Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.10.2014 12:10 Muž Yirka [9118] Re: volvik
Okysličování vhodně nastavenou rampou (nejlépe umístěnou pod hladinou) je dostačující. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 11:51 Muž volvik [21] Re: ŠtefanT
Tak nakonec jsem to udelal tak ze jsem navrtal diry o velikosti 2mm a dal jsem je od sebe 8cm a ted to jede krasne :)
A jeste bych potreboval jednu radu kdyz cerim vodu staci to na ovzdusneni vody nebo musim jeste pouzivat kompresor s kaminkem na ovzdusneni :)

Vsem dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 13:33 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: volvik
určitě to stačí, nemusíš mít z nádrže vířivku. Přílišný proud je jen cesta k problémům s řasou. Dírky stačí kolem těch 3-3,5 mm v průměru. Pokud občas rampu vyndáš a pustíš do ní proud vody z vodovodu, nestane se ti, že by se časem ucpávaly. Rampu je pak vhodné ponořit a natočit tak, aby vycházející proud jemně čeřil hladinu. Ideální je, když se ten proud pak po předním skle stočí ke dnu a dojde až k zadní stěně. Prostě, aby to udělalo takový kruh, po celé nádrži. Měl by si tak vidět, že se listy rostlinkám v každém místě nádrže jemně pohybují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 12:24 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: volvik
Jen abys nekoukal, jak tychle se ti ty malý dirky zanesou a je po proudu. Ale fakt že kdyžtak je zvětšit můžeš vždycky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 12:01 Muž volvik [21] Re: georg
Tak me se to zda porad malo a virivku z toho nechci :-D ale udelam to znova jen z mensim prumerem direk at to nemam cele polepene od tavne pistole a mohl bych dost jeste o trosku vetsi rpoud vody :) a budu spokojen :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 12:00 Muž georg [112] - AfrikaRe: volvik
;-) Určitě, víc z toho nedostaneš, vířivka z toho nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 11:50 Muž volvik [21] Re: Štefan
Fotka k příspěvku Tak jsem zkusil ucpat kazdou druhou dirku tavnou pistoli a tady je vysledek myslite si ze to je dostatecny tlak???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 11:22 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: volvik
pak je ještě další možnost, že je filtr zanešený. Pokud jsi ho delší dobu nečistit. Pokud tomu tak není, zkusil bych na zkoušku ucpat každou druhou dírku. Stejně mi přijde, že máš těch dírek zbytečně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 11:17 Muž volvik [21] Re: Štefan
jj ucpal je zatavena a nic netece z konce po zkousce vody z kohoutku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 11:09 Muž georg [112] - AfrikaRe: volvik
Nepíšeš, zda jsi ucpal ten konec té trubky z té rozstřikovací rampy.Pokud tam je volný průtok, tak z těch dírek půjde minimum vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 11:09 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: volvik
možná blbá otázká, ale ucpal jsi tu rampu na druhé straně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 10:55 Muž volvik [21]
Mam takovou otazku :)
Vcera jsem si delal roztrikovaci rampu na atman AT-200
Roztrikovaci rampa je 70cm dlouha a udelal jsem do ni co 4cm dirko o velikosti 3mm.
Ale proud z rampy je strasne maly muzete mi nekdo poradit jak hodne od sebe udelat dirky a jake velikosti.

Dekuji vsem za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 17:54 R Muž romant [27982] Re: volvik
Vnitřní 10mm a vnější, ten tě asi zajímá více 12mm, měřeno pravítkem, takže baj voko.
Edit: AT 200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 17:46 Muž volvik [21]
Prosim vsechny kdo maji doma filtry atman at-200-203 aby mi zmerili vnitrni a vnejsi prumer vytokove trubky jsem v praci a delam si roztrikovaci rampu :) ale nikde bohuzel nemuzu najit tento rozmer at vim jakou hadicku mam pouzit na privod do roztrikovaci rampy :)

Vsem moc dekuji za pomoc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 17:02 Žena markiz [33] Re: Silent
tak sundani z prisavek castecne pomohlo.. diky jeste jednou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 08:45 R Muž Silent [5949] Re: markiz
Pokud to nezabere zkusil bych čerpadlo rozebrat, zkontrolovat jestli vše sedí kde má a zkusit to znovu. Dal bych mu tak týden. Za tu dobu se naprostá většina čerpadel "usadí" a ztiší se. Pokud by to i pak dělalo kravál tak pryč s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 08:31 Žena markiz [33] Re: Silent
To bych mohla zkusit, treba to bude lepsi. Mam ve vedlejsim nejakej shark (nechce se mi hledat typ) a v malym dennerle nano a ani jeden neni takrka slyset. Zato tohle je teda vyhra :) Pres den to neni tak zretelny, ale spat by se u toho rozhodne nedalo.

Kdyz to nezabere, asi pomuze koupit novy cerpadlo, ze..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 08:26 R Muž Silent [5949] Re: markiz
Normální to rozhodně není. Běžně v provozu tahle čerpadle jen trochu vrní a občas se setkávám s mírnými vibracemi které se dají odstranit, při použití čerpadla jako pohonu bioakvacitového bloku, jednoduše tím, že se čerpadlo nevěší na sklo přísavkami, ale nechá se volně na akvacitovém bloku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 08:19 Žena markiz [33]
Zdravim, chtela jsem se zeptat - vetsinou z prispevku tu chapu ze je to tiche cerpadlo, ovsem teda ja mam o tichosti trosku jinou predstavu a ne to, ze mi bude trepat s akvarkem a bude u toho rachot jak ze vzduchovaciho motorku...
Je to normalni, nebo mam proste vadnej kus?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 17:38 Muž georg [112] - AfrikaRe: Alesh
No, já teda nevím, zda jsem to pochopil správně, tu odpověď. Jako že jsi tu hlavu s tím akvacitem otočil o 180 stupňů? To, že nemusíš teda čistit ten molitan jak píšeš, bych tím pádem přisuzoval menšímu výkonu té hlavy, že je vlastně u dna, což má zřejmě vliv na množství přečerpané vody a tím i delší interval čištění. A to není asi to,co od filtru požadujeme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 11:57 Muž Alesh [0] Re: palko150
Mam a jsem s tim hodne spokojeny - je to velmi tiche (akvarium v podstate u hlavy postele a neni problem) a efektivni ...

Jeste dve pripominky
- po instalaci mi nad hlavou zustal maly sloupec vody - dost to zlobilo a pomohlo cely filtr otocit hlavou dolu... Mam pocit, ze se to timi ztisilo
- kdyz byla ta hlava jeste 'nahore' - musel jsem dost cast prat ten 'molitan' - proud vody z trubice se po kratke dobe snizil. Rekl bych e otocenim hlavy se snizil i tento problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 20:07 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: palko150
když mi rampa přestane čeřit hladinu, je to známka toho, že je čas vyčistit molitan ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 19:56 R Muž romant [27982] Re: palko150
Až se výkon viditelně sníží, tedy více než o polovinu a nebo klidně preventivně jednou za dva měsíce lehce promáchnout. Nikdy se nesnažit dosáhnout původní barvy molitanu, vždycky nechat zdravě zašpiněný. Je to dáno nádrží a to hlavně množstvím znečišťovatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 19:55 Žena Turbínka [2558] Re: palko150
Až se rapidně sníží průtok filtru, dost záleží na tom jak moc máš přerybníno a "zabordeleno". To poznáš dle oka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 19:53 palko150 Re: romant
a ako casto ho mam cistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 19:49 R Muž romant [27982] Re: palko150
Jednoduše, sundáš z toho hlavu a vymácháš v akva vodě, nebo s tím klidně i trochu flákneš, aby se i vnitřním pórům udělalo jasněji o co že jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 19:47 palko150 – atman at-202
mate niektdo skusenust s cerpadlom atman-at 202 pretoze ako ako sa ma cistit ten molitan? DAKUJEM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 09:03 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: amrtin
Sádlo, nebo olej, to je v podstatě jedno, jde jen o to, že při nasouvání se ti to nebude hrnout a lehce to půjde nasadit. Po nasazení to prudce ochlaď pod tekoucí vodou. Tím ta rozšířená část zůstane zafixovaná. Mastnotu pak v teplejší vodě odstraníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 01:11 amrtin Re: kofejn Tojsouvěci
No,malej průšvih je,že to čerpadlo nemám doma,budu to dělat na zakázku.Ale jedno mám v práci,tak si na chvilku vypůjčím ten kousek s ventilkem(stejně jede naplno) a budu laborovat s tim.
Stolní olej bych nepoužil,mám tady sádlo,kterým mažu i těsnění u ext.filtru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 00:31 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: amrtin
U vetšiny hadic a tenkostěnných plastů stačí nahřát budoucí zahrdlení ve vařící vodě (osvědčila se rychlovarná konvice s nastavením hladiny na příslušnou délku spoje,pokud nahřeješ delší kus,může vzniknout problém,že se bude navlékaný materiál hrnout),případně lze zešikmit navlékací hranu a po aplikaci ji zarovnat dodatečným seříznutím.Navlékám ohřátý materiál na studený a když se zadaří,rozpojím spoj za tepla a po vychladnutí ho v případě rozebiratelnosti, na sebe po zvlhčení vodou narazím,nebo požadavku pro pevnou fixaci slepím.Pro prvotní roztažení lze použít kónus s kruhovým průměrem a pak to po opětovném nahřátí doladit.Při zahrdlování plastů horkovzdušnou pistolí může dojít nejen k destrukci navlékaného materiálu ,ale i k deformaci podkladu (někdy Bingo,nebo velmi drahý aua),ale to je jiná technologie.S tím olejem teoreticky dobrý,ale i s potravinářským atestem budeš mít mastnou hladinu,tak si ten lubrikant užij jinde. Jinak můžeš mrknout na příslušenství od Eheimu.ahoj dopadne to neboj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 23:00 Muž kofejn [963] Re: amrtin
Používám AT201 s PVC hadicí 12x2 bez opletu. Je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 22:20 amrtin Re: Štefan
Jo,to neni špatnej nápad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2014 18:01 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: amrtin
tak jedině ji zkus nahřát, změkne a třeba půjde nastrčit na hlavu. Možná bych to máznul stolním olejem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 17:43 amrtin Re: Štefan
Jo,jasně,vidím to :-) ,ale já to potřebuju udělat z té 12mm čiré trubky,já už to nějak sbastlím :-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 15:32 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: amrtin
já je mám ve všech nádržích a udělal jsem to tak, že jsem koupil v Hornbachu takové ty bublátory. Myslím, že to dělá Plaček. Rozebral jsem je a ty plastové spojky jsem použil i jako kolínko a tím jsem si to celé zvedl těsně pod hladinu. A jako rampu jsem použil černý husí krk. Koukni do mé presentace, mělo by to tam být vidět u některé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 14:58 amrtin Re: Štefan
Fotka k příspěvku Děkuji za odpovědi.Ano,ale né pro sebe,já mám na extra čerpadle Resun SP-900. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 11:05 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: amrtin
georg má pravdu, ty trubky mají stejný průměr. Kolik přesně netuším, nejsem doma, že bych ti to změřil. Chystáš se dělat rampu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 08:46 Muž georg [112] - AfrikaRe: amrtin
Podle mě, budeš muset použít kousek té hadičky, to problém nebude. Ta trubka,co uvádíš,bude asi stejného průměru jak ten výstup z atmana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 00:18 amrtin – vhodná trubka-průměr(na rampu)
Ahojky,může mi někdo prosím potvrdit(nebo vyvrátit),jestli nasadím na výstup z Atman AT-201 trubku o průměru 12mm a tl. 1mm?A pokud ne,tak půjde to jednoduše propojit kouskem třeba nějaký hadičky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 18:44 Muž DrChila [243] Re: predator3313
jak se tam dostane někomu bordel když má předtim molitan netušim :-D
Ale v tradici budu pokračovat jen vyčištění molitanu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 11:43 Muž souky [592] - RostlinyRe: Amras
no přidám taky zkušenost, po asi roce se mi komplet zasvinila u AT-200 vrtulka až se přestala točit, takže se vyplatí aspoň proudem vody, nejhorší bordel sem tam odstranit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 10:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: DrChila
Jo přesně jeden z důvodů proč jsem si to pořídil byl fakt že to nebudu muset moc čistit. A v tomhle směru jsem zatím velmi spokojen, a v ostatních směrech asi taky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 08:10 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Rámcově souhlasím :) . Ze své praxe můžu konstatovat, že pokud čerpadlo používám k pohonu filtrace čistím ho spolu s akvacitovým blokem a to, podle použití, cca jednou za 4-6 měsíců, ale pokud je používáno k honění vody nebo k pohonu např. UV lampy a tudíž bez filtrační hmoty, musím ho kontrolovat častěji a to zhruba v tříměsíčních intervalech. A samozřejmě taky podle potřeby, což čerpadlo naznačí samo změněným zvukem ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 05:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amras
Amras napsal: No já v podstatě vyčistil úplně komplet(asi tak jak přišlo z výroby).
Nó...ono to nelze zase brát s tím blátíčkem a jinými vtipnými radami tak docela doslova...Zvláště pak, pokud se jedná o ten rotor. Teda především, pokud se jedná o rotor. Zažil jsem to na vlastní kůži s tak slovutnou značkou jako je Eheim. Do tělesa rotoru se nevím jakým způsobem zamotal nějaký větší "bordýlek" a ejhle drážka, skrz kterou se objevila docela dramatická netěsnost...až přestal točit. Takže já na opak tvrdím od té doby, že není od věci čas od času stav filtru zkontrolovat a předejít tak možným nevratným poškozením....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2014 05:15 Muž DrChila [243] Re: predator3313
tak ty máš vždycky celkem malý akvaria malý tvory v něm. Tak se není čemu divit že ho nemusíš čistit :) Stačí pravidelně měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 22:13 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Amras
:-D Hej mi ted došlo že to čerpadlo mi už jede 10-11 mesicu a zatím se ani nesnížil průtok, tak počítám že to nechám ještě ještě tak rok..a pak to vyčistím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2014 22:02 Muž DrChila [243] Re: Amras
:-D víš ono se to pročistí samo jak potřebuje.. pokud vypereš filtr zvětší se tam proud vody tak bordel co tam nemá být vylítá.
V podstatě jak tu řikaj ten slyz slouží jako maz. A kdo maže ten jede. Kdo nemaže koupí si do postele lubrikant jinak to zadře. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 20:08 Muž Amras [34] Re: DrChila
No já v podstatě vyčistil úplně komplet(asi tak jak přišlo z výroby). Tak aspoň vím co nedělat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 20:06 Muž DrChila [243] Re: Amras
Já vůbec. Až se hodně ztmavý voda teprve ho čistim nebo až zjistim že všude lítá doboučký bordel.
Takže cca 4 měsíce vydrží a když ho čistim pouze molitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 20:00 Muž Amras [34] Re: DrChila
Takže ho v podstatě nečistíš?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35268x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067?od=401