Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Žádná další stránka   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 12:59 lanmgosh
Mně na to pomáhá několikrát vypnout/zapnout ze sítě, dokud se nechytne...

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 10:15 Muž smoldo [0] – pomoc
Prosim o pomoc ak má niekto skúsenosti , stala sa mi taká vec mesiac bežal filter ani som o ňom nevedel po mesiaci som vyčistil predfilter zavrel odvzdušnil a čuduj sa svet klepka zase klepka ako prvý deň triasol som s nim všetko možné už neide tak ako predtým má niekto skúsenosti ako sa to najlepšie odvzdušňuje skúsim ho nechať bežať do večera a ešte potrasem ale už neviem palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 22:19 R Muž Silent [5949] – Re: hutch
Dát ho tam samozřejmě můžeš. Bude fungovat jako první předfiltr. Má smysl pokud máš v nádrži více nečistot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 19:16 Muž hutch [3] - Sumci
Tak se všem omlouvam za mou zbrklou reakci!! nějak sem přehlídl, že se dá regulovat a pustil sem ho naplno :-D
chuděry neonky byly v tu ránu na druhym konci akva :-D
ale dotaz bych měl, našel sem molitan, co se dává do vnitř. filtrů a někde sem snad viděl, že ho lidi dávaj do toho sání, jak nabírá vodu a pak to jde do filtru... co si o tom myslíte? dát či nedát to tam....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 19:09 Muž hutch [3] - Sumci
Tak filtřík dorazil potlesk
Ale teda, na tu mou 250 ku je to pořádnej fičák!!!
Poraďte mi prosím, co bude nejlepší, na snížení výtlaku.... zaškrtit hadičku (vstupní/výstupní) nebo přidat do nějakého filtru filtrační hmotu? pokud filtrační hmotu, tak do jakého :-D
s filtrem mi přišly i filtr. hmoty a já doma mám akorát (popř. na doplnění) vatu a jinak nic, co by bylo jako ty origo části :(
nej. řešení by pro mne bylo momentálně přiškrtit jednu z těch hadiček! Ale bojím se, abych Tím třeba nespáli motorek, či něco....
děkuji za názory!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 13:39 Muž hutch [3] - Sumci
Děkuji za reakce, nějaká ten startovací přípravek sem chtěl pořídit, tak ho hnedka pak použiji a k tomu nechám oba filtry běžet cca ty dva týdny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 13:19 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Pavel
Ona to není vata, je to takový vliess. Mění se to jednou za půl roku nebo rok a není to strašně drahý. Výhoda je, že to uzavře plochu a zabrání průniku mechanických nečistot do čerpadla. Měl by se používat originál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 12:35 Pavel – Re: Haimdol
Ta vata - lze ji koupit někde jinde než jako speciální akvaristické zboží do daného filtru? - beztak dráže... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 11:56 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Haimdol
V podstatě lze říci, že tím nic nezkazí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 11:48 R Muž Silent [5949] – Re: akvaristik
Dva filtry by neměli smysl pokud by původní byl také vnější. Pak stačí použít část filtračních hmot. V případě hutche se ale jedná o starý vnitřní filtr a nový vnější a tam bych souběh filtrů nějakou dobu doporučil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 09:38 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: hutch
Dle mého názoru není třeba mít v akváriu oba filtry najednou, pokud je zavedené, filtr se rozběhne bez problémů, doporučuji nitrifikační bakterie, případně i vložit trochu vaty ze starého filtru do nového. www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 08:20 R Muž Silent [5949] – Re: hutch
Nechal bych alespoň tři týdny běžet oba filtry současně. Aktivaci nového filtru lze trochu pomoci třeba přípravkem od JBL shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 08:15 Muž hutch [3] - Sumci
Tak včera sem fešáka objednal :)
Počítám, že tu bude tak do 2 dnů....
Tak bych se Vás chtěl zeptat, jak ho nejlépe rozběhnout, myslím tím, jestli ho zajíždět spolu s filtrem, který mám zatím v akvárku (At-F304 - na 220l čistého objemu - žádná sláva, proto kupuji nový :) )
nebo jak jinak to udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 17:08 R Muž Silent [5949] – Re: Pavel
Já měním jen vatu. Ostatní náplně vydrží při dobré údržbě veeeelmi dlouho ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 16:54 Pavel – Re: akvaristik
měníte nějak originální náplně v jednotlivých košících?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 16:19 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: hutch
Souhlasím, regulace průtoku je bez problémů, tento filtr je určitě dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 11:08 R Muž Silent [5949] – Re: hutch
Není problém. Průtok se dá velmi snadno zregulovat a větší objem filtračních hmot není nikdy na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 10:58 Muž hutch [3] - Sumci
Dobrý den, měl bych eště jeden dotaz, co se týká filtru EHEIM Professionel 3 2075. Prakticky jsem se už rozhodl pro tento filtr, ale jelikož mám zatím akva 250l, čistý objem vody mi činí cca 220l, nebude moc silný? respektive, nebude to zapřičiňovat vzniku nějakých řas, činěco jiného. Mám sice v plánu větší akva (cca 500l), ale to je otázkou tak cca 2-3 let.
Doufam, že mi napíšete, že to může být :-D

Opět děkuji za názory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 08:05 Muž hutch [3] - Sumci
Moc děkuji za reakce, četl sem si ten odkaz a je to zajmavá zkušenost, co tam jeden z uživatelů popisuje a hned to navadí k tomu koupit si ten EHEIM a ta spotřeba má taky dost do sebe!
Takže ěště jednou děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 19:21 Muž Yirka [9118] – Re: hutch
Zajímavá diskuse o JBL filtru trochu menší dimenze byla zde: www.akvarista.cz/…
Jinak kolega Haimdol má pravdu, ta vícespotřeba elektřiny ti srovná cenu za necelé dva roky a pak již bude provoz JBL ročně ve stokorunách dražší. Ono se to nezdá, obyčejných 19W, ale 24 hod. denně, 365 dní v roce a už to naskakuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 14:58 R Muž Silent [5949]
Osobně bych šel spíše do Eheimu. A to do nového typu www.akvaristik.eu/… Filtry JBL nejsou špatné ale jsou energeticky dost náročné. Např. JBL CristalProfi e1500 si vezme 35W a Eheim professionel 3 2075 si vezme jen 16W. A to je velký rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 14:39 Muž hutch [3] - Sumci – Srovnání vnějších filtrů Eheim Professionel 2228 x JBL CRISTAL PROFI e1500
Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu při výběru vnějšího filtru. Zatím rozhoduji mezi těmito dvěma, ale klidně si nechám poradit a zlákat i do jiné značky. Jde mi hl. oto, aby bylo za conejmíň peněz, co nejvíce muziky :-D
Také bych chtěl, aby byl filtr co nejtižší! Počítám s tím, že tak +- 1-2 roky by byl pro akvárium 240l (čistý objem tak cca 200l) a později pro akvárium 600l.
Filtr "JBL CRISTAL PROFI e1500" je za docela rozumnou cenu, takže se zatím přikláním k němu, ale byl bych rád, kdyby jste mi Vy zkušenější poradili, který zvolit... :-)
Předem děkuji za Vaše názory ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:00 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Miras
Vyčistil jsen hadice a trubky,od té doby to teče dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:08 Muž Miras [111]
leontin napsal: Vložil jsem tam filtr vatu.Voda byla super,ale po 10dnech výtok z filtru byl minimální.
já tam taky dal filtr. vatu a už to tak běží cca.měsíc a vše v poho, průtok se snížil o minimum skoro vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 16:52 Kema – Re: Haimdol
Ahoj.

Mě by také moc zajímalo stanovisko JBL ohledně toho protékání vody mezi komorou předfiltru a poslední odtokovou komorou. Předpokládám že u nové série filtrů to je vyřešeno.
Kdyžtak písněte na kema(zavináč)upcmail(tečka)cz
Díkes :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:19 R Muž Silent [5949]
Hlučnost se dá tolerovat první den. Pokud to trvá déle rozhodně bych to reklamoval. Normálně jsou tyhle filtry velmi tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:11 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Petr
Hlučnost filtru je určitě důvod k reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:42 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy – Re: Petr
Daj to na reklamáciu. Takto rachotiť by určite nemal.Ja ho mám v skrinke v obývačke a viac ako filter je počuť osvetlenie ktoré mám nad akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 18:34 Muž Miras [111] – Re: Petr
mě trochu hučel po prvním zapnutí cca. 1 den, pak se to ale sklidnilo a od tý doby naprostá spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 18:00 Petr
Zdravim...tak jsem si tento filtr pořidil,v domění že si pořizuji tichý a výkonný filtr,mám nově založené akva a už vážně neví co mám dělat ,filtr je příliš hlučný , myslel jsem že se třeba zaběhne ,ale už tomu přestávám věřit, zkoušel jsem všemožně odvzdušňovat a pořád rachotí, vrtulku jsem také kontroloval,hadice také ,jestli nepřisává vzduch, třepal snim a pořád je hlučný. Když ho přiškrtím tak hluk ještě stoupne. Mám ho kousek od postele ve skříňce ,ale tohle se vážně nedá poslouchat rozzureny ...nedělalo to někomu v záběhu ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 21:40 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy
Ja ho mám tiež doma a úplná spokojnosť. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 19:39 R Muž Silent [5949]
Můžu potvrdit, že i při přiškrcení průtoku se u tohoto filtru filtru hlučnost nezvýší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 18:29 Muž Miras [111] – Re: Petr
já tedy při přiškrcení žádnou změnu zvuku nepozoroval a to ho nemám ve skříňce. pokud by byl ve skříňce tak už vůbec netuším, že je zapnutý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 18:21 Petr – Re: Petr
Diky za vysvětlení a ještě otázečka,nezačne být hlučný,když se to tou páčkou přiškrtí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 05:59 Muž Miras [111] – Re: Petr
přesně jak tu bylo, tou páčkou na levo se dá pohodlně regulovat, mám ho taky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 00:40 Muž O.Tom [439] – Re: Petr
mam e900 a regulovat jde, jsou tam takove dve packy u hadic, pritok a odtok, pres ktere se uzaviraji dva ventily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 23:13 Petr – JBL cristal profi e700
Zdravím, chtěl bych si pořídit vnější filtr JBL cristal profi e700,ale nikde jsem se pořádně nedočetl jestli jde regulovat ,na obrázcích tam nevidím žádné kohouty, bude to do 125l akva. a nerad bych tam měl moc velkej tobogán...děkuji za radu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2010 12:32 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Haimdol
Díky,moc hezký přístup.Už jsem se lekl,že si ze mě děláš srandu a jedeš tam hned.Ten filtr pak použiju pro menší akvarko a udělám lepený kolonový dle vlastní ůvahy.Radši ať neteče,ale neprojde ani "nálevník" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 12:19 R Muž Silent [5949] – Re: leontin
Pokusím se to zjistit přímo u JBL. Jedu do Neuhofenu ( sídlo JBL) ale až v únoru, až to zjistím písnu ti to vzkazem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 12:12 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Haimdol
Otázka je jestli to není záměr,aby tam byla "bezpečnostní" škvíra.Ale 0.5 mm* asi 20cm - to je už průřez hadice.Vložil jsem tam filtr vatu.Voda byla super,ale po 10dnech výtok z filtru byl minimální.Všechno zapráskáno hnědou řasou i rotor.Ale znovu vata i z horní strany u sáni filtru.Možná to tam spadlo po vypnutí z hlavy filtru.Zbytek náplní byl čistý + bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 11:55 R Muž Silent [5949] – Re: leontin
Problém jak tu popisuješ jsem neměl. Ten poslední jemný molitan byl pouze plný kolonií bakterií. Akvárium bylo čisté a bez kalu. Eheim mám proto, že jsem si ho prostě koupil k vánocům. Byl to po dlouhých letech první filtr který jsem si kupoval. Předešlé filtry byli od mého šéfa jako testovací. Akvarijní technika mně totiž živí. Takže mám poměrně dobrý přístup k těmhle věcem. No a tak jsem si koupil jeden z nejlepších výrobků co trh nabízí. JBL skončil u mého bratra a taky si na nic podobného nestěžuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 11:45 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Haimdol
Protéká voda mezi předfiltrem a sáním.Tak je zamarasený předfiltr,ale i poslední nejjemnější molitan z hora.Ostatní hmoty jsou čisté a to není v pořádku.Akvarko není úplně čiré.Plave v něm jemný sajrajt.Máš teď nový Eheim,byl jsi spokojen,tak proč ta výměna?Máš podobnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 09:29 Muž Michal1987 [21] – Re: Gabro
S tým Atmanom som sa trochu pomýlil, mal to byť Atman cf 800 ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2009 09:21 Muž Yirka [9118] – Re: Gabro
K podobně velké nádrži mám Eheim Classic 2215 a plná spokojenost. Mohu doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 09:14 Muž Michal1987 [21] – Re: Gabro
Zdravím, možno by sa hodil nejaký ten Eheim, napríklad Eco Comfort 2234 alebo Classic 2213 . Prípadne by som možno skúsil aj Atman cf 600. Stačí si len vybrať a pohľadať podrobnosti na webe. Pridám ešte jeden link, nemám skúsenosti s touto stránkou, ale aspoň je tu prehľad externých filtrov a podľa mňa sa z nich určite dá vybrať, poprípade kúpiť to niekde inde. www.eshop-rychle.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 08:57 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
Ciao,
mo během asi 3 měsíců budu zprovozňovat akva asi 200-275 l, přesně ještě nevím jak velký rozměr si nechám udělat...a sonduju co a jak - chci něco za rozumnou cenu, ale aby to zase vydrželo a taky šlapalo...díval jsem se i na TetraTec 700, a u toho mě trošku brzdí i problémy co čtu, že jsou...Navíc u tohoto JBL mají u levnaakvaristika.cz záruku 4 roky, cena je kolem 2500,-, což asi vezmu, příp. máte někdo jiný typ, značku apod. co byste doporučili??

Díky všem za rady...
Gabro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 21:33 LucaBrasi1 – Re: Gabro
Mam přesně tenhle tip tichy dobře těsni takže žádný problém. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:06 R Muž Silent [5949]
Je to poměrně kvalitní filtr od renomované firmy s docela chytře vymyšleným průtokem vody filtračními médii. Když jsem ho testoval byl bez problémů. Co o něm potřebuješ vědět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:56 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – JBL CRISTAL PROFI e900
Fotka k příspěvku Máte někdo skušenosti s tímto filtrem??? Případně s e1500???
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [42]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e702-e900-e901-e902-e1500-e1501-e1502-e1901-e1902?od=2051