Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 20:48 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Priest
Akože sa tam namnožili samé alebo ste si ich preniesli? Sám octomilky nechovám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 19:40 Muž Priest [325] - CichlidyRe: slavko
Akorát bacha na octomilky,zlikvidovaly mi jednu násadu během týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 18:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Urtman
Aha, takže tá nesymetrickosť viedla k úvahe, vďaka ;-)

Urtman napsal: Můžeš je mít zavřené, jak píšeš, ale musíš denně alespoň na chvíli misku otevřít...
Ja viem, že môžem, mám ich tak už vyše dvoch rokov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 18:28 JoKa Re: slavko
Snaží se stahovat do jiné části skla, což jsem právě na fotce viděl. Lezou tam, co je "průvan", kde se do misky dostává vzduch... A nejsou uprostřed jako na fotce s černým molitanem a lezou všude možně...

Toto samozřejmě může mít i jiný důvod, než jen ten vzduch, například vysoká (nebo i nízká) vlhkost, jak píše Johan...

A ta uzavíratelná miska co vidím mě přivedla nejprve na ten vzduch... Můžeš je mít zavřené, jak píšeš, ale musíš denně alespoň na chvíli misku otevřít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 18:07 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: threat
Tak moje lezú na steny a vrchnák, keď majú príliš vlhko. Ale pýtam sa, pretože ich mám vo vzduchotesne uzatvorenej krabičke, tak ma to konštatovanie zaujalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 17:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: threat
To bych řekl, že má za následek vlhko a ne nedostatek vzduchu. Ten se projevuje sílícím zápachem apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 17:38 threat Re: slavko
snaží se uprchnout ven-lezou mimo sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 15:08 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Urtman
Prosím Vás, ako to je poznať, že nemajú dosť vzduchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 22:04 threat Re: Urtman
mají vzduch.....krabičku nezavírám a víčko je nahoře trochu pootočeno,aby bylo odvětrání,ale díky za postřeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 21:52 JoKa Re: threat
Do té druhé větší uzavíratelné misky s bílým molitanem (ta vpravo vedle černého) nadělej díry... Už teď je vidět, že červi nemají vzduch... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 21:44 threat Re: grupyk
Fotka k příspěvku Já jsem měl jednou zbytek černého filtračního molitanu a nevěděl co s ním,tak jsem ho dal do krabičky a na něj grindal a po pár dnech používání se mi zdál lepší než světlí,mám ho tam už třetí měsíc a paráda.
ta fotka je pár dnů po založení,teď po pár propláchnutích od te doby je sklo stále plné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 21:23 Muž grupyk [20] – barva molitanu
Pěstuje někdo grindál na černém molitanu? Mám nějaké zbytky z práce a chci si udělat záložní násadu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 00:38 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: ludvik
Vyššia nasiakavosť = viac vody v piškóte, rýchlejšia nasiakavosť = rýchlejšie sa rozmočia. Ja v tom vidím rozdiel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 20:38 Muž visek [75] - Tetry
chodim na zive krmeni nebo mam namrazeno.grindal mam jako doplnek.zkusim udelat jednu krabicku s granulema.uvidim jak se to rozjede ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 19:41 JoKa Re: visek
Dobré je taky do toho piškotu nadrolit třeba tabletu, nebo trochu saku... Co sežerou červi tak automaticky dostaneš i do ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 15:35 Muž visek [75] - Tetry
piskoty sem koupil tak jsem to dal do dvou krabicek.pes to zere a ja jeden ochutnal.neni to spatny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 10:28 Muž ludvik [1082] Re: slavko
Tak ... a jsme opět na začátku diskuse. Já doporučil psí (nejenom) přesně z tohoto důvodu, vyšší nasákavost oproti dětským.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 09:38 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: visek
Hlavný rozdiel medzi piškotami detskými a psími by som nazval nasiakavosť - detské sa mi rozmočia v okamihu, tie psie som musel močiť dlhšie, a tak pustím teplú vodu na piškótu a šup na molitan...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 17:27 Muž visek [75] - Tetry
zitra koupim psi piskoty.uvidim jak to pujde.mam civavu ta to prinejhorsim sezere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 13:53 Muž ludvik [1082] Re: vlk9
Cukr ... Co grindal sežere, to pak sežerou ryby. Vliv na plesnivění asi také bude. A jsou tvrdší, hůř se rozmáčí.
vlk9 napsal: A co je špatnýho na obyč dětskej piškotech?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 11:53 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: davidek75
Tak po čem se víc mnnoží o tom tu proběhlo už mnoho debat, každý je zastáncem toho svého a nic proti tomu samozřejmě. Já mám doma malýho raubíře, tak mu občas uzmu nějaký piškot a mám to bez starostí a s množením nemám taky výraznější problémy (pominu-li vniknutí mušek do krabičky, ale to s krmením nesouvisí). Jen tu zazněla věta, že mu piškot plesnivý a tomu se dá lehce zabránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 11:39 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: vlk9
po granulých se mi víc množil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 11:29 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: visek
A co je špatnýho na obyč dětskej piškotech? Když dáš malej kousíček, tak než stihne zplesnivět, tak je sežranej, jen je třeba vychytat množství a nenarvat celej piškot do piksly, kde je pár červíků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 11:27 Muž visek [75] - Tetry
zkousel jsem granule pro psy i kocky a nerostlo to.zkusim tu strouhanku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 10:59 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: davidek75
- anebo vem obyc. strouhanku za pusu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 10:46 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: visek
jestli můžu doporučit tak kup kilo granulí pro psi nebo kočky nebo jestli máš někoho s pejskem nebo kočkou tak je popros o hrst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 08:21 Muž visek [75] - Tetry
dil.pojedu a koupim piskoty pro psy.potrebuji aby mi piskot neplesnivel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 07:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: visek
Nic moc. Víc to plesnivělo a méně to žraly (v srovnání s piškotem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 07:27 Muž visek [75] - Tetry
zkusil nekdo krmit grindal oves.vlockama?dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 17:51 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: MonterMonty
Vďaka. Teplomer na dekli mám (so sondou ku chladiču LED, ale dá sa prepnúť), každopádne, vyskúšam s jednou násadou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 10:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Ja si na tom deklu nechal pul dne teplomer a sledoval to , tak ti Jiri zalozim dve nasady a vemu na sraz (srry pisu z androidu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 09:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MonterMonty
Moje uklizela, polozila grindal na dekl, zustal tam cely den, a je po nem. Ac to bylo nechte, s pokladanim na dekl opatrne, nektere dekly klidne topi tak, ze to neprezije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 23:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: slavko
na 250ti litrovce jsem na samodomo osvětlovací rampě naměřil 33 , což už mi přišlo moc , rampa není odvětraná ze dvou stran , jen z jedné , položená na hranách akvárka na sklech ,v rampě jsou momentálně dvě zářivky , jedna T8 30W druhá T5 13W , krabičky jsou na 112L kde jsou pod lamino krytem ledky na AL profilech , cca 28 stupňů , což už je přijatelnější , akorát když se jde krmit , musí se přendávat , nicméně po vypnutí světel v noci teplota doma spadne na nějakejch 22 i mín , ale velkej problém to asi není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 21:31 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: zvedavka
to umiestnenie krabičky na kryt akvárka ma zaujíma. Ako sa im darí? Akú teplotu tam majú (resp. čo je v tom kryte ;-) ) atď. Nemám síce s chovom problém, ale vplyv teploty môžem jednoznačne potvrdiť - minulé (2013) leto bolo riadne teplé a "úroda" bola výrazne vyššia, tak prečo nemať lepšie výsledky celoročne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 07:27 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – vyzkousejte krmit grindal
- obycejnou strouhankou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 06:30 zvedavka Re: ludvik
Tabletkami a krmením pro rybky jsme grindal taky zkoušeli krmit a nějak jsem nepozorovala, že by se toho urodilo víc. Spíš to bylo tak, jak sám píšeš - zalezlo to po nakrmení do molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 06:19 zvedavka Re: MonterMonty
No, jsem nucená se bránit.smich Montérovi jsem nikdy žádnou nádobku s grindalem nevyhodila, ačkoliv to už párkrát po otevření smrdělo na sto honů. smich Grindal teď je ve větších nádobách a dopřáváme mu více tepla (už není strčený ve skříni, ale je na vyhřátém vrchu akvária) a v podstatě pořád zkoušíme, jaké podmínky jsou nejvhodnější. Učený z nebe nespadl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2014 01:35 Muž ludvik [1082] Re: MonterMonty
Ne úplně k diskusi ... Dřív jsem krmil piškotem, dětským. Takže sladkým. Nic moc, časem to zplesnivělo, a to jsem se o to staral poctivě. Tak jsem přešel na Hikari tabletky pro pancéřníčky. Dobré, neplesniví to. Jenže jak to sežerou (což i šest tabletek na malém molitanu není problém prakticky přes noc), tak zalezou do molitanu a krmit se s tím logicky pak nedá. Trefit množství je docela umění. Kromě toho je to dost drahé (ale zase mají výživnou hodnotu dle těch tabletek ... tedy slušnou).

Pak mě napadlo použít piškoty pro psy. Mají to u nás v akvaristice. Prý je to to samé, jenom bez cukru (resp. s minimem, ale ještě jsem to nechutnal). A najednou mi to funguje jak má, spousta grindalu, je čím krmit. A zatím to neplesniví. Plus to má velkou výhodu - na rozdíl od těch dětských se to lépe máčí. Stačí trošička vody a už lze sklíčko přimáčknout pěkně až na molitan. Kvůli těm dětským jsem tam vystřihoval ďůlek ...

S podivem záleží i na molitanu. Mám dva druhy, oba jsou dost jemné, ale jeden je takový až skoro dost tvrdý (a ještě jemnější). Asi z nějakého gauče. Vodu drží podstatně lépe ten tvrdší. Týden to vydrží. Ten měkčí je za den v podstatě suchý, voda proteče až do dolní půlky a grindalu se to samozřejmě nelíbí.

Ještě musím vyzkoušet ten olej. Zatím mi to nějak nejde přes pysky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 23:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zervan
nj , zřejmě mušky přitahuje odér z krabičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.09.2014 23:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Turbínka
Párkrát už mi to zasmrádlo tak že to Zvědavka vyexpedovala rovnou do popelnice i s neporušeným obalem , no když jsem byl rychlejší , stáhl jsem grindal co byl na sklíčku do nové krabičky , očistil sklíčko od starého piškotu a nanesl čerstvé krmení ,za pár hodin se grindal nahrne na žrádlo a zas ho přemístím do té nové , pak zasmrádlou vyperu a založím znovu z jiné , chce to prostě krmit častěji a méně , stejně jako si vtloukáme do hlav i u ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 23:00 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MonterMonty
No ja som tiež niekde nemal, ale niektoré tie krabičky z nanukovej torty už majú cez 10 rokov! :) Takže sú dosť popraskané, asi by som mal aj vymeniť, keď tak nad tým premýšľam. Ale tie špiny mušky tam dokážu vbehnúť aj počas tej chvíľky, keď práve kŕmim, to nejako vycítia alebo čo, už som to videl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 23:00 Žena Turbínka [2558] Re: MonterMonty
Ona je tu ještě jedna možnost, které jsem si všimla u nás na burze, prodávaný grindal byl viditelně docela starý a údržba asi nic moc, skoro černý molitan plovoucí v hnědé vodě a pěkně to vonělo už od vedlejšího stolu.
Já mám krabičku otevřenou furt (až do teď jsem neměla strach z mušek hmm ), krmím spíš když si na to vzpomenu, piškot nebo rybí krmení s olejem jednou týdně, podařilo se mi už udělat pár samostatných fungujících násad. Zatím jede, jen nevím jak moc by se zde dalo uplatnit pořekadlo: čím horší sedlák, tím větší brambory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2014 22:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zervan
i proto nemám v krytu pixly dírky pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 22:35 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MonterMonty
Len dodám, že je veľmi rozumné mať viac nezávislých násad (krabičiek), pretože i pri najlepšej starostlivosti z času na čas niektorá vyhynie. Stačí trebárs, že tam vojde malá muška - jej larvy (tučné veľké červy) zlikvidujú grindaly. (I keď raz sa mi podarilo ich zachrániť, ale to som trpezlivo číhal a lovil všetky larvy a hádzal ich rybkám na spestrenie.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2014 22:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Turbínka
vono to zasmrádne když se překrmuje , to znamená že se dává moc piškotu , ten se do dvou dní nezkrmí , zkysne a pak ten smrádek .Od Jirky mám násady taky , zezačátku jsem dělal stejnou chybu , navíc pro zdárné a rychlejší množení to chce teplotu aspon pětadvacet , pokud je mín zastaví se množení , a v neposlední řadě co největší pixli a co největší molitan , větrací dírky v krytu pixly nemám , denně se to otvírá a tím se i větrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 22:21 Žena Turbínka [2558] Re: Aquasky
Dost se mi osvědčilo (díky Designerovi) vystřihnout v molitanu žlábek zhruba o šířce piškotu po celé jeho délce, aby prostor mezi sklem a molitanem mohl dýchat. Když to smrdí - lehce to proper ve vlažné vodě, vyždímej, setři uschlé červíky dej trochu piškotu a doufej, že se přeživší chytnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 22:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Aquasky
čím a jak to krmíš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 22:13 Muž Aquasky [35]
Ahoj nemáte někdo grindal násadu na prodej, pořídil jsem si ji na burze v RKE ale dneska už je nějaká divná a smrdí a to sem s ní krmil jen dvakrát, najde se někdo hodný?..Hradecko nebo Praha...díky :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 11:33 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Designer
...Slunecnicovy olej mi prijde celkem slusny, take jsem jej zkousel, ale ted uz pouzivam repkovy, vypada pro vyzivu ryb lepe...
Nejen vypadá a nejen ryb. ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 10:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lopuchojd
Pridam link:
www.akvarista.cz/…

Slunecnicovy olej mi prijde celkem slusny, take jsem jej zkousel, ale ted uz pouzivam repkovy, vypada pro vyzivu ryb lepe.

Piskot davam namocit do vody, rozlomeny se za par sekund nacucne, pak vodu sliju, piskot rozmixuju paratkem, pak kapnu olej, a pak jeste prikapnu vodu tak, aby kase byla jen tak husta, at pri polozeni na sklo a nakloneni skla na 45 stupnu pomalu ze skla steka. Kdyz je hustejsi, Grindal ji hur prijima, nebo se to tak alespon jevi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744-mikry-a-grindal?od=401