Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2014 23:51 Muž Burik [727] - AquascapingRe: lopuchojd
Někdy, hlavně v letních měsících kdy jsou teploty příliš vysoké, červíci masívně utíkají z molitanu směrem k víčku. Molitan je zřejmě už příliš zanesený živočišným odpadem z chovu. V tomto případě molitan vyjmeme a vypereme ho pod tekoucí vodou. Voda by měla mít zhruba pokojovou teplotu.

pročti si tento článek.

www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 21:00 Muž lopuchojd [10]
tak sem tu zas.grindal se mi rozlez po cele krabicce.je to normalni nebo je neco v neporadku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 11:06 Muž lopuchojd [10] Re: P
po vcerejsim pokusu o nasadu to dnes vypada ze se konecne chytila.pokud by se opakovalo to kysnuti piskotu vyzkousim ten olej.diky za radu vsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 07:15 Muž P [125] - Betta splendensRe: lopuchojd
Celkem dobře funguje, když na namočený piškot kápneš trochu oleje (já používám slunečnicový). Piškot potom vydrží i týden v pořádku. Nedávám to při každé výměně, ale když potřebuju na víkend či delší dobu odjet, je to fajn. Násady i takto prosperují a ty, co mají olej častěji, mi přijdou silnější.
Z počátku jsem se trochu bál, aby pak nebyli červíci pro ryby moc tučné. Ale při doplňkovém krmení +- 3x týdně je vše v pohodě. Praktikuju to více než rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 00:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: lopuchojd
Ja som zase mal zlé skúsenosti s určitými konkrétnymi piškótami (ich výrobcom) - tie síce boli chutné, ale rýchlo kysli, asi mali nejaké iné zloženie. Len si už nepamätám, ktoré to boli, no i to môže byť problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 09:48 Žena Turbínka [2558] Re: lopuchojd
Je to možné, také se mi to stávalo. Byl molitan dobře propraný? Když jsem dělávala násady taky mi dříve či později také zkysly. U té poslední jsem nechala molitan několik dní namáčet, vystříhla takový žlábek přes délku molitanu, tak akorát na piškot, aby se tam dostal hezky vzduch. Denně pomalu vlhčit rozprašovačem, nepřekrmovat (klidně i menší kousek piškotu, aby to do 3 dnů snědli) a nechala jsem násadu otevřenou jen krycí sklíčko na piškotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 09:37 Muž lopuchojd [10] – grindal podruhe
ahoj.tak sem tady zas.zkousel sem delat nasadu grindalu.vcera sem dal piskot a uz dnes byl skysli.jak je to mozne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 16:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: mebmeb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 13:50 mebmeb Re: Chem
prosím o link ,lebo mne sa zobrazuje nenalezeno.Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 13:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: davidek75
Ono to přemokření taky asi závisí na použitém molitanu. Některé možná víc drží vlhko a jiné méně. U mě mám pocit že voda skoro nevzlíná, ale jen protéká dolů, takže u dna mám pořád vrstvu docela dost namočenou, ale pokud jsem jí tam neměl tak mě právě násady téměř vyhynuly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2014 13:08 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: davidek75
Fotka k příspěvku a ještě jeden obrázek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2014 13:08 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: lhajek
Fotka k příspěvku já jsem vyřešil nebezpečí přemokření tím že jsem si slepil ze skla líheň kde je molitan na páskách ve vzduchu a přebytečná voda z molitanu vyteče , viz. obrázky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 11:22 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lopuchojd
Zervan to popsal přesně. Přidám jen poznámku - nedávno jsem si ho také pořídil a bál jsem se přemokření molitanu a nakonec jsem zjistil že ho udržuju až moc suchý. Grindal pak vylézá ven a hledá asi vlhčí místo. Přijde mě lepší raději přemokřit, protože pak jsou červíci jen daleko menší, ale nedostatek vlhkosti je spíše vyhubí. Časem to člověk už má v oku, ale začátek je hledání ve stylu pokus x omyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2014 10:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: lopuchojd
Červy sú zalezené v molitáne, to je ok, kým sa namnožia, to trochu trvá, zatiaľ ich možno stále pridávať z rozbehnutej násady. Len pozor, piškóty treba do novej násady dávať len veľmi malý kúsok, aby ho stihli zjesť tak do 3 dní, inak začne kysnúť / plesnieť a násada vykape. Ten štvrtkový treba dnes už vyhodiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 08:29 Muž lopuchojd [10] – Násada grindalu
Ahoj měl bych dotaz.ve čtvrtek jsem si koupil násadu grindalu.Už druhý den byl krásně rozlezlí po skle a tak jsem si chtěl udělat další násady.vzal jsem molitan, na ten dal vyždímaný piškot, na ten pak trochu grindalu a přikryl sklem.to celé pak do mističky a zavřel.do dneška se nic neděje.Je to normální?udělal jsem něco špatně?Díky za info. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 23:34 Muž Chem [837] Re: mebmeb
Doporučuji přečíst článek na akvarista.cz věnující se nejen té taxonomické problematice a bude jasno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 18:09 mebmeb – Prosím znalca o do akej miery sa jedná o synonymá alebo úpne iný druh.
Prosím o zatriedenie

Háďatko vínne /cz/, háďatko octové /?/ , octové mikry/sk/
to všetko je jeden a ten istý druh alebo sú to 2 druhy alebo dokonca 3 druhy.

a čo je Panagrellus redivivus štvrtý druh? ako znie jeho Sk/CZ ekvivalent?

červy Grindal (Enchytraeus buchholzi) to je určite ďalší druh.

Anguillula rediviva - HÁĎÁTKO OCTOVÉ- "MIKRY"
Turbatrix aceti - háďatko octové biologicky patrí medzi hlístice a medzi Nematoda.

Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:27 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
- ok, takze bez vody, zminuje to i autor na akvaristovi u receptu c. 3 - ocet + stava 1:1
- jinak hadatka se dobre mnozi i v tom kvasenem nalevu, ta fotka je prave z nej ;-)
- mam to v litrovkach od mleka, hadatko se vyborne stira stetcem ze sten lahve
- zkusim pouze s octem, budu testovat jeste jiny "napad", kdyz tak hodim info ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2014 16:05 Muž Chem [837] Re: seic
Ja delam 2/3 jablecny ocet a 1/3 stava a je to v pohode. V navodu na akvaristovi je v puvodnim textu aby se do redilo vodou a aby to bylo 1:1:1, ale je to pak moc sladky a kvasi to. Jestli byl pouzit lihovy ocet, tak by to pul na pul mohlo stacit ale proste vetsim mnozstvim octa se potlaci kvasny proces a hadatka se budou mnozit. Recept s jablkem dela moc zakalu. Ja to mam v 3 litrovkach od okurek a krasne se mi odsava i to malo kalu co vznikne. Kdyby tam bylo jablko, tak bych ho po rozpadu hned vysal kdyz odsavam prebytecny kal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 12:12 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Háďátko octové (Turbatrix aceti)
Fotka k příspěvku - nebudu zakladet spec. tema, k mikram patri...
- ma nekdo vyzkouseno vice receptu dle clanku na akvarista.cz? jaka je vydrz+vynos jednotlivych receptu?
- www.akvarista.cz/…
- puvodni nasadu jsem mel recept c.1 - do dneska tekutina cira, hadatko se mnozi, jablko se zatim nepridaval
- recept c.3 se mi po par dnech zakalil, stale kalne, viditelne bubliny kvaseni na rozdil od c.1, hadatko se mnozi...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 10:03 Muž visek [75] - Tetry
ja je mel bez zradla 10 dni.kdy jsem jim dal piskot tak do 4 dnu se znovu ukazaly ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 20:22 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: threat
threat napsal: Prosím o radu zkušenější,jak to udělat po dobu dovolené (14 dnů)?Rozjede se pak násada bez problémů?Nemám to komu dát hlídat:-( Děkuji.
mne to vydržali, len ide o to, v čom ich máte a kolko majú miesta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 11:17 threat – Grindal o dovolené
Prosím o radu zkušenější,jak to udělat po dobu dovolené (14 dnů)?Rozjede se pak násada bez problémů?Nemám to komu dát hlídat:-( Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 06:16 Muž visek [75] - Tetry
kdo pouziva lignocel.chtel bych ho dat misto molitanu.dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 15:52 Žoržik – Mikry
Nemá někdo z Prahy násadu miker? Předem díky za odpovědi.
mailto:jirkahadac@volny.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 16:54 R Muž romant [27987] Re: žibér
Ten prodejce, co měl grindal v HK na výstavě, jezdí i do Pardubic na burzu, takže pravděpodobnost pořízení je vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 11:55 Muž žibér [0] - Cichlidy
škoda no, koukám že i teď v sobotu to bylo dokonce i v pardubicích, na akvaburzách jsem nikdy nebyl a vůbec mě to nenapadlo, tak příště no, myslim že 10. května :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 10:57 Muž ludvik [1082] Re: žibér
Docela smůla ... nedávno byla v Hradci výstava. A tam bys sehnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 23:16 Muž žibér [0] - Cichlidy
zdar, neměl by jste někdo násadu grindalu v pardubickém kraji? přijel bych si to by nebyl problém, nemůžu tady nikde sehnat :-( kdyby tu někdo byl, byl bych vděčný, dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 10:12 pepahr – Grindal Brno?
Ahoj neprodal by prosim nekdo nasadu Grindalu ve Znojme nebo Brne? diky za info.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 08:16 Muž visek [75] - TetryRe: victorio
nemusel bych krmit nic nez grindalem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 07:36 Muž victorio [10] - CichlidyRe: visek
Na "kokosu" to nijak netáhne,ale pokud piškot funguje dobře,proč ne... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 05:33 Muž visek [75] - Tetry
zkousel jsem psi granule hrozny smrad tak ted pouzivam jen piskot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 22:10 Muž victorio [10] - CichlidyRe: lojzalojzovic
Moc bych se toho nebál,vezmeme-li v potaz copak zbaští červíci v náručí matky přírody a pak zcela přežraný spadnou do tůňky kde si na nich pochutnají rybky,vyjdou z toho granule pro psy ještě docela slušně...nicméně souhlasím co sežere Grindal,žere ryba a tak i jim nejvíce sekne "rozmanitá strava" s ohledem na jejich další život...či spíše skon v rybím žaludku...Nutno dodat,že granule pro čokla je jen jedno z "menu" palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 21:21 Muž lojzalojzovic [327] Re: Johan
tak rybam chutna i to co odpadne druhe rybe od zadku je otazka jestli to je pro ne zdrave - zvireci bilkovina podle me neni pro vetsinu ryb idealni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 21:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: lojzalojzovic
Psí granule chutnají i rybám. Chtěl jsem s nimi krmit i grindal, ale bohužel je nebyl schopný sežrat celé a ten zbytek smrděl a za čas i plesnivěl. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 21:16 Muž lojzalojzovic [327] Re: victorio
mel bych trochu strach krmit psim krmenim grindal, ono co sezere grindal to pak pozrou ryby, cili granule pro cichlidy je dobry napad psi uz moc ne podle me
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 14:41 Muž visek [75] - Tetry
ja mam molitan a je to dobre.zrusil jsem sklo na molitanu a mam plastove.aspon netlaci na piskoty

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2014 23:06 Muž victorio [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku S kouskem podkladu z chovné krabice (pochopitelně s červama),lze jednoduše založit další chov.V tomto případě (na fotce)v prázdné krabici od margarínu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2014 23:03 Muž victorio [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Já chovám Grindal na kokosovém vlákně a daří se mu velmi dobře.S molitanovým podkladem jsem bohužel moc úspěšný nebyl...Teplo zajišťuje položení na krytu akvária,krmím granulemi pro psa,nebo pro kočky,vždy jen jeden kousek a další až to zbaští.Může se jim přilepšit i vločkovým krmivem (hlavně při nastartování chovu) a to i té poslední kvality,nebo prošlým.Nepohrdnou ani granulemi pro cichlidy,nebo sem tam kouskem tablety pro ancíky.Udržuji vše jemně navlhčené (né mokré!)a kolonie prosperuje jedna baseň.Nezapáchá a s minimem údržby zajišťuje vítané zpestření jídelníčku všech obyvatel akvária...jen tak pro zajímavost,při kmení Grindalem vyráží do boje o kus žvance i obyvatelé dna nádrže... palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:38 - Re: cejpa
Grindál nechovám,mám len rupice.Niekedy stačí i 1-2 C rozdiel a hneď je to poznať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:33 Muž visek [75] - Tetry
v pokoji mam stabilne 25 stupnu.zkousel jsem to 14 dni.mel jsem 2 na svetle a 2 v koute.na svetle bylo 2-3 tolik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 14:17 - Re: cejpa
To bude ani nie svetlom ale zmenou teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 10:37 KAKTUS1010
no neviem či sa množi viac ale mne na svetle zaleze do toho molitanu a na sklo nevyleze... musim ho dat do šera aby vobec vyliezol potom ho tam mam plno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:08 Muž visek [75] - Tetry
tak jsem zjistil ze grindal ze mnozi vic na svetle nez kdyz ho dam do tmave komory. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 12:20 Muž visek [75] - Tetry
divil jsem se ze mam musky.uz to vim .pouzivam molitan z kauflandu co je hrozno.a spatna sem ho vypral :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:44 Muž visek [75] - Tetry
mas pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 16:38 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: zervan
No, ako kedy ;-) Kŕmim rovnako. Niekedy musím prirosiť, inokedy nechám pootvorené. Určujem vlhkosť omakom. Priznám sa však bez mučenia, že sa mi často podarí oboje, aj premočiť aj presušiť. Riadim sa podľa toho, ako sa množia a rastú. No keď sa mi podarí trafiť vlhkosť, tak potom aj týždeň - dva do toho nezasahujem, len skrmujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 15:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: slavko
A nie je to potom moc mokré? Lebo ak viac dní po sebe máčam sklíčko s červami vo vode (čo je môj štýl kŕmenia), tak krabičku ani nezatváram, len privriem, je to dosť vlhké. Pravda, mohol by som zmeniť štýl kŕmenia a červy zobrať pinzetou zo skla, keby som nebol tak lenivý :-) Ale ja tam i tak mám vetracie otvory, ktoré vznikli samovoľne popraskaním krabičiek za tie dlhé roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 14:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: zervan
Moje násady nemajú vetracie otvory. Ak však na vetraní trváte, prelepte ich servítkou alebo niečim podobne hustým.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744-mikry-a-grindal?od=451