Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to druh krevetky?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to druh krevetky?
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 22:42 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: vlka
Ahoj,
připomíná mi to hnědou formu Krevetky Babaultovi, ale záleží na tvaru těla:
svetkrevet.webgarden.cz/…
www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 22:19 Muž vlka [3453] – Krevetka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer. Našel jsem ve svém AQ Krevetku, která je tmavě hnědá a od hlavy až k ocasu se jí táhne žlutý pruh. Nějaký kříženec?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 00:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vlka
- Cardinia mariae Red Tiger ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2019 23:24 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
Nemyslím si. Já bych řekl že to bude "Palaemonetes paludosus"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2019 19:56 Silviebaris Re: vlka
že by tahle,fotka je nic moc... www.shrimp.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2019 19:39 Muž vlka [3453] – dotaz
Fotka k příspěvku Hezký večer. Určí prosím z fotky někdo o jaký druh Krevetky jde?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2019 15:47 Muž Smetany [1226] Re: janulle
Sice se nebudou křížit ale téměř na 100% jeden druh nepřežije osobně tipuji ty Sulawesi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 15:35 jamajcan Re: janulle
Nezkříží ani náhodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 15:33 janulle Re: Králík
Díky myslela jsem si to. Můžu je tedy dát do společné nádrže se Sulaweskama aniž by hrozilo, že se zkříží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 14:47 Králík Re: janulle
Já bych řekl, že jsou to klasické red cherry. X-) rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 12:39 janulle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny krevetkáře, mola bych poprosit o identifikaci mých krevetek? Zvažuju přikoupit ještě nějakou další barevnou variantu, ale mám obavu, aby se mi to nepokřížilo. Zvažuju přikoupit nějaké Sulawesky Blue Leg Poso. Mohly by jít k těmto mým krevetkám? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 19:05 jamajcan Re: Elissa
Není to žádná Caridina, ale Neocaridina denticulata v nějaké barevné formě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 11:36 Žena Elissa [88]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, nevíte prosím co je toto za krevetku? Dostala jsem ji jako "Tygří" a jediné co mě napadlo pod tím názvem je Caridina cantonensis sp. Tiger, ale nejsem si jistá zda je to ono. Vůbec nemá ty pruhy na bocích. stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 18:37 Muž Planorbella [643] Re: Cyklohentán
Google
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 18:36 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Planorbella
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku To je ono! Ďakujem! Ako si vedel?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.03.2019 18:33 Muž Planorbella [643] Re: Cyklohentán
Je to tohle Limnomysis benedeni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 17:30 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Som ohúrený
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Našiel som na Slovensku krevetky ahoj

Nájdené v ramene Dunaja, kalná voda, slabý prúd, štrkové dno a veľa konárov. Je to jedno s tých väčších ramien, ďalej sú na tom aj hausbóty. Majú tenké telíčko, 2 páry hmatovych fúzov na hlave. Nemajú plavacie nožičky, ale asi 10 párov normálnych nožičiek. Na konci tela majú malý chvostik. Jedna dokonca nosí vajíčka. Nepozná ich niekto? Sú veľmi zaujímavé coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2019 15:40 R Muž afc1886 [14685] Re: Andaska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 15:36 Andaska – Co je to za krevetku?
Fotka k příspěvku Ahoj, jaká je to krevetka? Z fotky to není nic moc vidět, ale hlava a ocasek jsou červené a střed těla a konec ocásku průsvitný.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2018 18:13 Muž Planorbella [643] Re: Krotel
Krevetka kantonská asi varianta Bee
Ale je možné že se pletu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:54 Krotel – Krevetka
Fotka k příspěvku Dobrý den, neví někdo co to je přesně za druh krevetky. Předem děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 13:15 Žena lenkalor [580] Re: Byby
Tak to bude rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_heteropoda_var_blue
varianta Blue Dream. Seniorka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 12:22 Byby Re: lenkalor
Moze byt ze bola uplne tmavomodra mam aj take ale aj cokoladove tato je na pol na pol..ked boli male som ich dala do 400lakva tak som ich videla len obcas..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 10:16 Žena lenkalor [580] Re: Byby
A původně byla modrá ? Starší jedinci neocaridiny Blue Dream a ještě tmavší barvy až do čokoládova věkem dostávají na zádech takové zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 02:50 Byby – Krevetka
Fotka k příspěvku Prosim aky je druh tato tehula .. takto sa zafarbila ako som ju premiestnila do krevetarka zo spolocenskeho akva
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 16:54 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kubaa
No jsem z toho docela jelen, protože mně taky přijdou stejné, ale na krevetky.cz je prodávají jako 2 různé varianty a každou za jinou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 01:50 Muž Kubaa [718] Re: Zab01
Tady www.aquaworld.cz/… tvrdí, že je to totéž, jako blue dream. A inzerátů s fotkou jsem vygooglil několik, např. www.faunatrhy.cz/… nebo www.akvarko.cz/… Je to totéž? Já to nepoznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 01:44 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Blue mary
Zdravím, neví někdo, co se skrývá pod označením neocaridina blue mary? Viděl jsem pár českých stránek kde je nabízejí, nicméně bez fotky a že se jedná o jinou variantu než je blue dream atd.. nicméně na zahraničních stránkách nebo videích jsem nenašel ani ťuk pod tímto označením. Nevíte někdo, co se pod tím tedy skrývá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2017 18:23 Žena petulinakk [2016] Re: Pandice
Red cherry, Sakura, Sakura Super Red, Bloody Mary a další... v rámci červené barvy, a obdobně i v rámci barev jiných - to všechno jsou jenom obchodní názvy jednoho druhu, ze které se šlechtí barevné variety. Žádná není samostaný druh :-)

A v rámci každé barevné variety se můžou vyskytovat i jiné - např. i když si nakoupíš populaci aktuálně nejčervenějších možných vyšlechtěných krevetek (ani nevím jaký název to má teď, pořád je jako "nej" označovaná nějaká nová), tak z jejich potomstva bude jen urité procento stejně skvěle (nebo i lépe) zbarvených krevetek, a zbytek bude v méně inzenzivních barvách - tzn. v populaci takové Bloody Mary můžeš mít i krevetky zbarvením odpovídající Sakura, nebo Red cherry... a ty hranice jsou taky někdy hodně tenké :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 15:00 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pandice
Sakura je jen další stupeň red cherry, která vznikla vytříděním červenějších krevetek právě z red cherry. Sakura je hezčejc červená
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 14:29 Žena Pandice [22]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím dokázal by mi někdo určit krevetky, jsou to Krevetka červená var. Red cherry (Neocaridina davidi var. Red cherry), nebo Neocaridina davidi var. Sakura, nebo jiný druh. Mladé od nich jsou některé červené a některé mají přírodní zbarvení. Vajíčka nosili dvě a obě je měli zelená jedna víc a druhá méně. Moc děkuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 00:08 Jaara – Palmata?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, nevíte někdo, co je tohle zač?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 20:22 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nepoznal by někdo z těchto mizerných fotek o jaké se jedná krevetky? Krevetky jsou buď zalezlé a nebo plavou dokola akvária, takže se nedají pořádně vyfotit. Před rokem jsem kupoval 2 druhy, takže by to měl být jeden z nich. Druhý druh byl hnědý s bílým pruhem na zádech a o dost větší (těch jsem se zbavil).
Caridina babaulti green
Neocaridina Palmata green
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 18:05 Muž LeRi [315] – Co je to za krevetku?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Lepší foto nemám :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 11:43 Muž larix [1420] Re: Leeila
Povedal by som Neocaridina davidi 'Black & Blue'.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 11:26 R Muž ctibum [6920] Re: Daviman84
černou, ne červenou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 11:21 Muž Daviman84 [9] Re: Leeila
Myslíte tu vaší? Našel jsem jen krevetku na řaso kouli a ta mi přijde úplně modrá.
Díky sytosti modré bych ještě řekl že máte "blue dream"
Ale červenou opravdu nevidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 10:45 Žena Leeila [0] Re: Daviman84
Opravdu? Krevetka je z půlky úplně černá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 23:17 Žena Leeila [0] – Druh krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dovedl by mi někdo poradit jaký je to druh krevetky. Koupila jsem ji na burze a zapomněla název.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2017 09:59 R Muž Anthrax [4785] Re: Vevod
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry samičky jsou červenější než samci, proto to "dvojí zbarvení". ;-)
Edit: Akorát nevím, jak ti ta drobotina vydrží, když tam máš mečovky a molly. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 09:54 Muž Vevod [5] – Určení druhu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o určení druhu krevetek, když jsem je kupoval na burze v Ostravě tak byly všechny stejné jen jedna byla průhledná. Dnes když jsou dospělé mají dvojí zbarvení...viz foto.... jde mi o určení o jaký druh se jedná, jelikož mám plné akvárko ( filtr ) potomků o velikosti cca 5 mm a chtěl bych vědět o jaký druh se jedná , nebo jde li o křížence. Děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 11:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Ziki
Samci bývají méně barevní, než samice.
Jedna a ta samá krevetka se může vybarvit různě podle podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 10:29 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: Ziki
může to být i barvou dna, na světlém se mi tak dobře nevybarvují- nejbarevnější byly na tmavém dně a bez osvětlení (jen občasné sluncem). Jinak názvy mi přijdou dost matoucí a nejednotné - třeba to osvětlí někdo povolanější. Kříženci (měl jsem blue pearl s red cherry) byli hnědí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 10:21 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednoduše – barevné varianty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, je možné že mé cherrynky které jsem na burze kupovala pod názvem neocardinia davidi var. RED nejsou až tak rudé jak by měly být? Samičky jsou opravdu nádherně červené ale samečci jsou skoro průhlední, normálně se rozmnožují atd. Někde jsem četla že když se u neocardinií zkříží dvě barevné formy narodí se bezbarví jedinci v přírodní formě...Moje mláďátka jsou zatím některá do červena a jiná zas průhledná jako samečci ale žádné není jako matka. Vybarví se ještě? A je to stejná barevná varianta? Na fotkách je samička (normálně je rudější) a na druhé samečci + mláďata. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 13:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: stanki
Barvy krevetek jsou jako barvy u pavích oček - všechno je to jeden druh.
Mě připadnou modré, ale je to jedno - zbarvené budou podle toho, jak se o ně budeš starat a jsou schopné barvy zvýrazňovat nebonaopak zmatňovat, podle aktuální kondice.

P.S. Máš rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 13:34 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ? – urcenie druhu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Caute, vcera som si kupil 6 krevetky len tak na skusku. Oznacene boli ako kreveta blue ale mne pridu skor cierne. Viete mi niekto potvrdit ktory presne druh to mam? Inac boli jedne z najlacnejsich.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2017 12:08 Žena Turbínka [2558] Re: Nico
Neocaridina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 12:02 Žena Nico [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to neocaridina nebo japonica? Koupila jsem je jako mix neocaridin, ale nezdají se mi ty tečky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2017 13:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Markéta
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15974x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11503-jaky-je-to-druh-krevetky?od=51