Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to druh krevetky?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to druh krevetky?
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 15:07 Muž jeník [54] Re: Karnal
Áno, to konvenuje mé laické úvaze níže..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 15:00 Žena Karnal [196] Re: jeník
No a neni snad kreveta skleněná (glass shrimp) Macrobrachium? Já si to aspoň do dneška myslela... :-)
Podle fotky by to v zásadě mohla být ona: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_sklenena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 14:41 Muž jeník [54] Re: Grecninka
Není to z Hornbachu? Tam pod názvem Glass shrimp distribuují něco, co bych tipoval na nějaké Macrobrachium...pazoury s klepetama, zdá se, má..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 12:15 Žena Grecninka [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte, co je tohle za krevetku? Je koupená pod názvem Glas shrimp, ale raději se ptám, jestli to je fakt ona :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 19:57 - – re:katterinecka
Ani hľadať nemusíš,je to presne tak ako píšeš.Sakura vznikla selektovaním najčervenších red cherry.Mladé sakúr však treba naďalej triediť pretože po pár generáciách majú tendenciu sa vraciať k pôvodnej forme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 18:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Filip980
to se stává často, je možné že sakury byly "vyšlechtěny" vybíráním červenějších red cherry (i když nějak doprodrobna jsem to nehledala)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 18:33 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Krevetka sakura nebo red cherry?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám v akva red cherry a už hodněkrát jsem si všiml, že jou některé velmi červené, tak jsem se podíval do atlasu a shodují se více s fotkami sakury než red cherry. Co myslíte vy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 08:39 - krevetka
Ak má pílkovité rostrum a pruh cez vrch tela+kolmo na tento pruh na konci chvosta další môže sa jednať o Caridina babaulti var.Malaya.
To,že je to neustálená populácia ti budú tvrdiť viacerí.Nie preto,že to tak je.Preto,lebo veľa chovateľov ich má v kope niekoľko druhov a sami nevedia čo vlastne predávajú.Je to smutná realita.Kľudne to môže byť i palmata,tie však nemajú až tak pílkovité rostrum.Palmaty majú tiež viacero foriem napr.green.V originále sú však samčekovia mierne bodkovaný a samice ako na tvojej fotke, niekedy až do čierna.Samice sú tmavšie.
Najskôr to bude palmata.Najspoľahlivejším znakom na určovanie je rostrum pri pohľade zhora.Vzhľadom na drobnosť krevetiek to asi bez mikroskopu nepôjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:08 Žena Karnal [196] Re: invalida
Že to můžou být kříženci už mě taky napadlo, ale až po napsání dotazu. Ono je to klidně možné. Když jsem se ptala chovatele, od které krevety mám, tak říkal, že je to poměrně neustálená populace, navíc je měl delší dobu s cherynama. Byly prakticky zadarmo, tak mi to ani v nejmenším nevadilo. Chtěla jsem je hlavně proto, aby v akváriu bylo něco nenáročného, co mi bude oďobávat řasu a vydrží i horké léto. Jen ta variabilita mě hodně překvapila... Aspoň nejsou tak nudně jen a pouze zelené. :-)

Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 07:48 S Muž invalida [3881] Re: Karnal
Palmaty sou fakt různěbarevný..čokoládový,,modrý...možná že se prodává i víc druhů jako jeden..teoreticky můžeš mít i křížence...údajně i s cherrry ale nikdy sem o tom nečetl z praxe,..jen na bázi dohadů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 23:33 Žena Karnal [196] Re: seic
Stydlivé nejsou, vůbec se nebojí - při čištění mi lezou pořád do odkalovače a mám co dělat aby neskončili v kbelíku. Mláďata se vyskytují - jen se mi zdá, že krevetek moc nepřibývá. Ale mám v akvárku ploštěnky, takže je to spíš tím.

Tak že by opravdu palmaty? Mě trochu znejistěla ta variabilita tvarů... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 22:32 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Karnal
- tipoval bych Palmaty, mozna urcit podle chovani
- litaji ochotne po celem AQ, nejsou "stydlive"? jsou zrave? mnozi se ochotne a ve velkem mnozstvi?
- pokud zni odpoved ANO, tipoval bych Palmaty, pokud NE, spise ty Babaulti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 21:08 Žena Karnal [196] Re: invalida
Tak, a jsem ještě zmatenější - ani tvar hlavy zdá se o druhu nevypovídá coze

Možná bych mohla mít babauldi a palmaty, ale fakt nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 20:38 S Muž invalida [3881] Re: Karnal
Krevety nejsou jednoduchej sport a ani odborníci si často nejsou jisti. Palmaty sou hodně variabilní barvou. Ta fotka by na palmatu seděla ale už špatně vidím. Zkuz toto akvakrevetky.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 19:54 Žena Karnal [196] – klíč k určování krevet
Fotka k příspěvku Jak se dá vlastně přesně určit druh krevetky? Myslela jsem, že mám palmaty (tak jsem je kupovala), ale při focení jsem si všimla celkem výrazných rozdílů - nejpodstatnější asi ve tvaru hlavy - viz fota:

Dlouhé a pilovité rostrum, krevety jsou také o něco málo větší. Barvy zelené a hnědé.
rybicky.net/nadrz/11957/33.jpg
rybicky.net/nadrz/11957/32.jpg

Kratší rostrum, zahnuté do obloučku, barvy zelené a jak vidno, i červené.
rybicky.net/nadrz/11957/35.jpg
rybicky.net/nadrz/11957/34.jpg

Kvalita fotek je trochu nedobrá, ale detaily jsou doufám přecejen trochu vidět...

Děkuji za pomoc při určení - ráda bych věděla co vlastně mám :)
Atlas jsem prohledávala, ale i tam jsou u jednotlivých druhů rozdíly mezi tvarem hlav a ani na internetu na mě nic nevypadlo - tedy - kromě skvělých receptů na úpravu krevet, tak už nevím co a kde hledat...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 14:13 Fugee Re: Lisak
Vyhazovat crystaly, co mají hodnotu i 60ks, to je teda něco. ;o)
Nicméně, bez fotky se to špatně pozná, ale je možné, že se pokřížila přírodní forma denticulaty s cherrynou nebo palmatou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 14:03 triscene Re: Lisak
ty si fakt inteligent, vylovit krevetky a vyhadzovat ich z okna.
teba by som vydrbal z okna za ....

co keby si ich radsej daroval alebo predal niekomu kto je inteligentnejsi ako ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 00:25 Muž Lisak [3] – tyrkysová modrá krevetky
Dnes při pravidelném odlovování krevetek z hladiny a poté vytřepání z okna jsem mrknul do sítky a tam tyrkysově modrá krevetky. Nenašel jsem jí nikde neví někdo co je to za druh ? Jestli se to nějak pokřížilo a vznikla modrá ?
Hodil jsem do 450 litrovky pár kousků a nemužu se jich těd zbavit :-( potvor.
Caridina cantonensis sp. Crystal black
Caridina cantonensis sp. Crystal Red
Neocaridina denticulata
Neocaridina denticulata red cherry
Neocaridina palmata
Mám dost zarostlou nádrž a beru jakoukoliv radu jak se jich těd zbavit......díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 21:34 Žena petulinakk [2016] Re: Karnal
Původně ale byla sytě oranžová, jako všechny ostatní... takhle se postupně vybarvuje tak poslední cca 2-3 týdny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 20:34 Žena Karnal [196] Re: petulinakk
Tak to bych si netipla. :-)
Asi barevně neustálená populace. Mě se zase pro změnu mezi palmatama objevili dvě červené krevety, taky úplně nevím proč. Původní chovatel prý měl původně palmaty s cherrynama, ale už dlouho před předáním ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 18:06 Žena petulinakk [2016] Re: Karnal
Je to propinqua, normálně sytě oranžová :-) nevím proč takhle ztmavla, možná žere nějaký extra řasy?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:23 Žena Karnal [196] Re: petulinakk
Tak třeba Neocaridina palmata? Ale ty krevetky vypadají tak hrozně podobně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 14:47 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvku Uhodnete, o jaký druh se jedná? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 19:44 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
sice starsi prispevek ale rekl bych ze Acko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 21:04 Fugee
Fotka k příspěvku Zdravím, o jakou jakost se jedná?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 17:06 JagerMaister Re: Konhi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 16:27 Muž Konhi [1] – Co je to za krevetku?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím! Poradíte někdo? ;-) nedokázal jsem je identifikovat ani podle atlasu, tak snad někdo bude vědět ;)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 00:29 Muž kaqpo [7] Re: camaron
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 11:08 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: camaron
Já si myslím že jsou to jenom japonici, taky jsem je měla, jedna měla tečky po stranách a jedna byla průsvitná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 17:54 camaron
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mam nove rozne krevetky, ale nezda sa mi ze by boli vsetky japonicy, niektore maju tecky po strane, a niektore su len priesvitno zelene... zatial len jedno foto.. neskor poslem viac
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 19:55 švíco Re: Váza
Neboli caridina japonica ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 19:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Váza
"Amano shrimp" s vajíčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 19:06 Muž Váza [6] – Co to je za krevetku a má v sobě vajíčka?
Fotka k příspěvku S krevetkama nemám žádné zkušenosti. Mám ve svém společenském akváriu dvě, které jsem před měsícem dostal. Nevíte náhodou co to je za druh?
Potom mám druhý dotaz. Dnes jsem přijel z víkendu a všiml jsem si, že jedna z krevetek má v sobě něco co vypadá, jako vajíčka. Je možné, že by to mohli být opravdu vajíčka (viz. obrázek)?? Svou spodní částí pravidelně hýbe, jako by to ze sebe chtěla dostat...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 15:58 JagerMaister Re: simka894
podľa mňa je to krevetka neocaridina palmata a samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 14:30 honzap92 Re: simka894
Jedině že by to byla masožravá krevetka, ale na tu to nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 13:04 Žena simka894 [0] – co je to za krevetku??
Fotka k příspěvku poradi mi niekto co je to za krevetku a ci je mozne aby mi okusala ostatne rybicky ??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 10:19 Žena Kajka99 [229] Re: japman
vidím přírodní nebo zelené palmaty, chovám je. Nicméně to může být i nějaká jiná přírodní forma, bohužel nemám srovnání s dalšími druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 10:18 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
- abs. souhlas s Chem, s krevetkami zacinam, ale urcite clovek nesmi po tech svych "pozadovat" idealni zbarveni, co nekde vidi na netu
- to jsou fotky profi chovatelu, kteri selektuji a slechti vybrane jedince
- zbarveni take zalezi na stresu/socialnim postaveni daneho kusu v aqua
- me se napr. nyni v aqua az po 3tydnech zacinaji vybarvovat samice palmata sp. Green, zbytek vypada stejne jako na fotkach od japmana

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 10:06 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: japman
- urcite to nejsou tedy Blue pearl :-) napr. winter ma Blue Pearl takoveto - rybicky.net/nadrz/8453/o7219.jpg
- na druhe fotce je asi "nejaka" palmata, na prvni Yellow spise ne, uz z toho duvodu, ze ty se prodavaji za 35-40,-
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 16:57 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzap82
chem ma pravdu, ani yellow ani blue pearl to nevypada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   12.04.2011 16:55 honzap92 Re: japman
ta na tom šutru je Neocaridina heteropoda var. Yellow ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   12.04.2011 16:45 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: japman
ta první je palmata,u druhé nevím,ale vypadá to na blue pearl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 16:25 Muž Chem [837] Re: japman
Ono je to s urcovanim podle fotek trochu slozite, neb zbarveni je i uvnitr druhu velmi variabilni a podle zbarveni (coz je jedine, co je z fotek videt) se krevetky urcuji spise "pro potreby zverimexu", nez pro jednoznacne urceni druhu. Kazdopadne bych tipoval, ze to bude prirodni Neocaridina palmata, nebo N. heteropoda. Jejich naroky na chov i odchov jsou stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 15:33 Muž japman [0] - Raci, krabi, krevetky – ake su to krevetky?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku kupili sme blue pearl a medz nimi boli aj teketo: najprv boli priesvitne, ale postupne sa takto vyfarbili, co by to mohli byt za druhy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 18:34 blackarrow Re: camaron
Já bych řekla, že to bude tahle rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_molucka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 18:29 camaron – identifikacia krevetky
Fotka k příspěvku neviem kolko cm, ale dnes som kupil nie krevetku, ale krevetu ! m asi 6 cm, a neviem identifikovat jej meno . vie niekto co je to za netvora ? hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 13:31 Muž hero [7] Re: FranzFritz
No vzhledem k tomu, že jak jsem pochopil ze zdrojů na internetu je Red cherry stejně uměle šlechtěný genetický mix čehosi (někde se psalo dokonce že vznikl náhodou ve společné nádrži různých druhů mini krevetek), tak členit to ještě na "Sakura" mi přijde zvláštní. Tedy aspoň moje krevetky jsou zbarvené hodně odlišně, i když všechny generace ze začátku pocházejí z několika málo jedinců. Barevnost se mění stářím, hodně potravou, parametry vody, také podle toho v jaké nádrži jsou a jaká je zrovna populace, vybarvení se mění podle "stresu", podle teploty vody apod. Když přelovím úplně rudou krevetku (kterou by někdo nazval Sakura) do jiné nádrže, tak třeba za pár dnů trochu vybledne. Když nechám 10ks normálně červených Red cherry přes noc ve sklenici s okolní teplotou, tak jsou ráno všechny skoro bíle apod. Určitě by stálo za to selektovat a množit pouze celorudou barvu. Ale představte si, že to takto bude dělat dvacet chovatelů vždy se svými jedinci. Po roce se to všem dvaceti povede, že to bude čistá linie. A která z těchto chovatelských linií potom bude moci být označována za tu pravou "Sakuru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 12:43 Muž Chem [837] Re: FranzFritz
Ono jde o to, ze spravne sakury ci super red by meli byt bez jakekoli ztraty cerveneho pigmentu - uplne cele cervene a mely by mit takove i cele potomstvo. Narovinu priznam, ze takovych populaci jsem moc nevidel (ty populace, ktere byly cele cervene byly zkratka pouze vyselektovane, ale v potomstvu zase meli nejake mene cervene jedince). U vsech prodejcu na burzach i chovatelu nasel v sakurach jedince zbarvene podobne jako cherry. Tedy cervene s pruhlednymi vzory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 12:29 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Osobně mi taky podstatný rozdíl uniká. Mám red cherry a množí se jako králíci. Část z nich je světlejší jako správné red cherry, ale pár jich je rudých jako sakury na obrázku. Připadá mi, že vždy část se narodí světlá a část velmi tmavá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 22:02 Bexi Re: ZdendaCh
neocaridina denticulata (nebo heteropoda?,teď nevím které jméno je platné)
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15974x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11503-jaky-je-to-druh-krevetky?od=401