Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.02.2020 21:30 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Pan Káč
Opakovaně jsem používal obě dvě jmenovaná léčiva v odchovně,dodržoval dávkování a kompletní postup,včetně odkalení a výměny vody a nikdy k úhynu plžů nedošlo,pouze omezili ativitu na cca dva dny po aplikaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 21:27 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Pan Káč
No právě toho jsem se chtěl vyvarovat, aby pomřelo vše ostatní krom ryb. A k té velikosti - já tedy nevím, ale zase já jsem neviděl lozit ploštěnku jako zrnko rýže (pokud není v obranném postoji) a normálně se natahuje na několik 4-5cm.
Ještě jsem si vzpomněl, že kousky úlomků ploštěnky (při výlovu se ráda láme) některé rybky zkoušely pozřít, ale zase je hned vyplyvnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2020 21:13 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Passenger77
Použil jsem flubenol (stejná účinná látka jako v panacuru), tak jak se má. Krevetky vše přežily, ale šneci šli do kopru. Levatky, piskořky, okružáci a dokonce i tři 2cm ampularie...
Možná nevím co to jsou velké ploštěnky, pač já neviděl ve svém akva nikdy větší jak zrnko rýže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 20:13 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Pan Káč
Jenže to tu právě tvrdí vždycky někdo na jakoukoliv chemii :) Proto se ptám, jaký nejvhodnější postup zvolit vzhledem k malému objemu AQ.
Tetry si jich vůbec nevšímají, alespoň těch větších určitě ne. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 20:08 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Passenger77
Po panacuru neuvidíš žádného šneka...je to hnus... Ty tetry to nežerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 19:17 Muž Passenger77 [523] - Rostliny
KaGaOri napsala: ...Mám za sebou v akvárkách první dvě kola Panacuru a ani při nočním přepadu akvárka žádné nevidím. Zato po delší době vídám vajíčka + maličké okružáky a objevily se mi lasturnatky, které jsem vídala prvních pár měsíců po založení a pak beze stopy zmizely. Ještě mě čeká závěrečná aplikace po 3 týdnech a doufám, že budou pryč permanentně...
Ahoj, chci se zeptat, jak to celé dopadlo?
Zvažuji, co s něma udělat, sběr nestačí, je jich čím dál víc a Okružáků míň, mladé nevidno vůbec.
Bohužel ten Panacur neni volně prodejný a taky potřebuji dávkovat na 30L akvárium...poradí prosím někdo nejvhodnější postup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 00:57 Okounek
Ploštěnka chutná rájovcům. Nebo můžeme umístit na tmavé místo v akváriu sklo a potom ho omyjem. Toto několikrát opakujeme. Rostliny omývat octovou vodou před vložením do akvária.
Zdroj je moje komunistická kniha.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 09:36 Žena Sysalka [277] Re: lacewings
Paráda, tady je kámen úrazu!

Úplně jsem zapomněla na vývojové fáze, díky za nakopnutí!
No tak budou nádrže tři a ne dvě. Stará, přechodná a odkladiště "čistých" rostlin. To bude mít přítel radost smich . Máme té vody doma málo... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.02.2020 09:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Sysalka
- ploštenky hypermanganem odstraníte, nikoliv jejich vajíčka, která mohou být na rostlině,
- jedině karanténa rostliny po dobu vývoje, "ta se pohybuje dle druhu, u nejběžnějších ploštenek v akváriu 18-21 dnů" , zaručí nezavlečeni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 08:25 Žena Sysalka [277] – odstranění z rostlin
Ahoj.

Někdo nějaké vyzkoušené tipy jak dostat ploštěnky z rostlin?
Chtěla bych zakládat nové akvárium a přebytky rostlin ze stávajícího si chci odkládat pro nové.
Určitě je vykoupu v hypermanganu, ale...
Tímto procesem už jsem jednou prošla, při měnění dna, a potvory se vrátily. Takže musely zůstat někde na rostlinách. Nebo jestli jsem měla hypermanganovou lázeň slabou? Byla fest fialová, ale ruku mi ještě nebarvila.

Je mi jasné, že nikdy nebudu mít 100% jistotu, že si tam nic nezavleču (krom rostlin in vitro, ale to by se mi pěkně protočila peněženka), ale nemá někdo další tip jak toto riziko snížit na minimum?

Děkuji ahoj .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.02.2020 22:02 Žena BBchory [851] – co chutná ploštěnkám
Fotka k příspěvku Tak zatím jsem lovila na patentky, koretry, filé, hovězí a žábronožky, chytly se na všechno. Hovězí vskutku musí být tučné, když jsem uřízla moc libový kousek, byl úlovek chabý ;-)
Pro inspiraci ostatním přikládám foto a popis samodomo pasti:
Je to sklenička, do které je vložený roh igelitového pytlíku s ustřiženým koncem, připevněný gumičkou. Vstupní otvor občas ucpou šneci (malé piskořky se procpou až dovnitř), ale hodně ploštěnek, které netrefí vstup, zaleze mezi pytlík a skleničku a myslí si, jak dobře jsou schované.
Zatím jich tahám ven několik desítek denně, tak uvidím, jak dlouho mě to bude bavit a kdy se odlovené počty začnou snižovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   30.01.2020 19:10 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fotka k příspěvku Loni jsem pár kousků ploštěnek držel nějakou dobu ve sklenici a zkoušel, co jim šmakuje.
Špek je TOP, a pokud maso, tak mají raději tlusté. Na téhle fotce je to trochu vidět, jak se shlukují na okraji, kde je maso tučnější. Na libovém není ani jedna. Myslím, že šunka jim nepojede. :-P Tak dobrý lov!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 10:27 Žena Bella [1047] - Rostliny
Takovou peknou pasticku jsem udelala (dve)... A prd!

Pamatujete si jeste v cem se prodavaly filmy do fotaku? Do toho jsem navrtala dve dirky, do direk dala plastovou dutou tycku z uchostouru (jedna, rozstrizena na pul). A dovnitr masicko - tlustoidni odkrojek z nejaky sunky ci co (navstevni kocka se po tom mohla utlouct, ale plostenky ne-e... ze by presly na dietu a tlusty je ne-e?)

Jako - ja o nich nevim, ani jsem netusila, ze je mam, ale tuhle jsem nejak hloubs hrabla do hlubin, a rojilo se jich tam dost, az jsem se lekla (a jaci mackove). Krevetek mam jak na...rozdavani, sneku taky, i clunky vidam (coz me pri my neudrzbe docela zarazi)...

No tak tam holt budou spolunazivat s ostatni osadkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 18:22 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: BBchory
Jo myslím že půjdou po jakémkoliv mase. A pozor Bojovnice opravdu může likvidovat šneky labyrinty je mají rády. Tak úspěšný lov. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 18:04 Žena KaGaOri [89] Re: BBchory
Co se týče návnady v pasti, tak jsem největší úspěch slavila s kousíčkem kuřecích jater, ale chutnal jim třeba i kousek lososa :) . Jakékoliv tučné a přitom měkké maso by mělo být OK. Taky se lépe chytaly pokud jsem do pasti nabrala teplou vodu a když kousek návnady nebyl zbytečně velký (velký kus asi už moc v pasti špiní vodu a ploštěnkám se do břečky nechce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 17:53 Žena BBchory [851] Re: Kawa
No, stará nejsem a špek zrovna doma nemám, mohu v tomto případě použít kousek hovězího? ;-) Udělám na ně samodomo past a uvidím, co se chytne. Zatím jsem potkala jen tuhle jednu, ale šneci nevysvětlitelně hynou a málo se množí už nejmíň půl roku, podezřívala jsem z toho beťáka, ale možná v tom mají svůj podíl i ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2020 17:10 Silviebaris Re: BBchory
"krevetkus.cz" Čím jsou ploštěnky nebezpečné? Především tím, že mají na sobě sliz, který krevetám vadí, svým způsobem je „štípe“. Někde jsem četl poměrně pěkné přirovnání: „Ryba či kreveta žijící v akváriu s namnoženými ploštěnkami se cítí asi jako člověk v jednom domě s vosími hnízdy". Některé druhy ryb (gupky, rájovci apod.)si s ploštěnkami poradí – požerou je. Jiným rybám (zvláště pak potěru) dělají ploštěnky problém stejně jako krevetám. Pokud svou velikostí nebudou ryby krevetám nebezpečné, jsou menší mladé živorodky duhové a další rybky možnými bojovníky proti ploštěnkám. Dále existují pasti na ploštěnky – většinou plastová lahev, kterou seřízneme a horní část vložíme do spodní části naopak. Dovnitř vložíme krmení (hovězí srdce, nítěnky, patentky apod.). Přes noc do pasti ploštěnky vlezou, ven ale nemohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 17:03 Žena KaGaOri [89] Re: BBchory
Na 100% ploštěnka. Šnekům škodí (žerou vajíčka a mohou je i přímo zabíjet) a rybám sice vyloženě neškodí, ale znepříjemňují jim život, jelikož vylučují dráždivý sekret. Už nevím kde jsem to četla, ale někdo to přirovnával k životu v těsné blízkosti hnízda kousavých mravenců. Mám za sebou v akvárkách první dvě kola Panacuru (postup viz. zde: www.krevetkus.cz/…) a ani při nočním přepadu akvárka žádné nevidím. Zato po delší době vídám vajíčka + maličké okružáky a objevily se mi lasturnatky, které jsem vídala prvních pár měsíců po založení a pak beze stopy zmizely. Ještě mě čeká závěrečná aplikace po 3 týdnech a doufám, že budou pryč permanentně. Jinak ten Panacur přestály bez úhony neonky, L-sumci, okružáci, levatky a minimálně podstatná část piskořek (tam se to blbě odhaduje, ale v noci jich vídám pořád cca stejně). Prý ho nesnášejí neritiny, které ale nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2020 16:00 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: BBchory
Je to ploštěnka. Rybám neškodí, šnekům škodit může. Souhlas s Kawou, ale není snadné se jich zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 15:59 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: BBchory
Bude lepší se jich zbavit. Jako každý živý tvor se musí něčím živit a posléze vyloučit to co sežerou. Vylézají hlavně v noci. Stáří akvaristé je chytali na kousek špekové kůže zavěšený v rohu akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 15:32 Žena BBchory [851] – je to ploštěnka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Drazí akvaristé,
potvrďte mi prosím mou domněnku, je tento nezvaný obyvatel mého akvária ploštěnka?
Přečetla jsem si o ní záložku v atlase a pár stránek tohohle fóra, ale prosím o vaše zkušenosti: škodí nějak ploštěnky rybám? škodí šnekům? škodí kytkám? škodí nějak akváriu celkově? Pokud jsou všechny odpovědi "ne", ať si tam klidně bydlí. Krevetky nemám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2020 12:41 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: varyska
Já bych řekl že s tím pomůžou, jen ty kameny musíš občas otočit aby na ně mohly. Aspoň u mě to tak funguje ale abych pravdu řekl nikdy jsem je u toho neviděl ale v akváriu nejsou na rozdíl od těch ostatních nádrží kde mřenky nemám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 12:31 Žena varyska [22] – Ploštěnka
Ahoj, prosila bych o radu co s ploštěnkou...už jsem ji zpozorovala kdysi, potom byl asi půl roku klid a teď při odkalování tam byly na těch velkých kamenech ze spodní strany zase... tone
Vadí to v akvárku moc?
Koupila jsem si 4 mřenky, mám je zatím v karanténě, že mi s tím pomůžou. Myslíte, že to bude stačit?Chemie se mi tam opravdu dávat nechce ...
Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 00:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KaGaOri
- Dugesia, správně jste to určila hned v prvopočátku
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 23:26 Žena KaGaOri [89] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Dnes se mi haluzově podařilo vyfotit tohoto macka (skoro 2 cm, taková menší anakonda), tak jsem si říkala, že zkusím identifikovat druh. Myslela jsem, že mám 100% obyč. potoční (Dugesia gonocephala) ale čím víc googlím, tím víc se mi to nezdá. Přijde mi, že má oči moc blízko u sebe a je na potoční moc ušatá. Podle fotek a obrázků tvaru hlavy se mi nejvíc zdá Dugesia / Girardia dorotocephala, ale nevím jestli je to reálné. Co myslíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 14:14 Muž paulo [58] Re: lacewings
Ploštěnky jsem měl jen jednou, takže když jsem viděl červíky na skle tak sem myslel že mi praskne hlava, ale dneska se dívám že žádná trojúhelníková hlava není vidět a na skle co lezli tak dolezlo do dania
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2019 12:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: paulo
- možná jste to zaměnil s nějakým druhém hlistic,
- ploštenky ale jdou dobře rozeznávat i podle druhů
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 10:58 Muž paulo [58] Re: paulo
Možná jsem se pánové pod tíhou strachu unahlil a špatně identifikoval škůdce, je možný že rhabdocoela by se mi na nitěnky do pasti nechytla? A galaxky to likvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2019 23:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KaGaOri
- inkubační doba je 16-21 dní dle druhu
- aplikace tedy od 22 dne
- výměna vody 3 den po aplikaci Panacuru
- dřevěné uhlí rovněž 3 den po aplikaci, při výměně vody
- :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 20:54 Žena KaGaOri [89]
Chystám se po svátcích na likvidaci ploštěnek Fenbendazolem (Panacur). No Planaria jsem zavrhla kvůli šnekům, stejně jako Flubendazol (Solubenol), který navíc údajně nechává rezidua v substrátu až šest měsíců, takže může zabíjet i vytažené a po čase vrácené šneky. Zatím to chytám do pasti pro snížení počtu a chytnou se mi už jen tak 1 - 2 ks za noc, nebo i nic. Po náhlém nočním rozsvícení vídám na skle, kořeni a kamenech tak 10 - 15 ks, tak snad už po úhynu nezvládnou otrávit obyvatelstvo nádrže. Hodlám použít 125 mg (250 l akva cca 200 l vody). Chtěla bych se zeptat na dvě věci:

1) opakování aplikace - některé zdroje uvádí druhou aplikaci už po 48 hodinách (fishlab.com/…), jiné (např. zde hojně citovaný krevetkus.cz) až po 3 týdnech. Má smysl opakovat aplikaci po 48 hodinách (s předchozím odkalením a výměnou vody), nebo k úspěchu stačí výměna vody 5. den a druhá aplikace po 3 týdnech? Mimochodem, snažila jsem se najít po netu za jak dlouho se líhnou vajíčka, ale i vědecká práce o rozmnožování ploštěnek (kdyby někoho zajímalo: www.tandfonline.com/…) uvádí jen rozsah 2 - 3 týdny.

2) aktivní uhlí - některé stránky po přeléčení akvária doporučují použít aktivní uhlí. Nikdy jsem je nepoužívala, tak se chci zeptat jestli to má v tomto případě smysl, jak brzy po aplikaci ho případně dát, abych netahala účinnou látku z vody moc brzy a zda byste ho dali spíš rovnou do filtru, nebo jenom zavěsili do akva v síťce někde v blízkosti nasávacího košíku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2019 19:39 Muž paulo [58] Re: KuBvA
No planarii jsem zkusil jednou, i s výměnami vody jsem přišel o celé kreveti osazenstvo, měl jsem tam na zabeh okruzaky a ve dne piskorky a společně s uhynulými plostenkami to krevety nezvládly. Takže jsem chtěl prvně je co nejvíc zredukovat a pak eventuálně něco nasadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 19:08 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: KuBvA
Já ploštěnky vyhubil bezpečně pomocí Salifert Flatworm Exit. Dával jsem i trochu vyšší dávku, než je předepsáno.
Ale měl jsem to jednodušší díky tomu, že v tu dobu bylo akvárko bez ryb.
Šneci přežili, ač podle popisu neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2019 17:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KuBvA
- tady bych byl opatrný, ploštenky při uhynu a následném rozkladu vyloučí jedovatý toxický sekret, který krevetky nenesou
- samozřejmě záleží, jak vysoce je akvárium zamořeno, filtrace, voda,
- použití pasti, nebo plátků masa, je určitě pozitivnějsi metoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 16:25 R Muž ctibum [6876] Re: paulo
Past funguje dobře. Koupil jsem skleněnou. Je ale potřeba sledovat a až je jich vevnitř dost, tak vyndat (u mě při kalamitě po 2-3 hodinách) a opakovat. Jinak zase vylezou...
Návnadu jsem dal mražené dafnie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 15:55 Muž KuBvA [40] Re: paulo
Na ty potvory jedině noplanaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2019 15:19 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: paulo
Moc ryb je nežere a i ty jen v nouzi. Pod kameny se ale nedostanou a tam jich bude přežívat spousta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 11:50 Muž paulo [58] – Ploštěnky a Dania perlová
Prosím vás s novými rostlinami mi přijely i ploštěnky. past na ně nějak nezabírá, hodil jsem k nim na zkoušku tři Dania perlová. Máte někdo zkušenost že by pomohly od ploštěnek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 21:14 Muž ValaRa [26] Re: Socrates
Ahoj, zadaj do google Planaria vs. Rhabdocoela, najde ti plno odkazov na stranky s porovnaniami, mnozstvo fotografii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 12:40 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj.
Už se to tu na stránkách řešilo, možná v jiné diskuzi, ale šlo o "červíka" často zaměňovaného za ploštěnku, taky světlé háďátko, ale tenčí než ploštěnka a oproti ploštěnce bez výrazné viditelné hlavičky.
Osvěží mi někdo paměť? možná bude podobných tvorů i víc ...
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2019 21:29 R Muž Anthrax [4739] Re: Tom25
Baští mimojiné vajíčka plžů.
Edit: jinak umí žít paraziticky i na dospělém plži (ale to už je napsáno níže). Mají na ně tedy negativní vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 21:25 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: JirkaŠčobák
Tak snad ano já jich tam pár mám nevím kde se mi vzaly ,ale zatím mi nic nemizí . šneků je pořád hodně , po týdnu odkaluju dno a vždy jich mam tak 30 v kyblíčku a to i nitěnky . akorát mi zmizeli 2 samečci ráčků mexických ,ale nemusela to být příčina ploštěnek teď mam jen jednu samičku a ta je aktivní až až ani nemusím krmit mají tam toho spousta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 21:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tom25
Neřekl jsem, že je baští. Nevím.
Na otázku, jaký vliv na ně mají, bych odpověděl, že určitě ne pozitivní.

Každopádně pozorujme a možná si někdo něco všimne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 20:12 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: JirkaŠčobák
Takže ploštěnky baští i okružáky ? mají na ně vliv ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 15:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Před asi rokem jsem dal do vázy pod stolem ráčka CPO na omezení planarií (což mi fungovalo už v minulosti). Nevidím je tam. Nevím, jak konkrétně CPO na planarie působí, nicméně ve váze je plno Melanoides granifera, takže pokud planarie neparazitují jen na okružácích (kterých tam také pár je), tak práce CPO spočívá v něčem jiném, než prostém omezování hostitele.

Nový diskusní příspěvek na téma planarie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2019 13:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JirkaŠčobák
- CPO konzumují ploštenky pouze nepřímou cestou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 13:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lacewings
Pokud omezíš šneky na okružáky, vysvětluje se to částečně, jinak ne.
Momentálně mám CPO ve váze pod stolem, kde je šneků plno a stejně na planarie funguje. Těmi šneci jsou primárně Melanoides granifera, které asi CPO nelikviduje, ale také je tam stále pár okružáků. CPO je tam asi rok.

Edit: Co píše Anthrax má logiku: CPO asi doopravdy upřednostní okružáky před planariemi. Nebo jinak - konzumací okružáků a zbytky z nich, poskytují potravu i planariím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2019 13:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JirkaŠčobák
- ploštěnky = fakultativní parazitárni činnost u šneků, CPO šneky žerou, tak se to snad vysvětluje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 12:57 R Muž Anthrax [4739] Re: JirkaŠčobák
Já mám ploštěnky v jednom akva, moc jich tam není ale občas se nějaká objeví. Přidání CPO (před rokem a půl) na ně nemělo žádný vliv. Možná, že kdyby došli okružáci, tak se ráčci vrhnou na ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 12:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Já takto řešil a řeším ploštěnky často - kde je CPO, planarie časem nevidím. Nevím, jestli je vyloženě konzumují nebo dělají něco jiné, co planariím vadí, ale je to dost spolehlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 22:33 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Anthrax
Ano děkuji to máte pravdu Ráčkové i u mě baští šnečky :-D mam trošku přemnožené okružáky . Tak aspoň vím ,že jim ne . díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22076x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12011?od=201