Jak snížit hodnotu pH?
Větší akvárium znamená méně problémů. Jaké máš dno v akváriu? Nechceš si založit presentaci a vše vypsat?
A jak měříš? Nemůžou být vadné testy?
Já nikdy tvrdost ani Ph neměřil a pokud nezanedbám výměnu vody, tak se mi celkem s akváriem daří. Ale Ph momentálně potřebuju změřit.
Odstátou vodu mám: pH 7.6, KH kolem 10 a GH 8, kameny jsem nepřidala... mě to hlava nebere
Spíše mi přijde podivné, že se zvedla tvrdost vody. Tu měříš? Jaké parametry má voda co liješ do akvária? Nepřidala jsi nějaké kameny?
Ph ovlivníš rašelinou, olšovými šiškami, kyselinou, komerčními připravky, ... Ale řeš to až přijdeš na to, proč se změnila tvrdost, ta s Ph souvisí...
0 29.07.2015 14:47 Verča – Vysoké hodnoty pH
Tak jsem pročetla několik stránek ohledně hodnot vody. Já to asi vzdám a větší akva snad ani pořizovat nebudu, pořád nějaký problém mám.
Dlouhou dobu mám v 20 litrovém akva s dvěma ancáky všechny hodnoty takž jakž v normě (NO3 25, N02 0, GH kolem 8 a KH kolem 7, pH 7,4, ale dneska po výměně vody mi vystřelilo pH až k 8,4 taktéž KH a GH je kolem 15. Nic jsem neudělala jinak než obvykle, kromě přípravku na úpravu vody, místo Aquatan jsem použila Akvaregulátor.
Neví někdo kde může být zakopaný pes? Nebo jak ty hodnoty aspoň dostat dolů?
Starší reakce
Tak to jsem si myslel.Ještě se zeptám,ale přeskočím na plíseň
No hrát si nechci,ale pořád se my tam něco děje(už jsme to spolu několikrát řešily) Ph cca8,ale jak říkám moje oko je to moc nebere,ty odstíny).Tak hledám příčiny neustálých problému,moje ryby píšou do Ph7,5. Má to cenu řešit,je základní otázka?
Pokud si chceš hrát, tak si pořiď, nebo někde pujč digitální PH metr, aby jsi měl v tom PH jasno, jaký že to vlastně hodnoty máš.
Dotázek - mám cca Ph8 (test od Rataje,ale moje oko to moc nebere),většina ryb co mám dle atlasu potřebuje Ph do 7,5. Může to mít na ně negativní vliv? Má tedy cenu to nějak snižovat(chemii tam moc nechci).Vstupní voda mám jen o něco málo menší Ph,takže bych to musel při každé výměně vody nějako regulovat.
Starší reakce
Pěkné odkazy! Tu rašelinu jsem hledal!
Mám dotaz, zda má někdo zkušenost s přípravkem
www.exo-eko.cz/… na snížení ph...máme 7.... a jak na tento přípravek mohou reagovat crystalky. Děkuji za odpověď.
Starší reakce
děkuju
V tom případě to nechápu.měřím ph metrem.voda z kohoutku je 8,2.já bydlim na prosetickém svahu,naši u botanický a ty mají vodu 7.Nijak jsem to neřešila dokud ryby nezačly mít otřepané ploutve,určitě to bude tím.Prý berou z jiné vodárny než já.Musím okyselovat.Díky za reakci
Já jsem přímo z Teplic a plácá se mi to kolem 6.8
Starší reakce
A do toho vleze ještě nějaký kohout.Ze srandy,ale chemikálií je ve vodě mnoho co na to mají vliv.
Ano, čtu, slepice a vejce
Aha takže prvně změřit alkalitu ,,uhlicitanovou tvrdost,,
Tvrdost?
a co tvrdost? -tu si najprv zmeraj -ked chces pohnut pH
Já sem se teď pokusil snížit pH pomocí CO2, a světe div se, nic se neděje
Starší reakce
Ahoj, mám sice akvárium (54 l), ale potřebovala bych snížit hodnotu PH. Mám sice hnědou řasu, ale nevím jaxe jí zbavit, nepřekrmuju, světlo mám 15W, ale v návodu (od akva setu) je napsáno, že nemůžu koupit více watovou zářivku... Zvýšilo se mi ph kvůli osolení vodě proti krupičce. Myslíte, že je třeba použít nějakou chemii na snížení ph? Nebo se upraví, když vyměním vodu, a už nebudu přidávat sůl? Díky
Starší reakce
0 17.09.2009 18:10 Usine – Re: l3nka
Organické kyseliny jako ocet určitě ne!!!
0 17.09.2009 18:08 Usine – Re: l3nka
Starší reakce
Docela by mne zajímaly výkyvy u nádrží ve kterých je jenom monokultura E. densa, o té se píše že umí odčerpávat HCO3. Jávský mech též?
Opakování matka moudrosti...
Získávat uhlík z HCO3 umí značné množství rostlin - není to výsadou egerie. Umí to také řasy a sinice.
Sinice přitom dokážou vyhnat pH hodně vysoko - některé druhy až k pH 11... Jávský mech umí zvednout pH i přes 9... (Zjevně mluvíme každý jiným jazykem...
)
5 19.08.2009 10:33 Usine – Re: Bak
Tvé dno se mě moc nelíbí, připadá mě že ten říční bílý štěrk je spíš mramorová drť. Zkouškoušel jsi ho v octě nebo jiné kyselině jestli nebublá.
Obě nádrže mi drží vysoko pH, balkonové nádrže nekontroluji, tam jsou ryby. Voda kterou doplňuji je pH 7,3 a vyjede takto vysoko.
Otázka je jak krevetám nezařídit funus a udržet je v definovaných rozmezích hodnot které jsou obecně doporučovány. Jistě, že se rozpustí část mušle či kamene z moře, ale... i při pH 6 se nerozpustí vápence nikdy více než pár miligramů, to už by ty mušle tam dávno nebyly. ( Hned je přepočítám
Navíc stále nevysvětlené vysoké pH po ránu, nízké večer. U standardní asimilace kytek má být přece ráno CO2 v nádrži a voda kyselá. Docela by mne zajímaly výkyvy u nádrží ve kterých je jenom monokultura E. densa, o té se píše že umí odčerpávat HCO3. Jávský mech též ?.
ahaaaa, já mám jábvksý mech a řasy - a jak se tady zmiňovalo že řasy i jávksý mech může zvyšovat pH, tak je to opravdu tím? Ale i tak. pH mi stále snížit nejide
Jen tak pro zajímavost, v jakém akva chcete to pH snižovat? V těch prezentacích, co tu máte, vidím mušle, vápenec,...
...jedině snad jávský mech...
Jávský mech umí zvednout pH i přes 9...
No a já to měl velké hned po ránu, 7,8. Zkusím to ještě chvíli sledovat, moje zkušenost je právě opačná, nevím čemu to mám připisovat, fakt je že jsem to dlouhodobě nesledoval a až nárazové měření mne přimělo přemýšlet nad situací.
Sem se to take hodi, nevim, jestli jsi na to narazil. Pro vsechny, co si mysli, ze hodnota Ph o par desetin jinde nez by si predstavovali podle Atlasu a Tabulek, je problem, ktery je treba "spravit":
rybicky.net/forum/6106 Zjevně mluvíme každý jiným jazykem.
Tvrdá / přechodná 3,2 / 1,7 mmol. Nevytitroval jsem si křivku na zkoušku, možná je tam teď inflexe a po obratu to půjde, uvidíme kde se to zlomí.
Sinice a řasy - jedině snad jávský mech, cosi štětičkové řasy v odchovném košíku
Že by důsledek přímé konzumace huminů nebo vliv E. densa?
A kdo nebo co by měl ty huminy přímo konzumovat?
Nejspíš vliv pufrace. Nehledejte hnedle zpočátku komplikovanou cestu, ale tu nejjednodušší.
Ať to nemusím někde hledat - jakou máte alkalitu vody, kterou se pokoušíte upravit?
Jinak - pH v průběhu dne kolísá vlivem asimilace.
Získávat uhlík z HCO3 umí značné množství rostlin - není to výsadou egerie. Umí to také řasy a sinice.
Sinice přitom dokážou vyhnat pH hodně vysoko - některé druhy až k pH 11...
Zrada, první měření ze 7,88 na 7,55 odběr večer, za dva dni ráno odběr pH 7,7. Mezi tím po dvou dávkách přidáno okyselení rašelinovým výluhem. Že by důsledek přímé konzumace huminů nebo vliv E. densa ?
Je tady drobnost, C4 asimilace kytek co rády čerpají CO2 jinými cestami... Jakože jsem nestudoval biologii, někdo by mohl vnést do této věci pořádek u vodních kytek. Jde o kytky jako Egeria densa, která prý odčerpává CO2 z uhličitanů a zvyšuje pH...
Dnes jdu měřit to samé
Děkuji noc za všechny rady, asi zvolím možnost rašeliny (připadá mi to nejpřirozenější cesta
)
jj díky. Akorát my máme svoji vodu, nemáme městskou
. A Vápencovité dno nemám
. Jinak díky za rady, vyzkouším
Na Kladně je hodnota pH vyšší,jde o to si zjistit z kterého zdroje je voda která se dává do akviška.Tady je odkaz na vodní zdroje na Kladně:http://www.svas.cz/kvalita-vody-rocni-prumer.html Pokud je hodnota pH vyšší než průměr vstupní vody a to i za přidávání CO2 je potřeba zkontrolovat složení dna zda nemá obsah vápence,jinak pH nelze účinně snížit.
Jinak jak se už níže psalo pH se dá snížit použitím rašeliny,nebo jejích výluhů(Torumin,Aquahum,Torben apod.)Na jakém principu pracuje Sera pH mínus nevím,ale vyhýbal bych se jakékoliv chemii.
Přidat reakci
1 ...... ...... [8] 9
Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 13679x