Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 17:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Je to čistě mechanika - škrcení.
Co jsem zkoušel můj JBL e901, tak bez ohledu na průtok měřák ukazoval furt stejně watů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 17:35 Muž TRULY [164] Re: Xpe
tohto regukaciou sa realne znizuje vykon cerpadla a teoreticky zerie menej energie alebo je to cisto mechanika. Priskrtenim sa nespravi vacsi tlak na cerpadlo ktore je nutene pracovat oproti vacsiemu tlaku a tym teoreticky dohde k skorsiemi opotrebeniu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 16:34 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: TRULY
901 má dvě páčky na filtru jedna vývod druhá nasávání ty můžeš regulovat aby jsi měl přijatelný zpětný výtok. Já ho mám 901 v 128l akva a je vše v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 16:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
Rampu po celé zadní stěně akva , čím víc dírek , tím více se proud rozloží ,samo je to dáno i velikostí dírek v rampě ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 16:05 Muž TRULY [164] Re: afc1886 romant
Do 2 tyzdnou zbucham stolik uz na vacsie akva a casom ak nieco vyskoci tak by som zobrak vacsie akv. preto sa pytam, aby som zbytocne nekupil 901 a neskor zase zistil ze je to malo. Zatial by bola v 120l akva preto ma zaujima ci odporucate k nej roztrekovaciu dazdovu rampu alebo priskrtit vykon na hadiciach? Nechcem im spravit sojovu terapiu kedze teraz je tam eheim pickup160 a zrazu vlny ako na mori
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 15:44 R Muž afc1886 [14655] Re: TRULY
Mám akva 240 litrů a filtr 1501 a rozhodně doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 15:14 R Muž romant [27982] Re: TRULY
Šel bych spíš do toho e1501.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 15:03 TRULY
240l akva zarastene rastlinami + cca 20-30 strednych ryb . Postačí e901 (83€) alebo vsadit na istotu a dat (125€) za e1501 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 11:04 Jindras Re: romant
Variabilita moc není. Standartně-4r záruka,náplně 1x keram kuličky a 3x modrý biomolitan. Různé jsou ceny,ale jiné změny jsem nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 10:49 R Muž romant [27982] Re: Jindras,FikinD
Těch možností v jaký variantě JBL filtry zakoupit je opravdu mnoho a týká se to jak té záruky(v ceně, dokup), tak ve výbavě, tedy ve složení filtračních materiálů, takže zobecňování zde není na místě, jeden koupí tak a druhej zase tak. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 10:33 Jindras Re: FikinD
Nene,já to kupoval za normální cenu a mám tam -v záručáku-potvrzené 4 roky. I na netu se prodávají standartně se 4 letou zárukou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 10:24 Muž FikinD [13] Re: Jindras
Ta 4leta zaruka je pouze pokud si ji priplatis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 09:13 Jindras Re: Gabro
Ahoj,mám ho 2 roky,e 901 GL,a naprostá spokojenost. Jen každý měsíc čistím hadice,zanáší se hnusnou,hnědou řasou. Ale to asi není problém filtru,spíše můj. Na nasávání mám předfiltr a všechny 4 patra mám vyměněny za jiné náplně,molitany tam vůbec nemám. Je naprosto tichý-nevím o něm-. Mám ale malé akva,jen 200l,takže mi bohatě stačí. Vnitřek čistím jednou za půl roku. Navíc 4r záruka a dobrá (relativně) cena. Co víc si přát. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2016 13:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kocmim
Není. Má celkem slabý průtok, tak akorát na 100l akvárium. Větší objem filtru je jenom plus a menším filtrem by jsi moc neušetřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 12:50 kocmim – e901 do 100l akva?
Ahoj, uvazuju ze bych nahradil vnitrni filtr Fluval U2 ve svem 112l akvariu (80x35x40). Mam tam 3 parmicky mechove a 5 neonek a nekolik kytek. Do budoucna chci pocet rybek vyrazne navysit a nejspis i zmenit.

Kdyz jsem ruzne hledal, cetl, porovnaval... nakonec se mi nejvic libi filtr JBL e901 greenline (nejvetsi prutok, nejvetsi objem, rozumna cena). Jenze ten ma napsano ze je vhodny do akva od 90litru... je to uplny ulet si do sveho akva poridit tenhle filtr?

PS: na prezentaci se pracuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 21:13 Muž O.Tom [439] Re: Jakub
On se ti průtok časem sníží, zanesením filtru a hadic.
Ale jinak si můžeš pohrát a sám si udělat vyústění z filtru tak aby bylo široké a voda z něj vytékala pomalu.
Na proudění vody v akváriu nemá ani tak vliv množství přitékající vody, jako její rychlost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 21:09 Muž Strojek [141] Re: Jakub
vedle vyvodu jsou dve packy ,, tak tu jednu na vytoku z filtru trochu priskrt..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 20:53 Jakub – JBL E901
Dobrý den měl bych dotaz. Dnes jsem zapl nově zakoupený JBL E901. Mám tam problém s proudem ktery je moc silný. Mám akva o šířce 40 cm a pro ty ryby i po snížený průtoku je celkem fičák. Máte někdo zkušenosti s další možnou regulací? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 11:26 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: ercan
Tak já vím že tu cenu dokážou dorovnat. To jde snad už všude. Ale aby mi ještě dali 10% to jsem viděl poprvé. Tak jsem se chtěl podělit o zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 09:47 Muž ercan [38] Re: BuldozerGT86
Ale to néni nic nového :-) . To se všeobecně ví,že to tak funguje. Ale možná někdo o tom ještě neví. Se mě zdá,že se to řešilo i tady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 08:12 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Pro všechny filtry
Tak mám zajímavost minimálně na půl roku :-D Tak snad mi to nesmažeš Romante ;-)

Chcete si levně koupit JBL filtr (ještě levněji než za internetovou cenu) ale nevíte jak? Je to velice jednoduché. Stačí najít nějakou kamenou prodejnu která provozuje Eshop a má tam tu cenu stejnou jako na internetu. Pozor!!! Zboží nesmí bejt v AKCI! A musíte si to vytisknout pár hodin předem aby prodejce viděl že to není FAKE a že to je skladem. Pak vám stačí zaject do Hornbachu kde si vyberete filtr který tam maj napálenej. Předložíte papír který jste si vytiskli (stránka té prodejny) a oni vám tu rozdílnou cenu dorovnaj. Takže máte filtr za super cenu! Ale to není vše! Ještě na závěr dostanete 10% slevu ano rozumíte dobře 10% vám ještě sleví z té ceny která už je i tak dobrá.

Osobní zkušenost.: Vytisknul jsem si

www.rostlinna-akvaria.cz/…

a šel jsem s tím do hornbachu na čerňáku. Oni ten filtr tam maj za 2600kč. Během 5 min jsem odcházel s filtrem. Cenu mi dali jako je na netu a ještě k tomu 10% slevu. Není to paráda? Proč toho využít? Za 1) ušetříte (ne moc ale něco jo) za 2) budu to moct vyreklamovat osobně (nebudu to muset posílat - ušetřené poštovné a čas).

Tohle se týka všech filtru co má hornbach na skladě. Nebo možná všeho co vás jen napadne. Mám zkušenost jen s tímto nákupem, proto to píšu do JBL ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 14:39 GP Re: Seasonic
je zvlastni, ze pri vic jak 30 cm vysky se nevejde, urcite uz neni vule v teleskopicke casti? nejak si nevybavuju, ze bych s tim mel nejaky problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2016 11:14 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Seasonic
Hlavně počítej s tím, že budeš pravidelně trubky a hadice čistit. Je vhodné na to myslet při realizaci akvária, aby vše bylo snadno přístupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2016 23:27 Muž honcka [39] Re: Seasonic
Proč by si měl, když seřízneš trubici přijít o záruku? Když zničíš sluchátka k telefonu, taky telefon reklamovat můžeš. Mám nejslabší E401 ve stejně velkým akvárku, dával jsem tam ještě eheim předfiltr kvůli krevetkám, normálně jsem to uřízl, tak aby mě délka vyhovovala. O záruku se fakt neboj, max nebudeš moct reklamovat závadu na trubce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2016 21:04 Seasonic Re: karci17
To už jsem udělal, nechám to zatím tak. Ono to stejně zaroste rostlinami a ty černé trubky nebudou tak viditelné. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2016 20:54 karci17 Re: Seasonic
Nic nerez. daj prec z nasavania tu koncovku a daj miesto nej kusok biomolitanu. 5-7 cm istotne usetris na dlzke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2016 20:31 Muž O.Tom [439] Re: Seasonic
To seříznutí nevím jestli bude u JBL možné, jestli se nepletu, tak na vnitřní trubce se kterou se posuvem nastavuje délka, je umístěna gumička/těsnění-kroužek díky kterému drží trubka v dané pozici.
Pokud by jsi chtěl zkracovat, musel bys zkracovat vnější i vnitřní trubku a pozici s kroužkem by jsi si uřízl.

Nejde celé koleno na hraně akvária podložit tak aby vyčnívalo nahoru nad akvárium ?
Kvůli funkci nemusí být vyloženě položené na hraně akvária, maximálně to ztíží zavodňování filtru pumpou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2016 19:41 Seasonic – Zkrácení vtokové trubice
Zdravím,
mám akvárium 112L (40cm na výšku). Z toho cca 7-8cm zabírá v zadní části písek.
Při instalaci filtru JBL e901 jsem musel dát vtokovou (nasávací) trubici do úhlu 45°,
aby se tam vlezla. I tak se ale dotýká dna. Esteticky to nevypadá nejlépe. Předpokládám, že když seříznu trubici, tak přijdu o záruku. Je možné někde objednat samostatnou (náhradní) trubici nebo případně alternativu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 17:30 Rado
Jasne chapem,neham ho este mesiac a potom ho otvorim a nazriem do vnutra,nechce sa mi to este teda cistit je to dobre zabehnute voda cista,hodnoty vody ako maju byt,ryby zdrave vsetko klape ako ma potlesk dik za odp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 17:13 R Muž romant [27982] Re: Rado
Zkusím to zobecnit, tedy když je průtok(výkon) poloviční, lze filtr považovat za zaběhnutý, čemuž odpovídá i tebou uvedená doba provozu. Klesá-li posléze(velmi těžko definovatelné a variabilní) i nadále již mlžeme mluvit o potřebě čištění. Ovšem dá se k tomu přistoupit taky jinak a to s jistou mírou zkusmě říkat prevence a co třeba 2 měsíce propláchnout část(doporučuje se 1/3) filtračních hmot, ale opět to bude, ostatně jak již bezpočetkrát zaznělo, závislé na daný nádrži kde je onen filtr provozován, tedy jinými slovy jsou nádrže kde to čištění bude nutné co měsíc a jsou nádrže kde se na filtr nebude muset půl roku a klidně i déle sáhnout. Při čištění bych zdůraznil tu částečnou a šetrnou očistu, tedy použitím akva vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 16:39 R Muž afc1886 [14655] Re: Rado
Ono takhle odpovědět čisti jednou za půl roku nebo rok nejde.Tobě napoví snížený průtok a když si nejseš jistý,tak do něho můžeš nakouknout.Interval čištění je u každého jiný,záleží jak kdo má zarybněnou nádrž.Ten předfiltr na sání jak radil Ondra je dobrá věc,nebudeš muset lézt do filtru tak často. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 16:38 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Rado
Stačí vyčistit hadice a armatůry uvidíš jak se zvýší průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 16:26 Muž ondralomnice [81] Re: Rado
mám 701 a na sání váleček biomolitanu jako předfiltr a lezu do něj 2x za rok (pokud není jinej problém)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 14:26 Rado Re: ondralomnice
je to niekde na polovici si myslim,zas je dobre zabehnuty na druhu starnu tak to este mesiac vydrzi,dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 14:20 Muž ondralomnice [81] Re: Rado
ahoj pokud to není na půlce původního průtoku tak to ještě nechej bejt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 14:17 Rado
cavte,mam JBL e901 a v akvariu ide 3mesiace nepretrzite,prietok sa samozrejme znizil o nieco ako ked bol cisty a chcem sa spytat ci je cas na cistenie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.07.2016 07:57 R Muž afc1886 [14655] Re: TRULY
Tady to je rybicky.net/forum/5930… příspěvek z 29.04.2016 17:16
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 07:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: TRULY
Psát nemusíš, stačí hledat tady na fóru .... vím že jsem to taky řešil a někdo sem tuším tenkrát dával i kopii mejlu od jbl .... ale nemohu teď najít ....
Ale jako na potvoru už si ani nemohu vzpomenout co odepsali :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 06:56 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: TRULY
Nemohu si vzpomenout kde jsem to kdysi četl ale tepelnou pojistku má mít 901. Když se ti chce to hledat tak najdi a dej odkaz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 20:54 Muž TRULY [164]
Vy mi to tu vyvraciate a hned mi aj dáte za pravdu :-D :-D
PS: dnes mi odpísali z firmy ABCZOO že 901 nemá tepelnu poistku. Má vraj nejaký certifikát že ak ide rotor na prázdno tak neodíde, ale nevypne sa udajne. Dnes ešte napíšem email do viacerých spoločností alebo do JBL priamo, aby v tom bolo jasno aj pre ostatných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2016 19:13 R Muž romant [27982] Re: Jarry
Jj, to znám, to je normálka, ale asi to chce trošku voreznout, obrousit hray a stát se pokrokově v mezích zákona flegmatikem. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 19:07 Muž Jarry [1433] Re: romant
Ale musim rict, ze prvni 2-3 noci jsem moc klidny spani nemel :) Resp. filtru verim, moc neverim CO2 atomizeru, kterej mam na vystupu, tam uz to zajisteni hadic nema uroven jako JBL :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2016 18:43 R Muž romant [27982] Re: TRULY
No a když se to napíše ještě jinak, tedy že když si budeš tak dlouho myslet, že se to stane, tak se to stane, ale jinak nic proti lidem, co to chtějí mít dotažený k neprůstřelný dokonalosti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 18:31 Muž dravec [72] - RostlinyRe: TRULY
Tiež myslim že nebude problem, na zaciatok daj handru abo nejaku misku pod to a uvidis že to nebude tiect, potom mozes tieto pakšamenty vyhodiť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2016 13:37 Muž Jarry [1433] Re: TRULY
Nedelal bych z toho takovou vedu, JBL filtry maji podle me velice dobre zabezpeceny hadice atd., ja jsem neresil ani media, vyndal jsem filtr z krabice, zapojil hadice, pustil a od ty doby na to vicemene nesahnul :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 09:15 Muž TRULY [164] Re: prasan
Jasné ved ja chápem :-D
Nechystám sa ho ponárať ani nič, aj ked mi je jasne že nejaka ochrana tam byť musí, čisto ma to zaujíma len zo zvedavosti. Tu 901dničku chcem kupiť, tak ma zaujima všetko okolo toho.
A viem že tu môžeme polemizovať že či pretečie nepretečie a že ked sa bojim tak nech externy nekupujem, ale ja ho kupiť chcem a chcem ho dať do tej nádoby proste pre istotu a moj kludnejší spánok. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 07:11 - Re: TRULY
Preto sa tomu nadáva externý filter,lebo je stavaný na vonkajšie použitie. ;-)
Prečo by si takýto filter dával do akvárka a pod vodu? I keď len teoreticky ale dosť divný nápad. :-) Alebo sa obávaš pretečenia a chceš ho preto vložiť do iného akvárka? A preto sa pýtaš na to zatopenie?
Nemaj boja,ak nič extrémne nezvržeš,tak slúžia pezproblémovo dlhé roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 22:38 Muž dravec [72] - RostlinyRe: TRULY
to je zbytocne. filter daj do skrinky pod akva. akurat ak ho budes chytat ak bude plny radsej za kos, nie za hlavu filtra! aby si neporusil to prisatie hlava - kos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 21:06 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: TRULY
Odolnost jestli je vodě odolný zvenku teda netuším. Já mám 901 aby mi tekl se teda neobávám, když se správně otvírá a zavírá aby se těsnění neponičilo. Otvírat a zavírat se má správně tak. Když jsem pravák, levou rukou přitlačit na vrch filtru a pravou rukou otevírat packy postupně. Někde jsem to četl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:46 Muž TRULY [164] Re: dravec
ja len koli tomu že som tu čital že ked to objednavali tak to rovno zobrali aby sa do buducna uštetrilo na poštovnom...

Chcem sa este spýtať, je filter vodotesný z vonku? Teda ak ho napr. umiestnim do prazdnej sklenenej nádoby, ktoru napr. zaleje voda ak zle uzavriem filter a bude slziť, tak prežije to filter?
Uvažujem nad tým že ho dam do akva, ale rozmery dám zrejme menšie ako je hlava filtra.
Zaujíma ma to len zo zvedavosti, či by teoreticky filter ponorený do vody prežil, či je to ako u jazierkových filtrov, kde je vlastne samotný magnetický motor zaliaty v plaste v hlave filtra

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e702-e900-e901-e902-e1500-e1501-e1502-e1901-e1902?od=551