Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 23:03 Žena Acomys [97] Re: powery
Taky nevěřím, že ploštěnky jsou závislé na okružácích, ale co asi Helenka papá, když dojdou oblíbení okružáci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2019 22:44 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je libo ploštěnku? Máme dlouhé, krátké, páreček... :-D

Past funguje dobře, koho to zajímá, může mrknout do mojí prezentace.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 13:43 Muž powery [250] Re: Jitka66
Že by ploštěnky byly závislé na okružácích? To se mi nějak nezdá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 08:38 Žena Jitka66 [8] – Ploštěnky.
Používala jsem past na ploštěnky i No planaria - to mi rozhodilo celé akvárium.... A ploštěnky se brzo objevily znova. Ted´ mám rok pokoj. Co pomohlo? Šneci Helenky. Zlikvidovaly všechny okružáky, a ploštěnky zmizely. Ze šneků mám ted´ v akváriu Helenky, piskořky a neritine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.05.2019 07:49 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Sestavena jednoduchá pastička...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 22:18 Anďaska Re: Oldass
No právě coze . Nechápu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2019 22:17 Muž Oldass [806] Re: Anďaska
Po sedmi dnech nové oči :-) . Úplný vetřelec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 22:14 Anďaska Re: Oldass
Cože?? Ty jsou snad nesmrtelný ne
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.05.2019 21:59 Muž Oldass [806] – Ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 21:26 Anďaska Re: Guppy, Acomys
Tak u mě to nakonec po skle nelezou ploštěnky, ale asi hlístice (díky Tamarčině postřehu) :-) . Takže proto se pávčata s nimi ládujou.
Omlouvám se za mylné info stydim
Ty ploštěnky u Tebe jsou fakt vošklivý coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 21:26 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Přidávám druhé video, zachycuje přesně to, co popisuje v jiné diskuzi uživatel Joko.
www.akva.sk/…

Na videu sice samotná ploštěnka není vidět, ale nikdy jsem neviděl piskořku kývat se takhle sem a tam: youtu.be/…

Zároveň je na videu vidět, jak jsou ty mrchy rychlé. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.05.2019 21:08 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem je dnes objevil taky :-(
Zajímalo by mně, kde se vzaly. Buď jsou z mražených dafnií, nebo jsem je přinesl před týdnem s japonikami ze zverimexu. Zajímavá je věta v atlasu: "V běžných akváriích zpravidla dlouho nepřežíjí..." To úplně neodpovídá tomu, co čtu tady v diskuzi.


Všiml jsem si schrumáže na dně, šneci a krevetky tam likvidovaly mrtvé mládě gupky. Během chvilky se začaly rojit ploštěnky... rozzureny
youtu.be/…
Vzal jsem je odsávačkou, 7ks.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2019 20:32 Anďaska Re: Acomys
Jj, viděla. Hned jak jsem tam pávčata dala, tak je sbíraly ze skel a ládovaly se s nima jako diví ano . Kdybych měla po ruce mobil, tak to natočím, ale byl to takovej fofr, že jsem to nestihla :-D
Já je před necelým rokem vyhubila komplet s no planaria, ale pak se tam zase po její aplikaci dlouhodobě nedařilo šnekům, tak už ji znovu dávat nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 19:26 Žena Acomys [97] Re: Anďaska
A opravdu jsi je viděla ty ploštěnky jíst?
Moje zkušenost (s mexickými živorodkami) je taková, že zmizí jen opticky. V momentě kdy ryby vyndám, a je jedno jestli po půl roce nebo roce, ploštěnky do pár hodin vylezou ze všech koutů a začnou šmejdit po akváriu. Jen asi jednou jsem pozorovala, že ryba ploštěnku snědla. Nevyhubila jsem je ani fenbendazolem, když jsem likvidovala nezmary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2019 17:55 Anďaska – Info
Zkusila jsem dát do nádrže s ploštěnkami paví očka a během chvilky zbaštily všechny ploštěnky, které lezly po sklech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 15:25 Angus68 Re: Anďaska
Rájovci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 07:56 Muž Oldass [806] Re: Anďaska
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokud je tohle stvoření ploštěnka, tak ho endlerky sežraly s chutí, ale bylo to ještě malé. (záběr z mikroskopu)
edit: ale jak tu někdo psal, není to 100% likvidace, ta stvoření žijí i ve dně, takže se jen redukuje stav
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 07:36 R Muž Anthrax [4739] Re: Planorbella
To fakt ne. Ploštěnku od chobotantky rozliším spolehlivě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 07:30 R Muž Anthrax [4739] Re: Anďaska
Jirka Ščobák tu myslím uvedl, že mu ploštěnky zlikvidoval rak mexický. rybicky.net/atlasostatnich/rak_mexicky_zakrsly
Nicméně mě se to nepotvrdilo. Ale netvrdím, že to u tebe nemůže zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 07:09 Králík Re: Anďaska
Já jsem to zkoušel s živorodkami duhovými a také je nesežrali.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 06:56 Muž Planorbella [643] Re: Anďaska
Mně se zdá nereálné, že by endlerky sezobaly všechny ploštěnky, protože dost ploštěnek se ukrývá v substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 23:34 Muž Smetany [1226] Re: Anďaska
No mě jako nejpravděpodobnější přijdou některé druhy sekavek. Možná i Rájovci, ale vyzkoušeno to nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 23:18 Anďaska Re: Smetany
A které ryby budou žrát ploštěnky, když v akvu nebudou krevetky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 23:17 Muž Smetany [1226] Re: Anďaska
Ono asi jsou ryby které ploštěnky sežerou. Ale pokud se budou živit ploštěnkami tak určitě s radostí zobnou i krevetku a pravděpodobně nejdříve vyhladí krevetky a pak až začnou řešit ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 23:12 Anďaska Re: Smetany
No právě, tak jsem se radši zeptala. Kdyby to tak bylo, tak by se neprodávali různé pasti nebo chemie a nasazovaly ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 23:07 Muž Smetany [1226] Re: Anďaska
Ten příspěvek sem dříve taky četl a dost mě zmátl. Chvíli jsem i uvažoval o tom že endlerky zkusím. Když jsem si to přečetl znovu pochopil jsem že se dotyční baví o buchankách. Je to dost zavádějící v tomhle vlákně a docela by mě zajímalo kolik lidí už se od té doby snažilo likvidovat ploštěnky pomocí endlerek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 22:51 Anďaska Re: vaclav
Tak to na ně asi zkusím ještě nastražit kousek špeku, jestli se na to chytí. Taky to tu bylo psáno jako možnost. Jak dlouho tam ty ploštěnky máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 22:45 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anďaska
Sice nemám endlerky ale pávčata a mám jich hodně a těch ploštěnek neubývá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 22:42 Anďaska – Ploštěnky a endlerky
Ahoj, co tady čtu, tak endlerky jsou schopné zbaštit ploštěnky? Právě se mi totiž ploštěnky objevily v zajížděném miníčku hmm . Nechci dávat no planarii, tak, že bych tam pustila pár endlerek?
Máte ještě někdo zkušenosti s tím, že je jsou ty rybky schopné zlikvidovat?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 22:34 Anďaska Re: drvi
No to by mě asi trefilo, kdybych tam po tom všem viděla ploštěnky znovu :-D. U mě tedy přežili všechny ryby i krevetky bez újmy. Šneci, ale měli problém přežít i několik měsíců po aplikaci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 22:26 Žena drvi [2894] Re: Anďaska
Jasně, a to přitom ryba (betta) i krevetky se šnekama byly v době léčby mimo, v náhradním akvu. Dodržela jsem dávkování i technologické přestávky a stejně, všechno to do dvou týdnů po navrácení zpátky chcíplo. Tak jsem všechno vyndala, dno (pisek) zapekla v troubě, náplň z filtru vyhodila a vyměnila za novou, rostliny šly všechny na kompost a byly nahrazeny novými. Po znovuzaložení se mi během měsíce v akvu objevily...ploštěnky :-D . Podotýkám, že v ostatních 13 mých akváriích nemám ani jednu ;-) . Takže za mě - Noplanarii už nikdy ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 21:58 Muž paulo [58] Re: stanedav
Mě se rozhodně už nehodí a nikdy hodit nebude. Odebral jsem jednu kůru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 19:43 Anďaska Re: drvi
Tobě to zamávalo i s rybami jo? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 17:56 Žena drvi [2894] Re: Anďaska
Anďaska napsala: Hlavně ti No planaria vyhubí i šneky, pokud je tam máš. A může se stát ...
že ti vyhubí úplně všechno, včetně ryb, a akvo už nikdy nebude to, co bylo :-| . Ani po kompletní výměně písku, filtru a rostlin. Mluvím z vlastní zkušenosti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2019 10:38 Anďaska Re: stanedav
Hlavně ti No planaria vyhubí i šneky, pokud je tam máš. A může se stát, že se jim tam po jejím přidání nebude dařit ještě hodně dlouhou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 10:32 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: stanedav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 10:23 stanedav
Zdravím, v akvariu mám ploštěnky, a sháním no planaria - na eshopech nikde není k dostání? Neměl by někdo na prodej, komu se už nehodí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 17:06 Muž Planorbella [643] Re: Ninna
Mohli by ji vzít zpátky v akvaristice, kde jsi ji kupovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 16:54 Žena Ninna [2] Re: jamajcan
A čo s ňou potom? Nepoznám v okolí nikoho a ja mam len malé betarka, nezmestia sa jej kamošky nikde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 06:31 jamajcan Re: Ninna
Na tu dobu, než zlikviduje nechtěné nájemníky, určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 21:56 Žena Ninna [2] Re: jamajcan
Už je tam, už je to jedno hmm ale do budúcna, môžem tam dat endlerku jednu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2019 10:27 jamajcan Re: Ninna
No planaria Ti pěkně rozhodí biorovnováhu v akváriu. Ta Endlerka by byla daleko šetrnější a jednodušší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 08:51 Žena Ninna [2] Re: Oldass
Fujky Fujky :) dala som tú planariu nakoniec. Endlerky sa mi tam už nezmestia a nechcem tam dat len jednu aby sa netrápila
Skúsila som tam dat bettu, ale tá naháňala všetko ostatné, rybky aj krevety. Ale ona je šibnutá, zjedla aj slimáka celého. Možno tam skúsim dať inú raz za čas, nech popapá čo má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 11:56 Muž Oldass [806] Re: Ninna
Tady máš detailní video :-)
youtu.be/…

Já nasadil jednu endlerku, ta všechny ty bestie velmi ráda žere :). Už první den téměř zmizely. Nyní je akvárium "čisté".
Prostě potřebuješ většího predátora :-). Pancéřníčci si toho asi všímat nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 21:51 R Muž Anthrax [4739] Re: Ninna
Je to neškodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 21:04 Žena Ninna [2]
A je to v pohode či to treba nejako riešiť? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2019 20:56 R Muž Anthrax [4739] Re: Ninna
Podle mě to spolu nesouvisí a to druhé je buchanka.
www.aquariumfiltersetup.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 20:50 Žena Ninna [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, čo by mohlo byť toto? Nevadilo mi to, myslela som že to môžem mať v akva, ale dnes som našla nejakú vyvinutú variantu tej guličky a bolo to fakt škaredé, cez 5mm aj.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 22:57 R Muž ctibum [6872] Re: sivon
Já tou genocidou myslel požer krevetek ploštěnkami :) Noplanarii jsem nepoužil, nějak se mi to nechtělo riskovat...
Vyhubilo ti to i ty Ploštěnky...? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 22:53 Žena sivon [1694] - PlžiRe: ctibum
Z mne aplikaci přežili plži a krevetky bez problémů, ale odnesla to větší část razborek. Myslela jsem, že jsem něco udělala blbě, ale druhá aplikace (opět dle návodu) zlikvidovala zbylé přeživší razborky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22076x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12011?od=301