Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:15 zdenda – grindal a insekticidy
Nezaznamenal jsem žádný problém že by jim to nějak vadilo a grindalu už vůbec ne množí se jako blázen protože jsou zdraví tedy bez rostočů. 80 strávníků má co dělat aby je zvládly sežrat mám 7 vaniček.Nedávno jsem vyměnil sklo za makrolón nechytá se na něj hlína (kokosové vlákno)když krmím a grindal na něj víc nalézá protože je teplejší.Tak ať se daří a nebojte se ošetřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 15:54 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: rriki
Možná už to opravil, psal jsem mu. Ale nabízel háďátko octové (Turbatrix aceti) a přitom to choval jako Háďátko živorodé (oživlé) Panagrellus redivivus. Už to odstranil ten titulek. Když jsem mu psal, tak se divil, co to má doma. Já vycházel z článku od Petra Nováka na akvarista.cz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 15:42 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MichoCZ
Proč myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 15:41 Muž rriki [818] - CichlidyRe: jajaapaja
Na gelu nemusíš nic zakládat,vydrží až tři měsíce a mikry krmíš droždím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 14:09 Muž jajaapaja [174] – Mikry
Fotka k příspěvku Protože Miker potřebuji deně a dost ,tak násadu Miker si zakládam každy den 2 krabičky.Do Ovesných vloček.Takže je mám stále čerstvé.Tam co vločky zhnědnou tak ty vyhazuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 10:11 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Co si myslíte o tomto prodejci?

aukro.cz/…

Podle mě je to matlal, co neví co prodává a jak to chovat. Jak proplachujete mikry?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 01:32 DREDRA Re: zdenda
A to takto insekticidy ošetřenej grindal dáváš rybám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:44 Polux Re: MichoCZ
Dekuju ale mikry nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:01 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Polux
Grndal nemám, ale mikry bych doma měl mít. Pokud máš zájem tak se můžem domluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:14 Polux Re: zdenda
diky za reakci :-) nasadu jsem kupoval nekde na aukru tak bacha nato !ten co to prodaval se sice hajil ze je cestnej clovek atd svadel to nato ze to neumim ale mel jsem o tom nactene maximum.V nasade byl kousicek piskotu a na vicku od vanicky 3 kousky suchych cervu,jinak nic.poradil at molitan properu a dam znova,ze tam vajicka jsou a ze se zacnou lihnout.Mel jsem teplotu presne 25 C,kazdej den sem menil piskot a po 3 tydnech bez cerva to uz slo do kose.Problem je ze se kloudna nasada blbe schani.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:00 zdenda Re: Polux
ahoj ten grindal je pryč můžeš to vyhodit a taky jsem neslyšel o žádných vajíčkách že by se dodával . Když tam nejsou červíci tak tam není nic . Sežeň si novou násadu stačí ti jedna rozmnoží se ti rychle . Taky jsem je měl na molitanu ale měl jsem problémy přemnožili se pak uhynuli a pořád dokola . Tak jsem přešel na kokosové vlákno a krmím nastrouhaným ajdamem na malé nudličky a je klídek pěkně se množí je to paráda . sem tam se objeví roztoči tak vezmu frontlain nebo jak se to jmenuje ,prostě postřik proti blechám u psů jednou stříknu a je po roztočích za měsíc se zase něco objeví ale mají smůlu. Ta teplota by měla být 25 nejmíň pěkně se množí jak je míň tak je to bída jen živoří. tak to skus a červům zdar.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: PavelTrupl
Já denně neodebírám. Podle některých informací to není zrovna nejideálnější krmivo, ale potěr ho bere dřív než žábru. Asi mám tu žábru nějakou velkou nebo co:-D Tu kulturu mám doma asi dva týdny a za tu dobu jsem tam hodil dvakrát trošku čerstvého droždí. Pokud ráno odeberu ze stěn tak večer jsou stěny stejně pokryté. A to jsem kulturu objednával na ebay z anglie. Možná den nebo dva ležela ve schránce a možná hrozilo přemrznutí, ale probrala se a frčí jako drak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:11 PavelTrupl Re: LiborSprysl
žábra se taky musí líhnout denně:)...a tomuhle se nedá přiškrtit vzduch a pak na to zapomenout;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 17:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: PavelTrupl
To je právě to....denně... smich :-( ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 16:54 PavelTrupl Re: LiborSprysl
pravda, chce to denně krmit malými dávkami, občas jednodenní hladovka, aby mikry vyžraly případné zbytky...já měl docela problémy, kultury mi ničily zřejmě nematofágní houby, Petr mi nedávno dal dvě kultury s tím, že už jsou staré, ale přesto v pohodě...což měl pravdu, akorát že ta jedna byla napadena asi druhý den, co jsem si jí přivezl a odešla přes noc (asi mám v rybárně bordel a hnusnej vzduch, tomu bych docela věřil)...ale z té druhé jsem si namnožil nové, starám se o ně a mám opravdu neuvěřitelné množství miker již několikátý týden téměř každý den...čehož si při cenách žábry dost považuji a Petrovi v duchu často děkuji:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 14:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: PavelTrupl
Hele Pavle už jsme to zase teď řešili s chlapama teď v Hradci...ono to asi chce trochu pečlivosti, nezapomínat a tak... smich No a mně vždycky jak do čerta něco přijde do toho co se zrovna musí, a tak tak stíhám hlídat ryby, ještě při mém stavu více než rok trvajícím...No prostě mi to nejde...Uklidňuje mne, že i přes Petrovy návody to někomu jde a jinému ne. Že nejsem sám za trubku....Žďárští se tím docela baví... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 11:44 PavelTrupl Re: LiborSprysl
jak, co byste za to dal? vždyť ten chov Petr Novák jasně popisuje, že to funguje mohu potvrdit, prostě to tak udělejte a budete mít miker taky dost;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.02.2013 04:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
Co já bych za to dal...buďte rád, že se množí a nešpekulujte... :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 00:06 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Mám doma jednu kulturu miker (háďátko živorodé) v poměrně velké misce. Dopoledne jsem stěny zkrmil, ale už je mám zase plné. Kulturu mám v pokojové teplotě a množí se jak splašená. Dá se třeba nižší teplotou snížit jejich chuť k množení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 20:22 Muž Bin [144] - Amerika
Trochu som tu čítal o grindale a zaujalo ma pár veci:

1. pridávanie oleja doňho, koľko ho dávať a ako často?

2. nedávam piškotý (skôr by som ich zjedol ja :-D) dávam múku - je v tom veľký rozdiel?
2.1 ako tu potom aplikovať ten olej?

Ďakujem za pomoc. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 19:44 Polux
ahoj,prosím o radu
koupil jsem si nasadu grindalu 2 vanicky,kdyz to prislo ve vanicce byl samozrejme (molitan,piskot,sklo) ale po cervech ani pamatka,na viku jsem nasel cca 3 uschle kousky,molitan byl normalne vlhcenej.Ale nasadu mam jiz cca 10 dni
obden menim piskot,ve vicku mam par direk,vlhcim molitan,voda se na dne neshlukuje,problem je ten ze po cervech ani pamatka,mam to v teplote 22,5C.
Ten co me to prodal tvrdi ze delam neco spatne a ze tam vajicka jsou ale 10 dni a ani cerv ? Myslite ze muze byt spatna nasda uz od neho ? on se totiz haji ze to neni mozne,diky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 13:38 R Muž romant [27982] Re: beki
Obdobnou kuchařku jako dával kolega přede mnou je možno dohledat třeba zde. www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2012 13:31 Muž Chem [837] Re: beki
Myslim si, ze pokud si kdokoli precte clanek Petra Novaka, odkaz uvedu pod timto textem, bude mit v chovu miker i jinych hadatek uplne jasno...

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:07 Muž navik [908] - SumciRe: beki
násada je třeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 11:34 beki
ahojky
rád bych se zeptal,na chov těch hádatek vinných.
Potřebuji násadu a nebo vzniknou samé,když udělám ten nálev,jak jste tu popisovaly.děkuji za informace :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 22:00 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Polux
Viděla jsem na Aukru aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:46 Polux – násada grindalu
ahoj,
nemá někdo na prodej násadu grindalu ? Nebo odkaz na někoho kdo má ? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 01:00 Sined Re: Sid
Ďakujem ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.12.2012 18:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Sined
1. Tie, ktoré vylezú mám skŕmiť (zotrieť napr. prstom a šup do akvária a žiadne preplachovanie)?
Při teplotě 23-25 °C nám již za 3-4 dny začnou mikry vylézat na stěny nádoby. Odtud pak štětečkem nebo prstem mikry setřeme a nakrmíme potěr.
O proplachování ani slovo.
3. Ako ju preočkujem?
Založíte nový substrát a ten "naočkujete" mikrami. (Setřete je se stěny původní nádoby a přenesete na substrát v nové nádobě.)
4. Hneď ako preočkujem násadu treba tú starú vyhodiť? (prípadne koľko sa dá založiť z nej násad)
Novou násadu můžete udělat kdykoli, kdy budete mít k dispozici dostatek miker na její "naočkování". Z toho plyne, že není-li původní násada "po smrti", můžete ji "vytěžovat", dokud "nese".
A kolik můžete naočkovat nových násad, to si snad už "dopočítáte" sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 17:38 Sined Re: Sid
Článok už mám prečítaný, ale našiel som v ňom iba odpoveď na moju 2. otázku. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 14:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Sined
Zkuste si prostudovat ještě tento článek a pokud vám nebude i poté něco jasné, znovu se zeptejte. :-)
davidkilli.blog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 02:06 Sined – Mikry: chov
Zdravím,

prečítal som si návod na chov mikier a mám zopár otázok. Budem rád ak si na mňa nájdete čas.
V nedeľu som si kúpil násadu mikier, ktoré sú chované zrejme na ovsených vločkách s mliekom. Už mi začali v hojnom počte vyliezať na steny.
1. Tie, ktoré vylezú mám skŕmiť (zotrieť napr. prstom a šup do akvária a žiadne preplachovanie) ?
2. Ako zistím, kedy je vhodné násadu preočkovať?
3. Ako ju preočkujem? Tie mikry, ktoré vylezú na steny mám skŕmiť, založiť nový substrát a odobrať zo starého substrátu nejaké množstvo (neviem koľko presne) a vložiť do novej nádoby? Neviem, či v tom starom substráte ešte nejaké ostanú keď vyliezajú na steny. coze
4. Hneď ako preočkujem násadu treba tú starú vyhodiť? (prípadne koľko sa dá založiť z nej násad) ?

Za odpoveď vopred ďakujem ahoj .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 10:48 Rakvista
Zdravim ve spolek,chci se optat co ovlivňuje žravost Grindalu?Po převozu jsem ho a přemístil do větší krabičky,tam už jej mám týden a objevují se jen malinký červíky(asi zrovna vylíhlé)ale žádný dospělec.Popis krabičky: Plastová(tenký plast) na kokosové drti molitan na něm ložený původní molitan obsypaný kokosovou drtí přikryté z 90%+ plexisklem..sklo nemám.Přes den jej ohřívám na něco kolem 30°C a na noc dávám do termoboxu tam se do rána udrží teplota kolem 25-27°C.Když byl jen v původní menší krabičce tak co jsem tam večer dal bylo do rána skoro sežrané a teď ani omylem.Krmím jej piškotem namočeným ve vodě a SAKem,ale nic z toho mu nějak nešmakuje,přitom předtím piškot žral jak diví i tetra wafer mix.Pokud by někdo věděl kde jsem udělal chybu budu rád za poučení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 19:42 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
s houbičkou mi to vychází, že to mám zakryté sklíčkem z cca 80% :( ale dobrý nápad, díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 19:39 R Muž romant [27982] Re: Tragett
Použij molitan do klasickýho bublifuku, nebo třeba houbičku na nádobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 19:36 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
Co rikate na pestovani grindali v biomolitanu od filtru? jemnejsi tu bohuzel nemam, bioakvacit je jediny, ktery sem nasel, ale nevim, zda ho lze pouzit.

Diky za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 09:49 Shagiman – koupim Grindal
Dobry den.
Je tu nekdo z prahy kdo ma grindal?
Jestli ano at me kontaktuje na mailto:e-mail-shagiman@centrum.cz.
Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:38 jacerv Re: Tragett
viděl sem ho prodávat na burze na Pankráci to máš kousek, myslím za kilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 14:08 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
Hola, shanim Grindal, jsem z okoli Kladna, nemate nekdo k dispozici? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 15:30 adula Re: majo0822
Víděla jsem to na aukru: aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 09:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: majo0822
a odkud si?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 09:00 majo0822 – mikry a grindal
Kto mi poradí kde sa dá zakú­piť násada mikry a grindalu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:13 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ola
...Není nějaké jednodušší řešení?
Je. Třeba ta houbička, na které grindal donesl váš manžel. :-)
davidkilli.blog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 15:17 Žena ola [31] Re: Brix
Díky za odkaz. ;-) Ještě se chci zeptat, je nutné praktikovat to s tou bedničkou, listovkou a pískem? Není nějaké jednodušší řešení? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 14:33 Muž Brix [2] - CichlidyRe: ola
Podrobný článek o grindalu třeba zde: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 14:06 Žena ola [31] – Grindal - co s tím?
Zdravím, dnes jsem manžela na akva-tera burze v HK poslala koupit nějaké živé krmení. K mému úžasu donesl grindal. Plastová krabička, v ní namočená houbička a na ní sklíčko. Proboha co s tím mám dělat? Už jsem si tu něco přečetla, ale nějak z toho nejsem moudrá. hmm Prosím o pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:03 PVC Re: vlacek
Mikry můžu nabídnout. Vyzvednutí možné na Andělu, případně jinde v Praze dle dohody.

Prodám za pár korun nebo vyměním za rostlinky, rybky nebo jiné krmivo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 17:35 jogr
Dobrý den,
Mám takový malý dotaz:Mám krabičku od salátu a v ní násadu všechno krásně běží když jsem omylem trochu hejbnul s miskou a ta tekutina se dostala na stěny a můj problém zní můžu tím krmit nebo to je celý v háji?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:15 Muž jajaapaja [174] Re: Vrubouš
Taky mám ,ale je to daleko.No ale kdyby jsi se do Ostravy nedostal tak písni něco podniknem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:59 romana – mikry
Fotka k příspěvku muzu se zeptat jak vytvorit mikry???nasada je jasna
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744-mikry-a-grindal?od=601