquaelu FAN 1 mi to taky dělá. Na nízký výkon tam není takový proud vody, aby s sebou strhával bublinky vzduchu. Pokud trváte na vzduchování, tak jsou dvě možnosti - hlavu dát výš, nebo na větší výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 21:44 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: david
Jak jsi snizil vykon filtru ? nemas nahodou na vyusteni takovej ten splostelej usmernovac proudu vody ?.Pokud ano je to duvod toho proc to nebubla.Ve vyusteni se tvori diky tomu usmernovaci tlak kterej ti tlaci vodu do hadicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 21:37 david Re: Sid
mam zalozene cerstve akvarium. (6 dni)......filtr mi bezi na minimum (at-201 + biomolitan) + svitim.chtel jsem tam pridat nejaky vzduch. nebo to neni potreba?
ja a zatim tam nemam nic.krome sterku. chci to tak nechat cca. 10 dni.pak nasadit rostliny.a za 14 dni nejake zivorodky aspon.....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [25] 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35268x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067?od=1201