Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak snížit hodnotu pH?

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jak snížit hodnotu pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 00:33 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Uvidím, nic nedám za to, když zkusím dát raselinu s těma siskama a listama dubu do silonky do filtru, buď ro bude fungovat a nebo ne.. když jsem louhoval tu mou zetlelou hrabanku, tak se to snížilo, a drželo dole.. když jsem to vyndal, tak asi po týdnu až to spadlo...
Zvláštní.. a to by snad rybám taky nemělo vadit ne, ta zetlelá hrabanka? Vždyť toho do rybníků napadá... :)
Uvidíme... zkusím to, ono to snižovat bude, ale jde o to, jak dlouho to vydrží, jak moc mě to bude bavit.. atd.. ale dík za zajímavosti, jak to vlastně je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Strakááč
Já bych taky raději pečený holuby rovnou do huby a ležet na gauči....
té rašeliny by muselo být poměrně dost, aby to fungovalo , proto Tě navádím k tomu testu, nicméně si myslím že upravování i takto tvrdé vody pro zájmový chov je zbytečné a dost rizikové- jak popisuje Jiří , jde to i kyselinou -leč s velkými riziky a nebude to stabilní prostředí.
podobnou vodu jsem měl na Ústecko-Orlicku - studna PH8 KH16 GH16 , když jsem zakládal 250L akvo , někteří zdejší inženýři stran akvaristiky- prognostikovali totální zkázu ještě dříve než byla napuštěna voda, po nějakých peripetiích a vychytání hnojení a bublání , nakonec pěkné zarostlé akva i rybám amazonie se dařilo , jen tetrovité mívaly problémy , tak jsem je prostě přestal chovat.
Jedna z posledních fotek před zrušením akva rybicky.net/fotogalerie.php…
našly by se i hezčí ,jen bych musel vyhrabat starej disk a to se ted vážně nechce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:23 Maq Re: Strakááč
Pokud jsem tedy údaje ve Tvé prezentaci špatně pochopil, a tvrdost a alkalita Ti v akváriu oproti kohoutkové vodě nerostou, tak dobrá. Výsledkem je, že máš polotvrdou vodu se solidní alkalitou, a tam je snižování pH obtížné.
Podle mě ani podomácku dělaný rašelinný výluh při takové vodě moc nepomůže. Zaručeně fungují minerální kyseliny, sírová nebo chlorovodíková. Ale je potřeba desetkrát upozornit, že je potřeba si je bokem náležitě zředit, potom po kapkách dávkovat, a hlavně pomalu - pár hodin počkat, přeměřit pH, a pak ev. pár kapek přidat, a zase čekat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.09.2018 23:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Strakááč
Fakt chceš snižovat pH? Většinou je nejjednodušší to nedělat a osádku i rostliny přizpůsobit vodě, jaká ti teče z kohoutku. pH těsně nad 7 nevadí většině ryb (i neonky to zvládnou pokud je nechceš množit), u rostlin nevím. Výluhy ti s tvrdou vodou moc s pH nepomůžou.
Pokud máš tvrdou vodu, tak řešením by byla reverzní osmóza. Měkčí voda bývá většinou kyselejší a pokud by nebyla, tak měkčí vodu srazíš i rašelinou/výluhem. Ale toto je hodně pracné řešení a i docela finančně náročné.
Další možností je kyselina, většinou se používá H3PO4. Ale dodáš hodně fosforu do akvária, takže hrozí problémy s řasou a sinicí. A taky je problém docílit stabilního pH. Je nebezpečná zdraví jak tvému tak ryb, takže toto nedoporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:15 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: MonterMonty
tak můžu udělat výluh klidně z rašeliny i z těch olšových šištic, z dubových listů a tak dál...
Ale radši bych rašelinu louhoval přímo ve filtru, než abych tam lil nějaký výluhy.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:07 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaclav
tu jsem naměřil (nepřesným papírkovým testrem od tetry 6v1) vždycky kolem 6 dKH
článek jsem přečetl, a zjistil jsem z toho hlavně to, že to bude naprd.. :-D
no a teď teda jak snížit KH ? pokud jsme správně pochopil, mám tam dost volného CO2? který nepřidávám... moc složitý to je...
co teda mám dělat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2018 23:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Strakááč
Najdi si na netu "Křížové pravidlo pro míchání roztoků" triviální rovnice - musel bys tam toho Tobenu nalejt snad 1:1 aby to s PH hlo.
Ačkoli mám v povědomí že už to tady někdo měřil v laboratorních podmínkách-zrovna Torben, alespoň býval , stabilizovaný na PH7 -mohlo se něco změnit - už dýl si výluhy dělám doma.
kup si v zahradnictví obyčejnou přírodní rašelinu - bez přídavků hnojiv , odvaž dvě hromádky po 100g , jedu namoč do dvou litrů kohoutkové vody , druhou do dvou litrů vody z osmózy , po dvou dnech až si sedne kal ,poměř co se změní, snad se Ti udělá jasno v tom co se kam hýbe a za jakých okolností -souvislostí.
Akvaristické rašeliny - komerční ,je zbytečné používat , pač jsou už vyždímané- zřejmě se jedná o odpad z výroby právě Torbenů a jiných akva přípravků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 22:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Uvádíš celkovou tvrdost (GH) ale na pH má vliv hlavně alkalita (KH) Ta způsobuje vodní kámen. :-) maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 22:24 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Maq
ta tvrdost je taky podle čevaku.... po změření testrem vždycky byla zhruba 8-10°dGH
myslíš, že ty jílový kuličky to způsobujou ? jsou z rezavýho jílu... vápníku je hodně už ve vodovodní vodě.. stačí totiž cáknout na sklo tou vodou nechat zaschnout a je tam vodní kámen... tím bych chtěl říct, že čevaku věřit je něco jako věřit babišovi, že udělá to, co povídá.. a budu se podle toho, co povídá řídit, ikdyž mele totální kraviny, jako ten čevak.. takže asi tak...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 22:16 Maq Re: Strakááč
V prezentaci píšeš, že z kohoutku teče 3°dGH, a v akvárku máš 10°dGH. To znamená SPOUSTU vápníku a hořčíku navíc. Odkud se bere?
Tady bych hledal odpověď. (Návrh: samohonné jílové plackokuličky.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:39 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – proč mám pH celkem vysoké?
ahoj,
poslední dobou když změřím pH tak ratajovo (křáp) test vždycky ukazuje hodnoty kolem 7,2-7,5 (dajana to ukazuje taky)
leju torben do akvária víc, než je doporučená dávka(si myslím, že se nic nestane...) (měřil jsem torben a má to zhruba 4,5 pH) další zvláštní věc je, že voda zežloutne jen asi na dva, tri dny a pak jak když to filtr vyčistí nebo co... prostě je voda žlutá celkem málo.. listy mandlovníku tam taky dávám, šišky z olše tam taky mám, i jsem nějaký doplňoval.. a pH teče z vodovodu podle testeru kolem 7, podle čevaku teče 7,6 pH voda v akváriu je zásaditější, než z vodovodu (podle testu)... taky ukázkovým příkladem je, že egerka roste teď krásně (potřebuje 7-8pH) a třeba cabomba se skoro růstem zastavila (potřebuje 6-7pH)
může to dělat nějaká rostlina ? nebo co může zvyšovat pH ? rád bych ho snížil rašelinou, ale chtěl bych znát příčinu minimálně toho, že je voda v akva zásaditější, než ta co teče z vodovodu....
řeším to proto, že tam mám většinu rostlin, co potřebují pH nižší než 7 a neonky třeba i nižší, než 6,5.. neříkám, že 7 by jim vadilo, prý se to dá,... Ale 6,5-6,8 by bylo optimum pro všechno..
nějaký rady? nebo články ke čtení. Cokoliv, kde se dozvím, co všechno to může mít na svědomí..
dík..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2018 00:19 Maq Re: hapipo
hapipo napsal: Chci se vyhnout chemii, abych neměl řasy
Filtruji přes rašelinu, aktivní uhlí, hnojím Bivojem, Bioflorem, CO2 vital... a chci se vyhnout chemii.
Proti tomu se dá jednoznačně souhlasit. A naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.06.2018 23:54 Muž Horác [3942] Re: hapipo
hapipo napsal: Hnojil jsem BIOFLOREM, teď přecházím na BIOFLOR MASTER! Přidávám pravidelně CO2 Vital. Rostlinky jsou přihnojeny BIVOJEM.Sorry, ale připadáš mi jako typická oběť reklamních letáků ... Problém není v pH ... spíš máš přehnojeno. Hnojit, když mám v akva pár rostlinek, toť nerozum ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2018 22:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hapipo
Vodu jsem míchal s destilovanou vodou (která má zásadité hodnoty okolo PH 4) To je chyba PH 4 je skoro kyselina a ne zásada. Znovu říkám že PH 7 -7,2 není vysoké ale právě naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 21:48 Muž hapipo [0] Re: vaaclav
je to tam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2018 19:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hapipo
Doporučuji udělat si prezentaci lze pak lépe poradit. Jinak PH 7 není nic špatného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 18:17 Muž hapipo [0] – Snížení PH, už nemám nápady
Dobrý den /ahoj,
mám problém s vysokým Ph v akvárium, která je zaběhlé cca. 3 měsíce. PH se pohybuje okolo hodnoty 7,0 - 7,2 (měřeno testem PH Akvin od Rataje). Celková tvrdost vody je 3 (velmi měkká) a uhličitanová tvrdost je také 3 (velmi měkká), (také měřeno testy od Rataje). Amoniak ve vodě na hodnotě 0 (bakterie fungují perfektně). V obchodě u Rataje mi poradili, abych zkusil dát do externího (menšího) filtru rašelinu HUMIN, která se běžně dává do vložkových filtrů (také nepomohlo). Vodu jsem míchal s destilovanou vodou (která má zásadité hodnoty okolo PH 4) - s vodou to pohnulo, ale hodnota se vrátila zpět. Chci se vyhnout chemii, abych neměl řasy a stejně to není řešení na pořád.

Také mě trápí růst rostliny (asi názvem Ceratophyllum demersum), říkám tomu přeslička :-) prostě taková dlouhá střapatá nudle. Dříve rostla jak divá a musel jsem jí zastřihávat a odstřižený kus jsem sázel s rozmnožoval, ale teď to už několik týdnů stojí a neroste - žloutne.

Na rostlince Anubias barteri se mi začali dělat hnědé až černé fleky, nevíte čím to může být?

Hnojil jsem BIOFLOREM, teď přecházím na BIOFLOR MASTER! Přidávám pravidelně CO2 Vital. Rostlinky jsou přihnojeny BIVOJEM (všechny přípravky od Rataje).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2018 21:22 R Muž ctibum [6908] Re: MSuryM
Tady je o takových věcech povídání zajímavý maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2018 21:21 Muž Kubaa [718] Re: MSuryM
Pokud si chceš být kamenem jist, zkus ho v HCl nebo v horkém octu. Ve studeném octu nemusí být reakce patrná. Nejdřív si zjisti, zda ti voda tvrdne v akvárku nebo tam tvrdou už leješ. CO2 Vital je jed.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2018 21:15 Muž LeRi [315] Re: MSuryM
Rozhodně ne CO2 vital ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 20:22 MSuryM – problém s ph a co2
Fotka k příspěvku Ahoj, řeším problém v akvárku. Založil jsem si už asi po třetí přírodní akvárium. Ale mám problém s vysokým ph a nízkou hladinou co2. Na snížení ph používám acidon od Rataje 5ml na 10 litrové akvarko. Sníží se jen na den a pak zase vyleze na 7,4 a vejš. Ani bych to neřešil, ale pak mám nízé co2 a rostlinám se to nelíbí. Nejsem schopen mít ph nizké a co2 v normě. To přidávám CO2 vital od rataje každý den aspoň 5ml, což je šileně moc. Tvrdost je 3,5 - 4 dKH. Jediné co mě napádá je ten kámen, ale ten jsem dal do octa a nic. Nevíte co by mohlo pomoct? Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2017 13:40 R Muž Anthrax [4762] Re: FishWoman
Přesně jak píšeš. Je třeba zamyslet se, zda opravdu ve svém akvárku pH potřebujeme snižovat www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 10:06 Žena FishWoman [7] - Amerika
Mě taky výsledná barva ve zkumavce neseděla s žádnou na papírku sad Rybky tam budou Pancéřníček skvrnitý a Razborka klínoskvrná a ty nejsou tak nároční hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 07:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dudak
Mi se ten ben test ani nedařilo odečíst. Taková barva jaká byla ve zkumavce na papíru nebyla. Ale je to už hodně roků co jsem ho měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 07:57 R Muž Anthrax [4762] Re: dudak
Mě to změřilo vodu s pH 7,1 úplně mimo škálu. ;-) Pravda je, že je to pár let zpátky. Ale pamatuji si, že tehdy k testu byla tak úzká zkumavka, že byl problém do ní nabrat požadované množství vody. :-) Hot každý máme diametrálně odlišnou zkušenost, to se v akvaristice stává :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 07:47 Muž dudak [1885] Re: Anthrax
Ben test jsem mel a ukazoval mi dobre, kontroloval sem to i kalibrovanym ph metrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 00:03 R Muž Anthrax [4762] Re: FishWoman
Já pro orientační měření používám JBL pH test. Neříkám, že pH není důležité. Já jen tvrdím, že ten Ben test je naprosto k ničemu (alespoň v zásaditých hodnotách, což je případ tazatelky). Já kdybych chtěl řešit pH, tak si pořídím pH metr.

Jinak dej si pozor, v jakou denní dobu pH v akváriu měříš.

U těch kytek stejně můžeš mít všechny hodnoty teoreticky v normě, ale stejně ti nemusí jít. Musíš to prostě risknout a vyzkoušet :-)

To Dudak: Tak je logické, že pH test bude vždycky něco ukazovat. Každý vodný roztok má nějaké pH. Ale jde o to, co ten test ukazuje za blbosti. A z mé zkušenosti ten test ukazuje hodně vzdálené hodnoty od reality.

Edit: byl jsem předstižen :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2017 23:58 Muž dudak [1885] Re: FishWoman
Ben test je podle mě v pohodě, pokud myslíte kapkový. Obecně jsem se ještě nesetkal s kapkovým pH testem, který by neukazoval, jako je tomu u testů na dusičnany, železo a fosfor. Odstátím vody pH zásadně nezměníte, pokud tedy ta voda nemá extremě malé KH. Ale z toho co píšete usuzuju, že spíš budete mít vodu tvrdší. Do vodovodního řádu se většinou pouští voda s pH mezi 7-8, ale jsou i vyjimky, studniční voda může mít pH i tvrdost ještě o dost výš. Existuje spousta ryb i rostlin, kterým pH kolem 8 nevadí, případně ho i vyžadují. pH se dá snížit rašelinou, různými komerčními přípravky na bázi anorganických kyselin, případně přímo kyselinami, nejčastěji se používá fosforečná, ale ani jeden způsob není moc praktický pro dlouhodobé udržení stálého prostředí v akváriu. Lze ho snad doporučit k přípravě vývojové vody pro tření, ale ne pro fungování společenského akvária.
Být vámi zjistím jakou máte vodu (například na stránkách vašeho dodavatele vody) a tomu bych přizpůsobil osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2017 23:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
Ben Test jsem měl a ukazoval mi prapodivné věci. Jaké budou ryby? Pokud obyčejné, netřeba řešit pH, běžné akvarijní ryby snášejí široký rozsah pH. Většina rašelinových koncentrátů je pH neutrálních a moc ti s pH nepomůže.
Pokud chceš měřit pH, tak si kup tužkový pH metr v Číně, vyjde na 200Kč, ale dodání v řádu týdnů: www.aliexpress.com/…
Druhou možností je JBL pH test 6.0 - 7.6 (nebo JBL pH Test 7,4 - 9,0, podle požadovaného pH), ale komu by se chtělo otravovat s kapkovým testem. Ostatní kapkové testy s širokým rozsahem měřeného pH jsou k ničemu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 23:35 Žena FishWoman [7] - Amerika
PH je snad důležité abych věděla jeho hodnotu, ne? Ten test si příště koupím jiný, jaký používáš ty? V sobotu si přivezu první ryby tak nechci aby se jim něco stalo když teda nevím PH ani podle testu. Ale většina ryb snese PH do 8, ale u kytek nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2017 23:21 R Muž Anthrax [4762] Re: FishWoman
Ahoj, ten test je doslova k ničemu. :-) Takže buď změř pH něčím spolehlivějším, nebo neřeš pH vůbec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 23:16 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, reaguji na předchozí příspěvek, ještě jsem nezkoušela měřit PH u odstáté vody co nám teče z kohoutku, ale je tedy možné že mám v AQ vysoké PH kvůli tomu že ji nenechávám odstát? Zítra jí zkusim nechat odstát a uvidím za 3 dny. Měřím testem Ben test PH a zatím mám výsledek na nejvyšším PH. Ještě mě napadlo koupit ten rašelinový koncentrát, který by měl PH snížit, ale uvidím jak to bude u té odstáté vody. Nebo co myslíte vy? Jo a ještě k tomu Ben testu, asi je to blbost ale kdyby bylo PH vyšší než je rozsah barev tak to poznám jak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 10:00 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: lukasbc
Změř si to pH u 3 dny odstáté vody a až pak eventuelně stresuj.
Ony totiž vodárny zvedají pH nad 7 zcela úmyslně, aby jim nekorodovaly trubky. Jo a hlavně aby nerezivěly. Ono to pH pak sleze dolů po tom odstátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 22:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: lukasbc
- stačí ohlídat že,
- s rostoucí hodnotou pH vody velmi silně roste toxicita amoniaku
- reakce vody (pH) je důležitým faktorem ovlivňujícím metabolismus ryb
- dlouhodobé působení subletálních hodnot pH způsobuje u ryb stres ,hodnoty se liší druhem
- obecně se používá optimální 7pH - 8pH a přijatelné 6pH - 9pH
- (subletální = nedosahující smrtícího letálního účinku, ale blížící se k němu)
- atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.05.2017 12:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lukasbc
Já bych to pH neřešil zvlášť pro živorodky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 11:52 Maq Re: lukasbc
Tak vysoké pH i při (byť "slabém") sycení CO2 by mě znepokojovalo. Neříkám že bys měl hned nějak zasahovat, pokud všechno vypadá OK. Ale bedlivě bych sledoval hlavně rostliny, ale i ryby a vůbec všechno.
Hodilo by se víc údajů o Tvé vodě atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 11:17 Muž lukasbc [50] Re: afc1886
No právě, možná mě spíše vystrašila ta hodnota pH, tak jse znejistěl.Nevím co tu ty vodárny dupou s vodou rozzureny , ale kdysi tu bylo krásných 6,8....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.05.2017 11:09 R Muž afc1886 [14681] Re: lukasbc
Když ti všechno jede a v akva je vše OK jak píšeš, tak proč bys měl něco měnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 10:47 Muž lukasbc [50] – PH moc vysoké
V mých akva je vše OK, rostlinky jedou, pravda ludwiga by mohla jít lépa, mečovky se množí, paví oka taky, řasa ustoupila.
Nevím proč mě napadlo koupit test ph a ten ukazuje ph nahoře za maximální hodnotu. Půjčil jsem si digitální ph metr a ten mi ukazuje dle denní doby apod. 8,2 - 8,5.
Říkám si, jestli to není moc.
Test NO3 je úplně v pohodě. Jiné testy nemám.
CO2 jenom slabě z burčáku.
Údaje z vodáren jsou tyto:
pH novojičínsko 8,21
tvrdost Bílovec 4,1

Otázka - mám to řešit nebo to nechat být když to jede?
Mám takové tušení, že nově narozené rybky jsou už adaptované na plavání v louhu hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2017 23:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Pokud má měkkou vodu a dost ryb jde to celkem lehce. Moje měření pH. Akvárium 6,80 světlo CO2 hnojení, chodba 6,28 jen filtrace, topení (radiátor) a paví očka a pár rostlin. Dafnie 8,45 vzduchovací kamínek, Voda na zalévání 8,33 voda trochu zelená + dafnie a hnojivo z Kalifornských žížal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 23:11 Maq Re: NHKG
NHKG napsal: Bohužel stále nemám ryby, jejich krmení by to určitě ustálilo na hodnotě kolem 7 i bez přidávání kyseliny.
Hmmm, a jakpak to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 21:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JoKa
Tak můj kus nového digitálního metru s automatickou kalibrací jede ok a ukazuje to co ten starý pH metr. Z toho vyplývá, že i přes to, že jsem pH sondu nechával uschnout, měří starý měřák pořád líp jak kapkový test JBL.
V malém akváriu se mi už podařilo srazit pH na hodnotu těsně pod 7, v 325l zatím snižuju a je kolem 7,4. Snažím se lít ten roztok kyseliny jen po malých dávkách, abych něco nep***l a neodneslo to těch pár ryb co tam mám.
Bohužel stále nemám ryby, jejich krmení by to určitě ustálilo na hodnotě kolem 7 i bez přidávání kyseliny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 15:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Driv3r
Když si koupíš co2 pH kontrolér tak je sonda stále v akvarijní vodě. Nikdy jsem ho neměl tak nevím jak dlouho takhle vydrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 16:49 Muž Driv3r [236] Re: vaaclav
tak dlouhou životnost od číňanů nemůžu chtít. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 16:46 Muž Driv3r [236] Re: DavFM
No to bylo krásně vysvětlené. palec lepší než můžeš si ji strčit někam.děkuji.
Edit:Článek teď přečtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2017 12:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Driv3r
Když neměříš tak do KCL, ale stejně má sonda životnost tak 2 roky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 12:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JanHege
Změň si v nastavení řazení příspěvků reaguješ na příspěvek z roku 2006. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 11:16 Muž JanHege [0] Re: misanek
Přípravků na snížení pH je celá řada.
Já používám pH Acid od Dajany, ale vzhledem k tomu, že je pH jedním ze základních ukazatelů vhodnosti vody pro daný biotop, druhy ryb, chemii na úpravu pH vyrábí každý výrobce - sera, tetra, hüben.

Padl tu i návrh na rašelinový výluh - za mě ano, ale nelíbí se mi, jakým způsobem vodu kalí. Proto radši používám pH minus od Dajany a na třísloviny přidávám mandlovníkové listy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2017 10:51 Deepinpeat Re: Maq
Pro měření ve vodě s velmi nízkou vodivostí dokonce existují speciální elektrody.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 13647x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/107-jak-snizit-hodnotu-ph?od=101