Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to druh krevetky?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to druh krevetky?
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 21:42 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/Caridina
Fotka k příspěvku Neporadí někdo copak je to za krevetku ? Byla jako prcek koupena s CJ, nemůže se jednat opravdu o CJ (s něčím "řízlou"), nebo se jedná o úplně jiný druh ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 21:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: _domca_
ty pruhovaný červeně jsou CRS Caridina cantonensis sp. "Crystal Red"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 21:41 _domca_ – aky je to druh
Fotka k příspěvku neviete ake je to druh krevetky som iba zaciatonik s krevetkami tak prosim pomozte
vopred dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 13:44 Mrakoplash Re: hop
Osobně mi ten rozdíl uniká :-D Koneckonců je to jeden druh krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 12:49 Muž hop [26] - RostlinyRe: JagerMaister
red cherry mají méně červeného pigmentu, jsou jakoby strakaté, a sakury mají plnou červenou barvu po celém těle ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 00:41 radim Re: JagerMaister
Fotka k příspěvku tohle by měla být typická red cherry aspoň podle mnou hodně znalého chovatele...
akorat je to těhule tak je trochu vybarvenější, ale udajně ten hřbet má být narůžovělý.. tak snad sem nedávám nějakou blbost :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 21:45 Muž Ebi Winter [5] - ŽivorodkyRe: JagerMaister
Fotka k příspěvku Tady je moje Saukura rybicky.net/nadrz/8453/o8084.jpg . Mnela by byt cela cervena bez nejakych vzoru a oproti red cherry ma i trochu jinou cervenou. Jinak tady mam vide mojych Sakur www.youtube.com/…
Tady mate red cherry rybicky.net/fotogalerie.php… ta ma narozdil od Sakury na sobe takove vzory.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 20:41 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: JagerMaister
Podla mňa by to sakura byť mohla, keďže podla toho čo ja viem by to mala byť tiež len varieta N. heteropoda.. Konkrétne vyšlachtená selekciou najviac sfarvených jedincov Red Cherry. Ak to tak nieje tak ma prosím niekto opravte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 20:23 JagerMaister – Sakura?
Ahoj v mojom krevetkáriu mám asi 11 krevetiek red cherry ale všetky sú svetlé iba jedna vykazuje tmavo červené sfarbenie je to teda sakura? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 13:51 GERRY Re: Vaultman
podla tých fotiek je to caridina simoni simoni ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cezarmilan
Ty moje vypadají, jako by si natáhly vojenské "maskáče". :) Hnědé a khaki fleky, světlý "kříž" na hřbetě... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 11:43 Jakub Re: Vaultman
take krevetky mam kupil osm ich na burze pod nazvom Caridina Simoni Simoni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 11:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Vaultman
neocaridina denticulata, skús si prečítať čím krmíš, ja keď ich krmím krmivom pre terčovce vedia sa pred zhodením obalu zafarbiť a čudoval by si sa ako? len škoda, že to trvá krátko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 21:21 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vaultman
Caridina simoni vypadají takto rybicky.net/fotogalerie.php…
podle kukadel, střechovitého ocásku a Véčka na hlavohrudi by to sedělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 20:42 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vaultman
Hrome, ten obrázek to je zdrcnutý jak caridina simoni, má i tak vyvalený kukadla, myslím že nehrozí pohroma že by zbastardila ostatní cherynky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 20:35 Žena darka [520] Re: Vaultman
Mám podobnou krevetku a myslím si, že je to kříženec přírodní průhledné formy s cherry, kdysi jsem je z neznalosti chovala spolu a tato se tam časem objevila ;-) Je zajímavé, že je jediná, i když by tam mělo být tím pádem kříženců více :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 20:16 Vaultman Re: Yirka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ne e, takhle nevypadá.
Tak se mi povedlo nafotit pár fotek, sice kvalita nic moc a navíc to trochu zkresluje hnědý kořen na kterém sedí, ale lepší než nic...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 19:59 Muž Yirka [9126] Re: Vaultman
A nemyslíš spíš něco takového? rybicky.net/nadrze/7997
Edit: Myslel jsem že to zobrazí přímo fotku, takže foto z 9.12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 19:56 Vaultman Re: bluedream
Nooo, podoba tam docela je... akorát ta moje je taková průhlednější.
Já právě zavrhl možnost že by to byl nějaký starší kus protože když jsem jí kupoval, tak měla asi tak 1 cm a teď to budou zhruba ty dva cm a to mi připadá na starého, dospělého jedince málo, ale třeba se mýlím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 19:44 Žena bluedream [245] Re: Vaultman
Fotka k příspěvku Co taková?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 19:36 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Vaultman
Říkal jsi, že jsou to red cherry rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_denticulata_var_red_cherry tyhle? Trošku starší samičky mají světlý pruh na zádech (má ho viditelný i ta samička na fotce). Jestli jsi nakoupil na burze, tak jsi mohl dostat starší samičku - bude o hodně tmavší než ostatní a bude mít pruh. Já takové taky koupil (po dohodě, potřeboval jsem nějaké starší hlavně tedy samce, tak mi chovatel přinesl mix, některé samičky dokonce nosily vajíčka, ale nic z toho nebylo, zřejmě tím cestováním a prudkou změnou životních podmínek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 19:17 Vaultman Re: Bak
Koukal jsem na ně ( rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_palmata_sp_nectarine ) a moc si podobné nejsou. Navíc ta moje není zrovna starší kus... Snažím se pořídit fotku, ale zase se mi někde ztratila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 19:03 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vaultman
Jo palmatky mají pásek na zádech a hnědou barvu jako starší kusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:56 Vaultman – Tmavá krevetka
Ahoj. Koupil jsem (na akvaburze) několik krevetek red cherry, všechny jsou krásně červené až na jednu, ta je jaksi tmavá, taková, řekl bych, černo-hnědá se světlým, smetanovo-žluto-bílým hřbetním pruhem po celé délce těla. Je to normální, nebo to je snad jiný druh, jestli ano, tak jaký? Ani za boha se mi jí nedaří vyfotit, až se mi to povede, tak sem hodím i fotku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 09:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Onys
No fešandy to jsou, úplně stejné jako moje holky z Bengálského zálivu :)
No přijdou mi že jsou to Caridina Propinqua, jiný druh.. Jinak hezká krevetka co doroste trošku víc než Cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 09:45 Muž Onys [9] – Jaký je to druh krevetky je oranžová.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, před nedávnem jsem si koupil 5 krevetek prodávaných jako Red Cherry a jedna z nich je,ale taková oranžová je to jiný druh nebo se jenom jedná o odlišné zbarvení. viz. foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 14:41 miskic Re: kristian
u nas na slovensku je to velice vyhodna kupa v obchodoch ju maju bezne za 2€ :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 13:25 Muž kristian [80] Re: miskic
1,50€ za Red Chery? Neni to trochu prehnana cena? Nejaka mene rozmazana fotka by nebyla? Z tohoto se da jen predpokladat co by to mohlo byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2009 11:18 Muž filipsi [1295] Re: miskic
Podle poctu stetinek na zadecku tipuji na cherry, i kdyz tvar klepitek by zase mohl ukazovat na neco jienho :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 11:09 miskic Re: GP
Fotka k příspěvku ale ja som pozeral priemerna cena tej krevetky ktoru myslis je okollo 33 €
ja som ju kupil za 1,50€
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 15:44 GP Re: miskic
nepredpokladam, ze jste si koupil zrovna tu co myslim, ale nejaka krevetka co prechazela z cerne do cervene podle nalady pochazi ze sulawez....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 19:35 miskic
ja som zas pani v tropicu musel presviedcat ze caridina japonica neni red cherry.ale boli tak strasne tmavo cervene. tak som si jednu kupil a tistil som ze to bude asi babuli ale nema na chrbte bieli pasik. ta krevetka je cela cierna tak mi je to trocha divne.zajtra dam aj fotku len sa musia nabitž baterky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 19:45 Muž kristian [80] Re: navik
Souhlasim, vlastni zkusenost 1,5cm a uz nosi vajicka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 16:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: miskic
ono je to úplně jedno jaké jsou, je to jeden druh a barva natom nic nemění,.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 15:59 miskic Re: navik
aha a ty mas priesvitne alebo cervene krevetky? lebo ja tie cervene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 13:40 Muž navik [908] - SumciRe: miskic
Už jsem zaznamenal nosící samičku N.d. o délce cca 1,5 cm (tedy pokud do těch 2 cm nepočítáte délku "tykadel", musí být pohlavně dospělé...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2009 10:10 miskic – kolko ma cm krevetky pri pohlavnej dospelosti
mam krevetky maju 2 cm a neviem urcit ich vek.hlavne chcem vedet ci su pohlavne dospele chovam cherryni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 18:16 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: MěchýřovkaV
Tý c. orange jsou teď plný obchody, já sám mám vajíčka, ale nechce se mi dělat slaný akva.
Zkusil bych počkat až budou vajíčka a jestli se vyvinou mláďata normálně nebo budou jenom
larvičky které umřou ve sladké vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 17:53 Žena MěchýřovkaV [0] - ŽivorodkyRe: Bak
Fotka k příspěvku Vypadají takto, prostě jako Red Cherry, ale barva oranžová. Jen by mě zajímalo, jestli je to nějaká odrůda od Red Cherry nebo je to něco jiného, jak se vůbec jmenují, protože v obchodě bylo napsáno, krevetky oranžové, 40 Kč a víc nic. Ale to je asi jedno ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2009 17:16 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: MěchýřovkaV
Bez fotky se nedá tvrdit nic.
Prodávají se žluté až naoranžovělé krevetky, ale ty nejsou Neocaridina, mláďata nebudou, jsou jenom na ozdobu, mají moře obchodních názvů, třeba Car. Orange, Propinqua atd :)
Pokud někdo prodává žlutou Neocaridinu, chtěl bych ji hned taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 15:46 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky
Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Před 2 týdny jsem koupila krevetky jako Red Cherry, ale oranžové. To je jako jiný druh nebo se red cherry s někým spárovaly? Jen by mě to zajímalo, jinak jsou pěkné..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:02 Žena Zdeňula [10] – Re: ketupa
Fotka k příspěvku Tak že by to moje přece jen nakonec byly bumblebee..? O krevetkách crystal black toho popravdě moc nevím- jen to, že mají mít černé pruhy (podle názvu to i asi bude pravda ;-)). A když se moje krevetky doma vybarvily, měly krásně hnědé, tmavohnědě puntíkaté proužky na nažloutlém podkladu (mi připadá až tak trochu do červena). No a tady podle atlasu jsem je tipla na bee. Teď jste mě ovšem zmátl :-O Přidám foto, možná mi s tím pomůžete :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 19:55 kreten Re: Sid
Já se sice mohu připojit, leč musím lehce připomenout: Oni prodávají a mnohdy jen to, co jim kdo dodá...Já se jich nezastávám, v krevetkách není mnoho silných lidí a když jim velkoobchod napíše že to je to či ono, tak to tak prodávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 19:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Utahraptor
Připojuji se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:57 Muž ketupa [0] Re: Zdeňula
A není náhodou Bee a Crystal Black jedna ta samá krevetka ? Myslel jsem, (a weby jako např. www.akvakrevetky.wz.cz mě v tom utvrzují), že je to pouze odlišný obchodní název přírodní formy Caridina cantonensis ze které pochází čevená mutace Crystal Red. Nicméně jsem zatím pouze krevetkář začátečnik a tak se rád nechám poučit :-) Nashle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:37 Žena Zdeňula [10]
Jména krevetek jsou popletené i u nás- pod jménem 'crystal black' jsem si koupila 'bee'. Než řeknete, že jsem barvoslepá, tak pár slov na moji obranu- všechny tamní krevetky byly dost pobledlé, i 'crystal red' vypadaly spíše oranžové, tak jsem si řekla, že se snad vybarví. No, vybarvily se, ale do úplně jiné barvy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 17:27 Žena Utahraptor [91] Re: david56
To první mi připadá jako Macrobrachium, asi assamensis - taky mi to jednou prodali jakožto "krevetku japonskou" :) Prý mohou být nebezpeční malým krevetkám a rybkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 17:24 Žena datura [104] Re: david56
to druhý je caridina japonica a to první určitě není neocaridina denticulata:-D prodali ti úplně něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 09:34 švíco Re: david56
Kupoval jsem tam krevetky v uterý. Hned při pohledu do nádržky mi bylo jasné, že to jsou tebou zmiňované dva druhy. Musel jsem slečně vysvětlit že není krevetka jako krevetka a ukazoval jsem jí prstem na kusy které jsem chtěl (pouze japonici), jinak cenu mají přijatelnou (29Kč) a krevetky jsou zdravé.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 00:25 Žena Nigerin [19] Re: david56
Řekla bych že jo... Ale co s tim nevím.. Snad jen zajít tam a zkusit to vyřešit :-)
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15974x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11503-jaky-je-to-druh-krevetky?od=451