Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 09:43 Muž justinik [8] – Pohybujuce sa bodky pri grindale
Na sklickach od grindalu mam parazitov. Su to malicke biele akoby pohibujuce sa bodky. Grindal sa mnozi zatial normalne. Prosim o typ ako ten grindal vyliecit...dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2018 13:21 Muž dudak [1627] Re: prog
někdy zmizej sami, ale nejjednoduší je asi to přočkovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 12:57 Muž Kubaa [716] Re: prog
v drti nevím, v molitanu se dají utopit - propláchnout a na dvě hodiny pod vodu, grindal to přežije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 12:46 Muž prog [44] – roztoči
Dá se nějak zbavit roztočů, kteří se dostali do krabičky s grindalem? Jako substrát mám kokosovou drť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2018 17:15 Koudy12 Re: Kubaa
Já molitan koupil v Hornbachu. Mají rozměr na polstrování ( podsedák ) židlí. Je to dost velký a výška akorát. A cena směšná ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 18:22 Muž DavFM [1252] - Corydoras&ApistogrammaRe: slavko
slavko: nechávám je den ve vodě se sodou, pak je tam teprve dám.Fungujou, množí se to na tom.

kubaa: mi to právě vyhovuje, ta velikost. Naskládám je do krabičky a když chcu založit novou krabičku, tak vezmu jenom jednu rozjetou houbičku a z ní se to pak rozjede i v nové krabičce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 18:17 R Muž slavko [1746] - RostlinyRe: Kubaa
Zájdite do čalúnnictva a pýtajte si odpad. Špongie na riad bývajú parfumované (alebo ký fras to je), čo nemusí byť najvhodnejšie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 18:08 Muž Kubaa [716] Re: DavFM
Mám větší krabičky, ale možná to tak skončí, matraci kupovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2018 17:57 Muž DavFM [1252] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Houbičky na mytí nádobí,takové ty barevné, klidně s tím filcem.
www.vladcemopu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 17:35 Muž Kubaa [716] – molitan
Kde koupit molitan vhodný pro grindal? Všude se mi snaží prodat celou matraci...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 12:05 R Muž Anthrax [3372] Re: Magic
Spíš jsem ani nemyslel ani tak maso, ale kosti, kůži atd, to se všechno rozemele nacpe do granulí. A pořád lze deklarovat, že granule obsahují např. 35 % lososa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 11:59 Muž Magic [751] - RostlinyRe: Anthrax
Anthrax napsal:
Myslím, že to co je v granulích jsou z odřezků, co zbudou při filetování. Takže to bude nejlevnější maso (odpad) z nejlevnějšího lososa na trhu. Ta kvalita bude asi nic moc.


To, čo ostáva z filetovania lososa, je to najlepšie mäso. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2018 11:49 R Muž Anthrax [3372] Re: Pepan
Za mě jediné plus farmového chovu je, že se tolik nedrancují přírodní populace lososů. Další věc je, že se k lososovy z volného chovu u nás nedá sehnat jinak než v (zpravidla nadvakrát) mražené formě a to snad ani nestojí zato. Ale čerstvý losos z volného moře a z farmy, to se nedá srovnávat (ale takhle je to i u jiných hospodářských zvířat, takové prase z extenzivního chovu taky chutná úplně jinak, než z chlívku).

Myslím, že to co je v granulích jsou z odřezků, co zbudou při filetování. Takže to bude nejlevnější maso (odpad) z nejlevnějšího lososa na trhu. Ta kvalita bude asi nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2018 11:20 Muž Pepan [5037] - RostlinyRe: Kubaa
U farmového chovu lososů je ještě jedno riziko. Vzhledem k tomu, že se tam jedná o vysokou koncentraci lososů na jednom místě a je tam velké riziko infekce, ryby jsou preventivně krmeny léčivy. Viděl jsem reportáž z jedné takové farmy a dno pod klecemi s lososy bylo doslova mrtvé. Žádné řasy, žádní živočichové, jenom mrtvé bahno. No a to co se nacpe do ryb, pak končí na našem stole. A za těžké prachy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 08:48 Muž Kubaa [716] Re: Acomys
Zajímavé. Takové by asi použitelné byly.

Jen je tam trošku nejistota v tom, co je to za lososa. Pokud je to nějaký levný farmový losos, který byl sám mizerně krmen, je možné, že měl mizerné tuky v potravě sám a tudíž ani jeho maso nebude ok. Na netu se tohle diskutuje z hlediska lidí na mnoha místech, někdo tvrdí, že jíst zásadně divoké, někdo, že je to jedno, někdo dokonce, že zásadně farmové (kvůli parazitům) - možná dle toho, k jaké zájmové skupině kdo patří, ale rozdíly ve složení tam evidentně jsou, např. teď náhodně vygoogleno:

"Farmed salmon is much higher in fat... it contains slightly more Omega-3s, much more Omega-6 fatty acids and 3 times the amount of saturated fat. It also contains 46% more calories, mostly from fat."

Takže jsou tam zjevně jiné tuky, než v přírodním lososovi a čert ví jakého původu. Vzhledem k tomu, že rybám vadí, co člověku nevadí, a že ten farmový losos se krmí s úplně jiným záměrem než akvarijní ryby (velmi rychle vyrůst a ztloustnout, žádné rozmnožování nebo potřeba dlouhodobého zdraví), bych byl opatrný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 08:36 Muž Ciffik [760] - RostlinyRe: Acomys
OT

a čím krmíš? Já právě krmil ,,tejstama" a proti royalce, k9, eukanubě mi to přišlo lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 07:06 Acomys - RostlinyRe: Kubaa
2) kvalita těch granulí - pokud to budou nějaké superprémiové granule převážně z ryb, nemusí to být takový problém. Ovšem to je spíš teoretická možnost, nevím zda takové granule vůbec existují. Každopádně určitě jsou granule nevhodné a granule ještě nevhodnější.

to ani nemusí být superprémiové, spíš naopak. Co třeba taste of the wild? já tím nekrmím, protože jedou hodně na rostlinné proteiny a řepkový olej, který dělá psům špatnou srst.
např.
Taste of the Wild - Pacific Stream Canine
složení:
losos, moučka z mořských ryb, sladké brambory, brambory, řepkový olej, lososová moučka, uzený losos, bramborová vlákna, přírodní aroma, chlorid cholinu, sušené kořeny čekanky, rajčata, borůvky, maliny, výtažek z juky Schidigera, Enterococcus Faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei a Lactobacillus plantarum, výtažky sušené trichoderma longierbrachiatum fmentation, kvalitní vitamíny (vitamín A, B1, B2, B6, B12, C, D, E), minerální látky (proteinat železa, zinku, mědi, manganu, sulfát železa, zinku, mědi, manganu), jodid draselný, manganoxid, biotin, kalziumpantothenat, natriumselenit, kyselina listová.

z teplokrevného zvířete nanejvýš přírodní aroma, většinou to jsou hydrolizovaná játra, ale to by musel specifikovat výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2018 15:06 Muž Kubaa [716] Re: JirkaŠčobák
Určitě, dokonce si myslím, že nejsou potřeba generace, ale stačí dlouhodobé jednostranné krmení jedince. Může se naplnit to varování ze starých knížek o ztučnění, neplodnosti atd. Ale bude záležet na více faktorech:

1) pestrost stravy - pokud je grindal hlavní nebo dokonce jedinou potravou a potravou toho grindalu jsou zase převážně psí/kočičí granule nebo to tučné mléko, je zaděláno na problém. Pokud je strava pestrá a grindal je jednou z mnoha složek, problém se projevit nemusí. Ale ani tak to nebude zdraví prospěšné.

2) kvalita těch granulí - pokud to budou nějaké superprémiové granule převážně z ryb, nemusí to být takový problém. Ovšem to je spíš teoretická možnost, nevím zda takové granule vůbec existují. Každopádně určitě jsou granule nevhodné a granule ještě nevhodnější.


A hlavně proč? ta jednodušší receptura z ovesné mouky a odtučněného mléka je na za pár stovek na kila nutričně kvalitních červů...

EDIT: já až budu mít čokoládové čichavce, chci zkusit tu složitější recepturu, největší problém je tam ten protein, prodává se to ve sportovní výživě po kilech asi za 700... snad najdu nějakého sporťáka, který mi trochu odsype...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 14:43 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Kubaa
Granule pro psy a kočky:
Očekáváš, že kdyby se tímto krmeným grindalem krmila rybí populace dlouhodobě, po dobu třeba několika generací, mohlo by ji to negativně ovlivnit?

K tomu, co píšeš: Něco podobné je vlastně i v argeologii. Dá se zjistit, co který jedinec primárně jedl a odhadnout, z jaké asi oblasti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2018 09:16 Muž Kubaa [716] Re: Ciffik
Pokud je to kvalitní krmivo pro rybičky, tak ano. Ale asi ne každé komerční krmivo je kvalitní. Petr Novák na Akvaristovi doporučoval tuhle recepturu pro grindal, roupice i mikry. On tam skutečně exaktně počítal poměry jednotlivých aminokyselin, mastných kyselin atd. Ve velkém to asi vyjde i levněji než kvalitní krmivo pro ryby, v malém těžko:

300 g ovesná mouka extrudovaná
100 g syrovátka sušená
200 g syrovátkový protein GF
10 g fruktooligosacharidy
50 g olej řepkový
10 g lecithin sojový práškový (ne granulovaný)
1 ks multivitamínová tableta velmi jemně rozdrcená

případně jednodušší ale méně kvalitní

300 g Ovesná mouka extrudovaná
100 g mléko sušené odtučněné

všimněte si, že to mléko je odtučněné nebo je použita pouze syrovátka.

Celý ten jeho seriál na Akvaristovi doporučuju k přečtění, rozuměl tomu i vysvětloval to lépe než já.

+

ještě nějaké články k tomu, jak se v potravním řetězci předávají mastné kyseliny z úrovně na úrověň:

link.springer.com/… - tady zjišťují, kde létal nějaký motýlek podle toho, jaké mastné kyseliny (z jaké kytky) v sobě má, má to výstižný titulek "Jsi to, co jíš"...

link.springer.com/… - tady předávání mastných kyselin mezi třemi úrovněmi, z řasy na artémii, z artémie na nezmara - složení mastných kyselin v nezmarovi je závislé na složení těch řas.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 08:59 Muž Ciffik [760] - RostlinyRe: Kubaa
takže krmit grindal ideálně krmivem pro rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 08:18 R Muž ctibum [5502] - Snažím se to nezahubit...Re: Kubaa
Tak jsem to blbě pochopil hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 08:08 Muž Kubaa [716] Re: ctibum
No a můj o tom, co s tím udělat neumí/nedělá. Leda by zrovna grindal byl velmi výjimečné zvíře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 06:12 R Muž ctibum [5502] - Snažím se to nezahubit...Re: Kubaa
Skoro bych řekl, že Jirkův příspěvek nebyl o tom, co rybám škodí, ale o tom, čím se může grindal krmit a co s tím pak grindal, jako bezobratlý, umí udělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 00:45 Muž Kubaa [716] Re: JirkaŠčobák
Takhle to právě nefunguje. Spoustu mastných, tzv. esenciálních, kyselin živočichové ani vyrobit neumí. Přirovnal bych to k lidské výživě, tam je také dobré si kromě másla, sádla a bůčku zařadit do jídelníčku kvalitní rostlinné a rybí oleje. Rozdíl je v tom, že člověk je savec a to sádlo zvládá lépe (však si ho sám jako zásobní tuk vytváří) než ryba, která na to není evolučně vybavena, protože až na pár vzácných výjimek se ryby teplokrevnými živočichy vůbec neživí. Takže zatímco člověk může sádlo či máslo s těmi lepšími tuky beztrestně míchat, ryba by tuky teplokrevných zvířat neměla jíst vůbec.

Navíc aby toho nebylo málo, část těch piškotů s mlékem nebo psích granulí bude mít ten červ i ve střevech.

Myslím, že není náhoda, že ve starších knížkách, kde se doporučuje piškot s mlékem, se zároveň píše, že se grindalem nemá krmit příliš často, neboť vede ke ztučnění a snižování plodnosti. S dobře živeným grindalem takové problémy nejsou.

A to, že nemá pocit, že by mu ryby umíraly vlivem špatných tuků, asi nic neznamená. To třeba maminka, která vykrmuje dítě v McDonaldu, také nemá. Špatná výživa nikoho nezabije hned, ale ovlivňuje zdraví a kondici v dlouhodobém měřítku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 22:22 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Kubaa
V jedné uzavřené skupině jsem dostal takovouto odpověď, na to, co píšeš:
“...to je pravda. Nicméně Grindal není ani pták ani savec,ale bezobratlý a to co sežere si přetvoří ve svém zažívacím ústrojí na uplně jiné tuky. Tudíž je to bezpečné krmení pro ryby ikdyž je živen granulemi pro savce ;) Každopádně dělám to tak celou dobu co grindal chovám a nemám pocit že by mi ryby umíraly vlivem špatných tuků.”

Doufám, že sem ten člověk časem přijde a bude diskutovat sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2018 18:30 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Kubaa
My mu nerozumíme, ale my mu věříme ...
Děkuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2018 17:53 Muž Kubaa [716] Re: JirkaŠčobák
Hlavně kvůli tukům. Možná nebudou sedět ani aminokyseliny. Ty tuky jsou ale každopádně největší problém.

EDIT:

No právě, že to není tak jednoduché. Tuky (respektive jejich mastné kyseliny, běžný tuk, tzv. triacylglycerol, je molekula glycerolu se třemi mastnými kyselinami) se z velké části předávají v potravním řetězci intaktní - ryba si poradí s rostlinnými, rybími, bezobratlými, ale savčí (či ptačí) jsou velký problém (mimo jiné pro příliš vysokou teplotu "tání"), neumí je pořádně strávit, mohou se bez užitku usazovat v orgánech atd. Taková mořská ryba, kterou si dáš k večeři, v sobě má mastné kyseliny původem z řas, které sežral zooplankton, který sežrala menší ryba... Dobře o tom psal Novák na Akvaristovi.

U aminokyselin to bude menší problém, nicméně jejich nevhodný poměr zapříčiní, že jich ryba musí velkou část spálit (do svých proteinů je nemůže použít, protože má relativní nedostatek jiných aminokyselin), což zatíží vodu dusíkatým odpadem, v extrémním případě to může i přetížit vylučovací soustavu ryby.

Celé to souvisí s pojmem esenciální mastná kyselina a esenciální aminokyselina - to jsou ty, bez kterých nemohou živočichové fungovat, ale přesto si je neumějí sami vytvářet, musejí je získávat z potravy. Rozdíl mezi proteiny a mastnými kyselinami je ten, že u proteinu jsou esenciální ty jednotlivé malé stavební prvky (aminokyseliny), kdežto u tuků celá makromolekula té mastné kyseliny.

Takže rybí proteiny bys v sobě neměl, mastné kyseliny z fytoplanktonu však ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 17:52 Maq Re: Kubaa
No, ale jak já tomu rozumím, ti červi to nějak metabolizují, a pak jsou to "červí" proteiny a tuky, né? :-O
Kdybych já žral samé ryby a něco pak sežralo mě, tak by to byly rybí proteiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 17:50 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Kubaa
Kvuli tukum?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 17:31 Muž Kubaa [716] Re: JirkaŠčobák
Velká chyba (při systematickém krmení), krmivo pro savce není pro ryby vhodné. Stejně tak je špatně piškota v mléce (kraví tuk).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 17:14 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru – Jaký máte názor ...
... na granule pro psy a kočky, coby krmivo pro grindal, prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 10:14 Muž paulo [34] – Grindal
Zdravím, můj grindal je asi zhýčkaný, ale násadu mám na filtrační vatě, vatalinu nebo jak se to jmenuje, dal jsem ho na houbu na mytí auta a vůbec se mu do ní nechce, jakmile k němu dám filtrační vatu, hned tam zajede, je houba na auto moc jemná na grindal? A navíc mi leze i po stěnách... Přemokřeno není si myslím, mám ho aktuálně otevřený aby pořádně dýchal

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 14:26 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru – Díra
Fotka k příspěvku Nedávno si jeden člověk odnesl trochu prolific a když vyplynulo, že nemá grindal, věnoval jsem mu jeden dílek z mého podkladu (už 16 měsíců mám grindal, jak jsem ho dostal - ne na jednom kusu, ale více malých). Měl jsem v plánu chybějící díl něčím nahradit, ale zjišťuju, že to není nutné - červíci jsou i nad dírou a často v ještě větším množství. Zajímavé.

Vločky dostanu na sklo tak, že poté, co ho omáčím v akváriu, sklo posypu, chvíli nechám a ono to pak drží. Co vidíte, je po 3 hodinách od posledního krmení.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2017 15:02 Muž seic [237] - Raci, krabi, krevetkyRe: RBK
- pres leto nahrad piskot strouhankou - nekysne to a grindal ji lepe/rychleji sezere... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 13:35 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Pepan
Zajímavá informace s tou teplomilností. Já ho vlastně jinak, než v teplotách nad dvacet nikdy neměl, takže mě nenapadlo. Ale s těmi cykly bych oponoval. Nikdy jsem nepozoroval a to mám déle, než rok, jen jednu násadu.

Poznámka: V létě na grindalu parazitují mušky a jejich dravé larvy, ale v mých minimálních množstvích není problém, protože vyhovuje krmit i několikrát denně, takže zkrmuji i larvy mušek. Ryby je dokonce preferují. Mušky se nezvládají přemnožit a na zimu zmizí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.05.2017 12:22 Muž Pepan [5037] - RostlinyRe: RBK
Grindal je teplomilný. Umístění do ledničky by znamenalo zastavení množení, případně postupný úhyn kolonie. Spíše bych se zaměřil na vypláchnutí molitanu, nebo výměnu substrátu. Opakovaně jsem se setkal s informací že Grindal se množí v v cyklech, že jsou dny, kdy doslova leze z krabičky a pak je období, kdy se nemnoží a kultura jenom tak přežívá. Sám to řeším tak, že krabiček mám více a některé slouží jako udržovací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.05.2017 12:10 Muž dudak [1627] Re: RBK
Grindalu teploty kolem 25 vyhovují, hledal bych příčinu někde jinde. Třeba přemokření, nebo stáří kultury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 18:56 Žena RBK [2] - Asie – Grindál - kysne piškot
Ahoj, zdá se, že co se oteplilo, tak mi beznadějně kysne piškot a grindál hladoví. Máte někdo zkušenost s životaschopností kolonie třeba ve spodní části lednice? Nebo jiné tipy? díky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2016 19:20 Muž dudak [1627] Re: ludvik
pro tetry se to ještě dá použít, ryby to berou, ale pořádně je s tím nenakrmíš, a proč jim dávat grindal, když můžou mít roupice. ALe že to berou dospělé akary hnědé, to se docela divím, já když to hodím do velkýho akvárka tak Mesonauty si toho ani nevšimnou a akary tečkovaná musí mít velký hlad, aby o to zavadily a přitom roupice milují. Zase na druhou stranu občas dávám cichlidkám nalíhlou artemii a tyky si vezmou, tak proč ne. Co mám teď 4 měsíční Mesonauty, tak ty grindal ještě vezmou, ale je vidět, že větší potrava jim vyhovuje mnohem víc, tak proč jim ho dávat. Grindal je idální potrava pro odrostlejší potěry a dejme tomu malé tetry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2016 17:04 Muž ludvik [1064] Re: dudak
Grindal je pro tetry malý? Pro které tetry? Mě to žerou i dospělé Akary hnědé ... a to zjevně s nadšením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 15:25 JoKa Re: dudak
Ok, díky. Já jen, jestli mi neunikla nějaká novinka... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 14:49 Muž dudak [1627] Re: Urtman
Jo, je to tam proto, aby se oddelil lignocel od červíků, když se to sklo občas umyje, tak to i funguje, ale není to nezbytné, na molitanu není proč to tam dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 14:07 Muž seic [237] - Raci, krabi, krevetkyRe: Urtman
perlinka, tusim se to tam dava, aby byl lignocel oddeleny od skla - nespinil ho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2016 14:06 Muž seic [237] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku vlevo nasada koupena pred mesicem... z ni postupne rozjety 4 litrove krabice od zmrzliny, nahore folie misto skla, krmim zatim piskot, strouhanka, kukuricne platky, semtam repkovy olej ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 13:34 JoKa - Raci, krabi, krevetkyRe: dudak
Co to tam je za tu mřížku a k čemu je to dobré? Mívám sklo položené přímo na molitanu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 13:17 Muž dudak [1627] Re: dudak
Fotka k příspěvku jen doplním pro představu o obrázek. Kdybych měl krmit grindal vločkovým krmivem tak se nedoplatím, ono dost záleží na tom kolik toho spotřebujete, já dávám dohromady denně 1-2 piškoty (podle toho kolik je strávníků) a další 3 roupicím. Momentálně nemám žádné ryby co to žerou, takže jen udržuju a sem tam hodím trochu tetrám, ale i na ty je to dost malé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 12:34 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru
Fotka k příspěvku Násada, kterou mám od začátku roku. Poté, co sklo "vykoupám" v akváriu, posypu ho takhle vločkovým krmivem. Tak za tři hodiny mohu krmit znova. 3-4x denně.
Když nechám déle, vše sežerou, vločky nejsou žádné a na skle je grindalu míň. Takže krmím když je na skle ještě trocha vloček.
Mušky v tom jsou, ale čím častěji krmím, tím míň jich je.
Sem tam použiju jiné vločky nebo trochu ovesných vloček. Piškoty už ne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2016 20:58 Muž dudak [1627] Re: quasimodo
Je mnohm jednoduší, používat o něco větší krabičky, líp se tam udrží potřebné klima, hůř vyschnou a hůř se přemokří. K zakrytí používám plexi z krabičky na CD, kolem mám tak 3 cm na všech stranách, vejška krabičky tak 8 cm, odhaduju to na 1,5 litru možná 2. Choval jsem i v malinkých boxících, ale není to ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 19:48 Muž quasimodo [135] Re: seic
Mám to ve svačinových krabicích, odhadem tak 0.3-0.5l a vytvářím tam dvě hnízda. Ale možná je chyba v přikrytí. Na každém hnízdečku mi leží sklíčko 25x35mm (stará, poškrábaná podložní sklíčka od mikroskopu). Nějak jsem neměl po ruce nic většího a ke sklenáři jsem si pořád ještě nedošel...
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 15

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat příspěvek • Zobrazeno 29421x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9744-mikry-a-grindal?od=51