Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 13:19 Vaclav4 Re: Jirka88
no jeliko jsem predelaval a osazoval tak tam preci nedam zpet spinavy bioakvacit .-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 13:16 Muž Landvir [57] Re: Vaclav4
skus tu vrtulku vytáhnout a necim ji namazat, samozřejmě ne olejem do auta:-D me se to taky stavalo tak jsem ji trosku napatlal obycejnym veprovym sadlem a vse je ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 12:46 Muž Jirka88 [6] Re: Vaclav4
A můžu se zeptat proč si ho po 14 dnech čistil?Mě to přijde trochu zbytečný takhle brzo ho čistit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 12:29 Muž Miras [111] Re: Vaclav4
tak to bych opravdu chvíli vyčkal, jak se nasaje pořádně tak to snad bude O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 12:24 Vaclav4 Re: Miras
no poprve vypadla a hluk by celkem znacny...ale potom jsem si toho vsim a cepicka byla v umyvadle takze jsem ji tam dal a porad to jakoy vrci zkousel jsem i podlozit molitanem ty psisavky jestli to nedela nejak vibrace ale zatim bez vysledku doufam ze to bude v poradku nemam naladu cekat 30dni na reklamacny proces...:-(......smutne je ze 14 dni jel tak tise ze jsem se musel chodit divat zda funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 12:15 Muž Miras [111] Re: Vaclav4
nemohla ti při čištění vypadnout ta gumička, ve které drží vrtulka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 11:58 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Vaclav4
To by mělo do jednoho dne zmizet, mně to po čištění dělá taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 11:55 Žena Imii [45] Re: Vaclav4
Rozebrat a ŘÁDNĚ vyčistit ... taky je možný že se ti tam dostal vzduch ... mě osobně se to ještě nestalo ... pokud ti to bude vrčet i po důkladném vyčištění a provozu 15minut, reklamovala bych to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 11:49 Vaclav4 – hlucnost at 200
Peji hezke poledne, vcera jsem prekopaval akvarko a pri cisteni hlavy a naslednem zapnuti zacala hlava delat takovy vrcici zvuk..celych 14 dni co ji mam naprosto v pohode a tet jako by nekde neco drhlo zkousel jsem ji rozebrat ale nic nepomaha stalo se to nekomu take? Dekuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 15:19 Muž Jirka88 [6] Re: Vaclav4
Ted sem vypnul televizi, notebook a prostě všechno...bydlíme na samotě takže venku taky ticho a neslyšim nic...možná je to tim, že vedle v pokoji trochu hlučí lednička, ale na to sem zvyklej takže nebudu mít problém se spaním :-D huráááá potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 15:04 Vaclav4 Re: Jirka88
no ja kdyz mam pustene pc a je v pokoji srumec tak ho taky neslysim ale v noci kdyz je uplne ticho slysim akove slabe huceni ale da se to zvladnout ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 13:03 Muž Jirka88 [6] Re: Vaclav4
No jsem spokojenej moc...jen se bojim jestli funguje, protože ho vůbec, ale vůbec neslyšim a to je trochu nezvyk..každou hodinu chodim koukat jestli se hejbe hladina :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 12:21 Vaclav4 Re: Jirka88
presne tak ja mam akva na cisty obejm 100l a mam to tez stazene na pulku a nasmerovane na zadni stranu aby se hladina jenom hybala jinka jak jsi spokojeny s cerpadlem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 12:16 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Jirka88
Malý průtok není problém, ideální stav je ten, kdy se hladina lehce hýbe, ale se zbytkem nádrže to nic nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 11:00 Muž Jirka88 [6]
Zdravim, chci se zeptat na nastavnení průtoku u tohohle čerpadla..mam avka 112litrů, průtok mam určitě míň jak na půlku a stejně mi přijde že to celkem víří vodu v akva..mam nasměrovat výtok toho čerpadla na přední stěnu nebo to mam nechat proudit doprostřed akva jako to mam ted?Zase mi přijde blbost ubírat ten průtok, aby nebyl moc malej...díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 19:10 Muž Miras [111] Re: Vaclav4
tak pokud je to nově založené, tak musí rostlinky nejdřív zakořenit, což může mít za následek i opadání některých listů, ale ty zas dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 19:03 Vaclav4 Re: NASREDDIN, Miras
Tak preji hezky vecer, tak noc mam za sebou a atman je naprosto v poradku je to lepsi nez jsem cekal vypada to ze cereni hladiny rybkam vyhovuujea ze to okyslicuje akorat jen doufam ze ta hlavice bude takhle ticha porad....co2 jsem vyresil ze jsem dal mene kvasnic a bubla to ohodne mene a jemneji takze snad v tom nebude pozdeji zadny problem....jinak je mozne ze se mi to zda ale nejak se mi nelibi rostliny konce listu se nejak trepi a rozpadaji nevim jestli je to tim ze jsou nove zalozene nebo ze ve vode neco chybi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 22:27 Muž NASREDDIN [1383] Re: Vaclav4
Přesně tak.
Až si půjdu ráno lehnout, tak ji zkusím přidělat tak jak to má být a poreferuji zda vibruje .
Akva mám v ložnici, ale mne ve spánku nevyruší snad nic.
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 21:27 Muž Miras [111] Re: Vaclav4
no co se týče mě, jak jsem psal tyto atmany mám 4, z toho jeden mám v akva zhruba 1m od postele, pravda v noci když je klid je mírně slyšet, ale to je podle mě otázka zviku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 21:09 Vaclav4 Re: NASREDDIN
Takze to nemate pricucle na sklo ale postavene jestli tomu dobre rozumim?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 19:41 Muž NASREDDIN [1383] Re: Vaclav4
Nevzduchuji, průtok je cca na třetině.
Mám ji na kostce 10 x 14 x 30 cm, takže je kousek od skel. Nikoliv v tom držáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 19:33 Vaclav4 Re: NASREDDIN
je to mozne bohuzel jsem neprisel nato co je spatne nebo kde se to dotyka. a jak to mate udelane?mate nastaveny prutok na plno nebo vzduchujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 19:20 Muž NASREDDIN [1383] Re: Vaclav4
Vámi zmiňovanou hlavu též vlastním a je zcela tichá, možná to bude i tím, že se mi nedotýká ani skla akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 18:49 Vaclav4 Re: NASREDDIN
Tak tedy pisu, jak jsem natom. Mazal jsem do akvaristiky a koupil hlavu 200 s bioakvacitem po zapojeni do akvarka je vse v poradku jen jsem cekal ze bude trosku tizsi ale zase je pravda ze nic nemuze byt jako pena... zvuk neni hlucny ale spise je to jako kdyz nekde neco vibruje doufam ze v noci me to nebude ....:-) a ze casem se neco tez.... ikdyz je pravda ze doposud jsem mel skoro 5 let bublifuk a take jsem si zvykl..k tomu co2 kaminek jsem dal pryc a nahradil jsem ho filtrem z cigarety a je videt opravdu rozdil je mala cast bubin dojde k hladine ostatni se krasne rozpousti....ale jeste mam jednu otazku cereni hladiny jsem stahnul na polovic myslite ze by to melo stacit? pride mi to takove optimum ale envim jak rybam:-) jo co2 reguluji skrtitkem tak je u vyvodu z lahve jsem dal T a jedna cast vede do akva a na druhe je hadicka kde je skrtitko... jinak dekuji vsem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 18:27 Muž NASREDDIN [1383] Re: Vaclav4
Pohánět bublifuk COčkem opravdu nejde, což už jste si vyzkoušel sám.

Možností aplikování CO2 je více tak zkuste trochu pohledat v diskuzi.
Pokud chcete pouštět burčák jen přes samostatný vzduchovací kamínek, tak na tom není nic špatného, jen existují účinnější metody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 14:35 XY Re: zeck
Jde o napojení místo přivzdušňovací hadičky,takže se to čerpadla přeci vůbec netýká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 14:20 zeck Re: XY
Čerpadlo bude plné co2 a bude dělat rámus (stejně jako zavzdušněný filtr). Nic moc. Jsou i lepší varianty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 14:13 XY Re: Vaclav4
Pokud se na konec přívodu co2 zasune cigaretový filtr a celý se to nasune do otvoru místo přivzdušňovací hadičky,tak vám to bude v pohodě fungovat.Se zpětným ventilem nemůže k žádnýmu podtlaku dojít.A dávat na konec vzduchovací kamínek je k ničemu.Za prvé je potřeba velký tlak k protlačení co2,což není zrovna to pravé ořechové a bublinky z něj vycházející nejsou zrovna nejjemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 13:38 Vaclav4 Re: Děkuji
Dekuji moc za odpovedi jeste se zeptam zda bude stacit kdyz budu bublat s co2 dejme tomu teda ze z kaminku pouche vyreni hladiny bez napojeni hadicky na vzduch.......ja jsem vcera zacal s co2 ktere jsem zabudoval do bublifuku takze to bublalo oboji jenze dneska rano jsem vstaval a ryby byly trochu apaticke a napr. kancik se valel na boku na dne takze jsem rychle zacal vzduchovat a je to ok jinak akvarko mam na 110l a kytek mam asi 10 mozna 15...... dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 08:49 Muž grizly [145] Re: Václav
Jde to. Zkousel jsem napojit CO2 z petky misto privzdusnovaci hadicky. Podtlak ji ale uplne vycucnul, nechtela mi stat rovno a hrozilo ze se prevrati a burcak se dostane do akva. Lepsi je napojit hadicku se zpetnym ventilkem na vzduchovaci kamen. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 08:12 Muž Landvir [57] Re: Vaclav
Taky přeji dobré ráno, hadička s přídavným vzduchováním připojit jde na 100% je aji součástí balení, ale myslím si že je to zbytečné. A s tím CO2 to nevím, nikdy jsem to nepraktikoval a ani jsem to u nikoho neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 07:41 Muž NASREDDIN [1383] Re: Václav
To okysličování většinou není potřeba, místo toho by i Cočko připojit šlo, ale moc užitku by to asi nenadělalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 07:28 Muž Miras [111] Re: Václav
tak to co2 nevím, a okysličovat(přivzdušňovat) nemusíš pokud máš dostatek kytek, i když já to zapnuté mám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 06:42 Václav – atman 200 hlavice a co2
Preji prijemne rano,
chtel bych se zeptat da se nejak na hlavici pripojit hadicka s co2 aby doslo k co nejjemnejsimu rozmelneni a je potreba okyslicovat bublinami nebo staci jen proud hanane vody? Děkuji Vaclav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 12:49 Muž Miras [111] Re: Kuba
jj, opravdu pomalu není slyšet, jak jsem psal, mám jich několik a nemůžu si je vynachválit ano a hlavně je taky za přijatelnou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 12:44 Muž Lucky005 [197] Re: Kuba
neslysitelny spise kdyz polozis ruku na akva nebo na skrin citis jemne vibrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 12:36 Kuba Re: Miras
Chci si aktuálně at - 200 pořídit, mohl byste mi říct jak je na tom s hlučností ? Děkuji ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 11:56 Muž Miras [111] Re: Jirka88
normálně tam ten košík nedávej, mám těchto Atmanů několik a na žádném ho nemám. Ten košík je tam jen pokud bys ho použil čistě jako čerpací hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 11:49 Muž Jirka88 [6] – Atman at-200
Zdravim,
zakoupil jsem čerpadlo atman at-200 a k tomu kostku molitanu, ale mam dotaz na sestrojení. Zespodu na tom čerpadle je takový košíček a já se chci zeptat zda na něj mam nasadit tu plastouvou trupku co je uvnitř té kostky. Když tam ten košík nechám tak ta trubka na tom nedrží a celá ta kostka pade z toho čerpadla. Když košíček odendam tak to drží perfektně. Díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2009 16:10 Muž Miras [111] Re: malond
stačit bude v poho, sám ho mám ve 150l a vše v poho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2009 15:50 R Muž Silent [5949] Re: malond
Doporučuji externí. Třeba tyto: levnaakvaristika.cz/… nebo www.akva-tera.myeshop.cz/… Nebo kostku biomolitanu a čerpadlo. To vyjde na pár stovek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 15:49 Žena Imii [45] Re: malond
Na 130l akva je AT-200 ideální, průtok 400l/hod stačí. AT-201 má už průtok 500l/hod a to je, troufám si říct, zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 15:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: malond
Potřebná velikost filtru záleží spíše na počtu ryb než na velikosti akvária. Takže pokud jenom přemísťujete stávající ryby, než koupíte nové stačit bude. Pokud kupujete nové ryby, tak jich zatím kupte jenom pár.
Kvalitní jsou Eiheimy, ale ty většinou stojí hodně, i když občas jsou k sehnání za rozumnou cenu. Ostatní filtry mají vždycky nějakou chybičku (chybu).
EDIT: Starý filtr tam nechte aspoň měsíc po zapojení nového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 15:31 malond – pro 130l akva?
Ahoj, presedlal jsem tedka na 130l akva. Bude mi tento filtr stacit nez koupim neco externiho? Mimochodem, poradil by mi nekdo nejakej externi filtr? Nemusi stat majlant ale :-) Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 17:56 Muž deathfoe [58] Re: Miras
Jo tak díky, někdy s tím zaexperimentuju a třeba to rozchodím, teď to stejně nepotřebuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 16:45 Muž Miras [111] Re: deathfoe
aby to šlo nesmíš tam mít ten poslední kus, jen tu holou "trubku" a nebo zakrátit tu hadičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 16:28 Muž deathfoe [58] Re: Rebbie
Jo tam dáš mezi tu část co to reguluje a tu výpusť myslím, tak tam dáš další mezičást, do ní píchneš hadičku, která je zakončena takovou umělohmotnou hlavicí na regulaci množství nasávaného vzduchu a tím by se pak měl nasávat vzduch a z filtru bude vytékat voda s bublinkama, ale mě se to nepodařilo zprovoznit, v hadičce byla pořád voda a ikdyž jsem to profoukl, tak tam pořád byla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 16:19 Muž Miras [111] Re: Rebbie
přesně tak tou hadičkou co je u toho, vývod mám také pod hladinou, akorát jsem si krapet poupravil tu rozstřikovací rampu k obrazu svému :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 16:01 Žena Rebbie [71] Re: Miras
Tou hadickou co je u toho pribalena? A to mas ten vyvod taky pod hladinou jako my? Dokud tam nejsou ryby tak nema cenu privzdusnovat,ze? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 14:28 Muž Miras [111] Re: endus
ten košíček bylo první co jsem vyhodil, a jinak já mám tyhle atmany asi 4 a velká spokojenost, kor když do nich pustím vzduch tak čeří hladinu jak blázen že je až musím zeslabit(ubrat průtuk)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35269x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067?od=1101