Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 09:58 Muž endus [21] Re: Rebbie
Jestli myslíš takový ten košíček :-), tak ten taky nepoužívám. A jinak já mám tyhle atmany asi 4 a velká spokojenost, kor když do nich pustím vzduch tak čeří hladinu jak blázen že je až musím zeslabit(ubrat průtuk).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 09:41 Žena Rebbie [71] Re: endus
O esteticke strance bych vzhledem k tomu mega biomolitanu snad ani vubec nemluvila :-D dik za napad, zvazim :-)

jeste jedna vec: ta cast co se na cerpaci hlavu nasazuje ten bioakvacit, mi nesla nasadit na tu trubku co je uprostred bioakvacitu..tak sem to sundala, nevadi to? Ma to zrejme slouzit na zachytavani necistot, jako sitko ci jak to popsat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 09:16 Muž endus [21] Re: Rebbie
Pokud mermomocí stojíš o větší čeření hladiny, není problém si místo a způsob vyústění vody do akvária přizpůsobit pomocí kusu hadice libovolné délky napojené na výtok z filtru. Na hadici můžeš napojit třeba rozstřikovací rampu apod. Je to řešení za pár korun. Mám to tak řešený v obou akváriích. Jiná věc je estetická stránka, pokud není fitr schovaný za pozadím. Ale i tak by ten kousek průhledné hadice od fitru k hladině nemusel být až takový problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 09:14 Muž deathfoe [58] Re: Rebbie
No jelikož v původní velikosti 10x10x16 by se ten bioakvacit do toho menšího akvária, co jsem tu psal jako první příspěvek nevešel, tak jsem ho seříznul o 4 cm, v tom 128 litrové jsem si říkal, že bych tu uříznutou část přidělal k té větší části dvěma gumičkama, ale nakonec jsem to neudělal, protože asi 2 centimetry pod tou kostou mám kokosouvou skořápku pro krunýřovce, no a bublifuk tam mám o rozměrech 4x4x11 cm asi. Filtrační objem sice netvoří 2% objemu nádrže, ale co se dá dělat, stejně do pár měsíců si koupím externí filtr :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 00:49 Žena Rebbie [71] Re: deathfoe
Jak velkej mas ten bioakvacit na tech tvejch 128 l? Dat tam este pidibublifuk je dobrej napad,pak bych ten velkej molitan mohla fakt uriznout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 00:44 Žena Rebbie [71] Re: Romy
Ne,zadnej perlator sem nemyslela,pochopil si to dobre, zkratka cerpaci hlava neni jako bublifuk, snad to fakt bude tem rybam jednou stacit.. Cekala sem to proste lepci. Jenze do 140ti litru by bublifuk nestacil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 00:31 Muž deathfoe [58] Re: Rebbie
Tu kostku bioakvacitu seřízni, když se ti zdá velká. No já mám teď 128 litrové akvárium a dal jsem do něj tu čerpací hlavu se zaběhnutým bioakvacitem a mám to ještě více pod hladinou, takže to fakt hladinu nečeří, bublinkovač jsem už ani nezkoušel zprovoznit, prostě jsem vedle toho atmana hodil elementkový bublifuk a mám to vyřešeno k mé spokojenosti, ikdyž to asi není to pravé ořechové :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 00:02 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Rebbie
Však to samo o sobě není bublifuk. Bubliny to nebude dělat nikdy, to bys tam musela do sání prát vzduch. Hladinu čeří voda, která z Atmana jde,to na okysličení stačí.
Edit:Jestli myslíš perlátor,zkus zkrátit hadičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 23:58 Žena Rebbie [71] Re: Romy
Je nasměrovanej nahoru ale bubliny jako bublifuk to prostě na hladině nedělá, frf :( Nejlepší je, že u toho akvárka filtr byl ale nečeřil hladinu, tak sem koupila tu hlavu Atmana a vono je to úplně stejný, to sem si zas naběhla, noo. Ke všemu tu kostu molitanu sem koupila mooc velkou, je to tam jak pěst na oko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 23:52 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Rebbie
Ahoj Rebbíčku,věř,že malé čeření hladiny opravdu stačí,n ebo bys raději mixér?Když jsem si vykrmoval terče ve 250 l,tak mi také Atman stačil,hlava pod hladinou a vývod na kloubu nasměruj nahoru. ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 23:47 Žena Rebbie [71]
Zdravím... tak sem z čerpací hlavy Atman At-200 kapku zklamaná. Tu trubku k hladině nedostanu, aby se hladina čeřila jako třeba u bublifuku k mé spokojenosti :-( Koukam, že Deathfoe tady řešil stejnej "problém" a Sid psal, že to, jak hlava "čeří" hladinu stačí. Stačí to i u 140ti litrovýho akvárka ovšem??? Nějak se mi to nechce líbit :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 19:59 Muž matrix069 [79] Re: lukyfa
Myslím,že problém vôbec nieje v čerpedle,čerpadlo At-200 je nehlučné,ale hluk vytvárajú práve te vybrácie,ktoré tu niekto popisoval a ktoré sa prenášajú buď na kryt akvária,alebo inam. Stačí aby sa napájací kábel čerpadla,dotýkal krytu akvária a vybrácie sú na svete a s nimi aj hluk. Takže chyby treba hľadať aj tam. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 19:20 Muž meroň [18] - RostlinyRe: lukyfa
no takový problém při reklamaci jsem měl právě i já, prodavačka ho vzala do ruky ponořila do akvarka a nic nešlo slyšet, takže mi ho zase pěkne vrátila. o tom postavení na dno jsem taky uvažoval, ale nakonec jsem to přilepil na sklo , protože se za něj a pod něj schovávají ancistrusi, tak to bylo pro mě jednodušší takhle.. ale je to jedno z řešení, když jsem ho jen tak držel v ruce tak taky moc hluk nedělal palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:43 Muž lukyfa [5] Re: meroň
Tak se mi to podařilo ztišit-vyndal jsem ho z toho nalepovacího držáku a nechal jsem ho posazený na dně. Ještě trochu jsem ho vylepil zevnitř samplepící gumou, abych zamezil přímému dotyku krytu s akva. Teď když je večer ticho, se musím soustředit, abych ho slyšel.
A co se týká reklamací, tak si myslím, že bych měl smůlu, protože to čerpadlo samo o sobě rámus nedělá, jen se ty vibrace přenáší z akva na kryt. A pokud by čerpadlo zkoušeli v prodejně, kde je klasický hluk, tam by toho asi moc neslyšeli. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 15:14 Muž meroň [18] - RostlinyRe: Imii
no já přes den taky u něho sedím, ale to ho moc nevnímám,ne že by to byl nějaký extrém, u kterého bych nevydržel, ale spát bych u něho nechtěl, asi opravdu záleží na jaký kus kdo narazí, ale vyměnit mi ho nechtěli tone a pro lukyfa: myslím, že nic moc asi nepomůže a buď zkusit vyměnit, nebo se s tím prostě smířit že to trošku vibruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 13:05 Žena Imii [45] Re: Franta
Já u toho sedím přez den a v noci 2m od toho spím ... a je absolutně tichý palec
Pokud ti přímo vybruje, tak není problém ve filtru ale v tom, že se ti opírá buď o sklo nebo se skla dotýká kabel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 07:29 Žena Imii [45] Re: pard
Když je to levný šunt proč je plno lidí co si na vibrace nestěžuje ? Pokud si někdo koupí AT 200 a doporučí ho známému, že je tichý a on tichý nebude, měl by se vyreklamovat, protože tyto hlavy by měly být zcela potichu. Pokud nejsou měl by se výrobek ihned reklamovat. Ale ohánět se tím, že je to levnej šunt hmm . Je prostě možný že to je jen špatně zkonstruovaný kus ... a pokud ho budete reklamovat a oni uvidí/uslyší závadu, měly by vám jej vyměnit, za funkční kus. Od toho máte přece záruční list ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 02:26 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: lukyfa
Možná bych zkusil silikon nebo něco podobného na horní kryt. Je to prostě levný šunt. Mám závěsný Atman - HF-0100 a taky vibruje. Myslím, že to je vlastnost levných motorků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 21:54 Muž lukyfa [5] Re: Imii
No na reklamaci jsem taky myslel, sice je objednaný z netu, ale asi bych neměl šanci na reklamaci. Cca před tím měsícem mi nepřišel tak hlučný, nebo jsem to asi neslyšel, ale teď to prostě slyším. Ono to není nějaký šílený, ale je to tam, no ..... :-( .

Nějaká rada jak ztišit Atman AT 200??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 20:23 Franta Re: lukyfa
ahoj,je to o tom,na jaký kus máš štěstí,mám dva,jeden absolutně tichý,ten druhý vibruje,dám kryt na akva a je slyšet.Stojí 200kč,prostě vyhodit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 19:51 Žena Imii [45] Re: lukyfa
Já atmana mám a prakticky celý den u toho sedím ... pokud není nasazena hadička na vzduch tak není vůbec slyšet ;-)
Pokud dělá rámus možná by bylo lepší jej reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 19:45 mili512 Re: lukyfa
Já ho mám od začátku v akvárku a vůbec žádný problém s ním nemám.Kolikrát se ještě jdu podívat, jestli vůbec běží.Akvo mám asi 2metry od gauče,a vůbec ho neslyším.Takže asi tak hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 19:19 Muž meroň [18] - RostlinyRe: lukyfa
no já mám podobný problém, naštěstí u toho akva nespím, tak to není až ta kna škodu. Někdo říká, že toto čerpadlo je naprosto tiché a neslyšné, někdo zase přesně naopak, já jsem ten druhý případ, bohužel s tím asi nic moc udělat už nepujde, asi záleží na jaký kus kdo narazí, já sem se ho taky pokoušel utišit, ale nic nepomohlo, dokonce jsem ho zkoušel jít reklamovat ale řekli mi, že nic neslyší, ono taky to zkoušeli ve zverimexu s 50 akvárky a u rušné cesty, takže mě s ním poslali domů a tak jsem ho dal zpátky a nějak už jsem si zvyk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 18:43 Muž lukyfa [5] – Nějaká rada jak ztišit Atman AT 200??
Ahoj, mám takovej malilinkatej problém :-( . Koupil jsem před cca měsícem Atman 200, mám ho v 54l akva. Je celkem dost hlučné. Pokud není nasazený horní kryt, tak je to celkem neslyšné, ale pokud ho nasadím, začne rezonovat, prostě je to najednou víc slyšet. Je to slyšet i při vypnutém světle, takže tlumivku vylučuji. Už jsem zkoušel vypodložit kde co, nalepit do krytu nějaký gumy, aby se dekl nedotýkal s akva, ale stále neuspěšně. Stále je to dost slyšet. Ještě jsem zkoušel sundat čerpadlo z toho jeho nalepovacího nástavce, čerpadlo se trochu ztiší, ale poté co nasadím dekl se znovu rozrezonuje. Neměl jste někdo podobný problém a podařil se vám ho nějak vyřešit, tedy odhlučnit ho? Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 18:02 Muž Cinek [1] Re: Imii
tak už to všechno funguje tak jak má.takže moc díky Imii samozřejmně i jurasek za rady.mějte se faj a at se vám daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 17:53 Žena Imii [45] Re: Cinek
Je to celkem jedno ale biomolitan by se měl dotýkat dna.
Já to mám takto rybicky.net/nadrz/6299/4.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 17:50 Muž Cinek [1] Re: Imii
přesně tak jde mě z hadičky i voda.zkusím to teda zkrátit a uvidím.ještě bych se chtěl zeptat jak moc musí bej hlava pod hladinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 17:48 Žena Imii [45] Re: Cinek
Sice jsi se moc nerozepsal ale možná tuším o co jde :-D ta hadička je zbytečně dlouhá. Zkrať ji co nejvíce to jde aby ti tam nešla voda ale vzduch a máš po problému ;)
Já jsem ji taky zkracovala na to nejkratší, protože když se to přiškrtí tak to netáhne ale dokonce tudy i voda teče ven.
Takže zkrátit hadičku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 17:46 Muž Jurasek [137] Re: Cinek
Není to něco z tohoto: ucpaný molitan - snížený průtok, škrtítko moc zaškrcené, čerpadlo moc hluboko, zavřená koncovka na přívod vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 17:44 Muž Cinek [1]
čerpací hlava At-200 nepřisává vzduch
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 11:18 Hansjochen Re: JuraS
Ja mam stejne cerpadelko a mam tam i tu hadicku na vzduchovani a vse mi funguje bez problemu. Vykon cerpadla mam snizen na maly prutok a i tehdy se da pomoci toho plastoveho ventilu seridit potrebne vzduchovani.Chce to trosku citu pri otaceni,ale funguje to dobre. Mam to tak u dvou akvarii a v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 10:50 Muž Jurasek [137] Re: JuraS
U hlav 200-202 je v krabici regulátor, taková plastová trubička s otočným kohoutem, která se nasadí na výstup filtru a škrtí se výtok. U At 203 je škrcení zespodu u nasávací trubky. Je tam otočná clona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 09:42 JuraS – regulace
připravuji stavbu vnějšího filtru. Mám vnitřní čerpací hlavu avšak moc velkého výkonu bez možnosti regulace. Teto čerpací hlava od fy. Atman se mi dle výkonu zamlouvá. V nabídkách je popsáno, že obsahuje plynulou regulaci výkonu. Foty na netu jsem našel z obou stran, ale žádný regulátor na nic nevidím. můžete mi někdo z praktických zkušeností tento regulátor popsat ? je to regulátor otáček motoru ? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 00:54 Muž Jurasek [137] Re: Nedory
s košíčkem to "plandá"...
Mám pocit, že změnili velikost trubičky v kostce. Co jsem měl starou kostku kupovanou předloni, tak ta seděla na košíčku skvěle. Molitan nepřežil zimu (nechal jsem ho vyschnout a asi mu to neudělalo dobře), tak jsem loni kupoval nový. Tam byla trubička, která byla větší a nesedělo to tak, jak by mělo. Používám tu starou a sedí to pořád dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 16:40 Muž deathfoe [58] Re: Nedory
Mám Atmana At-200 už nějakou dobu a žádnou trubičku se sítkem (košíček) jsem nenasazoval, ono pokud myslíš to co já, tak tam není žádné jemné sítko, ale jen taková mřížka z plastu a má otvory kolem 1 mm, takže tím projde kde co a velké věci neprojdou přes ten bioakvacit. Vrtulku stačí jednou za pár týdnů vyčistit a jede to v pohodě, klidně ji čisti častěji :). No snad jsem to pochopil dobře na co jsi se ptal :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 16:39 Muž Nedory [15] - SumciRe: Eff
No ale pak to tam moc netěsní. Je mezi tím mezírka. Bez košíčku to tam jde nasadit na těsno s košíčkem to "plandá"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 16:37 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Nedory
Košíček tam nech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 16:21 Muž Nedory [15] - Sumci
Tak už jsem pořídil bioakvacit pro atman a čerpací hlavu At 200... Mám to na tu trubičku nasadit se sýtkem nebo bez toho sýtka? (mám namysli ten košíček, jak zabraňuje, aby bordel nešel přímo na vrtulku)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 17:39 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: agent007
Napsal jsem: "...Vaše obavy budou velmi pravděpodobně zbytečné. I mírné čeření hladiny dokáže zajistit ve standardně provozovaném akvišku dostatečné okysličování vody..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 17:36 Muž agent007 [47] Re: isamik
A proč vy dýcháte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 17:25 Muž isamik [180] Re: meroň
Nejak nechapu proc vzduchujete....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 16:20 Muž meroň [18] - RostlinyRe: agent007
no tak to pak nevím, akorát mam pocit že pokud tam má být to vzuchování tak potom tam to škrtíkto nesmí být vůbec nebo ta koncovka, už nevím jak to bylo přesně, ale asi ti tam nějaká část přebývá, myslim, že ty jednotlive dilky tam alepson na tom mojem byly utvořeny tak, že všechny tři dohromady nešly zapojit, bud jednom koncovka a škrtítko nebo koncovka a ten nastavec na vzduchování, ale už si to nepamatuju.každopadně to nemění nic na tom, že to vzduchování tam bude pravdě podobně na **** ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 16:15 Muž agent007 [47] Re: meroň
Ale ono to nevzduchuje i s otevřeným škrtítkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 15:17 Muž meroň [18] - RostlinyRe: deathfoe
pokud tam bude to škrtítko průtoku tak to nikdy vzduchovat nebude, no bude, ale jenom když bude to škrtítko plně nebo skoro úplně otevřené. já mam to samé čerpadlo tak sem to ze zvědavosti zkoušel. ale to vzduchování je asi opravdu uplně zbytečné, pokud tam nebude v akvarku 50 ryb na 5O litrů tak žádným vzduchovým deficitem trpět opravdu nebudou...navic pokud by bylo vzduchování zapnuté => byl by naplno puštěn proud vody z čerpadla, tak si spíš ryby budou připadat jako v mixéru, já když sem to zkoušel v akvárku ještě bez ryb, tak ten proud byl opravdu velmi silný, myslím že rybám by to spíš uškodilo než prospělo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 14:03 Muž agent007 [47] Re: deathfoe
Mě to dělá taky, ale nemám Atman. To je jedno. Fouknout do hadičky nepomůže. Pomáhá to třeba i několikrát vyndat ze zásuvky a zese zapojit. Po vyčištění fitru to třeba týden jede a po týdnu se vzduch zastaví. Jestli to je zanášením motorku fitru, nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 13:29 Muž deathfoe [58] Re: isamik, iiiv
iiiv: dobrý nápad, teoreticky by to mělo jít, asi to pak zkusím na chvíli otestovat, ikdyž teď tam ten mezikus na vzduchování nemám

isamik: já to tam teď teda dávat nebudu, ale až tam budou za pár týdnů rybky, tak to budu pozorovat, jestli jim bude stačit to malé čeření hladiny a nebudou trpět nedostatkem kyslíku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 13:11 Muž isamik [180] Re: deathfoe
Budes drevak kdyz to tam budes mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 12:58 Žena iiiv [0] Re: deathfoe
Zkus do tý trubičky z venku fouknout. ta voda by se měla vyfouknout ven a pak už by to mělo dělat bublinky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 12:04 Muž deathfoe [58] Re: Sid
Díky za radu, ale i tak, když to má fungovat, že to tam bude pouštět bublinky, tak bych to rád zprovoznil, abych si nepřipadal jako úplný dřevák :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 11:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: deathfoe
ikdyž to mám jen těch 5 cm a stáhnutý výkon filtru tak na 20%, tak to moc nečeří hladinu, takže mám obavy o zásobení akvária kyslíkem
Vaše obavy budou velmi pravděpodobně zbytečné. I mírné čeření hladiny dokáže zajistit ve standardně provozovaném akvišku dostatečné okysličování vody. Žádné přídavné bublání není třeba.
Nakonec - pokud byste přeci jen pozoroval příznaky deficitu, mělo by stačit zvýšit průtok vody filtrem. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35269x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067?od=1151