Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:45 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: TRULY
Já si myslím když bude v původním obalu to jest igelitovém sáčku a bude chráněn proti slunečnímu světlu ti vydrží několik let. Vazelína se u JBL se neprodává s filtrem aspoň já jsem ji tam neměl ale tady na fóru jsem četl že se dá koupit lékařská vazelína.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:41 Muž dravec [72] - RostlinyRe: TRULY
vazelinu si kup lekarnicku za par šupov!!! Nahradne tesnenie ak je namazane nemalo by starnut..., ale ak mas new filter netreba ti ho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:39 Muž TRULY [164] Re: dravec
nie nie, nechcem prechadzať na media, to som len okrajovo riešil to kolko je tých medií priamo vo filtry od JBL, teda to sa to týka temy. Zvyšok bola dodatočná otázka., to si už vyhaldam na fore.

Dávaju k filtru aj vazelinu? či?
Zaujíma ma aj to že ak si kupim k filtru náhradne tesnenie, a nepoužijem ho napr. 2 roky ak bude všetko ok s filtrom, tak nezostarne? bude za 2 roky použitelne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:31 Muž dravec [72] - RostlinyRe: dravec
... ale nechtiac tu asi viac tocime o mediach ako o JBL filtroch...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:18 Muž dravec [72] - RostlinyRe: slavko
alebo tu sa viac docitas: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 15:15 Muž TRULY [164] Re: slavko
tak by som tam dal od eheimu alebo ten syporax vi ako sa tomu nadava.
Musim ale pocitat s tym ze ak tie kose naplnim doplna tak aj prietok filtracie pojde dole nie?


avaju k filtru JBL aj vazelinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 14:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: dravec
Ten super-tuper filtračný zázrak od Seachem je rozoberaný tu rybicky.net/forum/9043-filtracni-media , možno budete prekvapený čo za tie prachy kupujete ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 13:59 Muž dravec [72] - RostlinyRe: TRULY
media su zatial v zabehu, ale myslim že je to top material, seachem maju vlastné laboratoria, pripadne kukni recenzie a za tu cenu co som ti poslal v tom inzerate- no nekup to. co sa tyka objemu filtra, do tvojho aq by som mensi nekupoval. Stacit by to mohlo hoci na hrane, ale ak vyhadzes z filtra tie plastove valceky a das tam matrix mohlo by byt v poho.
U mna teraz bezia 2 filtre ecco 300 a ecco 200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 13:24 Muž TRULY [164] Re: dravec
a osvedcili sa ti tie media?
Myslis ze ak by som presiel casom na 100x50x50 250l (realne 200l) pri ikernackach bez zivorodiek a kopa rastlin ze by to ta 900vka utiahla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 12:23 Muž dravec [72] - RostlinyRe: TRULY
A po exkurzii v greenaqua som sa dozvedel, že čím vacsi filter tým lepsie (ameriku sme neobjavili). Napr. do 60 l je 901 aj ecco 300 v pohode. Fakt malôi v kazdej nadrzi riadne predimenzovanu filtraciu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 12:07 Muž dravec [72] - RostlinyRe: TRULY
Ano kupil som eheim ecco pro 200 potreboval som niečo menšie do 60 litrovej nadrže. Filtracne media som dal do všetkych košov Seachem matrix. Ten som zobral od tohoto pána:
zvierata.bazos.sk/…
čo je za super cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 09:47 Muž TRULY [164] Re: dravec
a kupil si nieco ine?

Inac rozmyslal som nad mediami do toho filtra. Je tam toho dost alebo to bude ako u inych znaciek ze valčeky z dvoch kosov zosypem do jedneho a dokupim nieco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 08:07 Muž dravec [72] - RostlinyRe: TRULY
Jasne mas pravdu ze isto sa oplati dat nejake bubáky navyse a mas nungel nový. Ja som to kupovl od znameho za 30€ v ramci celeho kompletu, cize este som kupil hadice, plastovu podlozku pod hlavu filtra, prisavky, saci set (to tam chýbalo), takze som vedel ze filter je tiptop. Uz som inak predal kamosovi za 50€ a beži krásne dalej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 14:46 Muž TRULY [164] Re: Jarry
jasne chápem.
Ja som ešte špekuloval nad tým, či by som neumiestnil nasávanie filtra za 3D pozadie.
Ono totiž z hora tam mam priestor cca 10x4cm v rohu akva, tak možno by to tam vyšlo.
Zároven by som vyriešil problem s nasavaním zvyškov rastlin a staršieho poteru do filtra.
Na krajoch akvaria je 3D pozadie pripevnene takou sieťkou, myslím že to všetci poznáte.
Myslíš že by to bol dobrý nápad?
Voda by sa tak ťahala cez tu sietovinu a skryl by som aj hadicu a za dalšie za 3D pozadim sa mi samozrejme usadza bordel, tak by mi to tam aspon prudilo (nasavalo) a tym dalsi problem vyriešený nie? Teda ak to tam napcham koli vyrezom na hadice na svetelnom kryte akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 14:26 Muž Jarry [1437] Re: TRULY
Mam tam rampu, par cm pod hladinou a jsem s ni celkem spokojen. Na vystupu z filtru mam napojenej CO2 atomizer, takze rampa zajistuje i distribuci CO2 a prijde mi, ze to funguje dobre. Prutok v litrech popravde neresim, az uvidim, ze se zacne viditelne snizovat proud z rampy (diky mlze CO2 je to docela dobre videt), tak to budu resit cistenim hadic, filtru atd. Na nasavacim kosi jsem mel biomolitan zezacatku, ale pak jsem ho vyhodil, protoze se mi tam moc nelibil :) Daval bych ho tam spis jako ochranu pro poter, krevetky atd., ale to zatim neresim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 13:24 Muž TRULY [164] Re: dravec
no teraz je na bazoši jeden na predaj ale ak mam za neho dať 50eur a dokupiť tesnenie a možno aj rotor a rozťahane hadice tak to radšej dam o 35e viac a kupim so 4 ročnou zarukou, ale tak možno by nič netrebalo a fičal by dalšie roky.

Jarry:
no tak viem že je to individuálne aj to zanesenie aj zanesenie hadic slizom a filtra hrubymi nečistotami, preto by som určite zvážil asi aj špongiu hrubšieho zrna na nasavaci koš.

Ešte si spomínam že tam Poliak vravel že ten nasavci koš nieje nič extra a že výpustná rampa je šikovne spravená na EFEKT, teda že je zámerne sploštená aby to vyzeralo že z filtra ide 8000l/h :)
PS: dali ste výpustný nádstavec alebo daždovu rampu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 13:12 Muž dravec [72] - RostlinyRe: TRULY
ja som mal ten filter z druhej ruky od znameho za 50€ + dokupoval som tu dosku pod hlavu filtra. filter bol rok pouzivany a 2 r. bol odlozený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 13:11 Muž Jarry [1437] Re: TRULY
No je pravda, ze mi naprasklo jedno plastovy kolinko pred rampou, nastesti byly v baleni 2, takze jsem ho jenom vymenil. Ani nevim, jak se to stalo, mohl jsem to udelat i sam nejakou neopatrnou manipulaci s rampou. Jinak jsem po 2 mesicich provozu nenarazil na problem, v zavrene skrini filtr prakticky neslysim (a to jsem na podobny zvuky hodne citlivej), zrovna tenhle tyden jsem do nej koukal, jestli uz by to nechtelo proplachnout vrchni kos a neprislo mi to, tak to otevru zase za mesic :) V zakladani kosiku bych problem urcite nehledal, snizeni prutoku po zaneseni si myslim, ze prece musi nastat u uplne kazdeho filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 13:01 Muž TRULY [164] Re: Jarry
okej super vdaka.
Ako som písal, odporučil mi ho kamarat, ktorý už predtým mal kadejake filtre aj TETRA kde ako nachvál chytil taku seriu že musel reklamovať 3 krat stale iný filter rovnakej serie lebo pretekal cez hlavu.

Co sa týka recenzie poliaka tak jeho
+ vizuálna stránka
+ spracovanie plastov a hlavy
+ výkon a cena

- treba dobre sustredenie pri zakladaní košíkov aby sadli ako maju
- zanesenie filtra po istej dobe a zníženie jeho prietoku z papierových 700 na 300-500
- vypustna rampa horšieho spracovania


Dravec predtým ako si dokupil ten nadstavec videl si tam tie problemi s filtraciou ktore som popisoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 12:42 Muž Jarry [1437] Re: TRULY
Ja ji na novem filtru mel. Koukam do navodu a tam pisou, ze novou desku maji vsechny filtry se seriovym cislem od 12-27-0001 nahoru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 12:39 Muž TRULY [164] Re: dravec
aký starý máš ten filter? to si dokupoval? kde a za kolko vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 12:26 Muž dravec [72] - Rostliny
Tiez som menil pritokovú dosku. Potom este nedoporucujem prenasat, alebo manupolovat plny filter, len uchopením hlavy filtra ale radsej cyhtit za spodok. Pri zlej manipulacii, akoby nedoliehala hlava na tesnenie a filter slzil.
Inak filter je fajn, tichý, výkonný s dostatocnym mnozstvo naplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 11:53 Muž TRULY [164] Re: Jarry
Presne to sa chcem spýtať, lebo sa neviem nikde dostať k obrazkom. Na konci videa tam riešil resp. mal v ruke taku čiernu pritlačnu dosku ktora sa dávala na hlavu filtra , teda medzi hlavu a koše. Viete mi niekto potvrdiť že je sučasťou nových filtrov? Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2016 11:18 Muž Jarry [1437] Re: TRULY
Myslim, ze to bude souviset s mym predchozim prispevkem. Starsi generace filtru mela mezi pritokem a hornim kosem tesneni, ktere mohlo zpusobovat problemy (hlavne pokud ho tam nekdo nedal atd.), proto ho nahradili trochu jinym resenim pritokove desky, kde jiz neni tesneni potreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 10:28 Muž TRULY [164]
Zdravim. Chcem sa spýtať na jednu vec u e901.
Včera som pozeral nejake videa a recenzie na tento inač sympaticky filter. Poznam človeka ktorý mi ho odporučil aj ked ma 1501dničku, tak som sa na neho namotal.

Videl som video kde poliak riešil jednu vec a to:
Udajná vývojová chyba na výpusti vody dnu medzi filtračne media.
Používal ten filter tuším 2 roky a zistil že voda ktorá ide z akvaria cez hlavu filtra vychádza dierou do predfiltra a tam namiesto toho aby isla dole tak sa niekedy jednoducho miesa a hned nasava naspäť. Toto tvrdenie nielen obhajoval ale vraj sa to aj riešilo po kadejakých forach na internete.
Teda riešil to že JBL mohol spraviť komín ktorý by viedol spinavu vodu rovno až dole k spodnemu košu, kde by tak ako ma prechádzala smerom hore do sania a do akva. Udajne po 2,3 mesiacoch vybral koše a videl že su spinave len po stranach a že vrchná čast ktorá može byť logicky zanesená len zo spodu odkial je prud bola naopak zanesená zhora čo by byť nemalo a znamenalo to že sa tam voda rozptyľuje.
Viete o niečom takom?
Su filtra ktore su teraz vyrobene nejako vylepšene-?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2016 10:39 Muž Jarry [1437] – JBL e1501
Bacha na CZ návod u JBL, teď jsem asi hodinu hledal těsnění 5a, co má být mezi horním košem a přítokovou deskou, než mě napadlo se podívat do EN verze, kde je psáno, že těsnění bylo u novějších verzí filtru nahrazeno vylepšenou konstrukcí přítokové desky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2016 08:54 Pitris Re: Strojek
Super. Díky za rady :-) Každopádně, když dám rampu po celé délce akva. tak je teoreticky jedno, kde umístím sání ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2016 08:45 Muž Strojek [141] Re: Pitris
Take bych to nerozdeloval to sani .. na jednu stranu sani a na druhou stranu vytok treba pres rampu.. tento filtr mam take, jsem nad miru spokojenej a prutok filtru lze nastavit, tak bych klidne pouzil i na tve akva .. aspon budes mit kvalitni rezervu kdyby sis poridil vetsi akva ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 08:40 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Pitris
To mi přijde jako nesmysl, v akva voda cirkuluje, tedy se "filtruje" celé, pokud je třeba, není problém do akva vložit čerpadlo, aby se zaručila lepší cirkulace vody, nebo nějak jinak nasměrovat výtok filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 08:28 Pitris – cp e1501
Dobry de1n, chtel bych se zeptat, zda je mozne rozdelit sani u cp e1501 na 2, abych mohl soucasne filtrovat obe pulky akva. Dale bych se rad zeptal, jestli neni 1501 moc na 260l hrubeho (+- 200l cisteho) objemu akva dekuji za odpovedi. :-) :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 11:38 Muž Sputnik [12] - Rostliny – osička
Zdravím,neválí se někomu doma keramická osička do 1501?Popřípadě zkoušel ji už někdo něčím nahradit? nerez,zedex,sklo a pod. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 08:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: RahoeG
normálně v železářství, nebo instalatérství, hobby márkety....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 23:23 Muž RahoeG [9]
Da se koupit jen na netu? Nebo i v nejakym retezci ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2016 20:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: RahoeG
ten polymer je netoxickej, je to lepidlo na novodurový odpadní trubky, takže je hooodně odolný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:09 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: RahoeG
Tak to ještě vylepšíš nebo lépe na tom nic nezkazíš jak jsi napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:06 Muž RahoeG [9] Re: Xpe
To jako rozetrit zevnitr po cele plose dna? Neni to potom toxicky? A nestane se to ze vlivem proudeni se casem lepidlo bude uhlazovat az z nej nezbude nic?? Neni teda skutecne lepsi pouzit tento postup zvenku a navic pridat presne vyriznutej kus plexiskla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:01 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: RahoeG
Ne nevyhazuj :-D jak to píší podklad zbrousit třeba smirkovým papírem střední hrubosti a to i boky asi 2-4mm odmastit třeba lihem lékařským a pak použít lepidlo L20 vrstvu rozetřít a pozor si dát na větší bublinky vzduchu a pak nechat na vzduchu vyschnout po nějakou dobu. Pravidlo je 24 hodin na 1mm a to při teplotě nějakých 22°C víc je lepší.
A jak voda prosakuje nebo kape nebo dokonce mírně teče?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 21:50 Muž RahoeG [9]
No...co clovek to nazor koukam a ted babo rad...ja ho snad vyhodim do kontejneeeru...akvarijni silikon zrejme nepomuze ze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 21:21 Muž O.Tom [439] Re: Moucha
To lepidlo neznám ale z venku bych to asi nelepil, to mi přijde zbytečné a praskliny se nepokoušel rozevřít, v tom vïdím riziko rozšíření a ještě větších škod.
Jestli jsou praskliny na dně a pokud by to lepidlo bylo dostatečně tekuté, nalil bych ho dovnitř filtru a rozetřel tak aby vytvořilo co největší souvislou vrstvu, ideálně přes celé dno, vytvořil tak nepropustnou vrstvu/film.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 20:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: RahoeG
dokonale bych okolí prasklin očistil, přejel smirkem (zlepší se přilnavost a pak lepidlo drží i na PET) a zalepil (pokusisl bych se trochu rozevřít ty prasklyny, aby se do nich lepidlo dostalo), prasklyny bych zalepil z obou stran, nechal řádně vvytvrdnout (klidně i tejden, pozor výpary jsou zdraví škodlivé!!!) no a pak bych smontoval filtr (bez filtrachich vložek) a otestoval těsnost pomocí kýble a s co největším rozdílem hladin (dle návodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 08:41 Muž Martinn [14]
Mám e 701,před první spuštěním jsem jej ve vaně pořádně zalil,připojil hadice napumpoval,a od začátku běží tak tiše , že o něm vůbec nevím.Můžu tento typ filtru vřele doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2016 07:50 GP Re: RahoeG
u toho vlepovani - aby tam zustala nejaka minimalni mezera, vesel se spodni kos a proudila voda. vzhledem k nizkymu namahani bych mozna zvazil podlepeni zespoda. pak i prip. skodlivost lepidla bude temer vyloucena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 19:08 Muž RahoeG [9]
Ty jo moc diky za odbornou radu..chapu to teda spravne ze staci pretahnout tinto lepidlem onoho pavouka na dne nebo se bavime o vlepebi novyho dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 18:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: RahoeG
jasně jen to bude schnout asi dva dny, pokud by sji chtěl mít jistotu tak existuje drazší alternativa pro lepení trubek na pitnou vodu a to má patříčný atesky
kontaktoval jsem výrobce a ten mě ujistil, že i L20 by po zaschnutí mel být naprosto v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 16:40 Muž RahoeG [9]
Díky za tip...dno mi připadá spíš jako nelějakej druh plexiskla je to tvrdej hladkej materiál a jde přes to vidět skrz...je to ale tmavá barva jakoby kouřová. Zabralo by to na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 14:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: RahoeG
dno filtru je z PVC?
mám dobrý zkusenosti s lepidlem L20 (10L kybl, i soustava PET lahví tvořící CO2 zásobník), po zaschnutí naprosto inertní a odolný k agresivnímu prostředí.... je to v podstatě polymer rozpuštěnej v orchanickým rozpouštědle, po vyschnutí a vytvrdnutí je stále pružný....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 10:55 Muž RahoeG [9]
Filtr ma praskly dno...takovyho pavouka...ma nekdo zkusenost s lepenim takto poskozene nadoby? Napr. nejakym zpusobem pajet a potom vlozit kus plexiskla vyrizlyho na miru a vlepit ho dovnitr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 09:47 Muž dravec [72] - RostlinyRe: RahoeG
www.akvariumonline.sk/…
ale trochu draha suciastka, mozno sa ti podarí zohnat aj z nejakeho poškodeneho filtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2016 09:44 R Muž romant [27987] Re: dravec
To těsnění je dobrý před instalací namazat, třeba transparentní vazelínou z lékárny(cenově nejvýhodnější).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 09:27 Muž RahoeG [9] – Nádoba e701
Zdravím Vás, neválí se doma někomu poškozený filtr crystalprofi e701. Koupil bych nádobu, případně prosím o radu kde by se dala sehnat. Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e702-e900-e901-e902-e1500-e1501-e1502-e1901-e1902?od=601