Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to druh krevetky?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to druh krevetky?
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:15 Muž MrHu [300] Re: Fugee
No právě, to bych se divil...:-) Jen ta podoba mi připadá velká...:-) Ale nejsem žádný krevetkář, takže jsem spíš jen nadhodil nápad...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:14 Fugee Re: MrHu
Té je to taky dost podobný, ale kde bych ji sehnal? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2012 21:04 Muž MrHu [300] Re: Fugee
Možná je to úplná blbost, ale co třeba babaulti var. malaya? www.wirbellose.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 20:56 - Re: Fugee
Ja by som naopak povedal,že caridina.
www.theshrimpfarm.com/…
Už len pre to moc pílkovité rostrum.
Simoni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2012 19:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Fugee
Řekl bych, že je to překrásný exemplář staré samičky Neocaridina denticulata. Taky jsem takové míval. Srovnej tady: blog.naver.com/… Jedna mi tam přijde skoro naprosto stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2012 18:13 Fugee
Fotka k příspěvku Neví někdo, co je tohle za druh krevetky? Nedokážu to rozeznat, je to podle mě něco mezi japonicou, cherrynou a palmatou. Je asi 1,5x větší než jakákoli moje dospělá cherryna, někteří jedinci jsou úplně černí, skoro jak black tiger..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 14:17 - Re: petulinakk
V sfarbení hrá dôležitú úlohu prostredie a strava.Daj jednu na skúšku na okno do presvetlenej fľaše a uvidíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 14:13 Žena petulinakk [2016] Re: prasan
No musím přiznat že se mi ten pruh docela líbil :-D

Jenže ted už ho žádná samice nemá, všechny jsou sytě červené, není to tedy třeba jen v určitém věku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 13:58 - Re: petulinakk
Práve pre to nezodpovedné selektovanie sa v chovoch objavujú jedince s pruhom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.08.2012 13:22 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: prasan
Sakura..sakura sakura sakura....sacura je nesmysl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2012 12:35 Žena petulinakk [2016] Re: prasan
Ta krevetka není z mého chovu, je z původních dvaceti které jsem koupila od Prunyho, a byla sytě červená, opravdu ne jako cherry.
Ten pruh mělo několik samic, a jen pro zajímavost už ho ted nemá ani jedna :-)

Edit: Našla jsem další foto sakur s pruhem ve winterově prezentaci, já nejsem žádný krevetí expert, ale on myslím ano, a nemyslím že by si spletl cherry se sakurou :-) Ty pruhy neznamenají ztrátu vybarvení, a jak jsem psala, u mých krevetek postupně zmizely.

rybicky.net/fotogalerie.php…

rybicky.net/fotogalerie.php…

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 12:21 - Re: petulinakk
Sacura je selektovaná z red cherry.Ak selektuješ dôkladne tak sacura nesmie mať cez chrbát pruh.Sacurám sa rodia mladé aj spätne k red cherry.Aké s pruhom máš ty,ale tie treba selektovať.Asi tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2012 22:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Podle toho, co mám načteno a co vidím v akváriích, tak by se Red cherry od Sakury měly lišit tím, že Sakura má celý povrch těla červený, kdežto Red cherry má po těle nepravidelné větší či menší skvrnky bez barvy. Co je ale problém je, že jako Sakura může být vybarvena i starší samička Red cherry, ale její mladé nebudou celé červené, kdežto mladé Sakury ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.08.2012 22:02 Žena petulinakk [2016] Re: prasan
Fotka k příspěvku Prasan, bohužel to není spolehlivé vodítko, i sakura může mít pruh, a ta na fotce určitě sakura je... ale právě proto že sakury mám, také si myslm že na fotce je cherry.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 19:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Konstant
Taky hlasuji pro red cherry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 17:20 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Konstant
ja sa tiež prikláňam k tej cherryne a dosť slušne vyfarbenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 16:18 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Prasan
Je to cherryna, pokud to někdo prodal jako sakuru tak je buď špatná fotka, nebo jsem slepý, nebo byl prodávající zloděj.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 16:12 - Re: invalida
Prvú foto mi nezobrazilo,tak hádam aj sacura. ;-)
Sacura nemáva cez chrbát pás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 14:26 S Muž invalida [3881] Re: prasan
sakura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 13:03 - Re: Konstant
Red cherry prípadne červená palmata.(najskôr tá prvá)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 12:25 Muž Konstant [13]
A čo by ste povedali na toto? Aký druh to môže byť?

S bleskom:
rybicky.net/admin.php…

Bez blesku:
rybicky.net/fotogalerie.php…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 16:05 - Re: Konstant
Prípadne heteropoda či palmata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 12:44 JagerMaister Re: Konstant
ten prvý je samček a na druhej foto je samička, vajíčka ešte nenosí ale bude .. mohol by to byť tento druh - tie sa sfarbujú rôzne : rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 12:26 Muž Konstant [13]
Ahojte, dostal som zopár krevetiek a rád by som vedel, čo je to za druh:
rybicky.net/fotogalerie.php…

Najprv vyzerali všetky tak ako tá na fotke a neskôr sa dve z nich začali sfarbovať do oranžova. Je to pohlavím, či je to iný druh? Nemám zatiaľ foto.

A jednej krevetke narástlo brucho a na rozdiel od ostatných už nie je priesvitná, ale zvláštne škvrnitá, viď foto:
rybicky.net/fotogalerie.php…
Bude mať malé?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 10:56 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
U mě se nekřížej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 00:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
kříží se opravdu jen údajně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 22:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ad@m
Je to buď palmata, nebo denticulata. A vzhledem k tomu, že se údajně tyto druhy mezi sebou kříží, tak neuděláš špatně, když jí vezmeš společnost toho nebo toho druhu. Oba druhy jsou také velmi odolné, takže i u tebe budou vesele žít a množit se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2012 22:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kowlad
Tvůj názor je sice zajímavý, ale podle barvy krevetku neurčíš. Pokud nemá pilovité rostrum, pak to není babaulti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 22:42 Muž kowlad [24] Re: katterinecka
toto určite nieje yellow, bude to babaulty, Mal som varietu green a ta dokonca menila farbu až do oranžovej, vela zaleži od prostredia. Ale ako tu bolo pisane podla rostra je toto babaulty. Tot moj nazor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 16:49 Muž Ad@m [1051] Re: katterinecka
Mohla. Záleží aj na farbe očí? Lebo na väčšine fotiek má čierne oči a na jednej také do žlta? Je tá fotka zle zaradená, alebo je to jedno(zdá sa mi, že som niekde čítal, že na tom nezáleží, ale pre istotu sa pýtam)?
Pozn: Moja má čierne alebo sivohnedé, len teraz ju nemôžem nájsť a fotky z mobilu trochu zkreslujú.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 14:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ad@m
mohla by to být tahle rybicky.net/atlasostatnich/kevetka_heteropoda_var_yellow stejná jak red cherry, jen jiná barevná varieta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 14:44 jamajcan Re: Ad@m
Ta Palmata mě napadla jako první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 14:33 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
No, tak to nie je ani Babaultova - rostrum nie je pílkovité. Nemohla by to byť Palmata coze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.06.2012 13:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ad@m
Babaulti poznas snadno. Kdyz na ni kouknes lupou, tak ma rostrum (tedy ten nos) pekne pilovite. Denticulata to nema. Nebo kdyz ji vyfotis a zvetsis si to. U babaulti jsou zuby zretelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 10:23 Muž Ad@m [1051] Re: petulinakk
ano Tak to asi bude Babaultka, díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2012 08:34 Žena petulinakk [2016] Re: Ad@m
Jenže právě zbarvení může být hodně variabilní, obzvlášt u denticulata ;-)

K té délce rostra, jak já říkám laicky "nosu", podívej se třeba tady, pořád nevidíš rozdíl? :-)
U červené kreveky je to ten krátký výběžek úplně nahoře, co prochází nad očima a kousek za očima končí, a vidíš kde až končí u babaultky?

rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…

Jinak skoro bych řekla že tato fotka je špatně zařazena, co na to zkušenější?
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 07:16 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
Noo. Do akvárka som ju doniesol asi na Microsoriu z akvajari v BA. Z chovom krevetiek skúsenosti nemám - toto je moja prvá. Určite je to ale veľmi nenáročný druh, lebo voda v akva je tvrdá a prežila aj teplotu 30 C. A veľká je naozaj dosť. V akvárku mám aj Black Molly a vychádzajú celkom dobre. Viem, podmienky nemá dobré stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 23:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ad@m
Tak na to pojďme od lesa. Kde se ti v tom akvárku vzala? Máš tam nějaké jiné krevetky? Podle fotek se zdá, že je to samička, a to velká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 22:00 Muž Ad@m [1051] Re: petulinakk
To je pre mňa španielska dedina, v krevetkách sa vôbec nevyznám stydim . Mne fakt pomôže iba príspevok typu "toto je Cardina/Neocardina hentaká". Rozdiel v dĺžke rostra nevidím. Krevetky poznám akurát Crystal Black a Red, Red Cherry a Amanovu, ale to len podľa sfarbenia stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2012 21:24 Žena petulinakk [2016] Re: Ad@m
Jak radí Chem, nedívej se na barvu, dívej se na "nos", přijde ti u krevetek z tvého odkazu stejný jako na tvé ftce? Mně teda ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 15:15 Muž Ad@m [1051] Re: Chem
Myslím, že už som našiel, čo je to za druh: obyčajná Neocaridina denticulata palec .
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2012 12:53 Muž Chem [837] Re: Ad@m
Barva neni tak podstatna, zrovna z tech fotek je krasne videt velice dlouhe rostrum. Pokud mas srovnani - zkus se podivat do akvaria s cherry apod. Pokud maji vyrazne kratsi rostrum, bude toto pravdepodobne ta babaultka. Pravda je, ze neni vyrazne zbarvena, jak je u tohoto druhu zvykem, ale to dlouhe rostrum o jejim zarazeni vypovida vice, nez ta barva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2012 18:52 Muž Ad@m [1051] Re: jamajcan
Je skôr do žltozelena. Nie je to Babaultova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 18:25 jamajcan Re: Ad@m
Zdá se mi to,nebo je na jedné fotce bílá a na druhě žlutozelená?Jaká je v reálu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 18:20 Muž Ad@m [1051] – Aký je to druh krevetky?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neviete, aký je to druh krevetky? Rád by som jej totiž dokúpil kamarátov.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 00:14 - Re: malyLibor
Nehádame sa!
Ano máš pravdu.Niekto však za šlachtenie považuje: Dať všetko do kopy a z toho vyberať to čo sa podobá.To ale šlachtenie nie je!Ak chceš šlachtiť tak potrebuješ vychovať kvalitné potomstvo F1 a následne ho krížiť s rodičom prípadne súrodencom aby si zachoval znak o aký ti ide.Často chovatelia miešajú rôzne krevetky dohromady a stále a stále pridávajú nové.S tejto zmesky len vyberajú rovnaké jedince,ktoré následne predávajú ako čistú formu.Čo v žiadnom prípade nie je šlachtenie a už vôbec nie čistá forma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 09:06 jamajcan Re: Semtex
Pánové,o tom,který druh krevet je nejpěknější,se přece nemá cenu dohadovat.Je to jako se ženskýma.Tak, jak se někomu líbí blondýny,druhému zase zrzky :) ,pro jednoho je nej Sakura,pro druhého Crystalka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 07:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Filip980
ne ne, nic proti CRS SS, jsou pěkné, ale nejhezčí jsou

www.interaquaristik.de/…

nebo

www.interaquaristik.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2012 23:11 - Re: ola
Oči sú viazané skôr na šlachtené formy.Napr.čierna a zlaté oči - Caridina cantonensis var.Black tiger / modrá a zlaté oči Caridina cantonensis var.Blue tiger (golden eye).
Sacura nie je šlachtená z red cherry.Sacura je len selektovaná z red cherry.(výberom najčervenejších jedincov,pričom sa táto vlastnosť viac ustálila)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:13 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: jamajcan
Spíš bych je zařadil na druhé místo za Red crystal grade SS.
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11503-jaky-je-to-druh-krevetky?od=251