Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to druh krevetky?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to druh krevetky?
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 11:01 Markéta – Jaký druh krevetky?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, víte jaký je to druh krevetky? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2016 19:26 S Muž invalida [3881] Re: Jirri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 18:45 Muž Jirri [71] – Červená
Fotka k příspěvku Ahoj, poznáte někdo co je to za druh krevetky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 08:11 Žena Turbínka [2558] Re: Mirek
Spíš bych řekla že neocaridina :-) Ta první var. Red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 21:59 Mirek – Jaký je to druh?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím pomozte jaký je to druh neocaridie nebo caridie?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 09:15 S Muž invalida [3881] Re: jakub7
I já bych tipoval palmatu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 21:21 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: jakub7
neocaridina palmata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2016 19:44 Žena Turbínka [2558] Re: jakub7
Nějaká neocaridina to je určitě, ale blíž? Palmata green? Těžko říct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 19:41 jakub7 – co je to za druh?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradí někdo co je to za druh krevetky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 09:01 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: Lili
mohla by to byt ona ale aj tibee, krizenes CRS a Tigra.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2016 21:28 Muž Sareneth [7] Re: Lili
Mé nezkušené oko v krevetkách si myslí rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_kantonska_var_crystal_red ale ať se vyjádří radši někdo kdo v nich má praxi :) . Možná by to chtělo lepší foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 21:18 Lili – Jaka to je krevetka?
Fotka k příspěvku Dobrý večer, co by mohlo toto být za druh krevetky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 06:28 Muž petromas [10] Re: Amatértom
Red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2016 22:48 Žena Turbínka [2558] Re: Amatértom
Vypadá jako cherryna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 22:42 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – red cherry ????
Fotka k příspěvku čus, je tohle neocaridina ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 13:16 Muž Jifi [675] Re: beeper
Mně to připadá spíše jako Caridina multidentata, i když ty fotky jsou fakt děsně slabé.
Jsou ty krevetky velké tak 3-4 cm? Nebo jsou o dost menší?
Hodila by se lepší fotka, kde by bylo líp vidět zbarvení na boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 22:54 - Re: beeper
Zrejme rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena ale foto je fakt slabé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2016 18:52 R Muž afc1886 [14681] Re: beeper
Fotka nic moc,ale tipuji rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska
Edit-když se dívám na počítači,tak ti asi nikdo neporadí,na tabletu jsem se nechal unést stydim .Zkus kouknout tady a porovnej rybicky.net/atlasostatnich/cesky/k .Nebo dej lepší fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 18:44 beeper – Co je to za druh
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prinesl jsem domu krevetky, ale vubec netusim jake. Prosim o radu, snad to z foteknekdo pozna aspon priblizne. Moc dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 19:30 Muž romcx75 [0] - Krevetky white pearlRe: Siml
Je to nevytridena cherryna
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 16:35 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonkeRe: siml
Mozno to bude White pearl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 11:53 Siml Re: Ciffik
Urcite to bude neco obyc, jsou jenom ze zverimexu, zatim zacinam :-) a nevite jak se pozna, jestli je to samec? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 11:25 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Wendy2
to určitě nebudou ;-) spíše nějaký ,,nevybarvený odpad" z neocaridin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 09:45 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Siml
japoniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 08:21 Siml Re: petulinakk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nene mam ctyri, dve cervene a dve pruhledne, ty zkusim jeste vyfotit znova smich
Tady jde snad videt lip, cetla jsem tady v atlase ze samice ma byt cervena a samec nevybarveny, ale nevim jestli to neni neco uplne jineho nez samec k moji samici :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 20:37 Žena petulinakk [2016] Re: Siml
To první vypadá na samici, druhá fotka je tak špatná, že by šlo o věštění z křišťálové koule :-) ale pochopila jsem správně, že máš jen dvě? Pokud ano, přimlouvám se za kamarády, rozhodně se budou cítit líp :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 17:51 Siml – Krevetka cervena
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, koupila jsem si krevetky ale jsem uplny zacatecnik, myslite, ze jsou to obycejne krevetky cervene, samec a samice? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 17:48 Muž romcx75 [0] - Krevetky white pearl – black tiger?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku na burze jsem koupil tyto krevetky pod názvem caridina cantonensis sp. Black - Je to black tiger nebo to je neocaridina black rose ci schoko?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 18:52 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: grupyk
je to rili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 18:29 Muž grupyk [20] – Rili
Fotka k příspěvku Zdravím, asi mi byla omylem přibalena k neoc. var. Rili jedna cherry. Nebo je to vybarvená dominantní samice?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 16:21 jamajcan Re: Amatértom
Tipoval bych Neocaridinu.Fotka je ale docela špatná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 15:15 Muž Amatértom [514] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj je to neocaridina nebo caridina ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:29 honza
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den , nevíte někdo zda se jedná o krevetku crystal red nebo se jedná o krevetku taiwan bee red wine.
Děkuji předem za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 22:12 vincky Re: tchorik
První tři fotky je samice N.davidi nějaká var. a čtvrtá fotka je na beton sameček N.davidi var. Red Cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 01:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tchorik
Co se týče krevetek, rod si odhadnu trefit s celkem vysokou pravděpodobností na Neocaridina, druh už tak jednoznačný nebude. Je možnost, že je to vše jeden druh a jsou to různé barevné variety N.davidi, nebo je tam směska dvou druhů a kromě zmíněné N.davidi je tam ještě N.palmata. A teď si vyber palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 00:26 tchorik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím taky o radu ano Máme doma krevetky - zřejmě nějakou směsku - dcerka dostala krevetky na chovatelském kroužku - tohle už je náš odchov, ale už původně byly některé dohněda a některé dočervena. Teď jsme ale koukaly, že některé se opravdu dost liší. Máme i dvě hodně červené, některé jsou zase víc průhledné. Dokonce je tam jedna i taková jakoby tygrovaná, ale tu zatím nemám vyfocenou. Na první fotce jsou dvě - každá jiná, další dvě fotky jsou detail té vlevo. 4. fotka je další modelka, tentokrát víc červená (ale ještě né nejvíc). Jsou to Neocaridiny? Případně jaké? Omluvte prosím kvalitu fotek, sice mám nový foťák, ale ruce mi bohužel zůstaly původní smich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 20:20 nowy101 Re: Kaira
až ji objevím, tak si ji ještě pořádně prohlídnu, ale jak je zeleno-průhledná, tak se hledá děsně blbě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 09:54 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: nowy101
Nejsem žádný odborník, ale nemohla by to být Caridina simoni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 07:37 nowy101
Fotka k příspěvku Ahoj, nepoznáte někdo jaká to je krevetka? Včera jsem byl koupit 2 crystalky a doma na mě vykoukla navíc i tahle... hádal bych to na green palmatu, ale ty přeci nemají oranžový oči, nebo jo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 21:42 Žena Turbínka [2558] Re: jalea
Ty krevety by mohly být i n. patmata green nebo i klasické n. davidi, dost těžko se od sebe poznají zvlášť z takové fotky, barva vajíček více méně podobná - tmavé výjimečně světlejší do žlutohněda. Ten druhý druh je n. davidi var. red cherry s tím by se dalo souhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 20:54 Žena jalea [3] – začátečnická domněnka
Fotka k příspěvku Tak napsala jsem dlouhosáhlý příspěvek a on se mi při ukládání smazal! :-O takže ve stručnosti. Je má domněnka že mám v akva Neocaridina davidi a Neocaridina davidi var red cherry správná? Červené mají bílá vajíčka světlejší černá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:43 Muž secrof74 [27] Re: lilitko
Neocaridiny jsou to určitě. Ale stejný problém jako já. Řeším tem druhý název. Jsou li to Davidi nebo Palmata. Já prostě ten rozdíl nepoznám... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 16:50 Žena lilitko [224]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, v akváriu mám krevetky klasické Neocaridina davidi a medzi nimi tieto dve, ktoré sú na fotkách. Sú to jedny z najstarších, majú aj trošičku iné telo sú akoby kratšie a také "guľatejšie", ale napriek tomu vyzerajú väčšie ako ostatné. Sú to tiež Neocaridiny?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 14:29 Muž secrof74 [27]
Tak OK. Já ten můj dotaz upřesním. Je mi nasné že je to Neocaridina Davidi nebo Palmata. Šlo mi právě o tohle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 12:48 Muž secrof74 [27] Re: Turbínka
No jistě že to neprodávám. Takže uvidíme co z toho bude. Třeba vyšlechtím zvláštní druh... hihihihihi :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 12:34 Žena Turbínka [2558] Re: secrof74
Jestli má velikost jako cherry, i tvarem hlavohrudi mi přijde jako neocaridina, tak bych ji považvala za neocaridinu. Jestli je jediná téhle barvy v nádrži, tak bych ji doporučila odlovit, protože potomci nebudou čistá linie a mohl by sis zkazit chov minimálně těch cherryn (pokud už není?). Až se jí narodí potomstvo, které z části bude červené nebudeš potom moci rozeznat původní cherry a potomky této s barevným defektem, po čase by došlo k vymizení všech barevných znaků. Ale pokud máš krevetky pro radost a nikam je neprodáváš dál, tak ji tam klidně nech. Mezidruhové křížení zdraví a životaschopnost potomků neovlivňuje, ale právě tu barevnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 12:21 Muž secrof74 [27] Re: Turbínka
No pravě že má velikost jako běžná Cherina. A mam je společně dlouho. Ale tohle nebude potomek.. To co má v břiše, to budou nějaký kříženci.. Tak nevím teda.. Je to jediná kreveta téhle barvy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 12:11 Žena Turbínka [2558] Re: secrof74
Nemohla by to být neocaridina palmata sp. green? Jak je ta samice velká? Okolo 2,5 až 3 cm?
Edit: Jak dlouho je máš společně s těma cherrynama, tedy pokud se jedná o nádrž "Shrimps In Natural Plant City" Jakou barvu mají potomci? Protože pokud mám pravdu a nemusí to být palmata, stačí jakákoliv neocaridina tak máš v akvárku mezidruhové křížení hmm Ač někdo říká, že davidi a palmaty se nekříží, já si myslím (a u sebe vidím) že kříží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 11:31 Muž secrof74 [27] – Jaká??
Fotka k příspěvku Zdravím přátelé. Můžete mi někdo poradit, co je to za krevetku?? Byla mi dána jako Babaultova, ale to se mi nezdá. Fotka není nic moc, no snad to bude ztačit.. Děkuji...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 14:23 Muž Marvin [0] Re: ZdendaCh
Děkuji, to budou ony. Většina má ty černé ocásky a jsou modré. Měl by to být vše stejný druh, tak uvidím některé menší jsou celé světle modré. Super potlesk
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11503-jaky-je-to-druh-krevetky?od=101