Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 21:07 Muž jarovo [1695] Re: repssol
Skús to napr. tu eshop.rubena.cz/… Pôvodnú gumičku je treba zmerať čo najpresnejšie - rádove v desatine mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 20:45 repssol Re: jarovo
A tie o ring priemer kde sa nachazdaju?Nejako neviem najst.Po sviatkoch planujem pregumickovat.Hlavne pumpu.Tu uz ani nepozivam tak tazsko ide.Mam tetra ex800 v 54l nadrzi.Ked krmim s artemiou tak zastavim vytok vody a dam naspet a krasne tichucke.Tento jbl 1502 ked zastavim privod vody tak randal jak svina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 20:33 Muž jarovo [1695] Re: repssol
Na toto Ti asi neodpoviem. Skús celý priestor kde je gumička precízne do sucha vyčistiť, potom jemne natrieť olejom alebo vazelínou aby všetko ľahko a plynule do seba zapadlo. Pokiaľ sú gumičky staršie - počíta sa doba od výroby, nie od kúpy a stvrdnuté, už im nič nepomôže. Samozrejme že materiál kde je tesniaca gumička nesmie mať žiadne škrabnutie a ani "vytlačený" materiál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 19:23 repssol Re: jarovo
Moze byt,ze to moje zavzdusnenie filtra sposobuju o ring v tych packach?12 hodin huci a 12 je ok ????.Robi to od vyrobi a ze by boli zle osadene o ring gumicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2020 16:05 Muž jarovo [1695] Re: macinko
Nemusíš kupovať originály v AQ - je to predražené. Už som tu o tom písal - daj si vyhladať "O ring" a podľa rozmeru to máš za pár kačiek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 15:44 Muž macinko [0] Re: jarovo
Ďakujem za vysvetlenie.Pred ďaľším otvorením filtra skúsim zohnať nové gumičky.Na oko vyzerali v pohode ale asi už budú prestarnuté.Robí to ako mám ten filter ale je pravda že som ho kúpil použitý. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 12:00 Muž jarovo [1695] Re: macinko
To čo tu popisuješ je klasický problém tesnenia gumičkou v nízkotlakých rozvodoch. Pri rozobratí spoja sa gumička, ktorá bola stlačená v spoji uvolní a pri spätnej montáži už nezaujme presne tu istú polohu, čím dôjde k unikom kvapaliny. Situácia sa zhoršuje stárnutím gumičky - dá sa to v malej miere eliminovať použitím vazelíny. Podobná situácia nastane aj pri otočení ventilu - trením pri otočení sa zmení prierez a už to tečie.
Najjednoduchším riešením je spájané časti očistiť a použiť novú gumičku. Pri zakladaní jemne natrieť vazelínou aby si "sadla".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 11:30 Muž macinko [0]
Mám e901a keď ho po otvorení znovu zložím tak tečie ešte tri dni.Rozobral som aj guľové ventily, na gumičkách bol usadený vodný kameň tak som ich očistil a natrel vazelínou ale nepomohlo to.Raz ma skoro vytopil.Ináč sa odvzdušní rýchlo a je tichý.Po pohnutím ventilmi opäť chytí vzduch takže to robia oni.Keď s nimi nehýbem vzduch vyjde a je pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 22:33 repssol Re: RAP
Keby tiekol bol by som asi rad.A pride vecerna hodina a je tichuticku ako kolibrik.Jedno ale.Skusim vymenit ten adapter a ked nie tak tesnenie v pumpe.Ta pumpa ide mega tazsko.Neviem ani naco ju tam dali.V tetre 800 zas nenasava vodu.Ale pti tom by som vedel aj spat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 20:58 Muž RAP [1557] Re: repssol
Já si nemohu na JBLka stěžovat, protože, když začal nynější protékat, byla to moje chyba.
Ikdyž 11letý Eheim je taky v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 20:48 repssol Re: RAP
Okis.Nabuduce dam stahovacky.A skusim vymenit tan adapter.Mam dost blby pristup k vsetkemu,tak preto to tak riesim obcas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2020 20:41 Muž RAP [1557] Re: repssol
Fotka k příspěvku Ten plast je relativně měkký, takže ty železné montpásky jsou dost "brutal". Lepší jsou ty umělé stahovačky. ;-)
Jinak ty matice jsou v pohodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 20:30 repssol Re: afc1886
Novy od invital.Robi to od zaciatku.Riesim to vyse roka pol.Matice som dal dole a dal som tam eskapasky.Lepsie spim koli tomu.A bolo tu spominane ze vzduch moze tahat aj odial z hadic.Ale asi nie.Len adapter to moze byt alebo ta hlupa pumpa ktora sa ledva pohne.Mam chut ten filter vyhodit von z okna. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 19:42 R Muž afc1886 [14704] Re: repssol
Ten filtr máš nový, nebo z druhé ruky? Ty originál plastové matice máš kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 18:33 repssol Re: RAP
Fotka k příspěvku Okis.Max skusim kupit druhy adapter.Od zaciatku sa zavzdsnuje.Mozno bude chybny adapter.Zatial dik.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 18:05 Muž RAP [1557] Re: repssol
Tak si ten adaptér pořádně prohlídni, jestli není někde prasklinka, zejmén u ovladačů kulových uzávěrů. Případně zkontrolovat těsnící kroužky.
Mě se stalo, že to začalo netěsnit, když jsem přemisťoval filtr a zvedal ho za hadicový adaptér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 16:56 repssol – 1502
Uz som sedivy z 1502 ky sad
EDIT- Vkuse sa zavzdusnuje.Hadice su vsetky upevnene s eskapaskami.Vazeliny davam tolko co inemu vydrzi 5 rokov a teraz ak odpojim adapter od filtra tak kvapka.Mam tetra aj sunsun filtre ale tento je mega otras.Uz som zostarol o 10 rokov z neho.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 12:59 Muž Atomret [41] Re: Atomret
Tak už je tam.-) 92 Euro.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 15:30 Muž Atomret [41] Re: RAP
Jenom , aby mě bratři Germáni neošidili.-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 14:58 Muž RAP [1557] Re: Atomret
Ano.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 12:42 Muž Atomret [41] Re: MatyMaty
Prodávají to v CZ i s náplněma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 22:54 MatyMaty Re: Atomret
Ahoj, zcela určitě stačí, mám ho v Kostce a funguje bezvadně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 21:27 Muž Atomret [41] Re: RAP
Mám v záloze interní 600 ,ale nějak mě láká exterňák.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 21:09 Muž RAP [1557] Re: Atomret
902 je až na třista litrů, tak by v tvém případ3 stačit měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 20:56 Muž Atomret [41] Re: afc1886
No to já taky úplně přesně nevím , ale základ bude osádka z Eliščina 54. Tady v Německu vyjde na 2400 Kč cca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 20:16 R Muž afc1886 [14704] Re: Atomret
Nevím co tam bude, ale i tak povím že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 20:11 Muž Atomret [41] – 902 na 160 litrů
Ahoj, prosím o radu. Bude mi stačit 902 na 160 litrovou nádrž?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 11:26 R Muž Anthrax [4787] Re: Jirka
Zadat dotaz do vyhledávače je moc práce? ne letmegooglethat.com/…
www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 10:45 Jirka – manual
Kde seženu manual na e702

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2019 20:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: svist
Mám také e1502 , s přihlédnutím k nové konstrukci horního koše ,kdy "příruba" hlavy filtru zapadne částí do kruhového otvoru horního koše , si myslím že je to nemožné , pokud se to u Tebe děje , je něco hodně špatně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2019 19:55 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: svist
Ja mám síce 1501-ku, a tak môže byť konštrukcia iná, ale neviem si predstaviť, akoby listy prešli cez molitan.

Zjavne bude niekde chyba. Hľadal by som problém v napojení hlavy na najvyšší kôš, kde to asi netesní a voda ide (aj) napriamo, mimo celého filtračného systému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2019 17:36 Muž svist [3]
Dobrý deň, všimol som si že sa do akvaria vracaju drobné čiastočky listov. Hlavne napr. po strihaní. Je to vôbec možné pri správnom fungovaní? Používam JBL CristalProfi e902. Koše sú vložené ako majú, nič netečie. Nerozumiem tomu. Neviete v čom môže byť problém? ďakujem za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 06:39 Muž nekdo [355] Re: stepos
na eheim eheim www.akvaristik.eu/…
a jinak vazelinu z lekarny - proste tu nejlevnejsi bez parfemace, vetsinou si dojdu tam, kde delaji masticky a tam mi do kelimku daji bez reci a mam toho na x let...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 05:11 R Muž afc1886 [14704] Re: stepos
www.akvarista.cz/… , nebo v lékárně neparfémovanou vazelínu. www.drmax.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2019 22:42 stepos – Čím mazat těsnění
Ahoj, prosím o radu, čím mažete těsnění a kde se mazadlo dá sehnat. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 11:08 Žena Lucie Š. [96]
Tak zatím se zdá být vyřešené, zatím neprotéká ani při naklonění a nepřisává. Je to tak, jak psal RAP. Rozebrala jsem ten starý (origo) adaptér, Na pohled se nezdálo, že by tam bylo něco "vyskočené", ale přišel mi volnější, hlavně ta upínací páka k hlavě filtru, těsnění a o-kroužky jsem ještě mázla a po složení je to upínání pevnější, obě hadicové části jsem k té středové na fest zamáčkla. Mám dva JBL a u obou jsem měnila adaptéry, u prvního z důvodu, že také tekl a tekl i u té páčky regulace průtoku, no aspoň pro příště vím na co se mrknout jako první. Asi je lepší moc nesahat na ten průtok, pak se to tam někde povolí, přisává a jde voda do komory hlavy a pak už lehce ven. Jde to slyšet při lehkým zakývání, že je voda v hlavě. Už nepřisává, tak klepu a snad dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 05:36 Muž Miras [111] Re: Lucie Š.
Tak to je pumpa, rozebrat (povolit tu matku) a namazat těsnění, pokud nepomůže tak rozebrat celou a vyměnit i to těsnění pod ní. Já ho teda vystříhl z auto-duše a od té doby klid a mír :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 22:56 Žena Lucie Š. [96] Re: Miras
Díky, tam se ta voda právě dostává a pak to teče lehce ven z vrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 22:54 Žena Lucie Š. [96] Re: RAP
Díky, kouknu na to, taky myslím, že to bude problém v adaptéru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 22:07 Muž Miras [111] Re: Lucie Š.
Zkus trochu přivřít průtok filtru, aby se projevila netěsnost. Pak z filtru sundej ten vrchní plastovej dekl (povolit 4 šrouby a pokud možno nenaklánět). Pod ním je hlava filtru a na ní jsou takové plastové mřížky, pokud je v nich voda, tak to jisto jistě teče okolo pumpy! Hlava sedí na filtru za pomocí těsnění většinou dobře, ale v rohách je trochu volnější a proto se pak zdá, že to protíká z rohů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 20:24 Muž RAP [1557] Re: Lucie Š.
Gumičky na adaptéru, zejména ta, na kterou je napojena hadice odvodu vody do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 18:47 Žena Lucie Š. [96]
Ahoj, prosím o radu. Taky mi najednou začal protékat filtr e1502 po vyměně vody. Při naklonění dost teče, voda se někudy dostává do prostoru hlavy, po naplnění už to pak prokapávalo normálně na stojáka pod klipy. A někudy musí přisávat vzduch. Měla jsem ho několikrát rozdělaný, koše správně naskládaný, vše promazaný. Těsnění hlavy se zdá být v pohodě, sedí dobře, stejně tak to ploché těsnění pod pumpou je jako nové. Vše jsem do zblbnutí několikrát prošla. Není to tak dlouho co jsem měla s filtrem podobný problém a pomohla výměna adaptéru hadic. Filtr se mi úplně nechce odesílat na reklamaci, řeším, jestli to zkusit zas novým adaptérem, ale ten minulý po odpojení od filtru prokapával, tento ne. Nebo netušíte kde by mohl být problém, na těsnění hlavy to nevidím, snad jestli ta pumpa? Do té jsem nešahala ( nejsem si jistá jak jí rozděat), jen jí odšroubovala abych mrkla na to těsnění pod ní. Pumpa funguje, ale neměla by se voda z hadic když jsou plné vody, normálně při odpojení a následovném připojení k filtru dostat samospádem bez použití pumpy a rozjet filtr bez pumpování? Budu vděčná za rady, jestli někdo tušíte co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 22:15 Muž Miras [111] Re: DeRosa
Přesně to jsem řešil taky (promazat kde to šlo, nové těsnění kolem hlavy atd.), filtr nech chvíli běžet, pak ho opatrně ve svislé poloze vyndej (pokud ho máš třeba ve skříňce) tak aby stál. Povol zvrchu šrouby rukojetí a krytu a sundej vrchní kryt. Jsou tam takové přihrádky a pokud je v nich voda, teče to jistojistě kolem pumpy, jak už ostatně psal kolega. Zkus jí rozebrat a promazat, mě to nepomohlo, takže až když jsem z duše od auta vystříhl nové to ploché těsnění, které je mezi pumpou a hlavou filtru byl pokoj. ;-)

Edit: pochopitelně nejprve kontrola košů atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 21:42 Žena Sára73 [68] Re: DeRosa
Zkusila bych vyndat koše a znovu celý velmi pečlivě poskládat a co nejpečlivěji zavřít....měla jsem podobný problém, přestal téct až po několikátém pokusu ;-) Taky jsem si prvně myslela, že to může být těsnění, ale pak jsem se dočetla, že jsou tyhle filtry hodně citlivé na to poskládání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 10:40 Muž patizon [7] Re: DeRosa
Pokial to nie je tesnenie pod hlavou skús rozobrať ručnú nasávaciu pumpu a skontrolovať tesnosť.Tesnenie dosť často stvrdne pod pružinou.Rozobrať(odstrániť vrchnú zátku-je tam skrutka) ,vyčistiť a namazať vazelínou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 10:30 Muž Troppau [20] Re: DeRosa
Zkontroluj těsnění pod hlavou. Někdy rádo vyskočí z drážky a pak filtr netěsní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 08:21 Muž DeRosa [12] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Po vypnutí a zapnutí filtru po výměně vody mi začal dost silně protíkat filtr JBL.Není to ani pod hlavou ale nějak pod rukojetí.Má s tím někdo zkušenost?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 12:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RST
Dá se škrtit na výstupu z filtru. Ale pokud použiješ rozstřikovací rampu, tak ta ten proud taky dost zbrzdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 12:32 Muž RST [16]
Ahoj všem prosím má filtr: JBL CristalProfi e1502 regulaci průtoku??? Dík za rychlou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 20:17 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: repssol
Někde ti musí jít vzduch a jak píšeš tak hodně pomalu pak se nahromadí a dělá randál. Mezi hadicí a maticí je taky možné, já když to našroubuji k sobě tak pak pořádně zatáhnu jestli to drží dobře a když i kousíček povyleze tak hned to znovu povolím a ještě víc k sobě nasadím a opakuji. Zažil jsem to, že jsem jednou nekoupil originál hadici za nějakou obič a normálně jsem to stáhl. :-|

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e702-e900-e901-e902-e1500-e1501-e1502-e1901-e1902?od=51