Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2016 21:53 Muž PaYoch [134]
Ahoj pratele, prodelal jsem celkem drahou zkusenost s e901: Vcera jsem si prinesl domu novou rozdelovaci desku, sundal jsem hlavu, vymenil desku a jeste mne napadlo rovnou udelat udrzbu rotoru, kdyz to uz mam rozebrane... Pri povolovani krytu rotoru mi nejak sjela ruka, a samozrejme ze jsem zlomil keramickou osu. Nejak jsem to sesadil dohromady, filtr sice trochu hrkal, ale nic kritickeho, a dnes jsem vyrazil shanet novou osicku.
Problem je v tom, ze JBL z nejakeho zahadneho duvodu samotne osy nedistribuuje, tak mi nezbylo, nez koupit cely novy rotor. Bratru 650,- Kc kvuli chvilce nepozornosti. Uz to mam vymenene, ale dal jsem si jmen... Davejte si proto pri otevirani rotorove sachty majzla, at nedopadnete jako ja... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 20:02 Muž PaYoch [134] Re: dravec
Třeba www.akvarista.cz/…
Nebo v každém zverimexu, kde prodávají JBL ti to objednají.
Edit: tady je skladem www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 19:39 Muž dravec [72] - Rostliny
este musim zohnat sací set... nemate nejake tipy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 10:02 - Re: dravec
No vidíš a toľko obáv na začiatku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2016 08:58 Muž dravec [72] - RostlinyRe: O.Tom
Rozdelovacia doska zakupená, vsetko krasne sedí. www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 23:57 Muž macinko [0] Re: PaYoch
Ďakujem za podrobný popis,až bude čas vyskúšam to rozobrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 22:59 DavidSklenář Re: PaYoch
Díky za reakci. Třesu s ním celkem často a to tak, že mám v tu chvíli pocit, že je to už bez vzduchu, ale za hodinu to samé a furt dokola. Oki, kostku ze sání sundám a dám tomu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2016 22:53 Muž PaYoch [134] Re: DavidSklenář
Externím filtrum trvá docela dlouho, než se pořádně namočí filtrační média, obzvláště pokud jsi je nenamočil předem. Teď z nich vychází vzduch. Kostku zatím z nasávání sundej, pokud se ti zanese, spíš to problém ještě zhorší. Občas s filtrem hni, nakloň ho ze strany na stranu, aby z něj vyšel vzduch nahromaděný pod hlavou, a ono se to časem samo spraví. Jako předfiltr používám taky akvacit, ale kostku 10x10x15, s menšími je potíž. CO2 se ti ve filtru určitě nehromadí. Zkontroluj ještě hadice a spoje, jestli filtr někde nepřisává vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 22:31 DavidSklenář
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo úspěšně vyřešil zavzdušňování filtru a popřípadě jak? V mém případě se jedná o e901, mám ho v provozu cca 10 dní od založení akva a od začátku s ním mám problém v tom, že po nahnutí se z něho uvolní celkem dost vzduchu, který se naakumuluje za celkem krátký čas. Fitrační media jsou prozatím standart od výrobce. Na vývodní hadici mám CO2 atomizer a na 100% si tedy nejsem jistý, jestli se jedná o vzduch, nebo CO2. Už jsem zkoušel nasadit na nasávací koš malou kostku bioakvacitu, jelikož jsem myslel, že se do filtru zpět vrací CO2 z nádrže, ale nic. .. Předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 12:00 Muž PaYoch [134] Re: macinko
Musí se odmontovat kryt hlavy - na bocích jsou 4 šrouby, které drží rukojeti, pak další 4 šrouby. Po sejmutí krytu zkus nejdřív pootočit pumpou, jestli není zaseknutá ve stlačené pozici. Je tam ještě jeden šroub, který drží tlačítko pumpy, ale pod něj jsem nikdy nelezl. (e901, předpokládám, že e900 to bude mít hodně podobně, ne-li stejně)

Vzal bych filtr do koupelny a přečerpáváním umyvadla bez krytu zjistil, kudy to vlastně teče. Hlavu budeš muset přimáčknout ručně. Hodně zdaru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 09:52 Muž macinko [0]
Presne tak,ono to hneď nevidno.Až po chvíli začne voda vytekať spod dekla.A ktej pumpe sa dá dostať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 09:36 GP Re: PaYoch
jde o to, ze stoupne tlak mezi medii a cerpadlem a netesnost, ktera pred tim drzela uz drzet prestava. tipuju pumpu. pokud s bylo hybano zkusit jeste pohnout a je sance, ze se to usadi. tam je blby, ze je tam prostor pod krytem a neni to videt hned, ze to utika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 08:52 Muž macinko [0] Re: PaYoch
Dík za radu,skúsim namazať tesnenia keď bude trochu času.Zatiaľ mám filter v miske,netečie to moc a škrtím len pri kŕmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 06:55 Muž PaYoch [134] Re: macinko
Taková myšlenka, možná špatná - pokud se problém projevuje pouze při omezení průtoku, tedy při zvýšení tlaku mezi čerpadlem a výstupem - nehledal nejdříve tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 01:35 Muž PaYoch [134] Re: macinko
Každopádně bych zkontroloval těsnění, jestli není skřípnuté, zpuchřelé. Nenapadá mne nic jiného, kudy by mohla voda téct, pokud je hlava suchá. Možná bych ještě koupil v lékárně trochu vazelíny a zkusil namazat, než dostaneš nové těsnění, ale není to nadlouho. Neteče to kolem toho adaptéru na hadice? Není špatně nasazený, někde prasklý? Trochu střílím od boku, ale jinak mne už nenapadá, kudy by to mohlo propouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 00:56 Muž macinko [0]
Prosím o radu,keď priškrtím cp e900 tak začne prepúšťať vodu v rohoch spod hlavy.kúpil som ho nedávno,bol používaný cca 3,5roku.mal by mať ešte pol roka záruku.je to na reklamáciu alebo treba vymeniť tesnenie, popr.ktoré pod hlavou filtra alebo tie O-krúžky na vstupe a výstupe? nechápem kadiaľ ide voda von.Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 18:21 Muž dravec [72] - RostlinyRe: O.Tom
Tome díky, to bolo dobre vysvetlené. Tu rozdelovaciu dosku mam taku istu ako na obrazku. To tesnenie je v mojom prípade evidentne malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.04.2016 17:25 Muž O.Tom [439] Re: dravec
Těsnění "by mělo" sedět.
U JBL filtrů došlo k mnoha malým změnám (těsnění, náplně), aniž by se změnilo označení samotných filtrů.
Z počátku byly filtry bez toho vnitřního těsnění, ale objevovaly se stížnosti, že špinavá voda ze vstupu neprochází filtračními médii ale díky netěsnosti se dostává ihned na výstup filtru.
Tak to v JBL vyřešili přidáním těsnění, jenže s těsněním byl nový problém, těsnění špatně sedělo, z počátku bylo malé ale časem se deformovalo a roztáhlo tak, že bylo zase příliš velké. A jeho správné nasazení byl kolikrát i půlhodinový zážitek na nervy.
Tak JBL od těsnění upustilo a přepracovalo celý rozvaděcí plát mezi hlavou a košem.
Který pokud vím už dále neměnili a který jde dodatečně i dokoupit a jednoduše vyměnit.
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 16:36 Muž Strojek [141] Re: dravec
melo by to tesnit vuci vyvodu na hlave z filtru .. jestli je mennsi mohlo by to protekat do vystupu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 16:34 Muž dravec [72] - Rostliny
No OK, ale ma to tesnenie dobre rozmery ked nesedi po okraji kosa?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 16:30 Muž Strojek [141] Re: dravec
vnitrni kos ma tesneni jen aby nesla vstupni voda do filtru rovnou do vystupu filtru..aby si nikoho nevytopil - hlani tesneni je na hlave filtru a uzavira hlavne vnejsi okreje filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 16:21 Muž dravec [72] - Rostliny – tesnenie pod hlavou filtra
Fotka k příspěvku Zdravím, chcem sa opytat ma tesnenie pod hlavou filtra JBL e901 presne doliehat po obvodevnutorneho koša? (vid foto) Nesedí ani po dlžke ani po šírke. Príde mi to, ako keby to bolo z mensieho modelu. (pripadne sa tesnenie zrazilo)
Filter mam z druhej ruky, nerad by som vytopil susedov... vopred dík za cenne info
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 15:44 R Muž romant [27981] Re: dravec
Ta nahnědnutá keramika bude s největší pravděpodobností potřebovat znovuotevřít póry, takže bych jí pořádně propral, promnul, tak aby se ten hnědej povlak alespoň částečně narušil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2016 12:16 Muž Strojek [141] Re: dravec
proplachni vodou a muzes pouzit, nezapomen, ze to bude chvili trvat nez se opet zajede a bakterie se usadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 11:53 Muž dravec [72] - Rostliny – naplne
Zdravím, je mozne opatovne pouzit rok pouzivane naplne? Ta keramika je trocha nahnednutá ale inak OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 21:23 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: afc1886, ondralomnice
Vďaka obom, tak potrebu hadíc budem merať šnúrkou, lebo aj ten filter má svoju výšku, možno by to mohlo vydať, uvidím... Možno urobím ďalšiu dieru ;-)

Tej náplne, prosím, budem potrebovať koľko? Bude 1 liter stačiť? A musí byť tá keramika rovnaká (myslím, že to je MicroMec), alebo môžem pomiešať aj niečo iné? Som minule so záujmom pozeral ten odkaz na jutrúbu s videom o nasiakavosti, ten MicroMec si neviedol zle, ale skúsil by som i iné. Ale je to dobrý nápad pomiešať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 20:07 R Muž afc1886 [14655] Re: slavko
Ahoj,u 1501 jsem měl 2 hadice 150cm dlouhé.Jenom si dej pozor ne všichni prodejci mají stejné filtrační materiály.A opravdu jsou ty koše málo naplněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 20:02 Muž ondralomnice [81] Re: slavko
koše opravdu nejsou do plna musíš doplnit sám a hadice pokud si pamatuju u 701čky asi 150cm delší určo ne ale můžeš poslat dotaz prodejci a budeš mít jistotu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 19:52 R Muž slavko [1759] - Rostliny – e1501
Prosím vás, aké dlhé sú tie hadice, ktoré sú súčasťou e1501? Budem mať dno filtra presne 150 cm pod hladinou a hadice potrebujem dostať uhlopriečkou (lebo tak mám diery), tak či nemám pri jednom objednať aj dlhšie hadice...

A ešte, pozeral som na jutrúbe video, kde chlapík vybaľoval originál krabicu, aj koše z filtra vyťahoval. Všimol som si, že tá keramika nie je v košoch doplna. To tak má byť, alebo mám dokúpiť a doplniť?

Dík X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 18:14 Muž dravec [72] - RostlinyRe: martin
a dovod preco ecco nie?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 16:08 martin Re: dravec
za eheim ecco by som to nemenil. classic alebo experience. inak pumpicky su >vraj< kazive, tak mozes vzdy radsej naplnat bez nej pokial sa ti da.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 11:34 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: dravec
klidně můžeš pumpovat i během jízdy filtru, nic se nestane ale je to vcelku zbytečné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 09:14 Muž dravec [72] - Rostliny
dakujem vám. Aj ten kamarat co som od neho ten filter kupoval mi povedal, že to ide tazko hlavne na 1. stlacenie. Ze da sa to obist ked ustami natiahnem vodu do filtra cez hadicku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2016 07:35 Muž Fuchs [169] Re: dravec
Ahoj ta pumpa musí jít stlačit i když je vypnuto. Vlastně proto tam je aby jsi prvně naoumpoval vodu do filtru a pak ho zpustil. Může jí zkráje z tuha ale pak to bude ok. Ano ta gumička je si myslím ok. Měla by to utěsnit okolo. Ať slůží.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2016 05:30 Muž Sareneth [7] Re: dravec
Zkusím odpoveď kdyžtak ať někdo zkušenější opraví.

1. Nasávací pumpa jde pouze hodně ztuha aspoň tak to je u mě. Vypadá to že to je normální. Viděl jsem tento filtr naživo pouze u sebe.

Snad jsem nekecal. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 00:36 Muž dravec [72] - Rostliny
Tak filtrik e901 mám už doma skoro ako nový, navod prestudovaný... MOzno casom vymením za eheim ecco 300
Mam par otazok:
1., ta nasavacia pumpa sa da zatlacit len ked je filter v chode?
2., to tesnenie pod hlavou filtra je cosi mensie ako ten obdlznicek na ktorý ma doliehat.
je to OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2016 16:21 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – 701e reálný průtok
JBL 701e dnes změřen reálný průtok při medii obsazeném, 14 dní jedoucím filtru a vyšlo přesně 214 l./hodinu, převýšení dno filtru/hladina 110cm. Čili pro mě splnil očekávání a údaj výrobce. ahoj

Tak ještě pro pořádek EDIT, údaj od výrobce:
Výkon se může zmenšit podle délky hadic a hustoty použitých médií a samozřejmě jejich
zanesením.
U čerstvě založeného, tj. čistého systému s hadicí délky 1,50 m a s použitím přiložených médií
výkon činí asi:

CP e401: 200 – 250 l/h
CP e701: 350 – 400 l/h
CP e901: 380 – 450 l/h
CP e1501: 800 – 900 l/h
CP e1901: 1100 – 1200 l/h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2016 14:52 R Muž afc1886 [14655] Re: dravec
Když máš možnost ho výhodně koupit,tak vůbec nepřemýšlej.Proud jde utlumit,jak píše matlala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.04.2016 13:58 Muž matlala [798] - Rostliny
Hele vy ten proud a výkon pumpy přeceňujete, reálně je to tak 1/3 u e900/901 konkrétně papírově 900l/h a reálně 300l/h. Takže do 300l bych spíše volil e1500, vždy jde utlumit a vetší objem filtrační hmoty je vždy lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 13:37 Muž O.Tom [439] Re: dravec
Tak jako být může, akorát si pak musíš pohrát s prouděním, to akvárko je celkem prcek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 13:18 Muž dravec [72] - RostlinyRe: janesik1xjakep
ano Crystal profi e901, opravujem sa . Vyroba udava 90-300 litr.aq.
Ano eheim ecco pro by bol isto lepsi, ale mam moznost dobre kupit JBL...
Bude to rastlinne, aquascape, osadenstvo budu mini rybky /napr. galaxy/ a krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 12:30 martin Re: dravec
zavisi od ryb ake chces chovat. je to 900L/h, coz je urcite zbytocne vela na dake akvarko s malymi tetrami. pokial to su nejake "spinavsie" ryby, alebo ryby ktorym nevadi prudenie, tak preco nie. to prudenie sa da zredukovat vhodnymi nadstavcami/smerovanim a mozes potom vyuzit filter aj vo vacsom akvarku, ak raz nejake kupis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 12:28 Muž O.Tom [439] Re: dravec
Nevím jaký je finanční rozdíl, ale mrknul bych spíš po EHEIM Ecco pro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 11:59 Muž janesik1xjakep [63] Re: dravec
Myslis jbl Cristal profi e900? To je hodně silný ne? To tak do 250ky -300ky bych řekl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 11:34 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravím do 60x30x36 cm nadrze sa mi rysuje filter e900. Moze byt, nebude prisilny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 11:31 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: prasan
Nerozmýšľal. Teda, viem, že takéto „vodomety” existujú, ale akosi ma to neláka ;-)

Ono vieš, filtráciu treba/netreba... Nikdy nevieš čo sa stane, keď si preč, a tak nejaký filter treba. A ja som v stave, že dnes som síce doma, ale zajtra možno v nemocnici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2016 07:38 - Re: slavko
A nerozmýšlal si použiť len niečo takéto,ak ti filtrácia postačuje?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 16:55 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: prasan
Filtrácia ani nie, ja tam dusičnany ešte pridávam, ale potrebujem krútiť vodu. Kúpil som nové rastlinky a akosi sa mi prestali kývať tie ostatné (tie nové stoja v ceste prúdu), tak chcem:

a) dostať väčší prúd
b) získať skúsenosť s externým kanistrom
c) podporiť rast HDP :-D

No a možno v budúcnosti presťahujem rastlinné do spálne (úplne bez filtra = bez hluku), a v tomto si urobím tanganiku so sardinkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 06:47 - Re: slavko
Filtrácie nikdy nie je dosť i keď u teba ani skoro potrebná nie je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 22:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: NHKG
no je to v podstatě teď nádrž Manacapuru , na stojanu pro 540l akva je zatím 100x50x50- stará nádrž která se bude rušit ,je tam 8 dospělých skalár ,4 SAE 10-12cm a nějací pancéřníčci - netuším kolik,
filtr má původní náplně , tedy jeden koš s válečkama ,zbytek jsou akvacity , jen místo půlky jednoho koše akvacitu jsem nacpal nějaké kuličky od JBL co jsem někde dostal ,a je to už moc , teď jsem z e901 vytáhl vrtulku -elektricky ho odstavil a do kaskády za něj napojil nový NFC 1500 -ten průtokově táhne oba filtry - potřebuji ho taky "zajet" a tohle mi přišlo jako fajn nápad .
do budoucna mám v plánu vyházet z filtrů všechny válečky a kuličky , a nahradit je lávovou drtí , ponechám pak jen předfiltry a poslední nejhustší molitany , oba filtry pak souběžně potáhnou tu 540tku

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e702-e900-e901-e902-e1500-e1501-e1502-e1901-e1902?od=701