Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak snížit hodnotu pH?

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jak snížit hodnotu pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 23:03 Maq Re: DavFM
To už jsme tu jednou kdesi řešili. H+ se běžně mezi chemiky a biology označuje jako proton, a není k ničemu dobré si to komplikovat jadernou fyzikou.
Je to jako kdyby člověk nemohl říct voda, protože on je to skoro vždycky vlastně vodní roztok všeho možného.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 21:26 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Uvolňují protony?? Tak to pak vyrobíš zlato z čehokoliv...
Edit:leda bys to myslel jako jediný atom vodíku, ale tam stejně v jádru bude ještě neutron
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 21:18 Maq Re: NHKG
NHKG napsal: A v těch velkých akváriích to pH nezvedají plovoucí rostliny, když sežerou prakticky všechen dusík co se ze žrádla uvolní?
Nevím jestli je to relevantní a jestli to pomůže.
Nicméně právě čtu a překládám, že když rostliny přijímají NH4+, tak přitom uvolňují protony, čili okyselují vnější prostředí. Když přijímají NO3-, je to naopak.
Je to knížka zaměřená na "normální", tzn. terestrické rostliny. Princip je ovšem stejný.
Nemám tušení, kolik těch protonů je a jestli se to může nějak projevit. Nicméně platí, že dusíku žerou rostliny víc než všech ostatních živin dohromady (samozřejmě kromě C, H, O). Takže když všechen dusík žerou ještě ve stádiu amonia, tj. před nitrifikací, okyselují vodu.
Pokud probíhá nitrifikace ve velkém, a potom to rostliny žerou jako dusičnany, měly by se teoreticky ty dva procesy anulovat. Pokud probíhají ve stejném objemu.
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 21:11 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostliny
S tou měkkou vodou jsem to asi přehnal ale ničím jiným to nebude kytky to zvedají hlavně když tam neměníš vodu a hodně ryb to zase tlačí dolů. Na jinou příčinu asi nepřijdeš. I ty tvá akvária a jejich pH na to vypadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 20:08 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Máš měkkou vodu a tak stačí málo i když podle vodáren je pH skoro 8 (7,98).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 19:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Ale co pak zvedá v tom malém akváriu pH k 8,5? Cryptorynky? A v těch velkých akváriích to pH nezvedají plovoucí rostliny, když sežerou prakticky všechen dusík co se ze žrádla uvolní?

Potřebuju to vyřešit než koupím ryby. V 325l bych se potřeboval dostat na 7 a v tom malém to držet do 7,5. Nerad bych dával ryby do vody s mizernými parametry a jen spoléhal na to, že poté co začnu více krmit, se to samo upraví. Už jsem chtěl začít pokusy s HCl, ale nějak ji nemůžu v tom binci u mě ve sklepě najít. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2017 16:39 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Filtrační procesy jsou kyselé čím více ryb a málo rostlin tím to padá více dolů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 15:39 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Mám 3 nádrže. U všech používám stejnou vodovodní vodu. Parametry vodáren zde: www.ovak.cz/…
Akorát tomu pH nevěřit, z kohoutku teče podle mojeho měření pH 7,2÷7,5.
Mám 3 nádrže a v každé se pH hýbe úplně jinak, ale NO3 se ve všech drží na úrovni vodovodu kolem 10mg/l¨a všechny jsou silně provzdušňované:
Nádrž 450l - pH 6,8÷7: Silně zarybněná, hodně krmím, hodně rychle rostoucích plovoucích rostlin. Dolívám torben a mám i rašelinu ve filtru. Měním 50% vody týdně.
Nádrž 325l - pH 7,3÷7,5: Minimum ryb, krmím málo. Plovoučky rostou dobře, relativně nová nádrž.
Nádrž 58l - pH 7,5÷8,5: Už asi měsíc bez ryb, jen krevetky a šneci. Rostliny jen pomalu rostoucí kryptorynky. Nekrmím, vodu měním když pH moc letí nahoru.

Potřeboval bych poradit, co způsobuje zvýšení pH v mých nádržích 325l a 58l a případně i jak proti tomu bojovat bez rašeliny.
Vždy jsem měl v nádržích pH do 7. Ty 2 nádrže se oproti mé 450l nádrži a nádržím co jsem měl dříve liší následovně:
- nádrže jsou málo zarybněné a málo krmím
- nepoužívám žádný výluh ani rašelinu (tyhle nádrže mají simulovat rychle proudící říčku)
- mám v nich břidlici ze Železných hor (ale ta snad vodu neovlivňuje)

Zkoušel jsem přilít výluh do akvária 58l - 20ml Torben. pH šlo z 8 na 7,7. Takže tudy cesta nevede. Nádrž už je nahnědlá, což určitě nechci a pH je pořád nad 7.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 22:43 Muž TRULY [164]
len ore uoresnenie patri mi riadok 73. Ta prva fotka su nazvy hodnot a max a min hodnoty celkovo v celom kraji. Cize riadte sa hodnotami v riadku kde je cislo 73?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.03.2017 21:31 Muž dudak [1885] Re: Maq
U takhle tvrde vody se bude pH pořád vracet a filtrace pres rašelinu moc nepomuze. A rozhodně to nebude dlouhodobe stabilni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 19:51 Maq Re: TRULY
Filtrace přes rašelinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 18:09 Muž TRULY [164] Re: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku hodnoty a tabulka vo fotoprilohe
Som prvy riadok oblast. Ale pridal som celkovo okolie. Cize PH vstup 7.9
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2017 11:49 Maq Re: TRULY
Myslel jsem najít parametry na webu Tvého dodavatele pitné vody. I když se parametry mohou např. sezónně měnit, je to dobré vodítko.
Edit: Je to tady
www.vodarne.eu/…
ale neznám Tvoji přesnou adresu, tak nevím kterou vodu bereš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 09:45 Muž TRULY [164] Re: Maq
vecer to pomeriam
Inac akva
PH 8-8.5
No2 - 0
No3 - 0
Fe - 0 :(
NH4/4 0
VECER pomeriem vstupne hodnoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 09:21 Maq Re: TRULY
Takhle parametry vstupní vody z vodárny by nebyly? Tvrdost, alkalita (KNK), pH, a další by se hodily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 08:37 Muž TRULY [164]
tak hadam tych 8-8.5 nieje az tak vela. Neviem ci je to vodovodnou vodou alebo rozpadom valisnerie gigantea ktoru dneska vecer vytrhnem z akva a hodim ju von oknom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 17:48 Muž Kapr [9] Re: TRULY
Jestli chces snizit hodnotu PH, muzes k tomu pouzit napriklad CO2.Ale to bys urcite vedel, kdybys CO2 pouzival. Je vice moznosti, ale otazka je jestli je to pro tebe vubec potreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2017 15:08 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Nic nesnižuj stejně by se to vrátilo, jen opatrně několikrát přidávej do pytlíku s rybami akvarijní vodu ať si zvyknou a nepospíchej. Nakonec všechnu vodu vylij přes síťku do kýble ať se ti nedostane do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 15:01 Muž TRULY [164]
Ahojte. Chcem dneska premiestnit do noveho akva pancierniko, parmicky duhove a 2ks mecovky.
Doteraz v akva su len rastliny a jeden ancistrus + kotulky.
Na prezentacii pracujem.
Akva 240l filter jbl 1501.

Nameral som hodnotu PH 8-8.5 neviem to presne urcit sera ph test. Je to nieco medzi.
No3-0mg/l.
Je nitne ph znizit predtym ako dam rybky alwbo je to teoreticky v norme?
Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 20:33 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fingerstyle
Já jsem tak silné osvětlení nikdy neměl většinou se pohybuji okolo 0,3 w/l. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 19:57 fingerstyle
Psal jsem Edit ale už se to neodeslalo.Takže:Budu svítit jen jednou rampou.Když to přepočtu na nějakych 270 L tak to vychází 0.4 W/L A až to třeba trochu osázím ,tak si pak třeba dovolím zapnout i tu druhou.Tož dík všem ahoj
P.S.SkloRex doporučuju.Kam se hrabe Rataj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 19:55 Muž dudak [1885] Re: fingerstyle
já svítím nad 500 litry rostliného akvárka průměrně 100w, myslím že 2x54w je až až, a třeba na 2-3 hodiny bych pustil i tu druhou rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 19:46 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fingerstyle
Část dne bych svítil 2x54 a menší část 4x54 na to jak dlouho si musíš přijít sám. Jestli máš nějaký zbytek toho Ratajova dna dal bych ho do odstáté změřené vody a uvidíš co to udělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 19:17 fingerstyle
Dno flexiobklady.Pod nim staré dno od Rataje.Při výměně vody aplikováno Rataj Bioflor a u kořenu www.rostlinna-akvaria.cz/…
No teď jsem přijel ze SkloRexu tak v sáčku aklimatizuju 6 teter ozdobny.Tak uvidíme.Když tak bych třeba v neděli vyměnil zas třetinu vody.No ale blby je že mi nejde odpojit ta jedna zářivka.Vypne se pak celá rampa (čili obě) Takže budto svítit jen jednou rampou 2x54 w nebo všemi 4x54 w.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2017 18:35 Muž dudak [1885] Re: fingerstyle
4 rostlinky určitě neposunou pH o 1 stupeň, troufám si říct, že ani zarostlé akvárko neposune pH tolik do zásadité oblasti. Pokud je ta hodnota správně naměřená a opravdu se tolik liší oproti vstupní vodě, musí být příčina někde jinde. tak velkou změnu by neudělal ani jeden kámen. Jaké tam máte dno, případně čím hnojíte nebo jestli jste dával pod štěrk nějaký zásobní substrát? Kořeny pH snižují. Další možností je, že jste tam napouštěl pH 8 a voda ve vodovodu se mezitím změnila. Třeba u nás je běžné, že má vodovod pH 7-8,5, někdy se to změní i během jednoho dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 16:56 R Muž romant [27987] Re: fingerstyle
Mrkni na toto maniakva.sweb.cz/… to bych řekl že je ta cesta, tedy ta možnost proč máš "problémů s tím Ph. Prostě základní ovlivňující faktor světlo a k němu uzpůsobený živiny, nebo-li mám za to, že tam pražíš toho světla až moc, neuživíš to a rostliny se chovají, jak se chovají, tedy řekl bych že dočasně, jako další možný postup bych očekával zelenější interiér v tom lepším a zelenou vodu v tom horším případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2017 15:45 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: fingerstyle
Já myslím, že neprosperující rostlina má na vodu opačný vliv, rozkládající se hmota hnije, kvasí, vodu kyselí.Teda jenom nepodložená myšlenka, ale neděje se tohle v rašelině?
To tvoje pH bude způsobeno vstupní vodou a přesností testů.
Až tam budou ryby srát, občas dáš víc žrádla a celkově až to prostě bude zajetejší, tak se to samo srovná. Pokud ale budeš pořád něco přeměřovat a zkoumat a následně ovlivňovat, tak se k nirváně nedopracuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 15:33 fingerstyle
A co takhle příčina:u Rataje jsem dostal k nákupu zdarma 4 rostliny naročné na světlo a CO2.Že by to zapříčinily 4 rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 14:41 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: fingerstyle
No, možná půjdu proti většině, ale já na tvém místě bych si s tím absolutně nelámal hlavu, pH bych neřešil dříve než za pár měsíců a to ještě jen v případě, že by vyloženě byl nějaký problém. Ty tetry bych tam dal hned, s otíkama bych počkal, ale to jen z důvodu, že můžeš mít štěstí/smůlu a koupíš si odchyty,ti můžou být náchylnější.

Setkal jsem se s tvrzením chovatele, že i u terčovců v odchovně udržuje pH nad 7 a sice z důvodu mnohem účinnější nitrifikace. Okyseluje pouze na tření.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 14:08 Maq Re: fingerstyle
Jejda! Rostliny rozhodně neredukuj, nemáš jich tam dost.
Pokud nepřijdeš na příčinu, nebo bude příčina neodstranitelná, tak snad pomůže filtrace přes rašelinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 12:54 fingerstyle
Z kohoutku 7 jak jsem psal níže.Rostlin tam mám celkem dost,viz.prezentace,tak nevím.No CO2 láhev dávat nebudu.To by bylo finančně hodně nákladby.To je raděj zredukuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 12:52 R Muž romant [27987] Re: fingerstyle
Myslím si, že kolega NHKG je na stopě, hlavně nezačni nějak unáhleně používat všemožný komerční snižovadla, musíš to řešit komplexně, tedy od příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 12:36 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Měřil jsi to pH ve vodovodní vodě? U mě je pH vodovodní vody mnohem nižší než uvádějí vodárny. Mám test jbl, ten je mnohem přesnější než ratajův.

Nehýbe ti s pH spotřeba CO2 rostlinami? Kořenem to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 12:04 fingerstyle
Opakovaně.Hodnota pořád vysoká.Už jsem vyndal ten kámen,polil octem,bez reakce.Co ten kořen?Je kupován na burze: borovicovej dlouhodobě máčenej ve slanym nálevu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 08:58 Muž Magic [879] - RostlinyRe: fingerstyle
So Serou sa mi párkrát stalo (rozhodne menej než jeden z dvadsiatich), že mi z testu vypadol takýto nezmysel. Stačilo vyliať, vypláchnuť čistou vodou a zopakovať.

Tak len pre istotu - vychádza ti to opakovane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 06:50 Muž Jarry [1437] Re: fingerstyle
Já bych žádný pH mínus nepoužíval. Hledal bych příčinu takového nárůstu pH, ale moc se mi to nezdá, pokud jsi něco do vody nepřidával. Možná bych nejdříve zkusil jiný pH test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 00:01 fingerstyle
1/3 jsem měnil včera.Slabší tam asi nedám.Jsou to Juwelácky 1047 mm a ty jsou tuším jen ty 54 w.Takže bys radil odpojit jednu zářivku a svítit jen na 3?

Edit:Jinak vodu jsem ten měsíc v záběhu měnil jednou týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 23:55 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fingerstyle
Jak často měníš vodu. Těch 4x54w je hrozně moc, bez CO2 to neukočíruješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 23:41 fingerstyle – Jak snížit hodnotu pH?
Fotka k příspěvku Mám měsíc založené AQ .NO2 i Amoniak na nule NO3 10 ml/L ale vysoký ph nad 8.Nechápu proč.Voda z kohoutku má 7.V bržůře od Rataje se píše že když je vysoké PH tak se má snížit průtok filtru aby se tak nepromíchávala voda,ale to nepomohlo.Blby je že jedem zítra na výlet do Brna a chtěl jsem se stavit ve Sklo-Rexu pro nějaký ryby (pro začátek Otíky + Tetra Ozdobná).Tak co teď s tím?Raději zítra nic nekupovat? Nebo před vpuštěním ryb tam dát Sera PH mínus?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2016 15:28 Deepinpeat Re: Maq
Já to listí používám nejradši bukové, ale protože ho používám na dno a to bukové nejlíp drží. Co se týče vlivu na vodu, je to asi jedno, samozřejmě něco se z něj vylouhuje.

Dešťová voda se používat dá, ale může být různě znečištěná a u citlivých ryb, speciálně u cichlidek bych to asi nedělal.

Rašelina, dobrou mívali v OBI, žluté pytle a asi nejlepší a kvalitativně nejstálejší je ta pobaltská (velké bílé balíky, pravdepodobne to co popisuje kolega Dudak). Ale bez rašeliny se dá bez problémů obejít, pokud má člověk dost šišek. Snažit se přiblížit extrémům pH na lokalitách v přírodě je spíš zbytečné, uspokojivý rozsah bývá širší a hlavne pokud nejde o odchyty. Samozřejmě jsou výjimky, ale moc jich nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 13:32 Muž dudak [1885] Re: DavFM
Jo tuhle pouzivam, taky si lidi pochvalujou tu na ktery je napsano neco jako severska bila raselina, ale to jsou hodně velky pytle, ja koupil na zkoušku 75 litrů a mam ještě nejmíň polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 12:56 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: kus5
No jako vzdy jsem domyslivy a pochopil jsem to tak, ze je mysleno, ze ja jsem krehka divka co nerada louhuje.
Co se tyce destovky, urcite to s ni jde, ale rev.osmoza je jednodussi a rekl bych ze i levnejsi reseni. Preci jen nejaka konstrukce,plachta, dojezd na nejakou cistou lokalitu kdyz prave prsi... neco ze strechy se asi taky da, ale clovek si musi byt jisty, po čem, čím a do čeho to tece (med,zinek...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 12:34 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: dudak
Takze tahle bude OK ?
www.kasa.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 12:29 Muž kus5 [3] Re: DavFM
Tyhle diskuze podle mne jsou pro začínající akva., protože namachrovaný borci vědí, co je RO ap.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2016 12:22 Muž dudak [1885] Re: DavFM
Já používám od Agra, překapaná voda má pH kolem 4, ale částečně se to vrací. V překapany pak ještě máčím bukovy a dubovy listi, terminalii a olšový šišky.
Na dešťovku pozor, její parametry se mohou výrazně lišit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2016 12:00 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: kus5
Hmmm, já ale mám koule a šišky mi ani drahé polovičce nevadí ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 11:45 Muž kus5 [3] – pH-
Nedovedu si představit, jak žena akvaristka shání vodu z RO nebo louhuje šišky, různé listí, kůru ap. Ta voda z výluhů bude zpravidla zabarvena dohněda. Okyselení kys. fosforečnou vyvolá vrácení do původního stavu. Vyzkoušené a nejjednodušší je deštovka. Máme chaty, prarodiče v chaloupkách a není problém dopravit 25 litrů do 50l akva. Kanistry vyjdou levnějc než nějaké skvělé přípravky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 11:25 Maq Re: Deepinpeat
A jaké listí? Bukové? Dubové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 10:34 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Deepinpeat
Diky za vycerpavajici odpovedi a velice dobry clanek v e-Akvariu.
Mam zamluvene Apistogramma Wilhelmi, pristi tyden bych si je chtel dovezt. Mam pro ne akvarko cca 80l ve kterem bych jim chtel udelat co nejidealneji podminky, nasel sem udaj o vode v jejich domovine s pH 3,9, nicmene kolem pH 5 by to melo byt v pohode i na rozmnozovani.
PS: v clanku je zminka na beznou raselinu ze zahradnictvi. Nebyl by tip primo na presnou znacku? Ja uz to nejak obhlizel, ale jeste jsem nenasel odvahu věřit etikete a louhovat to a pridat do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2016 10:04 Deepinpeat Re: DavFM
určitě postupně naředit na několikrát, řekněme po čtvrtinách. Záleží ale, co je to za ryby.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 13647x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/107-jak-snizit-hodnotu-ph?od=201