Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: AG
psal jsem Haimdolivi a odepsal mi že tak za měsíc by ji mohli mít skladem. A údajně je to přeďelané a těsnění na koš už netřeba, asi je něco lepšího na té desce. Určitě si ti do svého e900 koupím, po víc jak roce se už trochu roztáhlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 21:24 Muž AG [99] Re: konopnik36
Znamená to že v nově vyrobených kusech už je i nová deska ? Němčina mi nikdy moc nešla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 21:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: konopnik36
aha, musím se poptat, hodila by se i na e900

chápu dobře, že mění tu "desku" nad rotorem, který doléhá na koš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 20:58 Muž ondralomnice [81]
to je sice hezké ale ta cena 5 éček se nás týkat asi nebude rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 18:25 Muž konopnik36 [42]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 10:43 Muž AG [99] Re: vs001
Já teď budu mít nějaký čas těsnění v pořádku :-) . Zoohit prošvihl 30 dnů času na reklamaci a vrací mi peníze. Viděl jsem tu někde odkaz na Aukro na JBL e1501 za celkem dobrou cenu, takže pokud ho koupím bude tak rok trvat než se ta gumička zase zvětší. Ale potom už to řešit nebudu a taky jí zkrátím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 09:26 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: AG
AG napsal: To znamená že jsi jí na dvou místech rozstřhl a o centimetr zkrátil ? Drží dobře anebo se tam musela nějak nalepit ?

Tak se taky podělím o zkušenost s touto těsnící gumičkou...jelikož se mi taky natáhla tak, že byla zvlněná a neměl jsem po nasazení jistotu, jestli tam sedí nebo jí hlava odtlačila pryč, tak jsem jí rozstřihl a lehce slepil sekundovým lepidlem. Tak jsem zajistil, aby byla opravdu v celku a nikde to neprotíkalo. Jak to dopadlo a jestli vydržela na svém místě, zjistím při další údržbě, ale neměl by být žádný problém, jelikož tam seděla jako za "mlada". :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 17:40 Muž bikerek [9] Re: AG
Ano 1501 mám puštěnou na maximální průtok, žádné škrcení. Tlačí to do výška cca 1,6 m do 1m dlouhé rozstřikovací rampy na zadní stěně akva. Průtok dobrý, ale používal jsem k tomu ještě čerpadlo Atman 305 pro zvýšení cirkulace, to odešlo tak tam nemám nic jiného a jede to také dobře jen proud už není tak silný. Koupil jsem čerpací hlavu 202 s kostkou, že ji k tomu přidám pro dočištění vody, jelikož je tam pořád takový kal, (bordýlek) ale nesedlo to a neměl jsem zatím čas a ani chuť to předělávat.. Ale tady v článcích jsem našel návod jak to vyřešit a chystém se na to jak bude volněji.. Ještě jsem objednal tu hlavu slabší 201, protože jak jsem pustil tu 202 na zkoušku, tak to byl opravdu masakr ve stylu ala mixér..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 17:15 Muž AG [99] Re: bikerek
Máš puštěnou tu e1501 naplno v těch 220 litrech nebo jsi jí musel přiškrtit? Taky jsem nad ní uvažoval ale nakonec jsem zvolil 901 pro 240 litrů a nevím jeslti by to nechtělo větší průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 12:15 Muž azonic [63] - RostlinyRe: AG
Na koncích té delší strany jsem to zastřihl (úhlopříčně) a sedí to tam parádně palec v tom přestřiženém místě to na sebe doléhá takže troufám si říct že je to 100% těsný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 11:50 Muž bikerek [9] – JBL 1501e
Tak přispěji také svou troškou do mlejna.. Vlastním dva filtry na menší akva 120l je napojen Atman cf-600, měl jsem ho původně na větším akva, ale nebyl dostatečnně výkonný. Teď je bych řekl tam kde má být, maká perfektně, je tichý akva mám přímo vedle sedačky v obýváku a neslyším tedy nic i když je vypnutá tv. Druhý filtr JBL 1501e maká na akva 220l, které je celkem vysoko od země, ale filtr to zatím dává s přehledem.K originál náplním jsem ještě dokoupil EIHEM k doplnění košů dle doporučení tady z fóra, takže v každém koši mám jinou náplň. Pracuje dle mého názoru bezhlučně, nejde vůbec slyšet ani když u něj klečím, ale jinak to posoudit nemohu, protože je umístěn ve skříňce na chodbě. Vlastním ho asi něco přes 1/2 roku a zatím nemohu říct ani jeden zápor, a ani výše uváděný problém s těsnicí gumičkou tedy zatím nemám a nasazování tohoto těsnění díky drážce v něm se mi zdá také bez problému, ale jak říkám třeba pouze zatím -nevím po jaké době se projevil tento neduh u ostatních. Také jsem se rozhodoval mezi několika filtry a to po velmi dobré zkušenosti mezi ATMAN CF 1200, ale byl dlouhodobě nedostupný a nechtělo se mi víc už čekat, pak Eihem 3, ale tady jsem couvl i přes veškeré výborné recenze a zkušenosti majitelů kvůli ceně, byla tedy pro mne aspoň rozhodující. Takže to nakonec vyhrál třetí adept JBL 1501e a myslím že jsem neudělal vůbec špatně. Pokud by tehdy byl, ale ta CF 1200, vůbec bych se jí nebál a šel do ní cena byla zase nižší a při možnosti ho mít bez DPH a se slevou, nebylo co řešit a ani o málo větší spotřeba nebyla pro mne žádné velké proti. Bohužel dodavatel do CZ tomu chtěl jinak :-).. Co se týče JBL jsem velmi spokojen i s údržbou - jednoduché rozebrání a jen properu vstupní filtry a občas molitany a opět složím a jedu dál. Nasáváni vody pomocí pumpy beru asi jako standart u většiny filtru, ale použil jsem ho stejně pouze u prvního spuštění teď voda zůstává vždy v hadicích a naplní filtr samospádem. Koše jsem za celou dobu proplachoval snad jen 2x. Takže JBL všem vřele doporučuji, každopádně se držím hesla proti gustu .. ,ale toho Atmane se není třeba bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 21:03 Muž AG [99] Re: azonic
To znamená že jsi jí na dvou místech rozstřhl a o centimetr zkrátil ? Drží dobře anebo se tam musela nějak nalepit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 14:32 Muž azonic [63] - Rostliny
Tak jsem nakonec tu gumičku zastřihl ;-) byla delší o více jak centimetr a nebylo možný ji tam nějak rozumně dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:43 Muž azonic [63] - RostlinyRe: O.Tom
Ještě to zkusím zítra rozebrat a nějak líp ji tam poštelovat palec dneska už jsem na to neměl nervy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 16:57 Muž O.Tom [439] Re: azonic
no, vždycky jí tam několik minut usazuju/přesvědčuju, tak aby byla správně.
Když pak dostatečně rychle a zároveň opatrně nasadím hlavu, tak je to ok.
Už jsem přemýšlel o tom že ji zastřihnu, ale náhradní nemám kdyby něco, tak trénuju trpělivost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 16:18 Muž azonic [63] - RostlinyRe: O.Tom
Takže jsi to nijak neřešil a máš tam tu gumičku zvlněnou? Myslel jsem si že bych koupil novou ale to asi nemá smysl tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 14:39 Muž O.Tom [439] Re: azonic
Ta gumička má řešit problém předchozí generace, kde se netěsností mezi košem a hlavou dostávaly hrubé nečistoty nasáté filtrem z5 do akvária.
Vliv na celkový průtok filtru ne, vliv na průtok přes filtrační média ano.
Když nebude dobře nasazená, bude se opakovat problém s nečistotami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 14:38 Muž AG [99] Re: azonic
Já už jsem jí měl tak velkou že se tam nedala dát tak aby někde nebyla zvlněná, takže si myslím že mi okolo ní tekla voda ze vstupu rovnou do výstupu. Ale reklamoval jsem ho hlavně pro hlučnost. Ze začátku byl krásně tichý, po roce začal být slyšet víc a víc. Poslední rána byla když jsem ho odpojil z rampy a nahradil Atmanem AT-200, který do ní přes kostku molitanu natlačí víc vody ačkoli má napsán průtok 400 l/h a JBL 900 l/h. Chtěl jsem po nich novou gumičku a nový rotor, ale řekli že mám poslat filtr celý. Tak uvidím co přijde nazpátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 13:45 Muž azonic [63] - RostlinyRe: AG
Nechce se mi to posílat na reklamaci jen kvůli gumičce to jí raději nějak šikovně zkrátím. Myslíš, že když je tam ta gumička daná špatně že to může mít vliv na průtok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 13:02 Muž AG [99] Re: azonic
To byl jeden z důvodů proč jsem svojí e901 poslal na reklamaci. Už tam ta gumička vůbec nešla nacpat. Zatím čekám na vyřízení. Místo něj jsem zprovoznil AT-200 s kostkou a vypadá to že má i větší průtok. (další důvody reklamace - malý průtok a hlučnost).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:46 Muž azonic [63] - RostlinyRe: O.Tom
To mám teda radost rozzureny snad to nebude tolik vadit když to tam nebude sedět tak jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:36 Muž O.Tom [439] Re: azonic
problém mám stejný u e1501 a fígl žádný :) Zkoušel jsem těsnění na chvíli strčit do mrazáku, jestli se nestáhne a nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:11 Muž azonic [63] - Rostliny
Dnes když jsem prvně čistil filtr e701 tak jsem zjistil že se mi nějak roztáhla ta gumička co je mezi hlavou a vrchním košem s molitanem a nejsem si vůbec jistej jestli jsem tam tu gumičku dál správně tone nemáte na to nějaký fígl nebo budu muset při každým čištění měnit gumičku? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 23:55 Muž matlala [798] - Rostliny
taky myslím, že netřeba tlumit, já k němu ještě přidal čerpadlo a mám 600l/h skutečných rozdělené půl na půl mezi čerpadlo a filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 22:13 Muž marty600s [0] - Mořské rybyRe: ysrij
Mám ho ve 200L a běží na plno je to akorát.Jinak levá páčka je regulační.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 22:06 ysrij
coze
Uf už čtu...povinně...se snažím. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2013 21:32 Muž MomoPB [33] Re: ysrij
u 200L nebudes musiet regulovat e901 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:24 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ysrij
přímo když odděláváš ten modul s hadicema, tak tím taky reguluješ průtok, stačí číst tohle vlákno a celý, povinně. hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:51 ysrij
Ahojky. ještě se prosím chci zeptat. Má JBL e901 také regulaci průtoku?
jako tento filtr?
www.zoohit.cz/…
Príma večer všem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 12:41 ysrij
Díky za pomoc a hezký den. Ahojky ahoj ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 01:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ysrij
podle obrázku hjsou tam prd média, takže ještě budeš asi měnit - další náklady

vem e901 a nic nepokazíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 01:11 ysrij
Díky, JBL e 901 - vypadá dost zajímavě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 00:57 Muž marty600s [0] - Mořské ryby
Doporučil bych JBL e901
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 00:51 ysrij
Děkuji za radu. Také jsem se dívala jak píšeš na JBL e 900,
pak ještě toto aukro.cz/…
. :-)
Co o tom soudíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 00:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ysrij
když už přispíváš do tohoto vlákna, je to celkem jasné je. Eheim nebo JBL jsou jedny z nejlepších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 00:20 ysrij
Ahojky všem. Prosím o vaše rady. Jaký vnější filtr ke 200 litr. akvaria.
Nevím si vybrat. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:47 Muž O.Tom [439] Re: acik
Měl jsem ho ve 400ce u terčovců a přišlo mi to málo. Tak jsem pořídil právě EHEIM 2080. Ale všechno je to relativní, záleží na osazenstvu nádrže, množství rostli a dekorací a i na samotném tvaru nádrže. Moje 400ka je rohové akvárium, kde prostě proudění vody jako v klasické "nudli" nevytvořím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 18:25 Muž acik [416]
joooo na JBL 1501e jsem taky koukal,nemá ho někdo na 400-450L akvárium? stále mám nakloneno k eheimu 2080
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 15:17 Muž azonic [63] - Rostliny
Taky se přidávám k zastáncům JBL mám GL e701 a jsem maximálně spokojen palec za ty prachy řekl bych dost povedená zpracování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.03.2013 15:05 Muž O.Tom [439] Re: andrejm
Mám EHEIM 2075 (600) i JBL e1501.
Hlučností jsou srovnatelné, JBL je po čase možná i tišší.

Objemově jsou srovnatelné, eheim 2075 má 4x1,5 litrové koše + předfiltr, JBL e1501 má 3x1,9 litrové koše + combi koš ve kterém stejně musí být jejich molitan, aby nic nevletělo do rotoru. Takže s hlavním objemem volitelných náplní jsou na tom zhruba stejně.

Průtok má větší JBL a spotřebou jsou hodně blízko u sebe. Měřil jsem EHEIM, měl max 16W, měřil jsem JBL a měl u mě max 18W.

EHEIM je celkem v pohodě, je třeba si pohlídat hadicový adaptér a při údržbě ho sem tam promáznout.
JBL nabídne vyšší průtok, problém u něj je s těsněním mezi combi košem a hlavou, které se časem roztáhne a při údržbě a opětovném skládání jsou to celkem nervy ho správně nasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2013 13:12 Muž matlala [798] - Rostliny
mám taky e900, ale u té nové řady greenline s jendičkou na konci je už vychytaná spotřeba, chybné čínské rotory (počáteční série první řady se nejspíš vyosovali a drnčely cca po 2 měsících), zatuhávání pumpy a má navíc lepší média, která jdou použít bez nějakých výměn - max filtrační vata nebo vliess nakonec.

Eheim je spolehlivý, ale mrni na fórum, řešilo se to tu i s kamrádem, co je prodává, vychytaná je řada professionel 2, 3ka má ještě menší problémy, ale to ti řekne třeba Haimdol, resp jeho příspěvky.

rybicky.net/forum/7296 příspěvky od ondra, Haimdol na první straně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:41 Žena lucie.aqua [511] Re: andrejm
Mám JBL, řešila jsem počáteční hlučnost a časem ztuhlou pumpu...To je ovšem nic proti Eheimu, u kterého jsem zlomila regulační páčku (známý nešvar), a pak mi začat stejně téct, takže jsem ho musela reklamovat...Eheim mě docela zklamal. Odpouštím mu jen proto, že je fakt tichý a to jsem chtěla. Dnes bych šla do JBL, protože nekup to, za ty prachy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2013 12:31 R Muž Silent [5949] Re: andrejm
Koupí filtru od JBL rozhodně chybu neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2013 12:26 jamajcan Re: andrejm
JBL cristal profi e900,mi běží v MIXXu cca.2 roky,a nemám k němu výhrad.U mě je to absolutně bezproblémový,kvalitní,tichý filtr za rozumnou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:21 andrejm
caute rozhodujem sa medzi 2 filtrami. Povodne som bol rozhodnuty pre eheim professional 3 600 (potom som cital na slovenskom fore, že tato rada ma problem so zatekanim hlavy), tak som zvazoval eheim classic 600. Vcera som bol v akvaristike a chlapik mi dal chrobaka do hlavy a to znacku JBL. Povodne mi navrhoval cristal profi e901, ale na nete som si to dokladnejsie pozeral a siel by som skor do e1501. Neviem ktory filter si vybrat. za jbl e1501 hovori spotreba, objem filt. hmot a celkovo lepsia vybavenost v "zakl. balicku", za eheim hovori hlavne kvalita použitých materiálov. co by ste mi poradili? akva je rastlinne 100x50x50cm. Dakujem za vsetky rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tomiino
dost zalezi jake mes obyvatele akva.... a jaky molitan pouzijes..... mam krevetky, takze bez miolitanu na sani se neobejdu.... pouzivam hrubej biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:04 Muž fido16 [631] Re: Tomiino
Má zkušenost jetaková jel jsem s molitanem na sacím koši asi 3 měsíce proplachoval jsem molitan při každém čištění až se nakonec zabetonoval tak že už nebyl tak prostupný pak jsem jej zahodil a jedu bez něj a předfiltry mám s filtru taky vyndané pouštím vodu přímo do filtru a přijde mi to s tím daleko lepší jak s těma předfiltrama nemusím do filtru lézt tak často. už s tím tak funguji čtvrt roku a v pohodě bez problémů fakčí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:11 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Tomiino
já to měl asi rok jen tak a teď jsem přidal ten molitan na sání v akva a do filtru jsem zatím lezl jen jednou po půl roce, předtím asi po 2,5 měsících kvůli zacpaným předfiltrům.
Takže za mě doporučuju, předfiltr v akvárku čistím sice týdně, ale zabere to asi minutu na rozdíl od rozdělávání filtru, což je asi na 15-20minut, protože ho většinou propláchnu celý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 18:55 Muž Tomiino [43]
Mohu se zeptat jestli je lepsi davat na predfiltr na nasavani nebo nechat filtr tak jak je...jen media ve filtru? :-)rikam si,ze kdyz dam kosku biomolitanu na nasvani zustava vsechen bordel v akvarium na kostce a do filtru se vse nedostane...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 13:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Ryboň
a jak by se tam prosimtě přes tolik filtračního média dostal, vždyť skončí v přefiltrech nebo dole na dně filtru.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e702-e900-e901-e902-e1500-e1501-e1502-e1901-e1902?od=1451