Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 04:04 Muž ercan [38] Re: garggi
Diky,vim ze sem nerozhody a stale neco vymyslim ;-). Ale nerad bych to uspechal a pak litoval ze jsem mel koupit to ci ono. Filtracni hmotu jsem si nasel biomolitan 12x12x30 to by melo stacit :-) . ikdyz v nem neni ta trubka tak si ji vyrobim.
Jeste jednou dikec,uz s tim nebudu otravovat smich zatim cus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2015 23:32 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: ercan
2 dni zpět jsi byl už pro něco rozhodnut a pak to zas změníš, chápu rozhodování, je těžké(v tom dnešním kvantu možností), ale nějak ti už poraděno bylo (ty ses rozhodl) a je to už jen na tobě.
Podle mě je to celkem jedno které čerpadlo vezmeš(obě jsou kvalitní), důležitější je velikost filtrační hmoty.
Mám 3x At-202 a 1x At-201, všechny šlapou dobře.
Eheim AQUABALL POWERHEAD 1212 neznám, ale určitě taky šlapat bude dobře. Pokud by to filtrační médium nepasovalo s tou trubkou, tak to určitě půjde na ten sběrný koš co u Eheim AQUABALL POWERHEAD 1212 je.
Už je to jen na tobě.
Ať se daří.
X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 16:52 Muž ercan [38]
Tak mam další dilema :-( vzit atmana at-202 nebo eheim powerhead 650 aquaball 1212? SAKRA :-O . Sice je o něco drahsi ale myslim ze lepsi.
A chci se zase zeptat,jestli bych tem eheim mohl dat do 250L akvária o rozmerech 92x50x56 vyska?
A jestli by pasoval biomolitan z toho Atmana na ten Eheim. Nevite jesbli ta trubička ma stejny prumer?
Predem dik za odpoved ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 12:44 Muž Irahayes [1] Re: mamlon123
Pravda, na gumičky jsem zapomněl, na ty je potřeba opravdu dát bacha, je to malý, snadno se to ztratí, já když to čistím nad umyvadlem, radši si vždycky zašpuntuju odtok. Jinak by to mohl bejt docela velkej problém... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 12:39 Muž Irahayes [1] Re: Heimdall
Člověče máš pravdu, teprve po tojí reakci mě napadlo tu mojí kostku změřit a opravdu má 16.
Fakt nevím, proč jsem si myslel že má 20. Já jí kupoval jako nejmenší a tímto se kolegům omlouvám za mystifikaci, že 10x10x20 je nejmenší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 12:36 Muž mamlon123 [8] Re: Irahayes
Jak říkáš, údržba je rychlá a snadná, jen pozor při vytahování vrtulky aby neupadly gumičky co jsou na hřídelce :-D Sice bude 2-3 dny trochu hlučnější když bude čisťounkej, ale pak se opět utiší, aspoň já mám takovou zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 12:33 R Muž Silent [5949] Re: Irahayes
K sehnání bývá ještě menší kostka 10x10x16cm www.jkanimals.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 12:31 Muž Irahayes [1] Re: vrkal
Mám pocit, že kostka 10x10x20 je ta nejmenší co se dá sehnat a Atman 200 je ta nejslabší hlava, čili že vhodná sestava pro malý akva.
Podle Rataje, aby biofiltr měl efektivní účinek, je co nejmenší průtok a to se dá na výstupu hlavy přiškrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 12:24 Muž Irahayes [1] Re: visek
Mám Atmana 200, molitan 10x10x20, staženej výkon. Osázel jsem to stonkovkama, už to ani není vidět. Čistím to jednou za měsíc, chce to vyprat molitan ve vodě odsátý z akva ( to aby se nezničily užitečný bakterie ) ale chce to i rozebrat hlavu a vyčistit vrtulku a její uložení od šlemu, kterej když se tam nechá, podstatně snižuje výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 12:15 Žena Makky [101] Re: visek
Mám 54l a v něm Atmana 200. Je trochu přiškrcený, s zeleným molitanem a ujde to. Akvárium 60 *30*30 - Foto v profilu. Jde zakrýt hned několika druhy rostlinek. Pak stejně po několika měsících změní molitan barvu na hnědou. Musí se jen počítat s tou výškou hladiny. Atman má rád hloubku a hlavice musí být pár cm pod hladinou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2015 11:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: visek
Asi neumím počítat, ale jak něco o rozměrech 10x10x20 (+ něco na čerpadlo na výšku) může zabrat půlku z rozměrů 60x30x30 (což odpovídá těm 54L)?
Podle mě ta kostka zabere necelá 4% z objemu akvária.
Prosím vysvětlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:44 Muž visek [75] - TetryRe: visek
to cerpadlo s kostkou zaberou pul akvarka.je moc male
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 20:40 R Muž romant [27987] Re: vrkal
Bude akorát, na začátku lehce přiškrtíš a budeš postupně přidávat na výkonu, kostku vem 10x10x20cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 20:38 Muž vrkal [1] – AT-200
Budu zakládat nové 54l akva, uvažuji o AT-200, ale nevím zda nebude moc silný, bo je to na hraně. Pokud je to OK, jak velkou kostku k němu mám vzít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 08:52 Muž kortezhugo [983] Re: ercan
Tiež ich používam bez problemov.Na niektoré "staré" tie vibrácie (drnčanie) riešim slik.vazelinou.Tie majú možno aj 7 rokov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2015 21:12 R Muž Silent [5949] Re: ercan
Taktéž můžu říct, že tato čerpadla jsou většinou v pohodě. Sám jich několik používám bez jakýchkoli problémů a instaloval jsem jich už poměrně hodně a až na pár vadných kusů, případně mírnými problémy s vibracemi, které se dají řešit, jsou to bezproblémové modely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2015 21:01 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: ercan
Atman at-201,at-202 oba vyzkousene.oba v provozu a spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 20:54 Muž ercan [38]
Zdravím!
Chci se zeptat jak jste spokojeni s filtrem Atman at202? Myslím tím kvalita,hluk atd....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2015 09:36 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Legioix
Legioix napsal: To čerpadlo se chladí z 99% cirkulující vodou uvnitř čerpadla, takže jestli je z horní poloviny na vzduchu, tak je to úplně jedno.
Je mi jedno kdo a jak to používá, ale s tím tak úplně nesouhlasím, první věta v návodu je :
"Tato CELOPONORNÁ akvarijní čerpadla . . . ."
Pro ty kdo neradi čtou je tam i obrázek, ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 17:58 Muž ercan [38] Re: garggi
tak akvárko je 92*50*55v a bude to společenské akvárium. A kdybych tam dal Atmana At 203? Filtr bude muset být určitě vnitřní. Zatím nejsem tak bohatý abych mohl koupit nějaký vnější :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2015 13:27 Muž Legioix [574] Re: mamlon123
To čerpadlo se chladí z 99% cirkulující vodou uvnitř čerpadla, takže jestli je z horní poloviny na vzduchu, tak je to úplně jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 13:19 Muž mamlon123 [8] Re: Silent
Jasně to chápu, ale vždy když ho vytáhnu a znova ponořím, tak z místa kde jde kabel, tak tam nateče voda a myslel jsem že to bude i trochu lepší pro chlazení než na vzduchu(ikdyž nevím jestli se vlastně tak dost zahřívá aby se poškodil), každopádně, já ho mám celej pod vodou a měnit to nebudu, takže mě to netrápí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 12:06 R Muž Silent [5949] Re: mamlon123
U čerpadel tohoto typu musí být pod vodou minimálně ta část rotoru kde jsou lopatky vrtulky, takže výpustní část a raději víc než míň, protože při poklesu hladiny v akváriu by se čerpadlo mohlo dostat nad hladinu, přestalo by čerpat a mohlo by se zadřít. V každém případě musí být rotor mazaný vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 12:00 Muž mamlon123 [8] Re: garggi
Viděl jsem třeba ve Sklorexu v Brně, že mají Atmana nad hladinou, pod vodou jen biomolitan a možná tak 1cm toho filtru. Mají ho tam už docela dlouho a pořád jim frčí. Tak možná je to taky kus od kusu.
Já ho mám ale radši hezky celej pod vodou, taky moc nevěřím že to vydrží :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 09:51 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: ercan
Já mám ve své 250l tohoto Atmana s největší kostkou, která se tam vešla, a k němu ještě jeden filtr s výkonem 500 l/h. A řekla bych, že takhle je to tak akorát, samotný Atman mi ani neutáhne rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 22:04 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: ercan
Je potřeba ještě vědět jaký bude mít akva rozměr a co v něm bude plavat. Pokud je akva kratší a vyšší, tak by MOHLA STAČIT jedna čerp. hlava. Pokud bude přední hrana delší, tak je lepší, jak píše romant mít dvě proti sobě, aby proud vody byl po celém akva a hlavně když jeden filtr odejde, tak máš pořád ještě jeden a tím více času na pořízení dalšího nebo dostatek času na vyreklamování špatného ks.
X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2015 21:39 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Makky
Čau, díval jsem se ve tvé presentaci, jak máš ten filtr osazený a pokud je pořád stejně, tak dej pozor ať ho nespálíš. Z těch fotek je vidět, že není celý pod vodou viz prostřední foto(ten hluk může způsobovat i tohle).
Přilij vody tak, ať hladina stoupne min. o cca 1cm nad čerp. hlavu nebo z řízni filtrační kostku (z horní strany) a dej ho trošku níže.
Ať se daří X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 21:18 R Muž romant [27987] Re: ercan
10x14x30cm kostku k tomu AT 202 a přidal bych ještě jedno čerpadlo AT 201 a kostku 10x10x20cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 21:15 Koště Re: ercan
Ahoj, bude, molitan ber třeba 10x14x30. (už se tak prodávají přímo k atmanu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 21:12 Muž ercan [38]
Zdravím,
Chtěl bych se zeptat jestli mě bude stačit do 250L akvária čerpadlo Atman At 202 + kostka biomolitanu? Ten biomolitan jak asi velký? Všem předem děkuji za odpověď! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 19:31 Žena Makky [101] Re: Džouzif - AT 200
NO já to vyřešila výměnou za ten samý prototyp, ale jiný kousek. Vedoucí prodejny byl velmi laskav, odzkoušel vadný kousek přede mnou a usoudil že tomu tak opravdu je. Dostala jsem nový a ten teď jede už 5 den bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 14:32 Muž Džouzif [25] – AT-200
Tak už můžu reagovat ohledně hlučnosti čerpadla AT-200 (myslím že to bude podobné i u ostatních modelů). Už třetí den vůbec není slyšet a tichostí se vyrovná i Aquaelu.

Trvalo to sice 14 dní než se zaběhl, což je docela dlouho, ale konečně zmizely ty vrčivé a klapající zvuky. Když už klapal hodně tak jsem ho vypnul a znova zapnul, což asi na den vydrželo než začal být znovu velmi hlasitě slyšet.

Doufám že to teď nezakřiknu, ale konečně jsem s ním spokojen, takže možná rada pro ty co mají s tímto problém je, vydržet a nechat ho pořádně zaběhnout!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2015 22:36 R Muž romant [27987] Re: Makky
Zdravím rodiče a vzkazuji, měnit, měnit, měnit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:34 Žena Makky [101] Re: romant
Já to chápu, já se snažím, ale vysvětlete rodičům že rybičku nemučíte, že se jí naopak snažíte chránit. Furt si myslí že když je přeliji z jednoho funkčního AQ do většího nezaběhnutého, že se nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:26 R Muž romant [27987] Re: Makky
Měnit denně, bez debaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:25 Žena Makky [101] Re: doubler, romant
Chápejte Beťák v 5l na stole a hned vedle napuštěné akvárko o 54l s topítkem a rostlinami. Týden jsem krom vody nic nedělala. Našim nevysvětlíte že akvárium musí měsíc běžet bez ryb. Filtr jsem tu řešila už před koupí akvária. To že jsem nakonec brala hlavici, která je podle většiny akvaristů výkonná a tichá. Je kompromis mezi cenou a hodnocením uživatelů. Brala jsem jí taky kvůli velké osidlovací hmotě. Zítra odjíždím na 2 dny pryč. Filtr bude vypnut, ryba bude v 28°C a zítra jí opět bude vyměněna 1/3 vody (přítel přislíbil). V pondělí se zeptám v Zoo ve Dvoře zda se to dá vyměnit, nebo zda mají jinou vrtulku. Nebýt toho že to tu bráním zuby nehty, tak už by v 54l plavaly i pancéřníčci, Bětka, rostlinky z 25l a filtr z 25l. tone
Rodičům není vůbec k vysvětlení, proč z toho dělám takové drama.
Vodu v 54l měním pravidelně každý 3 den a většinou i častěji, když sázím rostlinky, nebo se tam objeví nějaký mastný oko na hladině. Budu dělat co můžu aby byl Beťák v pořádku !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 19:56 Muž doubler [80] Re: Makky
já bych taky hledal problém někde jinde.. Pokud se dobře dívám, dala jsi beťáka do čerstvě založeného akvárka a po týdnu tam přidala nový nezaběhnutý biomolitan. Jasně, to hlučné čerpadlo může ryby stresovat, ale jak psal Romant, větší problém bych viděl v nitrifikaci. A co se týká hlučnosti, resp. vibrací, zkontroloval bych, jak je usazený molitan a připojená čerpací hlava. Pokud to nepomůže a ten "vibrátor" půjde z akvárka ven, dal bych mu ještě šanci na zklidnění tím, že bych ho strčil někam do komory do kbelíku s vodou - třeba se po několika dnech ztiší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 19:07 R Muž romant [27987] Re: Makky
Tak novej nezajetej Atman? Tak to by ti načalo kde jakou rybu a nemusel by to bej ausgerechnet ten Atman. To bílý bude zřejmě následek nefungující nitrifikace, takže měnit, měnit, měnit vodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 19:02 Žena Makky [101] Re: visek
Právě jsme se shodli že Atman - těma vibracemi úplně rozrušil Beťáka a jemu se teď na čele skví bílé znaménko. Chudák od 29.4. ho to jenom deptá. Nejdřív byl bílý na bříšku, pak i na straně a dneska je na čele. :( Atman půjde do háje. Beťák jinak ještě z toho šoku něco chytí a přijdu o něj. No a to bych nechtěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 18:07 Muž visek [75] - TetryRe: makky
me at-202 delal hroznej kraval .po 14 dnech se zacal ztisovat az ho vubec neslysim.ale reknu, atmana bych uz nekoupil,zjistil jsem ze fan-3 je nejlepsi,fan -2 je jen na mala akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 16:33 Muž Džouzif [25] Re: Makky
S čerpadlem Atman mám úplně stejný problém. Vibrace jsou šílené a slyším ho zřetelně i když není přilepený na skle.
Podle mě je problém, že není dostatečně dobře zaběhlý, respektive se klepe v osičce, kde je trochu vůle. Zkusím ho nechat pěkně zahnojit a pak se uvidí co dál.

Pokud ale na to nechcete čekat, tak můžu doporučit koupit filtr Aquael Fan 2 a použít z něj jen čerpací hlavu a nasadit ji na biomolitan. Mám s tím jen ty nejlepší zkušenosti, jelikož akva je 1 metr od postele kde spím a není naprosto nic slyšet. Samozřejmě jako každé čerpadlo nedoporučuji kvůli hluku lepit na sklo, aby se vibrace nepřenášely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 13:01 Bohouš65 Re: Makky
Též jsem byl naprosto zoufalej, přehlušil 15let staré PC. Pouštěl jsem rádio abych filtr neslyšel a nejvíc mě vytočil zdejší příspěvek, že vedle něj tři metry spí. Po týdnu mi to nedalo, a hlavou různě natáčel, mám rampu, až nakonec Bingo. Můžu klidně spát na akvárku. Mé postřehy, vyhodit držák, volně postavit na bioakvacit, zadní strana hlavy co nejdál od skla. U mě plastové víko akvárka -Diversa- na skle AQ sedí na silných rozstřižených hadičkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 11:23 Žena Makky [101]
Noo nevím jak kus od kusu, ale právě jsem namontovala AT - 200 a klepe se jak ratlík. Vrtulka čistá, vše nové. Akva se zajíždí, ale takový hle hluk tedy nemusím. Budu se snažit to nějak doladit. .... I když mě asi moc možností nenapadá. Molitan má 25 cm, vodní sloupec 28cm, akva 30 cm. Celý filtr byl už 2* rozmontován. Celý ponořen do akvária,všechny bubliny vypuštěny. Akváriem se nesou vibrace. Akvárium je na měkké podložce a jeho stěny se nikde se ničeho nedotýkají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2015 19:23 R Muž Silent [5949] Re: Designer
Jasně, citlivost na hluk je velice individuální. Jak už jsem tu někde kdysi psal, někdo může spát u letiště a někoho vytrhne ze spánku i když se v místnosti moucha upšoukne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 19:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Silent
Memu Atmanu to hrceni par dni vydrzelo, ale ted uz vedle nej spim a ani o nem nevim, uklidnil se, asi si sedl. Kdyz se za tiche noci zaposloucham, zvuky z akvarii slysim, ale neni to neco, co by mi vadilo. Muze to byt i o citlivosti kazdeho z nas, vim ze mnoho lidi slysi lepe nez ja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 19:10 R Muž Silent [5949] Re: visek
V naprosté většině případů jsou tato čerpadla tichá, ale může se samozřejmě stát, že jsi narazil na špatně sestavený, nebo vadný kus. Já bych mu dal cca 5-7 dní. V této době se i některé vibrující a hlučné kusy "usadí" a čerpadlo se zklidní. Pokud by bylo hlučné i po této době a pokud by nepomohla ani "rozborka a sborka" čerpadla reklamoval bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 19:01 Muž visek [75] - TetryRe: RBeil
jeste 1 noc vydrzim a zitra to udelam.jinak ho budu reklamovat.dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 13:59 Muž RBeil [174] Re: visek
Díval jses dovnitř na vrtulku? Tak se teď dovnitř podívej, může tam výt bordel, který vibruje a dělá kraval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 13:56 Muž visek [75] - TetryRe: pendergast
filr je novy.dela to kraval i bez krytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 13:54 Muž RBeil [174] Re: pendergast
Taky možnost. Raz mi tam rachotil i šnek :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35269x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067?od=301