Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dánio - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 21:54 Žena @ Morticia [50] Re: Kubaa
Já je proprala a dala je do plastové krabičky, co se v ní prodávají v obchoďákách saláty a dala jsem je pod umyvadlo v koupelně, protože je tam chladno. Jaxi to nedaly a to jsem z nich krmila jednou při přinesení... A přiznám, že mě to odradilo od dalších pokusů s živým krmivem... hmm
NO, každopádně začnu víc dávat min. ty mražené patentky. co mám doma. Žerou to. Další typy pročtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 21:24 Muž @ Kubaa [704] Re: Morticia
No jo nítěnky je třeba hned proprat a pak uchovávat třeba v lednici v hodně mělké vodě. Když se zkazí, je to hnus. S grindalem je pohodlnější a čistší práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 20:44 Žena @ Morticia [50] Re: Kubaa
NO, jde o to, že jsem jednou koupila nitěnky a do druhého dne bylo po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 19:14 Muž @ Kubaa [704] Re: Morticia
Když umře, nic se nestane, násadu určitě poskytne nějaký akvarista v okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 18:39 Žena @ Morticia [50] Re: Kubaa
Děkuju za vysvětlení. Podívám se tedy na příslušná témata. Jen se živého trochu obávám, aby mi neumřelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 23:01 Muž @ Kubaa [704] Re: Morticia
Suché, byť kvalitní, je vždycky jen nouzovka. Něco jako krmit člověka instantními polívkami - levmé krmení jsou ty čínské nudlové za pět korun, lepší krmení jsou "poctivé" polévky od vitany. Polívka z pytlíku a multivitamín je lepší než jen polívka z pytlíku, ale čerstvá strava je čerstvá strava. Mražené cokoliv co bude rybám chutnat a velikostně vyhovovat, ale zase je důležitá kvalita, někteří výrobci jsou schopni zamrazit zkažené krmivo. Ideální je střídat víc věcí, zkoušet co rybám chutná, nedržet je stále na tom samém. Živé si můžeš chovat doma, třeba grindal. Pak je ale důležité, čím krmíš ten grindal, určitě ne piškotem v mléce (rybám neprospívají tuky teplokrevných zvířat, a ty se předávají i přes krmné živočichy) - je tu o tom podrobná diskuse. Myslím, ta dania by mohla brát i artemku (galaxky ji milují). Atd. Prostě kvalitní pestrou stravu. I kdyby to nebyla přímo příčina problému, zlepšíš tím rybám imunitu a budou mít větší šanci si poradit i s jinými problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2018 22:21 Žena @ Morticia [50] Re: Kubaa
Právě že to není první rybka... sad Co se týče krmiva, už mi bylo doporučeno změnit. Dokoupila jsem TetraMin a Tropical Supervit a vše střídám. Dajanu chci ale pomalu zkrmit, ať ji nevyhazuju. Seru fishtamins klidně koupím, když to rybkám pomůže.
Co mražené bys doporučil? Mám patentky, ale pravda, už jsem je chvilu nedávala... Z živého mám trochu obavu, abymi nechcíplo než ho zkrmín,nemám s tím žádné zkušenosti. Jenjednou snitěnkami, které to bohužel nedaly.

powery: Ano, spíš jsem, ale tady to byla taková vzpomínka na film. Jen jsem vypustila dodatel: Ani já vás nepotěším, protože sem trochu nezapadal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 09:44 Muž @ Kubaa [704] Re: Morticia
Pokud se ti to děje častěji a opakovaně, jak jsem pochopil, je třeba hledat příčinu. Těch může být bohužel mnoho, ať už daných prostředím, geneticky nebo infekčních. Při pohledu do tvé prezentace mě ale na prvním místě napadla potrava - samé suché, navíc ne zrovna premiové značky. Takže je to jen tip, ale ty ryby mohou být na hraně s výživou, zejména co se vitamínů a minerálů týče. Zkusil bych zařadit kvalitní živé a mražené krmivo, případně i přípravky jako sera fishtamins. Ale hlavně to živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 20:26 Žena @ Morticia [50] Re: lacewings
Nepotěšil jste mě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2018 17:45 R Muž @ lacewings [3349] - Živorodky-přírodní formyRe: Morticia
-preventivně utratit a neriskovat tím případně možná rizika pro zbytek osádky ,pokud vývoj stavu jedince je neuspokojivý
-může se klidně jednat pouze o vývojovou fázi alimentárních problémů ,souvisejících s imunitním selháním ,zvláště u tohoto druhu ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 17:34 Žena @ Morticia [50]
Fotka k příspěvku Zase já...... sad Danio pruhované-zlaté - jakési hubené, ale žere, zadní ploutev špatná. Zbytek ryb v pořádku....?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 20:03 Žena @ Morticia [50] Re: Morticia
Tak ráno nalezeno mrtvé....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 15:15 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: Morticia
Bez odborného vyšetrenia, iba na základe fotky, je prakticky nemožné určiť presnú diagnózu. Môžu to byť všetky uvedené možnosti, teda geneticky podmienené vývojové poruchy, avitaminóza aj parazity. Možností je dokonca ešte viac. Je iba na tebe, na ktorú z nich sa v prvom rade zameriaš. Vitamínmi určite nič nepokazíš, no pochybujem, že to bude mať nejaký výrazne pozitívny efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 14:05 Žena @ Morticia [50] Re: larix
No, už je to 3 nahrbené Danio: první 17.11. nahrbené, sice mnou dáno do ledu, ale už ho tahal proud, dlouho by nebylo. Druhé 26.12. nahrbené s prasklým břichem, dáno do ledu, ale bylo hrozně akční a dostalo několik kostek, chudák, nechtělo se mu. Třetí viděno teď.
Nevím, jak rychle se tebou jmenované projevuje či to je prostě ta křivice a nějaká várka ryb měla prostě smůlu a měla malé akva/špatné krmivo někde, jak popisováno níže.
Ale zmiňované vitaminy by mohly prospět všem rybám,ne?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 12:24 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: Morticia
Vzhľadom na to vpadnuté (a po novom prasknuté) brucho, by to okrem uvedených možností mohla byť aj Hexamita alebo Capillaria. Otázka je, či ti za neistý pokus liečiť jednu-dve ryby stojí nakupovať lieky...ja by som v tomto prípade asi vyčkal (či sa stav bude zhoršovať a či sa symptómy prejavia aj na ďalších rybách) a zariadil sa podľa toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 12:01 Žena @ Morticia [50] – všem
Ano, vím, že je to ta křivice. Šlo mi o to, zda se dá něco dělat. Na vit. se podívám, díky. Posledně se k tomu přidalo prasklé břicho. Jinak zatím ryba vypadá v cajku, tak zatím nechám. Staré moc nebude, memám je zas tak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 08:21 Muž @ Kubaa [704] Re: Morticia
Může to být dědičné, může to být podmínkami a stravou a může to také být věkem. Dania pruhovaná na to trpí často a dokonce se proto používají k výzkumu poruch páteře pro lidskou medicínu: journals.plos.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 07:29 R Muž @ ctibum [2741] - Snažím se to nezahubit...Re: Morticia
Já mám od chovatele hejno Galaxek, 40ks a 4-5 kousků má taky deformaci. Jedno hodně, zbytel lehce. Všiml jsem si toho nedávno. Chovají se úplně normálně, nikdo je nešikanuje. První, co mě napadlo, že se to prostě stává, tak to v přírodě chodí a že kolem toho nebudu vyšilovat. Když jsem viděl to množství, ze kterého vzešly... Ale pro jistotu, jestli nedělám něco blbě a nemám tam kdoví co, jsem to tu chvíli řešil hledáním a nenašel žádnou jednoznačnou příčinu, takže bych musel změnit akvárko v laboratoř. Pro jistotu jsem napsal i chovateli, riskujíc ostudu. A ten mi doporučil se z toho nepo, tak to v přírodě chodí, že jestli jsou jinak ok a nikdo je nešikanuje, tak ať to neřeším, že se to stává, byť pečlivě vybírá chovný kusy, důvodů že může být víc, aniž bych něco zanedbal a že to stejně těžko zjistím a jestli je zbytek akvárka v cajku, ať to jen sleduju, kdyby něco a jestli mě to obtěžuje esteticky, tak ať je utratím, že mi dá jiný... Takže asi tak... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 06:23 R Muž @ romant [26503] Re: Morticia
Můj názor je stále stejný, křivice. Mohlo by pomoci přidávání vitamínů, třeba Fishtamin od Sery, tedy jak říkám mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 23:22 Žena @ Morticia [50]
Fotka k příspěvku A jsme opět tu! Opět se mi hrbí Danio, žere, nic ho neodhání, ale hrb! Dá se s tím teď něco dělat - pro jedince, nějak tomu předejít - pro zbytek??? Jestli jsem měla koupenou nějakou "špatnou sérku", nemám je z jednoho zdroje.
Taky se dívám, že obě ryby na fotce majou roztřepaný ocas, ostaní jsou v pohodě - o co jde v tomto případě? Díky všem...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 21:30 Žena @ Morticia [50]
Fotka k příspěvku Vidím, že sem přispívám snad jen já....Po týdnu se vrátím a čeká na mě zase nemilé překvapení. Divně nahrbené danio (až do S,na fotu mocn ení vidět) s vyhřezlým břichem. Když jsem ho lovila, je neobyčejně akční, vyskočilo mi z cedníku a chvilu jsem ho hledala. Ve vodě opět za chvilu ožilo jako by se nic nestalo...ale asi to nemá cenu. Led..? :-O
Už se mi to u jednoho stalo, O co jde???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:28 Žena @ Morticia [50]
Děkuji všem za vysvětlení. Krmivo střídám, ale krmení plůdku už teda neovlivním...
lacewings: Pošli, taky bych si přečetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 19:30 R Muž @ lacewings [3349] - Živorodky-přírodní formyRe: motýlek
- něco k tomuto tématu se již zpracovávalo
- podívám se na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 18:55 Muž @ motýlek [271] Re: lacewings
Máš nějakou práci na tohle téma?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 18:32 R Muž @ lacewings [3349] - Živorodky-přírodní formyRe: Morticia
Morticia napsala: mr. google moc nepomohl...?
-je to v důsledku nevhodného krmení ve stupni vývoje ryby ,
-zde se nejedná se o genetickou záležitost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 17:20 Muž @ motýlek [271] Re: Morticia
Ona ta vada se fakt vyskytuje od nepaměti ;-) ... prostě když ten plůdek trápí chovatele dlouho v krátké nádrží se starou vodou, tak se to vyskytne - třeba i později ... je i možné, že určitá populace je takto geneticky zatížena a v "příznivých" podmínkách to propukne ... v podstatě tento druh se z přírody nedováží a tedy je to snad sto let chovano v umělých podmínkách s cílem, aby se co nejvíce jedinců dostalo do prodejní velikosti ... obecně si zajímavé druhý seženu vhodné rodiče a namnožim si je ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:57 Žena @ Morticia [50] Re: Morticia
Tak su asi neschopná, ale moc jsem toho nenašla...ani zde, ani na jiných webech, mr. google moc nepomohl...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:29 Žena @ Morticia [50] Re: motýlek a romant
Měkká voda v Brně nehrozí, spíš naopak. Nádrž má 100x50x38 cm, to je myslím docela slušný prostor pro plavání.
Křivici si nejdu, neznám. Akva mám 10 měs., tak stále víc nevim, než vim.
A je fakt, že jednou jsem byla v jedné akvaristice a Dania tam nekoupila, protože byla ve velké většině právě takto křivá. To moje jsem měla už nějakou dobu, kupované vždy kontroluju a zkřivilo se u mě, ostatní vypadají v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2017 12:50 Muž @ motýlek [271] Re: Morticia
Tak jak píše Roman ... bohužel je to docela častá chyba u danii pruhovaných - co si pamatuji, tak už aspoň padesát let ;-)
Když jsem občas odchovávat dania, tak jsem je co nejdrive přelel do dlouhé nádrže a u nich se ten problém nevyskytoval ... ale může být i měkkou vodou(?) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2017 06:32 R Muž @ romant [26503] Re: Morticia
Tipoval bych křivici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 22:16 Žena @ Morticia [50]
Musela jsem dát k ledu 1 Danio. sad Bylo celé nahrbené, všimla jsem si ho večer u krmení - žralo s ostatními, ale bylo nahrbené a hubené. Ráno už ho tahal proud po akva, ale ještě žilo, ocas už mělo od ostatních potrhaný, břicho ještě více "vysoslé". Po usmrcení se bohužel narovnalo, takže ani nefotim...dá se dle popisu usuzovat, o co šlo? Ostatní vypadají v pořádku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 20:45 Žena @ Morticia [50] Re: drvi
Děkuji za objasnění. :-) Já se právě snažím, aby se rybky měly pokud možno dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 19:23 Žena @ drvi [1743] - RostlinyRe: Morticia
Ja jsem prave psala, ze u tebe bejt ve stresu nemaj duvod , takze tim spis to nemohly byt betty. A s tim forkem s 5 litrovou flaskou: to uz jsem tady na foru bohuzel zazila, ze betta byla exkomunikovana, protoze se chovala v prerybnenym akvu a spatnejch podminkach agresivne. To se samozrejme netyka tvyho akva, ale uvazovala jsem v obecne rovine. Proto mi to zase jako totalni for neprislo...
Ale to uz jsme opravdu hodne mimo tema stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 18:58 Žena @ Morticia [50] Re: drvi
Prosím Vás, ta 5-tilitrovka je fórek samozřejmě! Nikdy by mě nenapadlo tam dát rybu, je to pro šneky.
A proč myslíte, že jsou u mě ryby ve stresu?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2017 09:33 Žena @ drvi [1743] - RostlinyRe: Morticia
No ja nevim me to prijde, jako kdyz si nekdo poridi pitbula a pak se divi, kdyz nekoho pokouse. Vzdycky je to vina chovatele, kdyz se zvire takhle projevi. Kdyz nevytvoris rybam dobre podminky v akvariu, jsou agresivni - zavirat je "za trest " do 5 litru mi prijde uplne na palici, ony se totiz chovaji jen tak, jak jim veli jejich prirozenost, nedelaji to "naschval", aby te nastvaly.
Edit: stale si jeste myslim, ze to neudelaly betty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 22:55 Žena @ Morticia [50] – Re všem
V současné době mám pouze ryby. Potkani byli, nyní nejsou, ale doufám, že brzy zase budou... :-) Takže kočka ne-e,ani jiné zvíře (mimo akva) ne-e.
U mě nepozoruju v rámci hejna Danií žádného vyhraněného dominantního jedince. Garry si všímají spíš sebe,pancéřníčci kor. Betty se - teď když už jsou dvě - taky nenahání, že by nějak extra honily Dania se taky říct nedá. Záhryzy v ocáskách byly ze začátku a hlavně do malé betty. Samosebou nevidím vše, ale občas mám z akva TV a nemyslím, že pod dozorem se chovajou nějak slušněji než jindy...
Ale pokud budou zlobit a budou přistiženy, půjdou do 5-ti l kóle a bude!!!
To zraněné Danio mělo to břicho fest rozpárané, ale "čistě" - nikde žádná ďoura nebo rána, od které by to třeba prasklo dál - mě se to jako útok betty nezdálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 15:44 Žena @ lenkalor [202] Re: ctibum
Kočka byla myšlena vážně. Já mám taky na jednom akva krycí sklo, ale 2 rohy zkosené. A ryby jsou zvědavé a kočka trpělivá. Stačí, když ji přimáčkne a zraní, nemusí ji rovnou ulovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 11:20 R Muž @ ctibum [2741] - Snažím se to nezahubit...Re: powery
Ryba už je vyřešená :) Spíš bych řekl jako původce. Ale Morticia tam má krycí sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 11:15 Muž @ powery [174] Re: lenkalor
Myslíš jako rychlé řešení? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 10:32 Žena @ lenkalor [202] Re: Morticia
Nemáš kočku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 10:29 Lapierre Re: Pepan
Nechci nějak bettu démonizovat.Tento případ Dánie asi opravdu nemusí být přímou příčinou úhynu.Nicméně,já jsem měl samce betty(byl to více agresivní jedinec),který mi terorizoval i pancéřníčky skvrnité a jednomu menšímu samečkovi zle dokousal hřbetní ploutev.Potom co jsem to viděl,byl okamžitě separován do samostatné nádrže.Naštěstí se z toho pancéřníček dostal i zřejmě díky tomu,že nebyl z neustálého obtěžování bettou stresován.
Na druhou stranu jsem viděl i u Dánií,kdy jeden dominantní samec terorizoval celou skupinu,kdy ostaní samci i samice se před ním neustále schovávali v porostu a u dna.Myslím si,že jsou schopni se i vnitrodruhově dost vystresovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2017 06:56 Muž @ Pepan [4874] - RostlinyRe: Morticia
Dívám se na tu fotku a napadá mě jediný způsob - tu rybku muselo něco přimáčknout. Kámen při čištění akvária nebo něco podobného. Z obsádky akvária jí nic nemohlo tohle zranění udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.06.2017 06:53 Muž @ Pepan [4874] - RostlinyRe: Wanderer
Bojovnice má název od toho že samci spolu bojují a to tak, že leckdy jeden i oba uhynou. Jinak je to ryba celkem lenivá a hlavně vůči jiným neagresivní. Pokud není něco velikosti její potravy, nemusí se bát napadení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.06.2017 00:16 R Žena @ Turbínka [2537] Re: Wanderer
Fakt bych nedělala z komárů velbloudy. Jak píše drvi, neodpovídá to jejím zkušenostem (a ani mým) a ono i povahám bett obecně. Pomalý oploutvený koráb jen tak nechytí rychlé a mrštné, krátkoploutvé dánio z ničeho nic jenom proto, že mu tak trochu rupne v hlavě nebo z nudy. Navíc jeho tlama není zrovna fyziologicky uzpůsobená k trhání masa za živa ze zdravého rybího organismu nutno ještě jednou podotknout mnohokrát mrštnější ryby. A pokud se něco děje před zraky vyděšeného akvaristy je to už jenom důsledek v úrovni spekulací a domnívání.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 22:49 Žena @ Morticia [50] – Re všem
Když jsem tak o tom dumala, vydumala jsem vzpomínku, že vlastně jedno z Danií mělo větší břicho. Přičítala jsem to tomu,že jde o samici a má v sobě jikry. Možná teda šlo o něco jiného...jen jsem prostě jako začátečník chtěla vědět, zda mi to tu něco chytlo.
A k bettám - jako byly tady záhryzy ocásků. Z toho o Danií ocásek šlo jednou, o ocásek malé Betty vícekrát. Takže spíše nevraživost mezi sebou.
O jednu samici - tu větší- jsempřišla, takboje ustaly a je tu naparování se. A taky myslím,že jim vyhovují ty plovoučky,v kterých jsou často. A pokud budou zlobit,furt je tu šnekokóla!!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.06.2017 22:02 Žena @ drvi [1743] - RostlinyRe: Wanderer
To já bych ty betty až tak nedémonizovala... že by zdravému, rychlému daniu rozpáraly břicho ne to se mi vůbec nezdá. Betty by se napadaly především navzájem. Vnitrodruhová i mezidruhová agresivita roste především se stresem - k němu ve 150 litrovém akvu u Morticie moc důvodu myslím nemají hmm .
Jako vysvětlit to zranění neumím, ale na ty betty se mi to nezdá, mým zkušenostem s nimi to neodpovídá .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 21:09 Muž @ Wanderer [509] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jako, co jsem si tady už přečetl o bojovnicích, jaký to jsou magoři (to jméno asi nemají nadarmo), tak bych ji nechtěl v akváriu ani mrtvou v kleci. :-) Tak si dokážu představit, že rozpářou i břicho.
Holt příroda, zvířata si to umí někdy krutě vyřídit. Stačí se podívat na drůbež, králíky apod., jak se někdy řežou mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 12:22 R Muž @ romant [26503] Re: Morticia
Jak jsem psal i v SZ, teď už nikdo nedokáže přesně určit co se to vlastně stalo, vše zůstane v rovině doměnek a spekulací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 12:05 Lapierre Re: Morticia
A co ty betty,sice jsou horší plavci,ale v nečekanou chvilku se mohla k nim dostat tak blízko,že po ní jedna z nich vyjela.A mohla jí kousnout do toho místa a následně v ráně začaly pracovat bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 11:10 Žena @ Morticia [50] Re: Morticia
Přes vzkazy obesláno pár lidí - většina se kloní k úrazu,ale že až tak by se dokázala rozpárat??? coze Jedna domněnka je přemnožení parazitů nebo bakterií...ale co zbytek??? Zatím se zdají být všechny v pořádku.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 6095x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10996-danio-nemoc