Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to druh krevetky?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to druh krevetky?
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 11:51 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Markéta
:) Já bych to typnul na tz. mutanta :-D sice caridiny nechovám, ale když máš několik druhu v jednom akvarku tak se ti to mohlo pokřižit ne?
moje drahá polovička měla v jednom akvarku sakury, a k tomu nějáké palmaty...a za čas se ji tam oběvily krevetky které vypadaly jako něco mezi přírodní formou a Tiger :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 11:46 Markéta Re: invalida
Myslíš, že je možné, že by to byla white pearl, přestože obvykle white pearl bílé oči nemá? :-O
V noci jsou koukala na hromadu fotek různých sladkovodních krevetek a bílé oči neměla žádná. Aby nebyl nějak nemocná hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 10:17 S Muž invalida [3881] Re: Markéta
white pearl případně palmata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 22:32 Markéta
Fotka k příspěvku Ahoj všem
vím, že fotka není moc kvalitní, já prostě akvárko vyfotit neumím tone
nevíte co je to zač? Je šedoprůhledná a má bílé oči (což mne fakt zaujalo), dostala jsem ji omylem ke zbytku krevetek. Je docela dlouhá. Myslela jsem si jestli to není jedna z babaulti, ale ty jsou peci jen fakt zelené ;-) :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.04.2013 14:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: amrtin
No jo... ale dnes se jmenuje latinsky Neocaridina davidi var. Red cherry. Musíme si zvykat na nové názvy smich Jinak opravdu kráska palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 00:22 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
Já bych řekl že je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 00:14 amrtin – Krevetka červená var. Red cherry (Neocaridina Heteropoda sp. Red cherry)
Fotka k příspěvku Krevetka červená var. Red cherry (Neocaridina Heteropoda sp. Red cherry).Měla by to být ona(hádám že sameček).Je a nebo není?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2013 13:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jbml179
Takto vypadá C.babaulti, koukni na to rostrum: rybicky.net/obr/plzi/max/1101.jpg Já si stejně pořád myslím, že to tvé je palmata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.03.2013 08:30 jamajcan Re: jbml179
Je to Palmata ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 21:17 jbml179 Re: malyLibor
Fotka k příspěvku Tak přidávám lepší fotku, je tam vidět malej pilník (rostrum), ale nevím který jak druh jej má velký? Takže co je to prosím přesně za druh?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2013 19:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ondra
Já to bral podle pruhu na zádech, ale je fakt, že zbarvení často klame. Přesně určit by se to dalo asi jen podle rostra. C.babaulti má velké a výrazně pilovité rostrum, N.palmata ho má kratší a hladší. Ale spíš sázím na tu palmatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 19:03 ondra Re: jbml179
Není to krevetka Babaultova var. Malaya? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.03.2013 18:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jbml179
Já bych si tipl na Neocaridina palmata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 18:36 jbml179 – Druh krevetky
Fotka k příspěvku Pozná někdo co je to prosím přesně za krevetku? Či jeto nějaká kříženkyně?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2013 20:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: medamedas
Nene :-D Jeden z těch druhů, co jsem psal, japonika fakt ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:56 Muž medamedas [6] - TetryRe: malyLibor
No tu palmatu moc nedokážu jistě poznat, co jsem tak prohlížel na netu, tak vypadají dost jinak a je zde i výrazná červená barva. A v popisu sem nikde moc jistě nenašel určité znaky, které ji jasně charakterizují. No já spíš mám dojem, že na hřbětě jsem jí viděl pruh, jako u japonici. Ale to si nejsem jist, mohlo to být jen optický klam nebo střívko uvnitř...
A třeba Caridina multidentata by to bejt nemohla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: medamedas
Tak japonika to není skoro jistě. Podle toho pruhu právě spíš palmata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:13 Muž medamedas [6] - TetryRe: malyLibor
no chtělo by to sai lepší fotku, ale tohle je nej asi z 20-ti co jsem udělal kompaktem... No každopádně děkuji za info, já doufal, že by to třeba mohla bejt japonica, ale ten pruh sem na ní nikdy pořádně neviděl, či neměl možnost vidět, alke doufal jsem v ni aspoň :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 17:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: medamedas
Taky bych si tipnul na palmatu green, ale je fakt, že když jsem měl ještě přírodní Neocaridina denticulata, tak se některé kousky vybarvovaly podobně, obzvlášť když bylo v akva dost zelené řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2013 08:35 jamajcan Re: medamedas
Neocaridina palmata.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 08:30 Muž medamedas [6] - Tetry – Určení krevetky
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Poznáte prosím co je to za krevetku na fotce? Red Cherry poznám, ale ta zadní je co? Údajně jsem měl mít pouze Red Cherry, aspoň prodejce mi dával pouze tyto. Ale nezdá se mi, že by ta zadní byla Red Cherry. Snad to z té fotky poznáte.
Díky za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2013 22:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: čmeliak
Takže to byly asi red cherry, proto jsou mezi mladými i průhledné, přírodně zbarvené krevetky. Pokud chceš červené, musíš pečlivě třídit... ale pokud ti nevadí ty průhledné, budou mít taky zajímavé mladé... někdy hnědé, někdy až skoro do modra.. a jindy červené jako red cherry :-) Krevetky jsou velká radost, když se jim daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 21:11 Muž čmeliak [5] Re: malyLibor
No, kupil som 4 krevetky, asi 2 cherry a 2 sakury, alebo 4 sakury ..a jedna z nich je prave tato krevetka. Teraz ich mam uz viac, kedze sa mi rozmnozili, zaujimave je ze niektore su celkom priesvitne, viem ze samce su menej sfarbene ale niektore nemaju ani naznak cerveneho odtiena a myslim ze su uz dospele. takze je to zaujimave coze a ta najvacsia je taka ako tie dalsie sakury , len je proste vacsia a mohutnejsia :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 20:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: čmeliak
No, ony si najdou zbytky po rybičkách, řasy, bakterie, prostě co mají rády. A to máš jen jednu sakuru? Podle té krásně červené vypadá jako sakura, ale může to být i stará red cherry, čím je samička starší, tím sytěji je vybarvená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 20:03 Muž čmeliak [5] Re: malyLibor
myslis ze je to sakura ? nekrmim ich s nicim ...rybky krmim normalnou potravou..vlocky alebo nejake mrazene nitenky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 19:56 Muž čmeliak [5] Re: predator3313
krevetky nekrmim nicim...krmim rybky vlocky sem tam nieco mrazene :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2013 19:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: čmeliak
Nádherná sakura, samička. Čím krmíš, že ti tak vyrostla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2013 18:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: čmeliak
No já bych řekl že spíš asi ta Sakura... :-D čím to krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 18:50 Muž Burik [727] - AquascapingRe: čmeliak
to bude cherryna na steroidech :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 18:26 Muž čmeliak [5]
Fotka k příspěvku neviete aky je to druh ? vyzera ako Neocaridina sakura, alebo red cherry ale tie by mali mat zhruba 1 az 3 cm, a tejto som nameral 4cm, a je podstatne vacasia a mohutnejsia ako ostatne, krevetky ktore mam ..
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.12.2012 09:08 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: maalamut
Na fotkách v prezentaci je pěkně zelená! Pokus se je třídit, když tam pak ti zelení kluci plavou, je to krásnej pohled palec (a že plavou docela dost často ;-) ). Samičky mám různobarevný, ale v mladých už snad nějakou zelenější najdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.12.2012 08:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: maalamut
Tak podle této fotky to podle délky rostra vypadá na Neocaridina palmata přírodní forma - má rostrum delší než N.heteropoda. Ale ty fotky, co máš v prezentaci, jsou N.palmata green, takže i toto mohou být ony, jen méně výrazně zbarvené. I z takto nevýrazně zbarvených samiček mohou padat pěkně zelená mláďata, jak by ti tu mohla potvrdit ivaha. Důležité je odlovovat málo zelené samečky někam do jiné nádrže a tím si velmi rychle vytřídíš hezky zelenou populaci. A ty přírodní palmaty můžeš nechat v něakém jiném akvárku jako uklízecí četu, jsou velmi pilné a šikovné uklízečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 02:30 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Fotka k příspěvku Bohužel lepší fotku asi mít nebudu, nemam foťák a tak fotím mobilem jedině na rybicky.net/nadrze/16491 Jinak krevetky jsou asi 2,5 až 3 cm velké a jejich vajíčka mají hnědou barvu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2012 22:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: maalamut
No, Japonika to nebude, Japoniky jsou dvakrát větší než neocaridiny, mají ty tečky jinak poskládané.... nene. Ale může to být slabě vybarvená blue pearl a nebo jiná barva palmaty. Ta fotka fakt není zrovna nejlepší. Krevetky se spíš než podle barvy určují podle rostra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 21:35 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: maalamut
taky bych řekla palmata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2012 21:30 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: maalamut
palmata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 19:08 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetkyRe:
JJ děkuju, ještě mě napadla tahle Krevetka japonská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.12.2012 18:06 JagerMaister Re: maalamut
skôr palmata green
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2012 16:26 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: maalamut
Z týhle fotky si to určit netroufnu. Zkus to porovnat s atlasem rybicky.net/atlasostatnich/neocaridina_zhangjiajiensis_var_blue…
Blue pearl, alespoň ty co jsem kdy choval neměly nikdy zbarvení jako neonky. Některé měly sytější barvy, některé slabší, téměř průsvitné. Z některých fotek na internetu může nabýt začínající chovatel dojem, že koupil nebarevné mrchy. Je to matoucí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 12:33 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – Copak to je za krevetku
Fotka k příspěvku Nevíte někdo co je to za krevetku? Prodali mi je pod tímhle názvem Neocaridina zhangjiajiensis var. Blue ale nejsem si jisty že to jsou ony.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 11:45 Fugee Re: malyLibor
Tak já o to nijak zvlášť usilovat nebudu, nechám to na přírodě, třeba to vyjde i tak. =) Koukal jsem, že jich v akvárku mám namodralých víc, tak se třeba namnoží. Navíc teď nemám volné akvárium, kde bych je šlechtil, možná v budoucnu. =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 00:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Red cherry by měla být z Neocaridina denticulata.... otázka je, jestli není totožná z N.palmata... v malých krevetkách je ještě větší zmatek než v rybkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 00:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Fugee
Přesně jak popisuješ vznikají jednotlivé barevné varianty různých druhů krevet. Vyžaduje to ale spoustu trpělivosti. A varuji tě, pokud chceš odchovat modrou krevetku, tak modrá barva je v přírodě značně recesivní, tedy nesnadno udržitelná. Nicméně máš-li dost trpělivosti třídit zkus to, budu se těšit na krásný výsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 00:53 - Re: Fugee
Stáva sa to.U Mňa po dvoch rokoch sa narodilo pár palmát úplne červených ako red cherry.Už som tu dával odkaz,že aj blue pearl a white pearl sú vlastne palmaty.Chcelo by to test DNA,možno aj cherry sú nakoniec z palmát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 14:55 Fugee
Fotka k příspěvku Teď jsem koukal do akvárka, a našel jsem něco podobného, něco jako načervenalou palmatu. Přidávám 2 fotku + jednu fotku té černé, omlouvám se za kvalitu, fotil jsem to narychlo..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 14:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kortezhugo
Mně se objevovaly hnědé a zelené, ale i černé a do modra, a nejvíce načervenalé a průhledné s různobarevnýma tečkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 14:03 Fugee Re: kortezhugo
Podle mě by klidně mohla celá zmodrat, nebo aspoň z většiny, ale jedinci by se museli úmyslně vybírat a ti "nepovedení" odstraňovat, ale nevím.. Třeba cherryny jsou taky takhle vyšlechtěné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:18 Muž kortezhugo [983] Re: malyLibor
No uvidime - a dam vediet ako sa to casom vyvinie.Lebo ja ani neviem ake je prirodzene sfarbenie.Mozno ze "zmodra" casom aj cela - ktovie? :-) Alebo to sfarbenie ma daake obmedzenia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 11:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kortezhugo
Myslím, že se přirozeně vrací ke svému přírodnímu zbarvení. Ale je to krasavice. A moc pěkná fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2012 11:17 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku Tiez prispejem...Mam taketo cervenomodre "Red Cherry".Nic som nekrizil a doteraz(zo 2 roky) som mal vsetky "normalne" cervene.A odteraz budem mat aj taketo cervenomodre. :-)
Neviem - niesom na toto odbornik - ale zaujimave ze sa to zmeni "len tak". :-)
Co na to poviete?
 
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11503-jaky-je-to-druh-krevetky?od=201