Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 14:14 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Vladik
Jen pro zajímavost,na jednom 1501 se mi zlomila keramická osička.nahradil jsem nerez.svařovacím drátem který má skoro o 0.4mm menší průměr a funguje bez problémů a je zcela tichý jako před tím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 17:23 Muž TRULY [164] Re: Vladik
tak niekde sa urcite šúcha. Ked aom hindal na orazdno tak isiel v pohode ale akonahle som s nim zatriasol tak uz rapčal. Zase som snim zatriasol a isiel normalne. Ale ked som ho nasadil na telo a zavodnil a zapol rapcal automaticky. Ved je to na videu ako huci.
Skoda. Mohol som si ho nechat na tu 126l alebo ho oredat. Nova guma+ uchytky + jeden molitan do lredfiltra + rotor a je po uspore a ksefte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 16:50 Muž Vladik [16] Re: TRULY
Ty gumičky mají za úkol vystředit rotor ve svislé ose a zároveň částečně zabránit tomu, aby se třel dole nebo nahoře. Ve správné výšce by ho mělo udržovat magnetické pole.
Pokud se tedy otírá rotor o bok, je to chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 20:04 Muž TRULY [164] Re: Vladik
tak skusil som to zas.
Rotor sa pretoci asi na pol otacky v lavo a v pravo a viac nejde a necvcem ho tocit na tvrdo.
Skusal som to rozobrat a nejak tam volu nevidim.
Co sa tyka vrtuke mam pocit ze jemne sucha o bok hlavy. Zrejme ulozenie v gumickach uz nieje ako by malo byt a asi su uz povolene.
Otocil som veko do standardnej polohy a zapol ho na sucho.
Raz skvrcal a druhy krat zas isiel pekne tichucko. Potom som snim zakyval a zase skrvrcal. Vypol zapol a isiel ticho. Takze pocitam ze je tam vola niekde.
+ ked filter priskrtim na vyvode tak sa ta rezonancia stupnuje.
Cize asi ani nie tak oska ani rotor ale zrejme len tie blbe gumicky ak sa nwmylim alebo uvazujem zle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 19:34 Muž Vladik [16] Re: TRULY
Vůle rotoru na ose by měla být minimální. Stejně tak i uložení vrtulky na čerpadle by mělo být bez stranových vůlí s možností lehkého protočení (jinak se motor nerozeběhne). Na jednom ruském videu jsem viděl opravu vymezení vůle rotoru na ose vložením tenkého brčka do rotoru. Zkontroluj také, jestli se vrtulka nikde nedotýká hlavy čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 19:19 Muž TRULY [164] Re: Vladik
tak ja som ho len teraz spustil. Ale huci uplne inac ako e1501 aj ked bola este zavdusnena.
viem to nejako otestovat?
Vybral som to vonku ale sajnu nemam co je v norme alebo ci je tam vola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 19:17 Muž Vladik [16] Re: TRULY
Pokud není v čerpadle vzduchová bublina, vzniká u tohoto typu motoru hluk buď vibracemi rotoru na ose, případně velkou vůlí vrtulky čerpadla osazené na rotoru. Žádné mazání nepomůže - rotor je "mazán" okolo proudící vodou. Pomůže buď výměna osy, případně celého rotoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 18:39 Muž TRULY [164]
no spustil som tu e900vku.
Tesni dobre ale:
Je tam zle tesnenie pod hlavou. Myslim to stvrocove.
+ takto huci
youtu.be/…

Je to rotorom alebo? Uz som snom aj triasol atd ake stale vrci rovnako. Premazat? alebo sa vykaslat na to a vratim ho aj stym akva a mam pokoj?
Chcel som ho predat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 23:03 Muž TRULY [164]
zovral som dnes set z bazosa a majitel ma upozornil na fikter e900 ze mu dost hucal este ked ho mal a rusil akva.
Zajtra ho vyskusam co to soravi ci len nebol zavzdusneny co oredpokladam.
Ak by nebol zavzdusneny mohla sa tam vyskytnut nejaka ina vec? Zly rotor alebo neviem nieco? Nejaky iny divod na vrcanie alebo hucanie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 08:46 R Muž afc1886 [14655] Re: BA
Určitě bude stačit.Čistit se může z obou stran.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 08:21 Žena BA [60] Re: NHKG
A nemám zkrácený hadice, bude mi stačit délka? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2016 07:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BA
Na čištění hadic mám toto: www.aliexpress.com/…
Ale vůbec se mi nezanášejí.
Ložiska nemažu.
@Laki: Ten průtok bych potřeboval. Moje JBL901 s vodou v 325l ani nehne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 07:52 Žena BA [60]
Mám filtr měsíc jsem spokojená. Je to můj první vnější filtr a proto jsem se bála hluku. Je fakt tichej (topítko je při on/off hlučnější :-D), trochu jsem se prala se spuštěním (vnitřní se dá prostě do aq a je to :-D). A opravdu hodně práce mi dalo narvat hadice do šroubení. Mám dvě otázky, abych byla připravená a nezmatkovala:
1. Jak se dostanu k ložiskům a jak namazat.
2. Jak čistíte tak dlouhý hadice?

Díky moc za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 00:36 laki3 Re: afc1886
no novy z druhe ruky, majitel jej mel 14dni mam jej i s dollady a dal mi jej za 1.000kc... coz jde...
dobre uberu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 23:09 Muž TRULY [164] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku PS: odhlucnenie co som spravil pri vyrobe stolika :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2016 22:54 R Muž romant [27982] Re: TRULY
Dej si pivko a buď v klidu. ;-) X-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 22:53 Muž TRULY [164] Re: romant
:) uz som sa bal ze je to rotor. Dost to pistalo ako vysoky ton u velkych elektromotorov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 22:42 R Muž romant [27982] Re: TRULY
Njn, žádnej učenej z nebe nespadnul. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 22:40 Muž TRULY [164] Re: romant
zahada vylustena. Piščala vytokova dierkovana trubka. Dal som ju viac pod hladinu a trysku presmeroval. :)

Uz je opäť klud v rodine :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 22:30 Muž TRULY [164] Re: romant
zaruka je zaruka :-D len skoda zabehu potom. Nic idem s nim zatriast. Mozno dostane rozum
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 22:27 R Muž romant [27982] Re: TRULY
Hádam hej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 22:21 Muž TRULY [164]
dnes vecer pre zmenu huci ako keby ste napojili komara na zosilovac :) hadam to prejde :-D :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 17:59 R Muž afc1886 [14655] Re: laki3
Ano,ale uber tlak jen na výstupu z filtru.Tipuji,že máš nový filtr,časem se ti proud o dost sníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 17:50 laki3 – JBL crystal profi 1500
zdravim, prosimvas, da se u filtru tohoto typu snizit rychlost prutoku vodu?? (tlak, kterym vyustuje voda z trysky) mam ho ve 450l akvariu a vysoke rostliny tam jsou jako v rece, nerikam ze to vypada spatne ale na muj vkus moc veliky proud ;) staci to omezit temi malymi packami u "in" a "out" ??

diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 08:53 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Sputnik
Omlouvám se, mám to ted taky před sebou, hřídelka prochází rotorem a je na pevno :-) s čím já jsem si to jen spletl? no raději to smáznu at to nemotá lidem hlavu. Mám doma 701 a 901 taky sem vše namáznul a nevím o nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2016 08:40 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: jamike2
nedávno jsem pořídil druhý tento filtr a byl také velmi hlučný a pořád se "zavzdušňoval".Pomohlo namazat všechny gumičky a těsnění vazelínkou. X-)
U rotoru pokud není prasklá hřídel bych závadu nehledal.Hřídel,ani gumové ložiska se neotáčí,tak se nemají jak opotřebovat.
Já,jelikož se mi jedna hřídel podařila rozlomit mám místo něj svařovací nerez drát o trošku menším průměru a jede to i tak tiše a bez problémů. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 17:05 R Muž romant [27982] Re: jamike2
Zkontroloval, popř. vyměnil těsnění pod hlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 16:16 Muž ondralomnice [81] Re: jamike2
proč ho na noc vypínáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 15:31 jamike2 e900 velmi hlučný
Mám tento filtr už řadu let a poslední dobou je velmi hlučný. Dnes v noci přes něj navíc poté, co byl vypnutý, vyteklo asi 20 litrů vody. Trápí mě, že neznám příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 12:56 Muž TRULY [164]
už som to riešil, mam tam planariu, tak ju nechcem zatiahnuť do noveho akva.. bakterie som kupil, len čakam napokles NO2 a tak ich tam šupnem hned
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 12:44 Muž Jarry [1433] Re: TRULY
Vymachej v tom filtr ze zajetyho akvaria a budes mit bakterii dost :-) Praskovym nasadam bych moc neveril.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 12:16 Muž TRULY [164] Re: Surdo
asi som to neprečítal poriadne, dosť som to preletel to je pravda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 12:11 Muž Surdo [35] Re: TRULY
Ak si dobre pamätám tak tam bolo písané (alebo odporúčané) použiť e700 - 1 balenie, e900 2 balania, e1501 3x balenie ale nie že by boli súčasťou balenia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 11:59 Muž TRULY [164]
chcem sa spoýtať jednu vec. V návode v krabici bolo napisane že sučastou celeho balenia su aj štartovacie bakterie.
Niečo v zmysle - e700 - 1 balenie, e900 2 balania, e1501 3x balenie start ....
Maju alebo nemaju byť sučasťou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 11:53 Muž TRULY [164] Re: Jarry
tak ja som snim zatrepal, len priestor je obmedzený a ta tuhosť hadic ktore su tesne za zadnou stenou mi nedovoluje nejako extremne s nim kývať. Nechcem to robiť aj koli tomu aby som zbytočne nenamahal tesnenie a hlavu. Kolko sa dalo tolko som triasol tak uvidime no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 11:42 Muž Jarry [1433] Re: TRULY
To bude zbytek vzduchu z filtru, proto jsem radil s nim obcas trochu zatrepat, aby se to urychlilo :) Dokud v nem po zatrepani zavrci, tak je tam vzduch. Pockal bych tak 3 dny a pak to resil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 00:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
Dej tomu cas, on se jeste pravdepodobne vyrazne utisi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 23:44 Muž TRULY [164]
chcem sa spytat este jednu vec. Kazdych mozno 10-15 minut filter zahučí a cez vytok prejdu vonku bubliny-vzduch.
Je to zvysok vzduchu z filtra alebo je moznost ze mam niekde na nasavani alebo filtry netesnost?
Je nejaka doba (viem ze je to indiviualne) dokedy vychadzaju taketo pazvuky? a od kedy by som to mal riesit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 21:56 Muž Jarry [1433] Re: TRULY
Dej tomu cas, on se jeste pravdepodobne vyrazne utisi. Trochu s nim obcas zatres, aby se odvzdusnil a bacha, at se hadice nedotykaji zadni steny skrinky, s tim jsem mel ja problem a nepomohlo ani podlozeni molitanem atd., nakonec jsem vyriznul vetsi diru a jeste chytnul hadici ke zdi za skrinkou. S nasatim vody jsem problem neregistroval ani u 60cm vysokeho akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 21:21 Muž TRULY [164]
Tak som dnes spustil konečne filtraciu.
Moje postrehy:

Namazane je len tesnenie kde je puzdro vývodu a prívodu hadic. Teda to čo sa vybera ak ho odpajate a idete čistiť.
Horne veko premazane nieje.
Hadice su dosť tuhe a tak je trošku problem ak mate v skrinke kruhove diery a filter umiestnite pod zadnu stenu skrinky, treba sa stým potom dosť pohrať.
Upevnovanie hadic do skrutiek celkom v pohode. Pri doťahovaní však treba trošku šikovnosti, pretože sa doťahovaním hadica začne trošku pretačať a tak ju neumiestnite uplne ako chcete. Chce to lepšie pripriet vývod ked sa dotača.

Kabel je dosť dlhy.

Spustenie filtracie.
- išiel som podla navodu ale nejak mi to nevyšlo.
Filter som premyl, zložil, napojil, napumpoval viac krat ale voda sa sama spušťať do filtra nezačala. V návode nieje nikde napisane aby trebalo filter zaliať vodou a tak zložiť.
Ciže odporučam filter naplniť vodou po rozumnu hranicu, dať horný dekel a tak napojiť hadice s koncovkou. Potom viackrat stlačiť tlačidlo a filter zapnuť a trocha počkať.
V návode je napísane že nasavanie ma byť v spodnej časti akvaria cca 5-8cm nad dnom a tak je prave tu problem, pretože pumpovaním nespravite taký podtlak aby sa voda dostala do výšky a začala samospadom padať dole, skor by som tu hadicu skratil na minimum a tak pumpoval. Ale ako píšem zalial som filter vodou, zložil, dopumpoval a spustil.
Chvilu počkal, par krat s nim zatriasol a ide všetko ako ma.

Co sa týka hlučnosti je určite hlučnejší ako moj vnutorný EHEIM PICKUP 160 ale tak o výkone a prietoku sa baviť nebudeme, čiže vačšie auto viac huči :)
Nieje to však nejaký extrem, mam ho v skrinke a počujem take jemne hučanie ako ked vam hučí neon niekde v praci v kancelarii.
Manželka to odobrila pri vypnutom zvyku telky tak je dobre :-D :-D

Tak dufam že som aspon troška pomohol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 12:35 Muž Jarry [1433] Re: TRULY
ja jsem nepromazaval vubec nic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 11:41 Muž TRULY [164]
premazavali ste okrem veka a hlavnych kolien aj miesta kde sa hadice natacaju do nadstavcov? Do kolien a do nasvania a vytlaku? alebo ste to len nasrubovali a hotovo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 20:25 Muž Vladik [16] Re: teakmon55
Zkus si vybrat tady - hadičník přímý M + přítlačná matka:
www.akp-eshop.cz/…
www.akp-eshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 20:09 Muž paradoKs [198] Re: teakmon55
Www.ptacek.cz je to normální naustek v hoby marketech to možná taky budou mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 19:53 Muž teakmon55 [6]
Fotka k příspěvku Zdravim,nemal by niekto nejaky typ kde by som zohnal nieco takéto,ale z plastu alebo silónu a s matkou?Na hadicu 12/16mm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 07:32 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Pokud nechci molitan jako předfiltr, protože by se při vyndávání z něj uvolňoval bordel do akva nebo něco podobného co mě vadí a přesto chci chránit třeba potěr či krevetky před nasátím, tak lze také použít něco takového: www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 22:05 Muž martinCA [33] Re: TRULY
eheimacke su take tvrdsie menej ohybne, jbl bolo viacej gumkacove. Neber to vobec ako nutnost alebo zlepsovak, original su plne pouzitelne. Ak raz budes vymienat, zober pre srandu naopak eheim. Teraz ako som cistil naposledy, tak mi prislo ze po 3 mesiacoch su dajak moc roztahane tie eheimy. Takze nechaj pekne originaly. Ja som menil aj preto, ze sa mi externy ohrievac zle sroboval na JBLka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 21:05 Muž TRULY [164]
Ono velke diskusie tu mozeme viest o tom ake vyhody a nevyhody maju externe aj vnutorne filtre.
Vnutorny ano ak ste schopny akvarista ktory vie vyladit osadku a zivot v akva. Vonkajsi predimenzovany je asi tak premna ktoremu voda lieta hore dole a tak aspon trosku vykompenzujem prechody.

Jednoducho pojdem do toho a ak sa popalim tak dam vediet :) Narvem tam bioflow a hotovo :-D
Ako tu bolo davno spomenute ak by islo o to co vytecie nevytecie tak ani akva nemam doma :-D

A co sa tyka predfiltra tak to martin opisal za mna do detajlu. Obmedzenie zbytocneho bordelu kotry aa moze dostat. Nemusi to byt jemna spongia cez kyoru neprejde vlas ale aby to zachytilo aspon nieco.

MartinCA odlorucas vymenit tie hadice za EHEIM?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 17:16 Muž martinCA [33]
jbl 1501 u mna a vycistit staci raz za 3 mesiace, vdaka vykonu, hrubsim hadiciam, kapacite je to omho lepsie ako to byvalo s mensimi filtrami (problem s hnedym slizom bol tiez a nepomahali mi ani predfiltre). Kazdopadne (aj podla toho co mam nasypane vo filtry) ho beriem ako prevazne biologicke filtracne medium a samotne necistoty odkalujem(momentalne kazde tri dni). Predfilter teraz nemam, ale chystam sa nejaky pouzit. To co je v tom filtry po tych 3 mesiacoch je apokalypsa a to furt keby bol schopny nasat vsetky tie necistoty ktore normalne odkalim, tak za 2 tyzdne by asi nesiel. Mat filter narvany hnijucim materialom a prehanat nim vodu podla mna nie je priamo zmysel externej filtracie a ako vravel kolega, tym ze to chcem zaroven otvarat co najmenej, predfilter mi pride ako uzitocna vec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 17:05 Muž Malapa [494] - Afrika – zanášení
Já snad ani filtr nečistím, nebo takhle, dělám to jednou za tak dlouhý čas, že ani nevím kdy to bylo naposledy. Ale max co 14 dní musím čistit hadice a plastové armatury. Ty se zanesou hnědým slizem, že voda prakticky neprotéká. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e702-e900-e901-e902-e1500-e1501-e1502-e1901-e1902?od=401