Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2022 22:11 R Muž vaclav [13777] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richo
Musíš se o ně dost starat dá se říci denně jinak trochu smrdí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2022 19:27 Muž Richo [8] Re: vaclav
maky napsal: Do akvárka s dero worms jsem pustil hejno gupek takže dero rychle zdánlivě zmizeli. Po čase jsem si všim že jsou po celém dnu, ale tím že jsou tencí jak vlas, tak bylo bez šance si jich běžně všimnout.
Rybky dno neprohrabou. Teda ty moje. Už pár měsíců mě to láká. Žije to ve vodě, tak by to mělo být přirozenější, než do akvárka cpát suchozemské červy. Asi to zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2022 14:14 R Muž vaclav [13777] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richo
Pokud jsou v akváriu rybky Auloforus se ti určitě nepřemnoží, protože tam žádný nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2022 18:12 Muž Richo [8] Re: Miroslav
Z Auloforusu mám strach, že se mi v akvárku nekontrolovaně přemnoží. Grindal jsem zkoušel na piškotech, vločkovém krmivu - celkem to šlo, ale poslední dobou akorát sežral vločky a na sklíčku (plastu) se moc nevyskytoval. jakoby si ty vločky stahoval do molitanu. Zkusil jsem lignocel a obyčejnou hladkou mouku nasypat na sklíčko a jako by se grindal víc rozjel. S tou moukou je to lepší i na tom molitanu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 23:32 Muž Mejla [20] Re: matuuss
nevim jak v lednici ale jednou jsem je nekrmil urcite 14 dni a klidne to mohl byt i mesic, uz fakt nevim a pak jsem jen zkontroloval vlhkost a nakrmil a nekde se normalne zacli zase mnozit..Mel jsem je ve skrince v pokojove teplote 20-24 stupnu.. Na druhou stranu jsem je mel jen tyden bez zradla a vetrani a zdechly.. Mam krabicky bez vetrani... nekrmeni je podle me ten nejmensi problem.. roli hraje vlhkost/sucho alespon me se to tak zda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 13:58 matuuss – Uskladnenie
Má niekto skúsenosti s uskladnením grindalu? Ide o to, že sa chystám na mesiac preč a bez starostlivosti môj grindal zrejme neprežije. Dočítal som sa akurát,že pod 22 stupňov sa prestáva množiť. Ako je to s chladničkou? Bude v nej hybernovať alebo zdochne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 10:41 Muž Miroslav [25] – Grindal a mikry
Čus akvaristi,mám tuto živou potravu rok a půl a stále se množí bez plísně a choroby. Přemýšlím o auloforusu.Rybam zdar ahoj palec Jinak grindal moc nevydrží bez krmení (piskoty)a vody.Maximalne tak 5dni pak zahynou,ale mikry ty jedou celý měsíc.Grindal se musí po 3tydnech umýt,propláchnout molitan.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 22:07 Muž Passenger77 [303] - RostlinyRe: Richo
Mám teda jinou osádku, ale moje zkušenosti jsou výborné. Ryby i krevety se můžou po Grindalu utlouct a to krmím skoro každý den. Ale to samozřejmě neznamená, že je ty Tvá Dania nemusí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 21:14 Muž Papik [488]
Zkusil jsem založit kolonii na lignocelu na kterém je pod sklem perlinka, jak jsem viděl na videu. Piškoty plesniví i zde. Navíc se na sklo nalepují kousky lignocelu takže netuším, jak ze skla dostat samotné červíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2021 17:30 R Muž afc1886 [12918] Re: Richo
Pestrá strava je to nejlepší co můžeš pro své rybky udělat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 17:05 Muž Richo [8]
Žerou vám ryby Grindal pořád? Ty moje Dania Perlová ho někdy ochutnají a vyplivnou. Jsou přežrané? Mám je krmit obden?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2021 16:37 Muž hrochy [620] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Papik
Fotka k příspěvku HD U mne to momentálně vypadá tak, jak je na fotce. Taky mám potíže vyladit správnou míru vlhkosti a krmení. Holt, živý organizmus. Zjevně krmím moc, soudě dle plísně. A počet červíků je proto taky kolísavý. U mne hraje roli i to, kolikrát za den grindalem krmím ryby. A stabilita teploty v místnosti. V zásadě jsem proto rád, ze grindal vůbec udržím :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2021 17:06 Muž Papik [488] Re: hrochy
Díky, článek znám a podle něj jsme postupoval. Zřejmě nedokážu odhadnout správnou míru vlhkosti v nádobě. Zkouším lignocel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2021 15:20 Muž hrochy [620] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Papik
Zdravím,

možná pomůže při hledání některých odpovědí tento článek: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2021 01:39 Žena AnastazieB [3] Re: Papik
Červíci budou nejspíš od octomilek.

A ohledně plísně, vyhodila bych molitany, na kterých byla plíseň a buď pořídila nové nebo zkusila chov na lignocelu. Mám jednu krabičku na lignocelu už asi rok, nic jsem s tím za tu dobu nedělala, žádné čištění, nic. Jen jsem to nedávno trochu prokypřila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 13:59 Muž Papik [488] – Grindal - problémy
Grindal je kvalitní živé krmivo jednoduché na údržbu a při pravidelném proplachování molitanu zcela bez zápachu. Zhruba osm měsíců jsem ho bez problému choval, ale pak problémy nastaly.

1) Ve všech násadách se časem objevili miniaturní zrzaví broučci, zřejmě roztoči.

2) V jedné násadě se objevili větší a tlustší červíci s černým okem, vypadají jako malé housenky.

3) Na piškotu i v samotném molitanu některých násad začala bujet modro-černá plíseň.


ad 1) Roztoči nebo co to je zřejmě ničemu nevadí, jejich počty redukuju oplachováním skla v akvárku při krmení, grindal se množí dobře i s nimi. Pravděpodobně by pomohlo zalepení větracích otvorů netkanou textilií, jak se o tom často píše.

ad 2) Housenky rybky sežerou, takže asi také ničemu nevadí. Jen by mě zajímalo co jsou zač a jak se do násady dostaly.

ad 3) Plíseň je samozřejmě velký problém. Dříve se tvořila jen v jedné násadě, ale s poklesem teplot se objevila i v násadách dalších. Trvale nepomohlo ani nechat krabičky bez víka, denní kontrola vlhkosti, vymačkávání prostředku molitanu který je pod piškotem nejvlhčí, rosení jen těsně před úplným vyschnutím, odstřihávání napadeného molitanu.

Děkuji předem za všechny rady a nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 20:34 Akneleh – Grindal neleze na sklo
Mám podruhé grindal, tentokrát na lignocelu. Na molitanu mi minulý rok v létě vychcípal, když jsem byla dva měsíce pryč a grindal mi nikdo nekrmil. Červy jsou zalezlé v lignocelu, ale nelezou ven. Je jim zima nebo co dělám špatně? Když rozhrábnu lignocel, tak tam jsou schovaní, ale na sklo prostě nelezou :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.07.2020 08:28 Muž Tojsouvěci [3052] - Kytky s čudlamaRe: Katerina
Malinkaté kulaté potvory jsou roztoči,dokáží zlikvidovat celý chov grindalu,ale rybám nevadí.Molitan promačkej v nádobě s vlažnou vodou a přitlač jej ke dnu,roztoči vyplavou k hladině a jejím opakovaným sléváním se jich zbavíš.Druhá možnost je,do sklenice s vodou vložit grindal,promíchat a hadičkou odsát sediment čistých chuchvalců červů a přecedit je přes nový molitan,který je po následném odmáčknutí přebytku vody připraven k dalšímu chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 08:06 Katerina – Grindal napaden
Zdravim, nemuzu dohledat, zda je tu o tom uz neco. U grinfalu se mi objevili takovy malinkaty kulaty potvory. Uz jsem to dvakrat cely vymyla, oddelala piskoty, dala novy a stejne je to tam zase. Nevite, jak se toho zbavit? Navic jsem tim jeste nakrmila ryby a ted mi onemocnely, tak nevim, jestli to nesouvisi?'

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 22:40 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Včera jsem poprvé krmil Walter Worms v hight-tech akváriu. Nešlo to. Ne proto, že to ryby viděly poprvé. Za prvé proud vody chomáček hlístic poměrně rychle odnesl. Za druhé, i když se filtr vypl, bylo ve vodě i po pěti minutách tolik bublinek, že se míchaly s háďátky.
Povedlo se to až v jiném, menším akváriu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 11:32 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Dnes se u mě zastavil Michal Fabiankovič a uvedl zajímavou věc, že se jim grindal nebo něco velmi podobné objevil v rašelině, ve které mají v práci (hasiči, Bratislava) achatiny (velký plastový IKEA box). Není si jist, jestli je to přímo grindal, ale stírá to a krmí tím ryby ve vedlejším akváriu. Nerozumí, kde se jim to tam vzalo. Nadhodil jsem hypotézu, že se to mohlo svézt na nohou hmyzu - například octomilek.

Mimo: Co jsem uvedl 3. 12. o mikrách, doopravdy funguje. Od té doby to dělám často a doporučuju i ostatním.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 15:25 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Doplnění mého článku o mikrách, Walter Worms a Banana Worms: Stanislav Materna z Košic ode mě před dvěma týdny získal Walter Worms a zjistil, že jednodušší a rychlejší, než postrkovat je droždím, je postavit krabičku na mírně teplý radiátor. Doslova: "Na steny v takomto prípade nelezú v pramienkoch, ale celé stena až cez vrchnák je pokrytá."

Otestoval jsem si na dvou násadách a doopravdy to funguje. Za 1,5 hodiny od předešlého krmení jich vylezlo několikrát víc, než v násadě, která na radiátoru nebyla. Nicméně vidím riziko v tom, když je člověk na tom radiátoru zapomene - asi je to jen pro lidi, kteří mají víc kultur. A jde to aplikovat jen v čase topné sezóny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 18:05 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hunti
Od strany 66, konec článku e-akvarium.cz/…
Je to možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 16:32 Muž hunti [4] Re: JirkaŠčobák
Má, ale mám v nich špalíky z molitanu. Používám krabičky od zmrzliny, které nejsou zcela uzavřené, tak se asi nedá vyloučit, že se tam něco dostalo zvenku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:28 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hunti
Krabice na grindal - má ve víku otvory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:15 Muž hunti [4] Re: JirkaŠčobák
A kde by se tam vzaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 13:10 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hunti
Mikry v grindalu registrovali naši akvaristé už před desetiletími. V pohodě. Skrmuj.

Možná jsou identické s Walter Warms, které později "objevil" Helmut Walter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 12:35 Muž hunti [4] – Grindal - stovky malých
Fotka k příspěvku Zdravím,

Mám dotaz ohledně grindalu. Původně jsem měl dvě násady na molitanu. Postupně jsem si je rozmnožil na lignocel. Pořád mám docela slušnou výtěžnost, ale poslední dobou pozoruji, že se mi na sklíčku dělají takové shluky bílé tekutiny, jakoby sekretu, která zapáchá. Když jsem se podíval z blízka zjistil jsem, že v tom sekretu jsou stovky malých grindalů. Nevíte někdo proč tomu tak je?

Napadlo mě, že by mohl být problém v tom, že mám hlínu dost stlačenou, když dám piškot tak sklíčko přitlačím. Taky nekrmím pravidelně, možná je hlína moc vlhká atd. ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 11:17 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: visek
Zaručeně je budou žrát. Koukni do denníku rybicky.net/nadrze/28403-akvarium-metodou-walstad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 08:07 R Muž Anthrax [4299] Re: visek
Jestli chceš mikrama krmit dospělé neonky červené v takovém počtu jako máš, tak si podle mě celkem mákneš.
Podle tvé prezentace mají pestrou stravu. Už bych to dál nekombinoval. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2019 07:56 R Muž Anthrax [4299] Re: KuBvA
Já ještě přidám www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 07:43 Muž visek [75] - Tetry
mam otazku zerou neonky mikry? Mam strach ze budou male a neonky je nebudou chtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.08.2019 23:50 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: KuBvA
Mikry, strana 66 e-akvarium.cz/…

Grindal, strana 22 e-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2019 23:50 R Muž ctibum [6440] Re: KuBvA
Začni třeba tím, že si pročteš tohle téma... Na případné konkrétní nejasnosti se pak můžeš zeptat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 23:43 Muž KuBvA [40]
Dobrý den jak mám chovat grindal a jak mikry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 13:06 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Po dalších 24 hodinách. Vravo stále Walter Worms, vlevo Banana Worms, uprostřed mikry.

Walter Worms jsem včera krmil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2019 12:57 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Názorná fotka k článku, kde píšu o rychlosti Walter Worms: Včera odpoledne jsem založil po jedné kultuře z každého druhu. Identickým způsobem, za identických podmínek. Walter Worms vpravo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2019 12:11 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Článek
Fotka k příspěvku V aktuálním Akváriu mám od strany 66 článek o mikrách e-akvarium.cz/…

Co se do textu nevešlo:
Opakoval jsem pokus přežití háďátek ve vodě při teplotě 22°C. Opět byli dlouhodobě nejživější Banana Worms, tentokrát ale mikry a Walter Worms vyšli zhruba nastejno. Po 78 hodinách mi připadalo, že vidím všeobecně u všech druhů víc života, než při prvním pokusu při 26°C.
Pokud je kultura moc tekutá, začal jsem na zahušťování používat suché rohlíky, které drtím prsty přímo do kelímku. Je to docela praktické.
Kultury Walter Worms a Banana Worms, které mám, jsou od Tjaša Kotnik, zmíněné v článku. Ona si je nechala poslat z USA před dvěma lety, ale v nedávných teplech o obě kultury přišla.

Po zveřejnění článku mi jeden člověk na FB poslal video ukazující, jak jeden akvarista v Asii získává háďátka tak, že na týden strčí do země bramboru www.youtube.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 23:50 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Hádanka
Fotka k příspěvku Na obrázku vidíte násadu miker. Byla 24 hodin v mrazáku. Pátý den jsem našel nějaké živé u všech (čtyři dny jsem si ale myslel, že to nevyjde). Na fotce je osmý den. Povedlo se mi to současně u tří různých druhů rodu Panagrellus. (upraveno)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 16:04 Muž Skoro důchodce [21]
Ještě mám dotaz, jak to pěstujete?
Já vidím jenom krabičky s molitanem. Pěstoval jsem jej podobně, ale na molitanu bylo sklíčko s potravou a po něm lezli, perfektně se to sbíralo štětečkem, nebo setřelo prstem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:13 Muž Skoro důchodce [21] Krmení grindalu.

Přidám své zkušenosti
Za mých mladých let se grindal krmil taveným (měkkým) sýrem. Stačilo sklíčko pomazat sýrem a až byl zkonzumovány tak znovu. Je tady toho o grindalu hodně, tákže jsem to možná přehlédl. :-( Mám obavy že krmení na vločkách může vést k překyselení trávicího traktu. Na piškotech nevím.
Pěstoval jsem ho na dezinfikované půdě na květiny i na molytanu. Teď to budu zkoušet na kokosovém vláknu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 12:33 R Muž Anthrax [4299] Re: Grindal
Pokud je grindal na molitanu, tak někdo doporučuje na pár hodin ponořit kostku pod vodu. Nicméně mně to na roztoče nezabralo. Prostě se občas objeví a pak zase zmizí. Zdravou kolonii neohrozí, tak to už neřeším. Dobrý je mít pro každý případ víc násad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 10:52 Grindal
Dobrý den, koupil sem si grindal a pozoruju, že mezi červama lezou i takový malý brouci, asi paraziti. Jak se toho co nejúčinněji zbavit? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 10:15 Žena Angrešt [0] Re: Angrešt
Tak jsem si trochu pohrála s vlhkostí, a zkusila jsem dát krabičku s mikrami na led světlo (chihiros). No, během hodiny ty mršky krásně lezly po stěnách... Takže jim asi bylo chladno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 23:57 Žena Angrešt [0] Re: JirkaŠčobák
Díky za rady. Zkusím zvlhčit prostředí namočeným víčkem, zítra vyštrachám rozprašovač.
Vyzkouším založit násadu s ovesnými vločkami.
Doufám, že se mi zadaří a vychytám tu správnou míru všeho. Grindal se mi daří, s tím už mám zkušenost, mikry jsou pro mě nové, a na netu jsou jen základní informace pořád kolem dokola...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.01.2019 23:50 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Angrešt
Hodím do kelímku hrst ovesných vloček a na vrch nadrobím trochu droždí. Lžičku násady rozmíchám v pár lžicích vody z akvária a zaleju tím obsah kelímku. Voda na tom nesmí stát, ale všechno musí být mokré. Za 3-5 dní začne produkce, která není konstantní. Doopravdy hodně jich je jen pár dní, pak to klesá. Ale dá se krmit i mikrami z kapaliny.
Je možné dosypat trochu vloček, nadrobit droždi (dočasně to zvedne produkci), nakapat pár kapek z toho do akvária a rozmíchat nebo část násady vyměnit za čerstvé vločky a droždí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2019 23:40 Muž Tojsouvěci [3052] - Kytky s čudlamaRe: Angrešt
Jestli chceš laborovat s vzdušnou vlhkostí,tak by možná místo dokapávání vody do živného substrátu ,bylo vhodnější zvlhčovat prostředí rozprašovačem,aby stěny byly vlhké a regulovat vlhkost víčkem nádobky.Používám pákový rozprašovač v chovu grindalu,k dostání v papírnictví,obsah cca 70ml,cena 5Kč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 23:25 Žena Angrešt [0] Re: JirkaŠčobák
Z té vaničky, co jsem si přinesla, by určitě nic slít nešlo, je to homogenní hustá hmota.
Novou jsem založila z rozdrobeného chleba, navlhčeného vodou, kam jsem štětečkem na několik míst přenesla mikry z původní vaničky. Nepovedlo se mi to rozdrobit tak, aby z toho vznikla kaše (uvidím za pár dní) - to, když nakloním, trošičku pustí vodu.
K mikrám jsem dostala návod, že se má založit kolonie z rozdrobeného chleba + špetky kvasnic + trošku vody (kvasnice jsem nedala, bo je nemám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:52 Muž JirkaŠčobák [3228] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Angrešt
Kdyz to nakloníš, dá se z toho slít trocha kapaliny?
Jak jsi založila novou kolonii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:43 Žena Angrešt [0] – Mikry nelezou po stěně - nová násada
Ahoj, prosím o radu zkušenějších: Pořídila jsem si mikry (před pár dny), pěkně rozjetou násadu, už druhý den se celý povrch hemžil a červíci lezli i po stěnách. Další den se hemžili ještě víc nahusto, ale na stěnách nebyl žádný.
Zkusila jsem přidat pár kapek vody, jestli neměli živnou půdu moc hutnou, ale nic se nezměnilo. Celé to má konzistenci tekutého čerstvého medu, příjemnou vůni (sladce chlebově - kvasnicovou).

Pro jistotu jsem si založila novou kolonii a naočkovala z této.
Bojím se experimentovat s mírou vlhkosti, abych kolonii nezlikvidovala... Máte někdo vyzkoušeno, co dělat, když mikry zůstávají dole a nelezou po stěně?
Ještě mě napadlo, jestli to není teplotou - mám je v obýváku, teplota cca 21 - 22°C.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 30698x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744