Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 13:59 Muž Papik [622] – Grindal - problémy
Grindal je kvalitní živé krmivo jednoduché na údržbu a při pravidelném proplachování molitanu zcela bez zápachu. Zhruba osm měsíců jsem ho bez problému choval, ale pak problémy nastaly.

1) Ve všech násadách se časem objevili miniaturní zrzaví broučci, zřejmě roztoči.

2) V jedné násadě se objevili větší a tlustší červíci s černým okem, vypadají jako malé housenky.

3) Na piškotu i v samotném molitanu některých násad začala bujet modro-černá plíseň.


ad 1) Roztoči nebo co to je zřejmě ničemu nevadí, jejich počty redukuju oplachováním skla v akvárku při krmení, grindal se množí dobře i s nimi. Pravděpodobně by pomohlo zalepení větracích otvorů netkanou textilií, jak se o tom často píše.

ad 2) Housenky rybky sežerou, takže asi také ničemu nevadí. Jen by mě zajímalo co jsou zač a jak se do násady dostaly.

ad 3) Plíseň je samozřejmě velký problém. Dříve se tvořila jen v jedné násadě, ale s poklesem teplot se objevila i v násadách dalších. Trvale nepomohlo ani nechat krabičky bez víka, denní kontrola vlhkosti, vymačkávání prostředku molitanu který je pod piškotem nejvlhčí, rosení jen těsně před úplným vyschnutím, odstřihávání napadeného molitanu.

Děkuji předem za všechny rady a nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 20:34 Akneleh – Grindal neleze na sklo
Mám podruhé grindal, tentokrát na lignocelu. Na molitanu mi minulý rok v létě vychcípal, když jsem byla dva měsíce pryč a grindal mi nikdo nekrmil. Červy jsou zalezlé v lignocelu, ale nelezou ven. Je jim zima nebo co dělám špatně? Když rozhrábnu lignocel, tak tam jsou schovaní, ale na sklo prostě nelezou :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.07.2020 08:28 Muž Tojsouvěci [3942] - Kytky s čudlamaRe: Katerina
Malinkaté kulaté potvory jsou roztoči,dokáží zlikvidovat celý chov grindalu,ale rybám nevadí.Molitan promačkej v nádobě s vlažnou vodou a přitlač jej ke dnu,roztoči vyplavou k hladině a jejím opakovaným sléváním se jich zbavíš.Druhá možnost je,do sklenice s vodou vložit grindal,promíchat a hadičkou odsát sediment čistých chuchvalců červů a přecedit je přes nový molitan,který je po následném odmáčknutí přebytku vody připraven k dalšímu chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 08:06 Katerina – Grindal napaden
Zdravim, nemuzu dohledat, zda je tu o tom uz neco. U grinfalu se mi objevili takovy malinkaty kulaty potvory. Uz jsem to dvakrat cely vymyla, oddelala piskoty, dala novy a stejne je to tam zase. Nevite, jak se toho zbavit? Navic jsem tim jeste nakrmila ryby a ted mi onemocnely, tak nevim, jestli to nesouvisi?'

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 22:40 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Včera jsem poprvé krmil Walter Worms v hight-tech akváriu. Nešlo to. Ne proto, že to ryby viděly poprvé. Za prvé proud vody chomáček hlístic poměrně rychle odnesl. Za druhé, i když se filtr vypl, bylo ve vodě i po pěti minutách tolik bublinek, že se míchaly s háďátky.
Povedlo se to až v jiném, menším akváriu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 11:32 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Dnes se u mě zastavil Michal Fabiankovič a uvedl zajímavou věc, že se jim grindal nebo něco velmi podobné objevil v rašelině, ve které mají v práci (hasiči, Bratislava) achatiny (velký plastový IKEA box). Není si jist, jestli je to přímo grindal, ale stírá to a krmí tím ryby ve vedlejším akváriu. Nerozumí, kde se jim to tam vzalo. Nadhodil jsem hypotézu, že se to mohlo svézt na nohou hmyzu - například octomilek.

Mimo: Co jsem uvedl 3. 12. o mikrách, doopravdy funguje. Od té doby to dělám často a doporučuju i ostatním.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 15:25 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Doplnění mého článku o mikrách, Walter Worms a Banana Worms: Stanislav Materna z Košic ode mě před dvěma týdny získal Walter Worms a zjistil, že jednodušší a rychlejší, než postrkovat je droždím, je postavit krabičku na mírně teplý radiátor. Doslova: "Na steny v takomto prípade nelezú v pramienkoch, ale celé stena až cez vrchnák je pokrytá."

Otestoval jsem si na dvou násadách a doopravdy to funguje. Za 1,5 hodiny od předešlého krmení jich vylezlo několikrát víc, než v násadě, která na radiátoru nebyla. Nicméně vidím riziko v tom, když je člověk na tom radiátoru zapomene - asi je to jen pro lidi, kteří mají víc kultur. A jde to aplikovat jen v čase topné sezóny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 18:05 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hunti
Od strany 66, konec článku e-akvarium.cz/…
Je to možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 16:32 Muž hunti [4] Re: JirkaŠčobák
Má, ale mám v nich špalíky z molitanu. Používám krabičky od zmrzliny, které nejsou zcela uzavřené, tak se asi nedá vyloučit, že se tam něco dostalo zvenku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:28 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hunti
Krabice na grindal - má ve víku otvory?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:15 Muž hunti [4] Re: JirkaŠčobák
A kde by se tam vzaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 13:10 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hunti
Mikry v grindalu registrovali naši akvaristé už před desetiletími. V pohodě. Skrmuj.

Možná jsou identické s Walter Warms, které později "objevil" Helmut Walter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 12:35 Muž hunti [4] – Grindal - stovky malých
Fotka k příspěvku Zdravím,

Mám dotaz ohledně grindalu. Původně jsem měl dvě násady na molitanu. Postupně jsem si je rozmnožil na lignocel. Pořád mám docela slušnou výtěžnost, ale poslední dobou pozoruji, že se mi na sklíčku dělají takové shluky bílé tekutiny, jakoby sekretu, která zapáchá. Když jsem se podíval z blízka zjistil jsem, že v tom sekretu jsou stovky malých grindalů. Nevíte někdo proč tomu tak je?

Napadlo mě, že by mohl být problém v tom, že mám hlínu dost stlačenou, když dám piškot tak sklíčko přitlačím. Taky nekrmím pravidelně, možná je hlína moc vlhká atd. ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 11:17 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: visek
Zaručeně je budou žrát. Koukni do denníku rybicky.net/nadrze/28403-akvarium-metodou-walstad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 08:07 R Muž Anthrax [4893] Re: visek
Jestli chceš mikrama krmit dospělé neonky červené v takovém počtu jako máš, tak si podle mě celkem mákneš.
Podle tvé prezentace mají pestrou stravu. Už bych to dál nekombinoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2019 07:56 R Muž Anthrax [4893] Re: KuBvA
Já ještě přidám www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 07:43 Muž visek [76] - Tetry
mam otazku zerou neonky mikry? Mam strach ze budou male a neonky je nebudou chtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.08.2019 23:50 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: KuBvA
Mikry, strana 66 e-akvarium.cz/…

Grindal, strana 22 e-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2019 23:50 R Muž ctibum [7048] Re: KuBvA
Začni třeba tím, že si pročteš tohle téma... Na případné konkrétní nejasnosti se pak můžeš zeptat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 23:43 Muž KuBvA [40]
Dobrý den jak mám chovat grindal a jak mikry
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 13:06 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Po dalších 24 hodinách. Vravo stále Walter Worms, vlevo Banana Worms, uprostřed mikry.

Walter Worms jsem včera krmil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2019 12:57 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Názorná fotka k článku, kde píšu o rychlosti Walter Worms: Včera odpoledne jsem založil po jedné kultuře z každého druhu. Identickým způsobem, za identických podmínek. Walter Worms vpravo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2019 12:11 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Článek
Fotka k příspěvku V aktuálním Akváriu mám od strany 66 článek o mikrách e-akvarium.cz/…

Co se do textu nevešlo:
Opakoval jsem pokus přežití háďátek ve vodě při teplotě 22°C. Opět byli dlouhodobě nejživější Banana Worms, tentokrát ale mikry a Walter Worms vyšli zhruba nastejno. Po 78 hodinách mi připadalo, že vidím všeobecně u všech druhů víc života, než při prvním pokusu při 26°C.
Pokud je kultura moc tekutá, začal jsem na zahušťování používat suché rohlíky, které drtím prsty přímo do kelímku. Je to docela praktické.
Kultury Walter Worms a Banana Worms, které mám, jsou od Tjaša Kotnik, zmíněné v článku. Ona si je nechala poslat z USA před dvěma lety, ale v nedávných teplech o obě kultury přišla.

Po zveřejnění článku mi jeden člověk na FB poslal video ukazující, jak jeden akvarista v Asii získává háďátka tak, že na týden strčí do země bramboru www.youtube.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 23:50 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Hádanka
Fotka k příspěvku Na obrázku vidíte násadu miker. Byla 24 hodin v mrazáku. Pátý den jsem našel nějaké živé u všech (čtyři dny jsem si ale myslel, že to nevyjde). Na fotce je osmý den. Povedlo se mi to současně u tří různých druhů rodu Panagrellus. (upraveno)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 16:04 Muž Skoro důchodce [21]
Ještě mám dotaz, jak to pěstujete?
Já vidím jenom krabičky s molitanem. Pěstoval jsem jej podobně, ale na molitanu bylo sklíčko s potravou a po něm lezli, perfektně se to sbíralo štětečkem, nebo setřelo prstem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:13 Muž Skoro důchodce [21] Krmení grindalu.

Přidám své zkušenosti
Za mých mladých let se grindal krmil taveným (měkkým) sýrem. Stačilo sklíčko pomazat sýrem a až byl zkonzumovány tak znovu. Je tady toho o grindalu hodně, tákže jsem to možná přehlédl. :-( Mám obavy že krmení na vločkách může vést k překyselení trávicího traktu. Na piškotech nevím.
Pěstoval jsem ho na dezinfikované půdě na květiny i na molytanu. Teď to budu zkoušet na kokosovém vláknu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 12:33 R Muž Anthrax [4893] Re: Grindal
Pokud je grindal na molitanu, tak někdo doporučuje na pár hodin ponořit kostku pod vodu. Nicméně mně to na roztoče nezabralo. Prostě se občas objeví a pak zase zmizí. Zdravou kolonii neohrozí, tak to už neřeším. Dobrý je mít pro každý případ víc násad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 10:52 Grindal
Dobrý den, koupil sem si grindal a pozoruju, že mezi červama lezou i takový malý brouci, asi paraziti. Jak se toho co nejúčinněji zbavit? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 10:15 Angrešt Re: Angrešt
Tak jsem si trochu pohrála s vlhkostí, a zkusila jsem dát krabičku s mikrami na led světlo (chihiros). No, během hodiny ty mršky krásně lezly po stěnách... Takže jim asi bylo chladno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 23:57 Angrešt Re: JirkaŠčobák
Díky za rady. Zkusím zvlhčit prostředí namočeným víčkem, zítra vyštrachám rozprašovač.
Vyzkouším založit násadu s ovesnými vločkami.
Doufám, že se mi zadaří a vychytám tu správnou míru všeho. Grindal se mi daří, s tím už mám zkušenost, mikry jsou pro mě nové, a na netu jsou jen základní informace pořád kolem dokola...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.01.2019 23:50 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Angrešt
Hodím do kelímku hrst ovesných vloček a na vrch nadrobím trochu droždí. Lžičku násady rozmíchám v pár lžicích vody z akvária a zaleju tím obsah kelímku. Voda na tom nesmí stát, ale všechno musí být mokré. Za 3-5 dní začne produkce, která není konstantní. Doopravdy hodně jich je jen pár dní, pak to klesá. Ale dá se krmit i mikrami z kapaliny.
Je možné dosypat trochu vloček, nadrobit droždi (dočasně to zvedne produkci), nakapat pár kapek z toho do akvária a rozmíchat nebo část násady vyměnit za čerstvé vločky a droždí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2019 23:40 Muž Tojsouvěci [3942] - Kytky s čudlamaRe: Angrešt
Jestli chceš laborovat s vzdušnou vlhkostí,tak by možná místo dokapávání vody do živného substrátu ,bylo vhodnější zvlhčovat prostředí rozprašovačem,aby stěny byly vlhké a regulovat vlhkost víčkem nádobky.Používám pákový rozprašovač v chovu grindalu,k dostání v papírnictví,obsah cca 70ml,cena 5Kč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 23:25 Angrešt Re: JirkaŠčobák
Z té vaničky, co jsem si přinesla, by určitě nic slít nešlo, je to homogenní hustá hmota.
Novou jsem založila z rozdrobeného chleba, navlhčeného vodou, kam jsem štětečkem na několik míst přenesla mikry z původní vaničky. Nepovedlo se mi to rozdrobit tak, aby z toho vznikla kaše (uvidím za pár dní) - to, když nakloním, trošičku pustí vodu.
K mikrám jsem dostala návod, že se má založit kolonie z rozdrobeného chleba + špetky kvasnic + trošku vody (kvasnice jsem nedala, bo je nemám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:52 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Angrešt
Kdyz to nakloníš, dá se z toho slít trocha kapaliny?
Jak jsi založila novou kolonii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:43 Angrešt – Mikry nelezou po stěně - nová násada
Ahoj, prosím o radu zkušenějších: Pořídila jsem si mikry (před pár dny), pěkně rozjetou násadu, už druhý den se celý povrch hemžil a červíci lezli i po stěnách. Další den se hemžili ještě víc nahusto, ale na stěnách nebyl žádný.
Zkusila jsem přidat pár kapek vody, jestli neměli živnou půdu moc hutnou, ale nic se nezměnilo. Celé to má konzistenci tekutého čerstvého medu, příjemnou vůni (sladce chlebově - kvasnicovou).

Pro jistotu jsem si založila novou kolonii a naočkovala z této.
Bojím se experimentovat s mírou vlhkosti, abych kolonii nezlikvidovala... Máte někdo vyzkoušeno, co dělat, když mikry zůstávají dole a nelezou po stěně?
Ještě mě napadlo, jestli to není teplotou - mám je v obýváku, teplota cca 21 - 22°C.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 19:05 Muž Robin151 [11] Re: dudak
Dobře děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2018 19:04 Muž dudak [1885] Re: Robin151
mikry jsou pro potěr gupek zbytečně malé, lepší bude grindal, doporučuju najít si někoho v okolí, určitě se o kulturu rád podělí. Případně si najít na ifauně inzerát, hotová krabička se prodává kolem 100,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 18:37 Muž Robin151 [11] Re: ctibum
Tak články jsem čet ale to s tou vodou mi přišlo nesrozumitelné proto se ptám ale jestli nemůžu tak se ptát nebudu palec a toto vlákno jsem okrajově prošel a co jsem čet tak jsem zjistil jenom řešeni problému s chovem a ne s výběrem pokud mam jít jinam tak pudu akorát prosím kam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 17:31 R Muž ctibum [7048] Re: Robin151
I nějaký ten článek se tu najde... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 17:30 R Muž vaclav [14748] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Robin151
Jsou tady stovky příspěvků a stačí si je pročíst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 17:10 Muž Robin151 [11]
Dobry den

chci se zeptat chtěl bych si založit násadu miker a nevím jaké jsou nejlepší pro potěr gupek nejlepe něco odsud www.rostlinna-akvaria.cz/… kromě grindala a jestli se má dávat ještě nějaká voda po vytvoření kaše z chleba.

Všem děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 12:08 Muž prog [45] Re: dudak
já to sem dal jako upozornění pro ostatní, grindal i roupice mám, ale chtěl jsem si založit nový a čistý kýblík, těch 5 sáčků na založení opravdu stačí, patentky jsem vzal při jednom poštovným jako kvalitní krmivo. Naivně jsem si myslel, že to množství (10*45ml) budu mít na pár týdnů, takto si na tom smlsnou za 1 večer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 08:34 Muž dudak [1885] Re: prog
tak zrovna na tomhle webu je to prezentováno dost nešťastně. O tom že je to neefektivní a neekonomické krmení nemůže být pochyb. Já jen říkal, že by z toho šla násada založit. Je samozřejmě lepší koupit si hotovou násadu, v Rychnově na výstavě se prodávaly myslím kolem 60,-Kč.

Asi dobře vědí, proč tam nedají fotku skutečného výrobku, třeba u patentek je tam ta cena vůči zmraženým minimálně 1:500 , ale spíš 1:1000

V práci to bereme jen pro ryby co mražené nežerou a jen krmiva, která nejdou koupit jinak, jako třeba živé patentky nebo koretry, které se dají sehnat na váhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 06:39 Žena lenkalor [583] Re: prog
Taky jsem objednala a taky jsem byla mírně překvapená množstvím obsahu. Ale podle rady dudáka jich mám 5 a na založení chovu by to mělo stačit. Roupice vypadají v pořádku, tak to snad půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2018 23:08 Muž prog [45] Re: kiflik
Fotka k příspěvku Tak jsem zkusil koupit živé krmení na webu www.rostlinna-akvaria.cz, patentky a roupice, ty použít jako násadu na novou kulturu, koupil jsem samozřejmě víc balení. Ale je to "šméčko na lidi", uvedených 45ml je obsah sáčku, kde dostanete vodu a malé klubko červů, víc jak 5ml jich nebude, víceméně zaplatíte za vodu a balení do sáčku, pro někoho dobrý business. Mě to přijde, jako bych si koupil balení třeba vloček 500ml a uvnitř nádobky bylo na dně krmení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2018 01:00 Muž Miroslav [35] – grindal
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2018 12:55 Muž liborass [174]
Každý krmí tím, co mu vyhovuje. Já krmím ovesnými vločkami a grindal je spokojený. Piškoty moc nejely. 2 měsíce zas tak dlouha doba není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2018 22:32 Muž Miroslav [35] – grindal
Čus akvaristi,tak jsem koukal na pár stránek v této diskuzi o grindalu.Nelíbí se mi,jak se tu dohadujete,v čem,jak krmit červíky atd.,ale je to vaše věc a názory.Mam dvě kolonie grindalu,jedna větší krabička od salátu a pak malá,molitan o tlouštce 3cm,krmim piškotama a vlhčím,musí to být stále vlhké,néééé mokré a promočené,ve víčkách nalepený monofil kvuli průniku vzduchu.Mam to dva měsíce,proplachoval jsem to jak mi poradily stim,že je znicim,naopak,množí se dodnes a krmim 3krát denně.Nic nesmrdí ani neplesnivý.Já jsem spokojen s tímto celořočním krmením. ano ano hop ahoj
Posléze přidám pár fotek.
www.akvarko.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2018 22:15 Muž dudak [1885] Re: kiflik
určitě ano, v práci z těchto sáčků krmím, ale chce to vychytat, kdy budou opravdu čerstvé, občas dojdou v dost špatném stavu a zakládat tak minimálně z 5 sáčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 21:24 bla – Násada
Máte pocit, že by se to dalo použít jako násada?

www.rostlinna-akvaria.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32088x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744-mikry-a-grindal?od=32