Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:59 R Muž romant [27987] Re: Poweres
Slabý, klidně dvě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:58 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: romant
Tak to je super,..u nas mají zrovna 33% slevy. tak jsem si poridil do 150 l. AT-201 a to jsem myslel,ze to je az moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:54 R Muž romant [27987] Re: Poweres
201 mám ve 100 litrech a když je kostka špinavější, neříkám že už špinavá, tak se voda sotva hejbe a i proto raději volím tu výkonnější variantu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:51 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: romant
Prosim Vas,..vzdyt to cerpadlo AT 201 je na akva 200-400litru,..natoz ta 202.Nestacila by AT-200 ?(50-200l.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:45 Muž Robo [45] Re: lucie.aqua
Já měl v tom samém akva taky 201 přes rozstřikovací rampu a bylo to slušný. Po zajetí filtru se průtok snížil a zdál se mi malý tak jsem si koupil tu 202 a zjistil jsem, že je ohodně větší a dělá větší hluk. 202 jsem hodil do skříně a vrátil se zpět na 201. Nakonec jsem si koupil externí TT EX700 a naprostá spokojenost. 201 opravdu není špatná, když si na ní uděláte rampu nemá to chybu. Já jsem potom zjistil, že vlastně po tom zajetí kdy se mi snížil tlak na rampě, bylo způsobeno příliš velkými otvory v rozstřikovací rampě o průměru 3 mm. Teď bych je dělal tak 1,5 - 2 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2014 15:22 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Do hodně rostlinného tu 202 a jinak 201.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:19 Žena lucie.aqua [511]
Dobrý den, řeším, jaké čerpadlo mám koupit pro své akvárium 112 litrů. Rostlinné akvárium s krevetkami, šneky a hejnem razbor (20ks). Vím, že se to tady řešilo mockrát, ale setkala jsem se s názorem, že At-200 stačí, i že vhodnější je At-201, dokonce někde At-202... Tak se omlouvám, ale raději se ptám stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 20:16 Muž DrChila [243] Re: Robo
Od toho jsou například igelitové pytlíky. Nebo hrnce a hrníčky:) igeliťák je ale asi nejlepší.
Nabereš to se všim všudy a vytáhneš zespoda chytneš pytlík aby se ti neprotrhnul. A vynález je hotov:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 15:54 Muž Robo [45] Re: Jirka d
Ta hadička je jen na vzduchování. Když ji tam dáš tak ti to bude pouštět bubliny do akva jako vzduchovací kamínek, ale já jsem to použil jen jednou a tekla mi z toho voda tak jsem jel bez hadičky. Někdo pouští přes tu hadičku CO2. Jinak tady jsou k tomu ty filtrační molitany, ale djí se i ručně vyrobit www.akva-exo.cz/… Já ho používal a naprostá spokojenost, ale jen do té doby než jsem ho chtěl vyčistit. všechen bordel mi šel do akva když jsem ho chtěl vytáhnout. Tak jsem si koupil externí.

PS: aha teď jsem si všiml že máš atman at f300 což je vnitřní filtr. Tohle je téma o čerpadle atman což je něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 14:54 Jirka d – Filtr atman at f300
Ahoj, koupil jsem si tento filtr a nevim, jak ho presne sestavit. Vim, ze jsou dva moznosti sestaveni. Jeden s hadickou a druhy s tou trubici. Jak to funguje s trubici a ktery ze zpusobu je lepsi?? Dekuji za odpovedi . Popripade poprosim o nejaky obrazek
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.10.2013 11:01 georg Re: vendy
podivej se tady...
www.zoo-market.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 10:52 Žena vendy [27] - Cichlidy – Zlomená tyčinka
Ahoj při čištění jsem v atmanu našla prasklou tyčinku která je na protažení tou vrtulkou zatím to s tím jede je zlomená v půlce takže při protažení drží pospolu. čím bych to mohla nahradit? nemyslím si že by se to dalo koupit a nebo nahradit umělohmotnou tyčinkou z lízátka ta by mohla mít podobný průměr :-D nenapadá mě nic ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 19:15 Muž Jurdas [37] Re: doktorDa
Díky za informaci,musím se zeptat v akvaristice ,stejně jsem zamýšlel koupit si náhradní vrtulku ,do rezervy tak uvidím jestli je to součástí toho a nebo jestli to dostane koupit zvlášt.Zatím mi to funguje bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:36 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Jurdas
Myslím, že jsem ji ve Sklorexu kupoval, ale byla součástí vrtulky. Nechtěl jsem hledat špunt od umyvadla tak se mi ji ( za stálého míchání ) podařilo spláchnout do haj.... Teda odpadu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:39 Muž Dejmon [64] Re: Jurdas
Jóóó.......to těžká otázka pro mě, já to zatím řešit nemusel a na t ti nejsem schopen odpovědět ani tak a ani onak. Možná se tu najde někdo, kdo to již musel kupovat a dám vědět, kdybychom to náhodou také potřebovali. Já si myslím, že ta gumová čepička bude mít i svou životnost, ale to také nejsem schopen posoudit, protože mi to jede také krátce, zhruba jeden a půl roku celkem. Měl jsem ho totiž ještě v malém aq, které teď momentálně odpočívá ve skříni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:15 Muž Jurdas [37] Re: Dejmon
A dostanou se ty čepičky koupit jako náhradní díl?Já si ted nejsem jistý jestli je tam mám na obou koncích,zdá se mi ,že je tam jen jedna podívám se až budu filtr čistit.Ale čerpadlo jede potichu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:02 Muž Dejmon [64] Re: Designer
Jojo takhle se dřív klepalo do lampových televizorů , ale ne ted vážně, může docházet k přenosu vibrací na kryt, stačí, když s krytem malinko hneš a víš na čem jsi. Jinak atman má gumové čepičky na obou stranách hřídelky, na to opravdu pozor při čištění !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 09:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: toni
Zkus se taky podivat, jestli se ten zvuk ve vysledku neprenasi krytem. Poznas to nekdy podle toho, jak to vrci mene a vice, kdyz jen do krytu malinko klepnes. On takovy spatne sedici plastovy kryt s nekde "zrovna vhodne" vyvedenym elektrickym privodem umi pekne vyhravat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 23:09 Muž DrChila [243] Re: navik
to jsem chtěl taky napsat jenomže jsem si vůbec netušil zda to tam je u atmanu. Já viděl i čerpadla který měli jeden konec osičky napevno přidělanej zalitej v plastu a druhej konec nebyl nijak zajištěnej. Takhle to má moje sera 700 jedna část napevno v druhý jen dirka na tu hřídel bez gumiček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 22:35 Muž navik [908] - SumciRe: toni
Pokud se neztiší ani po odvzdušnění zkontrolujte si, zda se nepodařilo při čištění ztratit gumové "čepičky", ve kterých je uložená osička vrtulky (je na obou koncích, snad si to nepletu s jiným čerpadlem...).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:49 Muž Dejmon [64] Re: toni
Někdy stačí s tou palicí jakoby zatřást, otočit jakoby vzhůru nohama a to vše pod hladinou a za provozu, aby se z toho ten vzduch dostal a sedlo si to. Nic složitého na tom není. Až to budeš dělat po desáté, nebo po dvacáté smich tak ti to půjde poslepu a na takovéto otázky a ještě k tomu hloupé odpovědi zapomeneš :-P :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:45 Žena toni [68] Re: Dejmon
no to dava smysl,byl hodne zaneseny.....tak tedy pockam a uvidim:-)dekuju vsem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:41 Žena toni [68] Re: DrChila
ano- bublinky sem tam jeste vyleti z te dirky kde je ten kabl od elektriny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:37 Muž Dejmon [64] Re: toni
moc si to vyčistila :-) , neboj ono se to opět zanese a stiší se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:37 Muž DrChila [243] Re: toni
Buď tam je vzduch to zaklotkání snim ve vodě či otočení vzrhůru nohama bublinka vyletí. A nebo to může být tím že nemá kolem sebe sliz a nebo si hold časem sedne. či špatně sestavený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:28 Žena toni [68] – atman
Zdravim:-)..tak jsem muj filtr lehce vyprala v akva vode a dle rad,vycistila i tu vrtulku a cely vyvod....funguje vyborne ale je ted hodne hlasity:-(...mslim ze to je ta vrtulka...cim to?udelala jsem nekde chybu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 20:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Přesně. Ale pokud to budeš vytahovat, tak pozor, ať ti to neudělá bordel v akvárku. Jsou na to různé fígle. Já mám takovou misku asi pětilitrovou a do té tu kostku pod vodou vložím a pak to vyndám i s tou kostkou a šup s tím do prázdného kýblu. Vymačkám, vyliju, zaliju vodou z akvárka - normálně odpouštím hadičkou. Promnu, vyliju a zase zaliju, promnu, vyliju a jde zpět do akvárka. Jiní to dělají tak, že na tu kostku pod vodou nasunou mikroténový nebo igelitový pytlík a s ním to vyndají - jde o to, aby se ti co nejmíň toho bordýlku z kostky dostalo zpět do akvárka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 20:22 R Muž romant [27987] Re: toni
Ano. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 20:19 Žena toni [68] Re: romant
ok dekuju :-).......obloucek- jako ze to dela ten proud vody nahore,jinak teda lehce promacknout v kyblu s vodou z akvarka?....abych pak vedela a tyden pred a po neodkalovat ze?.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 18:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Nevím přesně, co myslíš tím obloučkem, který dělá, ale pokud přes ni teče voda, je to v pohodě. Jakmile voda přestává téct, je potřeba kostku vyprat. (Opatrně při vytahování z akvárka.) Já mám některé kostky v provozu déle než rok a jedou v pohodě, jiné musím proprat co půl roku, protože je v akvárku hodně ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 18:53 R Muž romant [27987] Re: toni
Pokud dělá stále výborný obloučky, tak má ještě čas, je to odvislé od znečišťovatelů, čím víc, tím dřív a častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 18:51 Žena toni [68] – atman
ahoj..jak poznam ze bych mela kostku promacknout?jede 7 mesic a ma krasnou barvu a obloucek dela vyborny,jen se mi zda kdyz na ni kouknu jakoby byla plna toho pisku,proste se mi zda plna....?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 23:32 Muž Robo [45] Re: romant
Jo jsem si taky pak uvědomil že jsem to tak mohl udělat. jenže stačilo jen s tou kostkou hnout a už se vířil bordýlek a nebylo to nikterak rychle. Snažil jsem se co nejpomaleji, ale bohužel nepovedlo se. zvažuji, že si koupím Tetra tec EX700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2013 23:30 georg Re: Lenisek
;-) jsem o tobě nic takového netvrdil ale jsem rád, že se dílo povedlo a vše je OK ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 22:16 Lenisek Re: georg
Hej fakt nejsem dementní :-D musela jsem to uříznout..ano poznám že ji tam mám uplně zatlačenou :-D diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 21:44 R Muž romant [27987] Re: Robo
Existuje malá finta na vyndávání špinavý kostky a tou je igelitovej pytlík navlečenej před tím, než to jde z akva na tu kostku a potom ten případný bordel zůstává v tom pytlíku. Kostky mám běžně ještě zatížený šutrákem, tak že jsou pevněji tlačený ke stěně akvária, neb jak píšeš i malá mezera může bejt smrtelná, ale zase jako obvykle je to případ od případu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 21:35 Muž Robo [45]
Převčírem jsem si koupil krásného beťáka a dneska při odkalovaní jsem ho nemohl najít. Hledal jsem ho tak dlouho až jsem ho našel za filtrem s vyhřezlýma vnitřnostma. chdát zajel za filtr kde byla mala mezera a zůstal tam. Pak jsem tam našel ještě jednoho otika a krevetku. Tak si říkám jestli je vlastně ta kostka toho molitanu dobrá když takhle odrovná ryby. myslel jsem si že to mám až na skle, ale chyba lávky mezírka se tam našla. Když jsem kostku vyndal vyvalil se dost slušný zápak jako nějaký rybník a toho bordýlku co se vyplavilo raději nemluvit, musel jsem 50% vody vyměnit abych ten zápach aspoň trošku snížil. Tak zvažuji jestli nebude lepší nějaká venkovní filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 21:18 Muž Dejmon [64] Re: Poweres
Já to znám, mám AT 201 s kostkou 10x10x20 a dokupovanou trubičkou 17cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 19:26 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: georg
Ja mel tu trubičku taky o kousek delší.A trosku se tam musí zatlacit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 19:13 georg Re: Dejmon
Ono,pokud koupil kostku novou, originál, tak je i s tou trubičkou, a ještě se mi nestalo,že by byla ta trubička delší. To je možné jen za předpokladu,že trubička je z větší kostky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 17:47 Muž Dejmon [64] Re: malyLibor
Třeba má trubičku až nadorazu, a neví, co si dále počít, tak se tu ptá a mi mu odpovídáme smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 13:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lenisek
Velikost kostky je pro tvé akvárko ideální, obzvláště pokud se ti živorodky ještě rozmnoží. Ta koukající trubička je věc estetická, ale i já doporučuji zasunout ji hlouběji do biomolitanu tak, aby čerpadlo "sedělo" přímo na kostce, aby celý systém byl co nejnižší a ponořený co nejvíc pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 12:49 Muž Dejmon [64] Re: Lenisek
A když se ti nebude chtít řezat, tak si pořiď jesště o malinko vyšší biokostkou třeba 10x10x20 a ano , ale v tvém případě rychlejší to uříznout aby tam nebyla ta dírka, jak píše DrChila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 12:38 Muž DrChila [243] Re: Lenisek
Zatlačit nebo uříznout 100% nenechat koukat tu škvirku byl by to mlejnek na maso:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 12:17 Muž fido16 [631] Re: Lenisek
1. Kostka je dost velká ale to nevadí :-). Aspoň je dost místa pro nitrifikační bakterie
2. Trubku zkus zatlačit více, pokud to nepomůže ať ti ji někdo uřízne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 12:12 Lenisek – Atman at-200
Fotka k příspěvku Tak a mám Atman at-200 doma s biokostkou 10x10x16. Akvarium 54l- 2black molla, 3x mečovka, 7 neonek,1x ancistrus

1.věc- kostka se mi zdá veliká :-D
2.věc- když nasadim čerpadlo na tu plastovou trubku v molitanu kus te trubky trčí..uřezat? nebo prohloubit díru v molitanu? viz foto

Nějaké rady a nápady na vylepšení?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 23:21 Muž Jiri_99 [425] Re: Robo
Tak já se přidám. ano
Mám AT200, AT201, CF-600 a jsem nadmíru spokojen. Za ty prachy super.
Až na AT-F300 a AT-F301. Tihle prckové jedou v poho a z toho si zlehka zarachotí, ale žádná katastrofa..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 18:03 Muž visek [75] - TetryRe: Robo
ja mam take at-201 a nemuzu si ho vynachvalit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 17:58 Muž Dejmon [64] Re: Robo
Taky mám AT201 a můžu říct, že o něm také nevím, jsem s ním velice spokojený. A v záloze mám ještě AT200, kdyby k něčemu došlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 17:42 Muž Robo [45]
Já mám Atmana 201 teprve 2 měsíce a musím se občas podívat jestli se čeří hladina, protože ho vůbec není slyšet.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35269x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067?od=551