Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 11:39 Muž visek [75] - Tetry
to nevadi.mam jine nasady.mozna ze to bylo v molitanu ty larvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 07:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cejpa
Tie malé "ovocné" mušky, prežívajúce napríklad v kvetináčoch, občas násadu napadnú (nakladú tam vajíčka, z nich sa vyliahnu väčšie červy, tie zlikvidujú grindaly), tomu sa podľa mňa nedá zabrániť. Jedine mať krabičku hermeticky uzavretú :-) ale to by násada bola moc mokrá a začala by sa kaziť. Biele fľaky, to neviem, chcelo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 06:48 Muž visek [75] - Tetry
udelal jsem si dalsi nasadu.najednou mi v krabicce litali musky a na sklicku se mi udelali bile fleky.nevim cim to muze byt :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 20:41 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Johny
Z vlastnej skúsenosti odporúčam Frontline. Sprej je pohodlný, ale kto šetrí, tak predávajú aj také ampulky, asi 0,5 ml, ktoré treba zriediť na rovnaký pomer ako sprej, stačí prerátať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 17:22 Johny Re: zervan
Dík za radu použil jsem zatím jen repelent a ten pouze zredukoval chov na to ,že pomaleji ubývá grindal,ale teď jsem vypral molitan a zkouším opětovnou násadu vystříkal jsem i skříňku kde to pěstuji a uvidím .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Johny
Roztoče mám tiež, občas menej, občas viac. Vraj sa objavujú hlavne v situácii, keď je príliš sucho v násade. Skúšal som oprať v horúcej vode, nechať vysušiť, opäť preprať, potom nasadiť veľmi opatrne červy bez roztočov, ale nikdy sa mi to nepodarilo, asi som vždy s červami preniesol aj roztoče. Skúšal som preprať i červy v chloritane sodnom zaktivovanom na uvoľnenie oxidu chloričitého, ale buď do 2 sekúnd chcípli i červy (keď som kvapol moc) alebo prežili i roztoče (keď som dal málo).

Vraj pomáha sprej Frontline (pre psie blchy), ale keďže nie je moc lacný, zatiaľ som ho nekupoval, tie roztoče mi zase existenčne neohrozujú násady, ale lezú i po skle i mne na nervy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 16:38 Johny Re: dodmo
Mikry chovám v krabičce asi 5x10cm,ale může být menší rozdělám cleba ,strouhanku , ovesné vločky, piškot apd.dám trochu mléka a za chvilku to udělá kaši do které přidám násadu té občas přihodím piškot. Mikry seškrabuji z boků nádoby a dávám přímo potěru-troch té kaše pokud se dostane do krmení plůdkům asi nevadí nesmí se to přehnat mám to takhle přes 20l.Zaschlé mikry se většinou povede obnovit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 16:38 Muž ludvik [1082] Re: Johny
Hledej .. někde to tady je. Je to nějaký přípravek pro psy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 16:31 Johny – Grindal
20l jsem pěstoval grindal v molitanu, ale teď jsem tam objevil roztoče asi z krmení/ovesné vločky?/grindal jde valem dolu a nevím si s tím rady umí někdo poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 14:48 Muž visek [75] - Tetry
proc ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 12:44 Žena Atika [134] Re: cejpa
Dík a ty strany u těch stávajících - můžu je prostě očistit a ještě používat když kejda nehnědne a ani nijak extra nesmrdí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 12:29 Muž visek [75] - Tetry
ja sem vzal 1 lzicku kejdy vodu,vlocky a za chvilku se rozmnozi jak das
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 11:10 Žena Atika [134] – Mikry
Tak jdu zase s dotázkem. Mám tři krabičky miker tak 14 dní. Cca po třech dnech jim přidám do krabičky malinkatý ždibec vážených kvasnic a postříknu vodou z rozprašovače. Množí se, lezou, ale na těch místech, kde to stírám (pruh okolo krabičky tak 1 cm nad tou kaší) se mi dělá taková krustička, kde už teď po setření miker zůstává mazlavý povrch, Je už čas na založení nových násad nebo to můžu opatrně něčím umýt (namočený kus gázy třeba), aby zase lezly po hladkým? A když zakládám novou násadu - musím tam mikry sebrat jen ze stran jako pro rybky nebo můžu dát i z krabičky s trochou tý kajdy. Ta je zatím hezky světlá a mikry se tam přímo vaří. A případně kolik - 1/2 kávové lžičky asi? Dík za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 12:00 Muž visek [75] - Tetry
ja jenom to ze se mi zda ze piskot je lepsi.to vse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 11:02 christ
No piskot je plnej obilovin(myslim 54 %, cili sama mouka), zasyti ale nic z toho,stejne jako granule pro psy typu pedigree a podobny sragory. Poradny granule typu Orijen a dalsi obiloviny ani nemaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 10:51 Muž visek [75] - Tetry
zkusil jsem granule pro psy,pripada mi to stejne akorat ze ten molitan smrdi.tak sem zustal u piskotu namocenym vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2013 10:51 christ
Naprostej souhlas s ludvikem. Proc tam cpat tucny piskoty ktery nedaj rybam zadny dalsi veci, kdyz zere grindal kvalitni krmeni a stopove prvky se dostavaj i k rybam? Nejak fakt nerozumim proc se neustale resi piskot;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 10:50 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: ludvik
Jo s tím souhlasím , rostlinné oleje bych tam asi nedával , jen to udělá bordel v molitanu , já mám dobré zkušenosti se psíma a kočičíma granulema nebo si vemu trochu LON MIXu rozdělám s trochou vody kašičku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2013 10:46 Muž ludvik [1082] Re: davidek75
Já spíš narážel na to, že mléko nemá být vůbec. Je to prostě živočišný produkt ze savce. Asi ne, že by to vadilo grindalu, ale pro ryby to nebude úplně optimální. Naopak jsem četl, že rybí tuk vhodný je, zvlášť pro dravější ryby. Případně rostlinný - řepkový, sójový.
Prostě a jednoduše, grindal kromě skla a molitanu sežere prakticky všechno. A co sežere, to sežerou následně ryby. A na to je potřeba trochu myslet.

Jak jsem už tady někde psal, já je krmím Hikari singing waffers. U toho je i předpoklad, že mají vše, co by ryby mohly potřebovat. Rostlinou složku, masovou složku, vitamíny. Občas tam dám i trochu jiného krmiva, vločkové od rataje, kuličky od Hikari, SAK, Vipagran. Sežerou to fakt všechno a rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2013 10:32 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: zervan
když jsem začínal s grindalem a sháněl o tom nějaké informace tak jsem se na několika místech dočetl že mléko nesmí být krabicové , a co je krabicové mléko ? to je jen bílá voda s řepkovým olejem takže zdejší úvahy o máčení v oleji se mi nějak nezdají .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 10:14 christ
Kvalitni granule pro psy spucujou jak malinua granule hikari cichlid gold taky doporucuju.Ty jsem vyzkousel na radu tady nekoho a jsou taky super. Jinak na netu jsem nekde cetl ze vic ruznorody potravy, tim rychlejc se grindal mnozi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 07:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: slavko
slavko napsal:V článku, ktorý som čítal ja, odporúčal máčanie v rastlinnom oleji namiesto mlieka ... Mne sa nepozdáva ani jedno z toho, používam čistú vodu. Mlieko by muselo smrdieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 22:52 Muž visek [75] - Tetry
tak jsem to zkusil.piskot namoceny v oleji .nic moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 21:46 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: cejpa
cejpa napsal: zkousel nekdo namocit piskot v oleji misto ve vode?cetl jsem na internetu
V článku, ktorý som čítal ja, odporúčal máčanie v rastlinnom oleji namiesto mlieka, s cieľom nahradiť "zlé" živočíšne tuky "dobrými" rastlinnými.

Podľa mňa, ak nahradíte vodu tukom, tak si: po prvé zamastíte molitan (mám taký pocit, že molitan je Č-S špecialita - v hline im to je jedno) a po druhé si vyrobíte tučné krmivo, ktoré bude mať zbytočný obsah tuku. A čo dokáže taká "hamburgerová" kultúra je, dúfam, dnes už dostatočne známe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2013 07:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Bin
Tak by som mohol skúsiť poslať - len mi treba napísať adresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 23:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: zervan
Myslím si, že by to v tomto počasí došlo v pohodě. PV noci ještě bývá nad nulou, navíc dopisy v noci obvykle leží někde v teple. Pokud chceš, klidně to pošli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 09:00 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: zervan
Zámkový pytlík a bublinková obálka :-D A to to leželo půl dne ve schránce. To byly asi nějaké arktické mikry. Ale je fakt, že ta původní kultura běžela snad 5 měsíců. Potom jsem si zakládal další záložní.

2.2.2013 Live Fish Fry Food / Microworms Microworm Micro Worms Worm starter culture
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 08:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MichoCZ
Fíha, ako to bolo zabalené? Veď to boli ešte mrazy, nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 08:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: zervan
Je to asi extrémní případ, ale objednal jsem si kdysi z ebay mikry. V únoru a šly z Anglie. Došlo to a kultura se rozběhla úplně krásně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 08:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Bin
Ja by som aj poslal poštou, ten jeden deň by to prežilo pri vhodnej teplote, ale už je na to asi príliš chladno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.11.2013 06:42 Muž visek [75] - Tetry
ja sem nabizel na mostecku grindal za pavi oka.ozval se mi 1 clovek a jeste to chtel privist domu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 00:00 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Bin
Kdysi jsem měl z Brna z burzy, bylo tam pár červíků, ale brzo mi to zasmrádlo a šlo to celé do popelnice. Asi to neumím. Každopádně v Brně by to mohlo jít sehat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 23:49 Muž Bin [144] - AmerikaRe: zervan
no u nás o nikomu neviem, a na burze som to dosť dlho nevidel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 23:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Atika
Oni sa na začiatku skrývajú v molitáne a až keď ich je naozaj veľa, objavia sa hromadne na skle. Ako rýchlo to bude, záleží aj na teplote - je lepšie mať vyššiu (zase nie na radiátore :-)), do 2 týždňov by to malo byť určite.

Inak pri vlhčení pozor, aby nemali moc vlhko, nesmie byť pri pohľade zdola vidieť premočený molitán. Keď denne nimi kŕmim, sklo máčam v akváriu, tak majú veľmi vlhko, musím im potom "vetrať" - poklop len zľahka položím, nezatváram. A piškóta nesmie smrdieť skysnutím, takú treba hneď vyhodiť, lebo červy začnú ubúdať. Ja dávam radšej malé kúsky častejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 23:31 Žena Atika [134] Re: cejpa
Ahoj, prosím měla bych dotázek. Dostala jsem 2 násady grindalu, už je mám týden,obden měním piškot a zároveň zvlhčím molitan postřikovačem, ale výsledek je zatím dost nijaký. Semo tamo pár osamocených červíků - tak 3,4 kousky. Za jak dlouho by se měl nějak masivněji rozmnožit? Snad si ho nezahubím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 23:25 JoKa Re: zervan
Nie je problém zobrať? Já se snažím sehnat násadu grindalu už měsíc (Tábor a okolí) a nedaří se... Na cestování po burzách bohužel nemám čas... Nemá někdo z okolí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 23:23 Muž visek [75] - TetryRe: Bin
ja ho mam hodne ale bydlim v litvinove a v tomhle pocasi by zasel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 23:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Bin
Násadu nie je problém zobrať si od hocikoho z okolia, stačí kôpka červov do svojej krabičky s kúskom piškóty na molitáne. Ja mám, ale som ďaleko.

Odporúčam držať pri živote aspoň 2 násady. Ja chovám 3 a osvedčilo sa - raz mi tie blbé malé mušky z kvetín napadli dve násady súčasne, tak som obnovoval z tretej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 23:16 Muž Bin [144] - Amerika
grindal som mal, bolo to super, až to jedného dňa úplne umrelo, tak ma napadá že by som si ho mal znovu zohnať. (nemá niekto nazvyš?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 22:34 Muž visek [75] - TetryRe: zervan
hodne lidi chce nasadu a mame jen kelimky od ramy.proto ta otazka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 22:26 Muž Mislow [304] Re: cejpa
Ahoj, neonky jsou super, vzdy jsem je chtel, ale nemam pro ne akvo. Nemyslim, ze bys nemohl krmit neonky mikrama, ale fakt nevim ... u ostatnich teter nevim ... neni tetra jako tetra ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.11.2013 22:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cejpa
cejpa napsal: ted se me ptal kolega jestli musi byt grindal na svetle .nevim
Ja ich mám v tme (v šuflíku), žiaden problém, zdá sa mi to prirodzenejšie ako na svetle.

Inak ešte dám link na celkom fajn článok, neviem, či tu už bol spomenutý: www.sozo.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:26 Muž visek [75] - Tetry
ted se me ptal kolega jestli musi byt grindal na svetle .nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 19:58 Muž zervan [1123] - Rostliny
Tak ja sa pridám ku spokojným chovateľom Grindalov na piškóte - jediným problémom za cca 15 rokov chovu sú občasné napadnutia malou muškou (jej larvy požierajú červy), ale chovám v 3 krabičkách, takže vždy násadu obnovím. Je ich vždy hojnosť a rybkám veľmi chutia. Kedysi dávno otec choval pre mladé rybky aj mikry na ovsených vločkách, ale s nimi bolo viac roboty a smrdelo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 19:38 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Mislow
Mislow napsal: Chlapi, s grindalem nemam zadnou zkusenost, ale kdyz to tady ctu, tak jsem rad, ze jsem zvolil mikry ve vlockach.
Myslím, že toto vlákno nie je reprezentatívnou sondou do skúseností s chovom grindalu, pretože spokojní chovatelia tu svoju spokojnosť nehlásia.

Ak chcete robiť závery, najprv spočítajte koľko ľudí chová mikry a koľko grindal. Potom zrátajte spokojných v každom druhu, potom to zrátajte a nakoniec zahoďte, pretože ani tak to nič nepovie o schopnostiach chovateľa ;-)

Asi Vám už došlo, som spokojný so svojim grindalom. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 19:34 Muž visek [75] - TetryRe: Mislow
grindal je vetsi .mikrama nemuzu krmit tetry nebo neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:48 Muž Mislow [304] – grindal nebo mikry?
Chlapi, s grindalem nemam zadnou zkusenost, ale kdyz to tady ctu, tak jsem rad, ze jsem zvolil mikry ve vlockach. :-D Mnozi se jak vztekle a nez musim kulturu obnovit, tak to trva tak 2 mesice ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:34 christ Re: ludvik
díky, určítě vyzkouším. Stejně tu mám zásobu hikari asi 6 druhů tak můžu zaexperimentovat.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:31 Muž ludvik [1082] Re: christ
Ne, není proč upravovat. Někdy je ani nevlhčím, ale vetšinou dostanou spršku společně s molitanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:28 christ Re: ludvik
To hikari nějak upravuješ? máčíš nebo tak? Jinak granule pro psy mě žerou víc jak piškot.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744-mikry-a-grindal?od=501