Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 11:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
Vypadá to jako ploštěnka...tak No-planaria, a nebude ploštěnka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 11:34 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
Já vim...Zvětšoval jsem to kvůli tý bílý skvrně,přišlo mi to jako podstatný detail,jinak to prostě vypadá jako červík...váleček...
Jinak teda bylo mi divný,že se neozýváte.... ano
Ještě by to mohla být víla Amálka v mlze.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 11:26 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: snehulda007
Doporučuju opravdu to zhasnutí a rozsvícení, takhle je to pořád jen hádání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 11:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
snehulda007 napsal: Ahoj..Poznáte někdo,prosím,jestli je to ploštěnka? Velikost 3mm.Omlouvá se za kvalitu fotky.

Pustil jsem při obědě fantazii z uzdy...na té první fotce...kobra těsně před nafouknutím límce...co? ;-) :-P ahoj hm, ale nemá tři mm...tak to asi nebude ani člověk v mlze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 10:57 Muž snehulda007 [850] Re: snehulda007
Fotka k příspěvku líp už to asi nepůjde...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 10:51 Muž snehulda007 [850] Re: Tomas Enderson
Porovnávat s googlem jsem to zkoušel,ale nějak nevidim na těch mých takový ty výrůstky na hlavě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 10:48 Muž snehulda007 [850] Re: kahua
Fakt se omlouvám za kvalitu,s foťákem nějak nejsem kamarád a photofiltre už to nezachrání..Tohlle má na začátku a na konci takovovou výrazně bílou skvrnku,zbytek těla je mléčný, na podráždění reaguje stažením se. Živým,ani mraženým nekrmím. Pouze granulky pro krevetky nebo mrkev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2013 10:40 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: snehulda007
Možná je to ploštěnka a možná taky UFO. Tohle je jen šmouha, zkus to nafotit pořádně, nebo porovnej s fotkama na googlu.

www.google.cz/…

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2013 10:37 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: snehulda007
Z toho to poznat by bylo asi nad lidské síly....ale ploštěnky mají oproti jiným lezoucím tvorům v prostředku těla takové světlé místo, alespoň u mě ano...jinak doporučuji 2 hodiny po zhasnutí akvárka opět rozsvítit, pokud budou na skle, je to jasný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 10:36 Muž DrChila [243] Re: snehulda007
Možná by se hodilo příště nefotit tak zblízka:-D takhle to může bejt cokoliv i člověk v mlze:-D Ale myslim že mám doma tu stejnou a nejde se toho zbavit. Přežije snad všechno i když bylo akvarium na suchu tak si našlo jen vlhko a stačilo jí to k přežítí.
A jako bonus mám ještě v akvarium nítěnky:-D od tý doby co sem začal krmit mraženym občas a masem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 10:34 Muž snehulda007 [850]
Fotka k příspěvku Ahoj..Poznáte někdo,prosím,jestli je to ploštěnka? Velikost 3mm.Omlouvá se za kvalitu fotky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 17:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Je pravda, že já mám kytky toliko v květináčích, nemám dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2013 17:15 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
Děkuji, já dodržela postup, který je uveden, ale i dnes jsem na skle viděla malé ploštěnky. Sice už napůl k.o., protože i přes den vylezou na světlo, dno se jim prostě nelíbí :) Vyměním zítra a radši zopakuju jak je již uvedeno, ať se jich fakt zbavim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 06:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Měnil jsem až možná tři dny po aplikaci...ale dával jsem to jen jednou a stačilo to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 05:01 Žena kahua [223] - Miniakvária
Když už jsme u té výměny, po jaké době tedy vyměnit vodu? Další den po té poslední dávce No Planaria? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2013 21:00 Muž kmasita [11] Re: ssetam
Bez výměny vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 20:53 ssetam
Po aplikaci první dákvy NO-Planaria se po 24 hodinách má vyměnit voda? Nebo Aplikovat 2 dávku No-planaria bez výměny vody? Díky moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 14:40 Muž kmasita [11]
Nemůže to být délka líhnutí vajíček nebo tak něco ?....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 06:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: kmasita
Jsem zvědav...již je to tři týdny co jsem aplikoval No-Planaria a zatím se neobjevilo nic nového...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:28 Muž kmasita [11]
Díky za typ s léčbou. S těma malejma se rád rozloučím. Přišel mi k tomu leták kde doporučují po 3 týdnech léčbu opakovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kmasita
To jsi udělal dobře s tou neritinou. Jinak je potřeba dodržet dávkování a já vždy dávám o dva dny déle, než je v návodu, a dávám tu dávku co je pro poslední den. A pozor, někomu to zabilo i okružáky a piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:18 Muž kmasita [11]
Ahoj taky bojuji s ploštěnkama. Dnes mi přišla No-planaria tak jsem vyndal neritinu a dal první dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 17:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
První dávka panacuru zabila živé ploštěnky, teď lezou ty, co se vylíhly z vajíček - vajíčka ploštěnek jsou skoro nezničitelné, proto se musí léčba vždy po týdnu opakovat, aby zabila to, co se za týden vylíhne. Hlavně je důležité dodržet dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 16:53 Muž Burik [727] - Aquascaping
tak já vám nevím kde je chyba..Panacur mi prostě nezabírá..už jsem tam dal po týdnu další doporučenou dávku a ploštěnky stále lezou.Je jich sice méně..ale jsou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 17:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
No hoši...tak jsem si s těma ploštěnkama tentokráte užil...ale na hladové ryby bych už zase tolik nevsázel...Přece jen No-planaria... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Pokud by šlo o klasické akvárko, tak tam ploštěnky nejsou problém a jsou vítanou součástí rybího jídelníčku. Ale pokud tohle má být krevetárko, tak to tímto způsobem nejde. Žádná ryba nesežere všechny ploštěnky i s vajíčkama a jakmile by tam dal krevetky, tak by se do nich ploštěnky bez milosti pustily. Jak jsem nepřítelem chemie, v tomto případě doporučuji. Jedině tak se dá ploštěnek v akva zbavit definitivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:14 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
ne,jedná se o NO2,je to hodně nad měřitelnou hodnotu kapkového testu..To je u ADA substrátů celkem běžný..a ještě je tam úplně nový nezaběhnutý filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:10 R Muž romant [27981] Re: Burik
Udělej jak myslíš, ale podle mě máš docela dobrou možnost to pořešit tou biologickou cestou přes ty hladový ryby, který tam dáš(dočasně) jako "čističe" ještě před krevetkama. Ta hodnota NO2 je asi překlep a jedná se o NO3, že? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:06 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
plánuju akva čistě krevetkové..ale zatím tam mám tak 100mg/l NO2..takže tam nemůžu vůbec nic..asi teda zkusím nějakou tu chemii,dokud tím nemůžu ublížit rybkám,nebo krevetkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 13:50 R Muž romant [27981] Re: Burik
Burik napsal: ...zatím tam nejsou žádní obyvatelé..V tom je "zatím" ten problém, neb je nemá kdo likvidovat, až tam nasadíš nějakou hladovou rybu(y) a nebudeš skoro vůbec krmit, tak je vyluxujou. Pokud tam ryby neplánuješ, tak bych tuto metodu na vyhubení použil nejdříve před jinejma obyvatelema(třeba krevetky).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 13:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Podívej se na fotky ploštěnky třeba tady: rybicky.net/obr/plzi/max/679.jpg Není to červ, je taková placatá a podstatná je ta hlava - když leze, tak je hlava ve tvaru kosočtverce či trojúhelníku, jakoby měla uši. A ústní otvor je uprostřed těla, pokud se můžeš kouknout třeba lupou: rybicky.net/obr/plzi/max/1122.jpg Důležité je nezabíjet mechanicky - pokud ji třeba rozmáčkneš, z každého jednotlivého kousku doroste nová ploštěnka. Jsou to nechutně odolné potvory. Jo, a v akváriích se vyskytuje více druhů, obvykle jinak zbarvených a menších, než je uvedeno tady v atlase. Já na ně používám No planaria a zabírá mi skvěle, ale někdo říká, že jemu No planaria nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 13:13 Muž Burik [727] - AquascapingRe: malyLibor
v malém akva je nemám,tak byla asi v substrátu..teda snad to je ploštěnka..ale vypadá hodně podobně:-)Bohužel se mi nepdařilo vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 13:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Nejpravděpodobněji s rostlinkama, ale mohla i se substrátem, na tvé ruce z jiného akvárka, ale klidně mohly její vyjíčka přiletět s trochou prachu vzduchem,,, možností je spousta. Pokud tam ještě nemáš krevetky, je to v klidu, použij některou z metod hubení popsanou na krevetkus.cz , je tam o ploštěnkách a jejich hubení celý článek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 12:56 Muž Burik [727] - Aquascaping
tak jsem taky našel v DSMku ploštěnku.. rozzureny zatím tam nejsou žádní obyvatelé..kde se tam mohla vzít?Je tam jen substrát,rostliny a voda

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 19:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ploštěnka
Ploštěnky patří k jedněm z nejodolnějších tvorů na Zemi. Jejich vajíčka nezničí ani var, ani mráz, ani vakuum... takže záleží jen na tobě, jak se s tím popereš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:07 Ploštěnka Re: malyLibor
mě de spíše jak se jich zbavit při čistění akvárie(kompletním čištěním) s tím nikdo zkušenosti nemáte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 16:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ploštěnka
Tady máš všechny potřebné informace k hubení ploštěnek - www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 16:05 Ploštěnka
Dobrý den mám problém s ploštěnkjou oběvila se mi u krevet zatím jí je tam ,,pár,, ale hcic s ejíí zbavit.. jelikož potřebuji vyčistit celé akvárium napadlo mě že bych písek převařil .. kmeny taky.. ale co s kytkama ? abyhc tam nezanesl zase nějaké to vajíčko.. ak mě napadlo že ynbch je dal do nějaké chemie ale nevím do jaké poradtě mi aby to zníčilo ploštěnky i vajíčka a rostliny byly v pohodě..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:27 Muž Jirkaass [35]
ZDravím někde jsem se dočetl že na Ploštěnký funguje i sůl bez jodu ? je to pravda ? chemii tam nechci cpát ale chápu že když bude potřeba musím to udělat.. jelikož jde o krevetárium ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 23:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sivon
Já si dal do dvou krevetárek heleny taky kvůli přemnoženým kružníkům. V té kancelářské dvaadvacítce se mi podařilo trefit stejné pohlaví, tak se mi nemnoží a žijí si tam vesele. V Blau 38 doma se mi rozmnožily, tak jim občas přihodím pár okružáků z Džungle, kde jich je díky bohatému krmení potěru až moc. Ale když nemají šneky, tak baští zbytky po čichavci nebo po krevetkách. Ale kdyby se mi měla objevit někdy ploštěnka u nějakých méně náročných krevetek, tak bych tam zkusil dát helenu.... Ale přiznám se, že raději budu, když se ploštěnka neobjeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 22:56 Žena sivon [1694] - PlžiRe: malyLibor
Asi málokdo má surmovku u krevet jen pro parádu (pokud vůbec). Většinou ji tam mají na likvidaci jiných plžů a pak by to asi stejně nefungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 12:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sivon
Nad touto otázkou uvažuji už dlouho. Je fakt, že v akvárku v kanclu jsem měl kdysi ploštěnky. Co jsou tam heleny jsem tam ploštěnku neviděl, ale může to být tím, že se mi je podařilo dokonale vyhubit a už nikdy znovu nezavléct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 12:12 Žena sivon [1694] - Plži – Ploštěnky x surmovka??
Mám otázku do diskuse:
Bylo by možné použít surmovku (Clea Helena) proti ploštěnkám?
Pokud nemá k dispozici plže, žere všechno možné.
Nebo by jí naopak ploštěnky zlikvidovaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 10:10 Žena baletka [624]
Dobrý den, včera jsem do cca tři týdny běžící nádrže vypustila první ryby - dania a pancéřníčky smaragdové a dnes jsem ráno objevila na skle jednu ploštěnku a na listu echinodoru jakéhosi červa - cca 5mm dlouhý, vypadal jako červ mola, až na to, že byl ve vodě a obalen kouskem listu. O co jde, neví někdo? Je to nějaké rané stadium ploštěnky? To asi ne, že? A co ty plošti - postarají se o ně ryby? Nebo mám hned zkusit maso na špejli? Osolila jsem zatím vodu a vyčkávám, zkusím na akva dohlídnout v noci, zda mrchy vylezou nebo ne...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 07:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomas Enderson
Síťkou se provádí úžasné stěry... to je píchni jako řízni. Fajfka, síťka....chlupy na ruce...Takže nikoliv minimální možnost přenosu, ale zcela jednoduchá....smich Jak už napsal kolega jmenovec, zavlečete je snadno...jsou-li ploštěnky v jedné nádrži a doposud vám nevadily, nehubil jste je, budou brzy i v další nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 01:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bobik
Je to možnost. Ani ne tak dospělé ploštěnky, ale vajíčka. Ale ty si můžeš do akva zavléct nejen s rybama ze seousedního akva, ale třeba i v sušeném krmení, na rostlině nebo mohou přilétnout oknem s prachem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 15:21 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: bobik
Dle mého názoru je ta pravděpodobnost minimální. Jen bych se snažil přenést co nejmíň vody. Takže nelovit fajfkou,ale síťkou.

Martin Honzejk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 14:07 Muž bobik [15] – ploštěnky-z akva do akva?
ahoj,pokud mám v jednom akva ploštěnky(možná),dám li z tohoto akva rybky do druhého akva,je tu možnost ,že si do toho druhého akva ploštěnky také zavleču?děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 04:55 - Re: malyLibor
Rýchlo som čítal. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 23:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bin
Pokud jsem tě tedy správně pochopil, pak ano, ancistrus při seškrabování řas spolyká i na skle se nacházející ploštěnky... ale někdy sezobne i malou nepozornou krevetku... ale ztráty, které ti způsobí ancitrus budou určitě menší než ztráty způsobené ploštěnkami.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22076x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12011?od=651