Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 11:11 Muž MaraG [8] Re: Densi
Upgradoval jsem e901 na tyto koše z toho důvodu ,že jsem předtím dával vatu až dolů takže při každé výměně jsem rozebíral celý filtr - pakárna . Teď měním vatu co 14 dní sundám hlavu a místo hrubého molitanu mám vatu vyhodím vyměním zaklapnu jedu dál cca 2 minuty . Za mě z tohoto důvodu dobrý. palec
Edit : na vatě je znát kudy voda táhne / bordýlek na vstupech,takže si myslím ,že cirkulace filtrem probíhá v pořádku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 10:26 Muž Densi [40] - Amerika
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s novými horními koši na vnější filtry JBL 901e, 1501e....atd ??? Nové koše mají umožnit lepší cirkulaci vody filtrem a nemísení přívodní a výstupní vody. .... Dík za zkušenost, také si myslím, že cirkulace v těch starších "jedničkových" typech není ideální.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 11:14 Muž Eledian [2]
Ahoj nesetkal se nekdo s netesnosti u kohoutu jbl greenline 701 (mozna je to i pumpa tesneni pod ni) , filtr mi lehce proteka a to primo mezi horni a dolni cast krytu (jakoby dovnitr), nejde videt kde protoze to musi byt smontovane. Zkousel jsem vymenit tesneni ventilu, ale nepomohlo to. Tak asi jedine cele ventili. Pokud to teda neni tou pumpou, ale to uz by se oprava nevyplatila. Setkal se s tim nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 22:11 Muž O.Tom [439]
Neměl by někdo tip na obchod s náhradními díly pro JBL? (hledám páčky pro ovládání ventilů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2017 21:57 Muž O.Tom [439] Re: Bin
Já teda mažu silikonovou potravinářskou a ani po 4... 5 letech nepozoruji žádné problémy.
U EHEIMu je většina těsnění oboustranná, při problému se vytáhnou, otočí a jede se dál.
Není na tom JBL podobně ?

EDIT
Pustil jsem se teď do opravy jedné e900 co tu mám, měla zatuhlou pumpu a to těsnění pod hlavou vypadá, že je oboustranné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 20:59 Muž Bin [144] - AmerikaRe: O.Tom
už to budú dva roky, síce som ho mazal lekárskou vazelinou, ale neviem či mu to moc predlžilo život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 20:48 Muž O.Tom [439] Re: Bin
Jak staré je to těsnění ? Nejde ho třeba jen otočit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 19:33 Muž Bin [144] - Amerika – tesnenie
ahojte, potreboval by som kúpiť nové tesnenie pod hlavu na e901, ale na svk som našiel iba jednu stránku. Chcel by som ešte jednu aspoň na porovnanie cien, že či to riešiť cez čínu alebo priamo tu v krajine.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 10:42 Muž Jarry [1437] Re: Lada
Jemné mechanické nečistoty jsou zajímavý problém. Já jsem je řešil snad půl roku, zkoušel jsem různé vaty, superjemné tkaniny, dokonce i přidat do akvária čerpací hlavu s velkým biomolitanem a výsledek nic moc, spíš nic tedy:-). Pak najednou zmizely - a nejsou v akváriu ani po vyndání všech vat a podobných věcí z filtrů. Takže předpokládám, že se ve filtrech, nebo v akváriu namnožily ty "správné" bakterie, které si s tím poradí. Během tohoto "boje" jsem tedy přidal druhý filtr a v obou filtrech jsem postupně nahrazoval biomolitany porézními médii (různá keramika, Siporax, Matrix atd.). Možná, že zaběhnutí trvá déle, zlepšení jsem pozoroval asi tak po 2 měsících, teď je voda na pohled absolutně čistá i po týdnu před výměnou vody. Takže odpověď na otázku - pokud je filtr dostatečně dimenzovaný na objem akvária, kde je dobré brát vždy ten nejnižší udávaný objem, což je pro e902 90l, mělo by se to zlepšit, případně je možné zkusit doplnit "lepší" média místo biomolitanů - bohužel nedokážu jednoznačně posoudit, jestli toto pomohlo mě, možná, kdybych počkal, tak by se to časem zlepšilo i s molitany.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 10:01 Lada Re: Lapierre
Tak jsem ho byl reklamovat tam ke jsem ho koupil a prodejce prej nic neslyší, že je vse ok. Jenze v prodejne bylo takovýho hluku, že byl problem slyset svuj hlas. Tak asi pockam 3 tydny a když se to nezlepsí tak ho pošlu na reklamaci k výrobci a budu muset bejt mesic bez filtru. A jeste pozoruju, že filtr nefiltruje jemne mechanicke necistoty. je to normalni protože jeste neni zajety? diky za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 15:37 Lapierre Re: Lada
Přesně jak píšou.Zkrátit hadice na minimum,které je možné.Zkusit párkrát za sebou vypnout a zapnout,možná s ním jemně párkrát zatřást,ale nenahýbat ho moc,aby nezačal téct.On se ten rotor taky musí trochu obalit slizíkem a pak se ztiší. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 14:10 Muž Jarry [1437] Re: Lada
Ten zvuk je ale opravdu jako ze zavzdušněného filtru, ty oka na hadicích se mi také moc nezdají, dal bych tomu šanci - ještě bych prověřil, jestli to někde nemůže vzduch přisávat. Co když do filtru trochu praštíš, vydá to nějaký jiný zvuk? Kdyby byl zavadušněný, tak je ten hluk chvilku o něco intenzivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 13:42 Lada Re: FrantisekP
Diky za radu...ale filtr je jiz odvzdusnen xkrat a spravne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2017 12:44 Muž FrantisekP [54] Re: Lada
Fotka k příspěvku Já si troufnu tvrdit, že ten filtr je pořád zavzdušněný a ne málo.
Tohle mi udělala i moje e701 po prvním nastartování. Stačilo párkrát zmáčknout pumpu a byl klid. Tobě se to pumpou nemuselo podařit díky těm stočeným hadicím. Vzduch tak nemá přímou cestu nahoru a prostě se z filtru ven nedostane!

Takže bych zkrátil hadice tak, aby cesta z akva do filtru a zpět byla co nejkratší (a hlavně nejpřímější) a bez těch smyček na hadicích. Pak spustit filtr a pořádně zapumpovat dokud tenhle zvuk nezmizí. Mělo by vyletět spousta bublin a pak už být ticho...
Dávám tomu 99,9% pravděpodobnost na odstranění problému ;-)

Hadice by měly vést ideálně viz. příloha...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 11:47 Lada Re: Lapierre
ale kdyby mel bejt hlucnej prvni 2 tydny tak to pisou v manualu. asi to nema delat ani když je novej ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 11:22 Lada Re: Lapierre
zavzdusnen uz neni vubec. Ten hluk me stve. tak pockam teda tyden nebo 2 a když se to nezlepsí tak ho budu teda reklamovat. Ale nechci byt mesic bez filtru....Cetl jsem vsude že je krasne tichý a takhle to dopadlo. Rotor jsem vyndaval a kontroloval vse ok. Hadice se se nedotykaj a když zdrzim filtr ve vzduchu tak hluk je stejny zadne rezonance se neprenaseji do skrinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 09:10 Lapierre Re: Lada
Já bych,jak psal MonterMonty.Počkal tak týden,možná i dva a pokud by se to nezlepšilo,tak bych to začal řešit.Já jsem např.o 701 vůbec nevěděl,že ji mám.V podstatě,má kontrola chodu filtru spočívala v tom,že jsem kontroloval pohyb hladiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 07:54 Muž powery [250] Re: Lada
Mám 701. Když se hadice (hlavně výstupní) dotýkají skříňky, rezonuje celá skříňka a dělá to docela kravál. Není to podobný problém? Vyřešil jsem to docela masivním obalením hadic vatou v místě dotyku se skříňkou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 22:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lada
Tohle určitě není zavzdušněním , věnoval bych pozornost komoře rotoru - gumičky hřídele - správné nasazení atd , většinou se takto hlučné filtry do týdne ustálí a je klid , mám e901 green. už snad pátým rokem a nedám na něj dopustit, to ryby nadělaj větší kravál než von :) - e902 vypadá že jen změnili barvu zavíracích klipsů a vyměnili standartní modrý akvacit za jinak barevný smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 22:05 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Lada
Tyhle filtry vrní jako koťata, někde budeš mít zádrhel. Neni pořád zavzdušněný? Zkus s ním zatrepat a vyhnat tak všechen vzduch ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 21:45 R Muž ctibum [6921] Re: Lada
S hlučností ti neporadím, ale tu zásuvku bych dal na stěnu skříňky nad filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 21:28 Lada – JBL e902
Mam nový filtr JBL e902, ale je strasne hlučný. mam ho 2 dny a nevim jestli je to na reklamaci.Slysim ho až do vedlejsi mistnosti viz video.

www.youtube.com/…

Diky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 17:46 Muž spooky [11] - AsieRe: spooky
Tak mi to dnes prislo.
Ale namiesto celeho kosu som omylom objednal len ten combi block, co su len molitany :-D
Takze pokus cislo 2. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 07:38 Muž spooky [11] - AsieRe: Bin
Aj s postovnym za 26.20 eur. Je to na 1901.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 19:40 Muž Bin [144] - AmerikaRe: spooky
za koľko? ja som to našiel za 23€
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 11:49 Muž spooky [11] - AsieRe: powery
Ďakujem.
Objednal som cez eBay.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 10:02 Muž powery [250] Re: spooky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 10:01 Muž spooky [11] - AsieRe: O.Tom
Da sa ten novy kos kupit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2017 16:29 Muž O.Tom [439] Re: ondralomnice
Ano, výměnou combi koše za nový se třeba z e1501 stane e1502.
Nové řešení má zvětšit kapacitu předfiltru a do spodní části se podle mě bude dobře vkládat filtrační vata.
Pokud ale někdo funguje jako já, že u JBL nepoužívám vatu a na nasávání filtru mám v akváriu jako předfiltr kostku molitanu, tak je nová změna nepodstatná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 16:10 Muž ondralomnice [81] Re: O.Tom
tak podle toho videa stačí sehnat ten novej košík a jede se dál ? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2017 11:54 Muž O.Tom [439] – Nová řada JBL Cristal Profi s koncovým číslem 2
JBL vydalo novou revizi filtrů Cristal Profi s koncovým číslem 2 (např e1502), kde se oproti předchozím verzím mění jen horní "combi" koš (asi po čtvrté :) ).

www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 09:57 Muž spooky [11] - AsieRe: Densi
To s tou izolacnou penou na trubky je vyborny napad, to ma nenapadlo. Myslim, ze sa to vola Mirelon. Super napad.
Ja mam filter 1901 gl postaveny na tvrdenom polystyrene a to bude asi blbost. Vyskusam tiez ten molitan.
On inak po par dnoch stichne ale uplne nepocutelny teda nie je. Treba s nim obcas zatrepat, aby sa odvzdusnil, ak sa do neho dostane trochu vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2017 08:40 Muž Densi [40] - AmerikaRe: Juraj M
Podlož ho nějakou vhodnou "antivibrační podložkou" - třeba 2 vrstvy z karimatky a mezi ně vlož 2cm tlustý molitan. A pak si zkontroluj, jestli někde "neprobíjí" hadice - hlavně ta výtoková - při styku s nábytkem způsobuje hučení/vibrace . To odstraníš tak, že místo styku hadice s nábytkem také obložíš třeba kouskem molitanu....Prostě si pohraj. Mám dva JBL filtry pár let a jsem spokojený. Ale jestli čekáš nulovou slyšitelnost, tak to (zřejmě) nejde....Jinak já jsem na hadice nasadil izolační "molitanovou" chráničku, co používají instalatéři k tepelné izolaci trubek...Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 07:09 Muž spooky [11] - AsieRe: Juraj M
Mam tento filter tiez. A hlucny teda je. Sice po par dnoch to bolo lepsie ale od ticheho filtru ma teda pekne daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 21:15 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Juraj M
Mam ho dva roky, prvnich par mesicu jsem spal asi metr od nej a slyset neni ani ň
Edit: mam 1501e greenline, ale slyset fakt neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 20:39 Juraj M – Problém z hlučnosťou JBL 1901 GL
Zdravím Vás. Chcel by som sa spýtať má niekto skúsenosť s JBL 1901 greenline? kúpil som nový a strašne hučí nie je ani zavzdušnený ani rotor nie je poškodený, Je aj podložený molitanom ale aj tak veľmi hučí a nedá sa pri ňom spať nakoľko ho chcem mať v spálni. Ako je to u Vás kto tento filter vlastníte. Vďaka za odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 04:21 Muž Nifty [5] Re: RAP
Tak do toho a pak pošli foto ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 18:50 RAP Re: Nifty
Když tak na to koukám, já snad rozmontuji tu svoji 401.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 18:40 Muž Nifty [5] Re: RAP
Ano, to je přesně místo pod pumpou :-). Je pumpa (píst) pod ní(m) je to těsnění viz. první foto a pod tím těsněním tato šachta s klapkou viz. druhé foto. Okraje jsem zapatlal od silikonu já ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 17:06 RAP
Když na to koukám, tak to někdo upravoval. Na druhé fotce je ten otvor příliš pravidelný a ty kraje napatlaný silikonem.
Edit: Když koukám na svoji 401, tak v těch místech mám ruční pumpu na zavodnění nasávací hadice a filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 20:30 Muž Nifty [5] Re: RAP
Fotka k příspěvku Tak v této e901 to je :-) Tady je foto bez těsnění. Tak seženu těsnění, možná raději celou pumpu a snad bude klid ;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2017 20:10 RAP Re: Nifty
Jestli si dobře vzpomínám, tak tam žádné těsnění není. To je regulérně proražený plast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 19:41 Muž Nifty [5] Re: RAP
Jj přesně tak, to je díra v těsnění, které je umíštěné mezi tím černým plastovým základem hlavy a pumpou. Pod tímto těsněním je šachta vedoucí vodu od(k) jedné z hadic. Jj, taky jsem si toho všiml, že semtam od hadice ukápne vedle, při manipulaci s hadicovou spojkou a pak je to v těchto místech mokré. Super, takže nejspíš toto těsnění je vadné potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2017 18:37 RAP Re: Nifty
Fotka k příspěvku Tady!
Taky jsem na to díru koukal, jak z jara. Jinak voda se tam může dostat, když nešikovně vyndaváš hadice, např. u Eheimu běžná věc. :-| JBL je na tom lépe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 18:29 Muž Nifty [5] Re: MonterMonty
Ta díra je v těsnění (to na fotce zůstalo) mezi hlavou a pumpou. Klidně do obrázku dokresli, kterou díru myslíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 18:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Nifty
Měl jsem ten filtr rozebranej už aspoň pětkrát , když se mi zasekla pumpa .
Jsem si jistej že tam voda nemá co dělat ,stejně jako ta díra vpravo od motoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 11:22 Muž Nifty [5] – Netěsnost filtru JBL e901
Fotka k příspěvku Ahojte, hledal jsem, leč odpověď jsem nenašel, tak píšu sem. Dostal se mi do ruky filtr JBL e901 za pár korun, s tím, že teče pod hlavou a je tam nové těsnění pod hlavou. Těsnění opravdu vypadalo nově. Filtr jsem vyzkoušel (cca 5 dní v provozu) a z počátku nic. Později, sem tam kapka - jako prolínání. Pak zase 2 dny sucho. Jakmile jsem filtr naklonil, tak prolínání zesílilo a cca po 1 vteřině prosakovala kapka. Provedl jsem kompletní rozborku a namazal lékařskou vazelínou všechna těsnění - úplně všechna, i na hadicovém přívodu. Následně jsem filtr složil a pustil. Nestačil jsem se divit. Vše jsem dal na původní místo a utáhl na maximum. Ovšem filtr začal nejspíše někde přisávat vzduch a "nafukovat se". Nesál tedy vůbec vodu a když jsem odpojil hadice od tělesa filtru, bylo slyšel ufouknutí vzduchu. Opět jsem filtr rozebral - ještě mokrý a vidím v komorách filtru vodu - viz. obrázek, červeně označené. Otázka zní: Jak se tam mohla dostat? (pumpa, přípojka hadic) A může tam mít ta voda přístup nebo tyto prostory mají zůstat suché? Případně, jaké může pomoci řešení? Nebo může pomoci 2 těsnění pod hlavu?

PS: mám doma ještě x let fungující e700, ale tu rozdělávat nechci, abych se podíval a aby pak třeba nasával vzduch a já byl bez filtru.

Děkuji za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 19:25 R Muž afc1886 [14688] Re: romant Re: Zip
Díky chlapi,zítra na to kouknu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2017 19:23 R Muž romant [27987] Re: afc1886
Jak píše kolega a já doplním častým problémem je i uložení magnetů. Jakmile se utvoří onen sliz, je případný rozjezd provázen problémy které jsi mohl sledovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e702-e900-e901-e902-e1500-e1501-e1502-e1901-e1902?od=251