Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 17:11 - Re: Mrakoplash
Pasca je málo efektívna a nikdy sa ich nezbavíš úplne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 09:23 R Muž ctibum [6926] Re: Mrakoplash
Mám rád tyhle starý moudra :) A mám i tu rampu z Eckfiltru, takže to zkusím se špekem. Tedy pokud se ukáže, že tetry ohnivky to nepožraly... Konečně se mi ve větším okotily šeryny, tak bych si chtěl užít vnoučat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 09:20 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
"Jako past na ploštěnky jsme použili rozstřikovací rampu od filtru." ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 09:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Mrakoplash
Mrakoplash napsal: Dokonce prodávají nějakou pastičku
www.mk-zoo.cz/…


To vypadá jako rozstřikovací rampa z nějakého čerpadla. Něco takového mám na malých Atmanech, akorát to není průhledné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2016 09:04 R Muž Mrakoplash [1776] Re: BuldozerGT86
Dokonce prodávají nějakou pastičku
www.mk-zoo.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 08:54 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Buldozer, mám doma No-Planarii... Klidně ti odsypu. Je toho hodně a já to použil jenom jednou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 08:51 R Muž Mrakoplash [1776] Re: ctibum
Hubení pěkně po staru kouskem špeku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 08:17 R Muž ctibum [6926] Re: BuldozerGT86
Buldozer, příště si nejdřív přečti vlákno o ploštěnkách, než se začneš blbě ptát tady... smich

Rady na hubení tam jsou, chemií, vyndat prý jen neritiny. Ale četl jsem to zatím jen letmo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 07:52 laKatos Re: BuldozerGT86
Ideálně použít ozonizator. Vše vydesinfikujes vcetne rostlin nebo toho tvého mechu (možná je trochu popalis ale savem bys jim taky ublizil), při rozumném dávkování bys to akvarium nemusel vůbec rušit a jen bys na cas do stavajiciho bez zivocichu pich vzduchovaci s ozonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 07:47 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: ctibum
To mohu souhlasit smich Jinak jsem včéra našel dospělou krevetku ende. Bohužel byla tam max 2 hodiny. Šneci ji zporcovali. Koukal jsem po netu a moc možností nemám. Takže všechno přelovím do karanteny a komplet vymeju pod horkou vodou a nějaký savo nebo tak něco použiju. Jenže mám tam krasnej velkej mech a nerad bych o něj přišel. Nevíte náhodou jak ho umejt abych ho nezničil a zničil zároveň ploštenku? Jen nevím jestli se ptám ve správném tématu. Předem se tedy omluvím Správcům Fora (když tak to prosím přesuňte)

Děkuji ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 06:56 R Muž ctibum [6926] Re: janesik1xjakep & romant
Á sakra. No před chvílí jsem koukal a nikde nic. Tak tetry asi spráskly uvítací raut celkem rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 06:29 Muž janesik1xjakep [63] Re: ctibum
Malé krevetky žerou, jestli jsou nebezpečné i pro.dospelé, takctoho jsem si nevšiml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 06:17 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Tak třeba ty krevetky jsou v ohrožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 06:10 R Muž ctibum [6926] Re: janesik1xjakep
A je ploštěnka někomu nebo nečemu nebezpečná? Mám ji taky, ale neřeším to. Líbí se mi, když je v krevetárku živo... :) Tedy pokud to nevyřeší nově příchozí tetry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 04:59 Muž janesik1xjakep [63] Re: BuldozerGT86
Souhlasím s tím, že je to asi ploštenka, zkoušel jsem se toho cca měsíc zbavit, nakonec jsem zkusil koupit mečovky, dál jsem jim 3 dny hladovku a od té doby jsem ani jednu ploštěnku neviděl, za chvíli tomu budou už 3 měsíce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 23:05 - Re: BuldozerGT86
Myslím si to čo romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2016 19:53 R Muž romant [27987] Re: BuldozerGT86
Hmm, myslím že to ploštěnka je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 19:42 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Ploštěnka? Nějak se v tom nevyznám
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem se zase zděsil nějakého škudce tone Jak se toho zbavit? Mám tam krevetky a elegansky

Bordelu se neděste. Hrabnul jsem do akva že to předěláma všiml jsem si těch červíku a tak jsem to nechal padnout na dno a pak fotil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 16:44 Muž quasimodo [368] – Ne vždy je to ploštěnka
Někdo tu v diskusi psal, že plošťěnky nejsou žádný velký malér a někdo jiný, že s nimi je zaručeně problém. Při hledání jsem narazil na video www.youtube.com/… a článek www.fish-as-pets.com/… - vypadá to, že by to mohl být problém v identifikaci. Zřejmě se kromě ploštěnek dá do akvárka chytit ještě něco, co jim je podobné, ale absolutně neškodné. Říká tomu detritus worm. Poněkud mě mate, že když jsem hledal co to ten detritus worm je česky nebo latinsky, tak mě to pravidelně navedlo na nitěnky... ale to si snad žádný akvarista nesplete a navíc nitě v akvárku brzy něco sežere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 09:07 Muž quasimodo [368] Re: dexikovicek
Kruznik, pokud se nepletu, nenechava vajicka po jednom, ale udela takovy "plivanec".
Prvni co me napadlo, byla kapsle s vajickama neritiny. Ale kdyz to srovnam s tou buchankou, tak je to asi male. To by melo mit zhruba milimetr v prumeru. Na clunku je to zase velke. Obavam se, ze takhle z obrazku se to nepozna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 18:03 dexikovicek Re: quasimodo
Fotka k příspěvku quasimodo napsal: Gratuluji. To vypadá na člunku. Jestli je to ona, tak máte dobrou, čistou vodu a pomůže od zelených řas v akváriu. Neškodný šneček.
Četl jsem, že když se náhodou přemnoží, což se nestává zrovna často, tak je možné na ně naučit krevetky. Stačí pár dní sem tam nějakou člunku rozmáčknout a krevetky brzy zjistí, že jim chutnají a stojí to za tu námahu s jejich vyloupáváním. Osobní zkušenost nemám.


Můžete mi ještě poradit, co je tohleto na fotce? (zakroužkované jsou buchanky) Nejsou to vajíčka od té člunky? nebo od kružníka čínského?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 08:48 Muž quasimodo [368] Re: dexikovicek
Gratuluji. To vypadá na člunku. Jestli je to ona, tak máte dobrou, čistou vodu a pomůže od zelených řas v akváriu. Neškodný šneček.
Četl jsem, že když se náhodou přemnoží, což se nestává zrovna často, tak je možné na ně naučit krevetky. Stačí pár dní sem tam nějakou člunku rozmáčknout a krevetky brzy zjistí, že jim chutnají a stojí to za tu námahu s jejich vyloupáváním. Osobní zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 06:17 Muž janesik1xjakep [63] Re: dexikovicek
Ploštěnka to určitě není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 01:35 dexikovicek – Je to ploštěnka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, zabíhám nové akvárium, mám tam pouze rostlinky a kořen. Mám tam nějaké zavlečené šneky a dnes jsem zjistil, že tam mám i buchanky a hlístice. Dále jsem si všiml na skle nějakého divného oválného cosi. Myslel jsem, že je to ploštěnka, ale ta je na obrázcích spíše podlouhlá, tohle bylo oválné. Při vyndávání kvůli focení se mi zdálo, že to má nějaký tvrdší povrch. Pokusil jsem se to vyfotit.
EDIT-tak jsem ještě pátral a mohla by to být Člunka pravohrotá palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 22:14 Muž OAK [55] Re: Michael281
Ja na veterine problem nemel. Spis je pobavilo,ze to chci do akva. Jsou zvykli to predepisovat na odcerveni psu,kocek a koni :)
Panacur jsem dostal roztok. Tak jsem si dokoupil jehlu a injekcni strikacku aplikoval nekolik kapek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 22:13 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
Jediné co musíš je vyndat ty plže, které chceš zachránit. A ano, jdi na veterinu, že chceš panacur nebo flubenol na léčbu ploštěnek a oni ti prodají prášek. V množství jak se píše v článku, jen si to musíš přepočítat na svoje akvárium (a já jsem na to líná:) ) a nadávkovat do stříkačky. Proto jsem ti říkala, sežeň si spíš tu no planarii - bude se ti dávkovat mnohem líp než dělit tabletu na osminy, rozpouštět ve vodě a potom dávkovat do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 22:00 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Turbínka
Děkuji, článek jsem si přečetl jen nevím jestli musím akvárium před aplikací nějak připravit? A v jakém množství se ty přípravky prodávají? Do mého 50 litrového akva toho moc nepotřebuji... Jinak màm normálně zajít na veterinu a říct jim, že chci Flubenol do akvária a oni mi ho bezřečí prodají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2016 21:43 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
Dávkování na Panacur a Flubenol máš tady www.krevetkus.cz/… . Já léčila panacurem a šlo to ok :-) A no planarii seženeš povětšinou na netu, v kamenných obchodech nemívají.
Aby se vrátily na neritinách, to je moc malá pravděpodobnost. A ohledně plžů, mě to v nádrži přežili okružáci a levatky, piskořky a bahnatky šly do kopru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 21:36 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Turbínka
No planarii jsem se snažil všude sehnat marně... Nedá se použít Flubenol/Panacur a jak ho dávkovat, jak dlouho? A když dám ty neritiny pryč, akvárko vyčistím a vrátím je zpět nevrátí se mi ploštěnky (na neritinách)?? Jinak všichni šneci, kteří v nádrži zůstanou poumírají, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 20:43 Muž OAK [55] Re: Michael281
Ja mel kytky po koupeni ve sklenici v karantene. Po dvou tydnech se mi jich tam najednou hemzilo dosti. Ze dne na den. Nechal jsem predepsat o zverolekare Panacur a uz tam neni ani jedna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 20:37 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
Na ploštěnky neplatí nic jiného než chemie, jejich počet se dá sice redukovat, ale nikdy se jich všech nezbavíš dokonale. Sežeň si tu No Planarii, postupuj dle návodu a neritiny po dobu léčby dej pryč. Rybám tolik nevadí, spíše krevetkám a hodně lidskému oku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 20:36 Muž Legioix [574] Re: Michael281
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 19:49 Muž Michael281 [6] - Tetry – Ploštěnky
Dobrý den, vím, že se budu opakovat, ale mám v akváriu ploštěnky... Když se v noci na akvárko podívám tak je jich plné sklo... Do akvária jsem nic nepřidával kromě pancéřníčků a neritin z burzy. Kdybych dal známému kus mechu tak by se ty ploštěnky k němu do akva přenesly, že? Potřeboval bych se teda poradit, čím je mám vyhubit a jak (dávkování). Škodí mým rybám vůbec nějak? Četl jsem o třech přípravcích nejvíce se mi líbil no-planaria, ale ten asi neseženu... A dají se vyhubit i jinak než přípravkem? Já chemii v akváriu nepoužívám a jsem výrazně proti ní. Mohl bych nasadit drápatečky? A přežily by neritiny ten přípravek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 01:28 alimir – Pastička

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 18:38 R Muž romant [27987] Re: pipes
Vyfoť, odešli sem, opdověď jistě dříve či později příjde. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 18:35 pipes Re: Pepator
Díky za odpovědi.
Nenapadlo by tu tedy někoho, co by to mohlo být - vypadá to jako ploštěnka (placaté, napůl průsvitné), ale pohybuje se to jako píďalka?
Snažila jsem se to najít v katalogu ostatních živočichů a nepořídila jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 08:24 Muž Pepator [9] Re: pipes
Jako píďalky se nepohybují. Spíš jako slimáci jedou po skle a docela rychle a jsou aktivní hlavně v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 20:07 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: pipes
pohybují se jako housenky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 19:09 pipes – pohyb ploštěnky
Omlouvám se, jestli se opakuji, ale nějak mi celé odpoledne nejde přidat příspěvěk.

Může mi někdo potvrdit/vyvrátit, že se ploštěnky pohybují jako píďalky? Tedy zadek k hlavě a pak se zase natáhnout? Nebo se pohybují jako hadi nebo slimáci - plazením?

V noci jsem akváriu viděla něco přes 2 cm velkého, co vypadalo jako tady ty obrázky ploštěnek, ale nestihla jsem vyfotit a jediné, co mě zaujalo (kromě velikosti), byl ten zvláštní pohyb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2015 13:27 Muž sajfrdík [14]
Rád si ten článek přečtu..Ano,byly to ploštěnky,tak špatně na tom ještě nejsem,abych nepoznal bílýho červíka :-D ..Nesneseš "cizopasníka"?To je jako by si planeta řekla,že nesnese lidi..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 16:08 Kyss Re: jamajcan
Kůže od špeku je fajn návrh, ale běžně doma nemám špek... tedy leda bych si zakrojila do sebe ;-) jediné maso v okolí jsou obalené kuřecí řízky v lednici ano Asi koupím kus špeku a pro jistotu hovězí, obětuji se a ze zbytku si udělám si tatarák. Doufám, že bude léčba dlouhá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 16:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jamajcan
Chutná i krevetkám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 15:44 jamajcan Re: Kyss
Může se použít i kůže ze špeku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 14:51 Kyss Re: romant
Jdu k řezníkovi :-) Zítra ráno se pokusím udělat nějaké fotky výsledku svého lovu rozzureny. Zkusím zkombinovat výše popsané metody. Pochytám co půjde a co nechytím, to dorazím chemií. Mám dno od Rataje a špatně se odkaluje, tak si nemůžu dovolit příliš rozkládajících se mrtvol v substrátu. doufám, že to klapne...
Má někdo jiný návrh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 14:39 R Muž romant [27987] Re: Kyss
Vem kus kůže z uzenýho, zavěs na noc do akva a uvidíš co budeš ráno lovit, až zase taková alchymie to není, ovšem nelze zaručit, že se ti podaří takto časem odlovit všechny ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 14:00 Kyss
Tak tahle alchymie je nad mé chápání... ale budu se snažit pečlivě poslouchat a když nebudu vědět, tak raději nedělat nic - zdá se to nejlepší řešení...Ehh... ale ty ploštěnky vyhubím. Je mi proti mysli mít v akváriu cizopasníka. Já bych také nesnesla v bytě štěnice i když vím že mě nezabijou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 13:29 Žena Turbínka [2558] Re: sajfrdík
Otázkou je, zda to ploštěnky vůbec byly. Mohla to být háďátka (taky "bílej červík"), ty mám v krevetárku bez ryb normálně, ale jakmile jsem měla ploštěnky, počet viditelných mladých hodně rychle a okatě klesl na minimum.
Edit: Tím neříkám, že to u tebe nemůže fungovat, jen mi to přijde více než prapodivné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2015 13:21 jamajcan Re: sajfrdík
Přečti si tenhle článek.Pan Libus je zkušený krevetkář.A že jsou ploštěnky pro krevetky v pohodě, je nesmysl.
www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 13:15 Muž sajfrdík [14] Re: Turbínka
úplně v pohodě..Několik generací mladejch,zkrátka jim ploštěnky vůbec nevadily..Akorát před měsícem jsem to byl nucenej vypustit,neboť předěláváme byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 12:13 R Muž romant [27987] Re: sajfrdík
A já říkám, a proč by to nemohlo fungovat? :) Prostě trefenej poměr a klidně i roky. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12011?od=501